argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Как да избираме модераторите на форума?  (Прочетена 7400 пъти)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Как да избираме модераторите на форума?
« Отговор #20 -: 19.08.2007, 09:50:28 »

...Моралните и неписани правила са тия дето движат нещата в живота, а писаните са по-скоро като се стига до наказания...

А нас ни учат, че така е било преди  200 години :wink:! Днес обичайното право(...Моралните и неписани правила) урежда една изключително малка част от обществените отношения, отстъпвайки пред писаното материално право( не само наказателното право). Друг е въпросът, че регулиращите абстрактни правни норми дотолкова са навлезли в ежедневието ни, че биват приети за "морални и неписани" 8-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Как да избираме модераторите на форума?
« Отговор #21 -: 19.08.2007, 18:25:23 »

...Моралните и неписани правила са тия дето движат нещата в живота, а писаните са по-скоро като се стига до наказания...
А нас ни учат, че така е било преди  200 години :wink:...

Уреди ми среща с тия дето те "учат" така, та да ги изпапкам.
Много ясно, че моралните и неписаните правила са в основата, разбира се друг въпрос е че законите дето мислите за обществото покриват и копират тия неписаните...
Ми фен, замисли се колко от поданниците на една държава знаят, т.е. чели са/учили са законите преди смело да заживеят... около нула процента. А може би ти като ходиш в друга държава обстойно се запознаваш с писаните им закони, хихиии аре моля ти се.

... та подобно е и за форума, всеки знае кое как би трябвало да бъде, но се крие зад писаните или по-скоро ненаписаните правила и това че един закон/правило никога не може да обхване 100% от бъдещите случаи!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Как да избираме модераторите на форума?
« Отговор #22 -: 19.08.2007, 18:27:59 »

един закон/правило никога не може да обхване 100% от бъдещите случаи!

Правилно. Прецеденти не се случват от вчера.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Как да избираме модераторите на форума?
« Отговор #23 -: 19.08.2007, 19:26:58 »

Изберете мен и всички ще са доволни.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Как да избираме модераторите на форума?
« Отговор #24 -: 20.08.2007, 08:08:25 »


Ми фен, замисли се колко от поданниците на една държава знаят, т.е. чели са/учили са законите преди смело да заживеят... около нула процента...


Ами...като се замисля...след като смело заживях, мама и тати са се грижили да не престъпвам законите( Защото май Закона е казал, че те са отговорни) и да не се срещам с лошия чичко Полицай.
Апропо така е и при гражданите и при поданниците :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!