argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Алгебрични структури  (Прочетена 11987 пъти)

oneomany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Алгебрични структури
« Отговор #20 -: 15.12.2007, 17:43:10 »

това което е наистина класика е студенти от ФМИ постоянно да се оплакват от преподаватели и курсове. Правилата и изскванията за да завършиш са много ясно написани. Същото се отнася и за повечето курсове. Ако не ти харесва никой не те кара на сила да си студент(ка) във факултета. А и съжалявам много ама ако на истина си толкова умен/умна курс по математика няма да е толкова голям проблем за теб.
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #21 -: 15.12.2007, 20:49:05 »

Цитат
това което е наистина класика е студенти от ФМИ постоянно да се оплакват от преподаватели и курсове.
Така и трябва! Не постоянно но когато нещо не е наред!
Цитат
Правилата и изскванията за да завършиш са много ясно написани. Същото се отнася и за повечето курсове.
Не знам, не съм ги чел. Не мисля и да го правя! Аз си живея според моите си правила.
Цитат
Ако не ти харесва никой не те кара на сила да си студент(ка) във факултета.
Правилно, също така не ми харесва да ти чета заядливите мнения, но няма как тъй като всеки има право на мнение и следователно да го изказва.
Цитат
А и съжалявам много ама ако на истина си толкова умен/умна курс по математика няма да е толкова голям проблем за теб.
И къде съм казал, че съм умен? Може да съм пък много прост! Та ако обичаш покажи ми къде съм написал, че съм умен.

И не ми казвай, че винаги си зачитал всички правила и си бил като агънце. Ако пък си мога само да те съжелявам.

//Моля модератора да заключи или изтрие тази тема. Повечето стана офтопик.
Хайде peace...

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Алгебрични структури
« Отговор #22 -: 15.12.2007, 23:12:36 »

За мен лично този изпит не протече по-страшно от всеки друг изпит. Бях чел половината материал, дадоха ми 4 въпроса - два знаех, за другите два не бях чувал. Писаха ми 4-ка на това, което бях написал и толкова. Изпитващи бяха Коликов и Балючев.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Алгебрични структури
« Отговор #23 -: 21.12.2007, 22:30:02 »

Кой мина при Коликов от първия път??? :bow: :bow: :bow: :bow: :mooning:

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Алгебрични структури
« Отговор #24 -: 21.12.2007, 22:55:29 »

Аз не съм.  :roll:  :-)
Активен
Too short signature limits.

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #25 -: 21.12.2007, 23:23:34 »

Аз минааах :)

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Алгебрични структури
« Отговор #26 -: 21.12.2007, 23:25:45 »

и аз...

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Алгебрични структури
« Отговор #27 -: 23.12.2007, 10:59:15 »

Честито на печелившите от лотарията!

Иначе, който е учил редовно и си е следял материала, не е имал проблеми. По мое време тази дисциплина се казваше АТЧ и беше 2 семестъра (не триместъра, т.е. цяла година) и първия имах 3, като според проф. Моллов бях за 2.50, ама втория му хванах цаката какво да уча и какво да следя и имах 5. Изобщо, въпреки че има и доза късмет и настроение, всичко си е до показване на нужните познания, изисквани от дадения преподавател. Обърнете внимание на думата 'изисквани'! Ще кажете, ами аз откъде да знам те кви са? Ами той ви ги казва и показва по време на лекциите и упражненията, както и вие можете да попитате. Една от причините да завърша с успех 5.60 беше не зубренето и постоянното ходене (това го нямаше при мен, аз си киснех в 333 комп. зала в Ректората, имах и ключ от нея), а това че се сприятелих с колегите от +1 и +2 курсове  (горния курс) и покрай мохабедите и пиенето по кръчми и квартирки, те ми даваха и готови записки и лекции и ми обясняваха как се провежда даден изпит и на какво се набляга и какво се пада предимно - пример Гешев по ТВМС с Китайската теорема за остатъците (даваше я на 90% от хората като допълнителен въпрос -  имам 4 и 5 респективно на ТВ и на МС, при нас беше 2 семестъра).
Активен

azrod

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Алгебрични структури
« Отговор #28 -: 23.12.2007, 16:59:54 »

Цитат
То изпита е в събота  grin. Напънах си сивите клетки, сериозно поучих пък каквото стане. То без това чувам приказки, че този изпит се взима в четвърти курс   hihi.
Взима се като седнеш сериозно да му научиш ТЕОРИЯТА. Аз съм живия пример: от втори курс са явявам и все на теорията решава да ми каже: Колега пак сте направил задачите за 6, ама тая пуста теория не сте седнал да я научите.

Колко съм седнал и колко не е друг въпрос де, но главно на теорията наблягайте колеги.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Алгебрични структури
« Отговор #29 -: 24.12.2007, 14:54:23 »

Не искам да се хваля, но аз учих за този изпит някъде 2-3 дни, а не бях чела нищо преди това и минах с 5. Т.е. не е ТОЛКОВА сложно явно. Малко късмет и голям мерак. Успех на бъдещите късметлий да  НЕ им се падне този предмет при хипито.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Алгебрични структури
« Отговор #30 -: 24.12.2007, 15:04:50 »

Въпросния изпит винаги е сложен по коледа тъй като да се надявате на чудо е при мен стана :) 
бях слушал всичко на всички лекции и всичко ми беше ясно но не остана много време да уча та почти не бях учил..
имам 4.
Активен

Fenix123

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Алгебрични структури
« Отговор #31 -: 02.01.2008, 11:34:12 »

Можеше да е по-добре, но можеше и да е по-тежко. На трите ми изпита по алгебра се случваха съответно

Желязков и Епитропов
Желязков и Коликов
Начев и Градева

Според слуховете най-страховитата комбинация беше номер 2,

А познай защо в другите не присъства негово величество коликов  :-D

хора налягайте си парцалите това е ИЗПИТА то и него ако го нямаше фми-информатика щеше  да се взима от всеки (е и графиката може би)
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Алгебрични структури
« Отговор #32 -: 02.01.2008, 11:41:02 »

хора налягайте си парцалите това е ИЗПИТА то и него ако го нямаше фми-информатика щеше  да се взима от всеки (е и графиката може би)

Т.е., ако минем този да се считаме за завършили? Сууууппееер ще се пенсионирам вече :#1:.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Fenix123

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Алгебрични структури
« Отговор #33 -: 02.01.2008, 11:44:31 »

Можеше да е по-добре, но можеше и да е по-тежко. На трите ми изпита по алгебра се случваха съответно

Желязков и Епитропов
Желязков и Коликов
Начев и Градева

Според слуховете най-страховитата комбинация беше номер 2,
-------------------------------------------------------------------------------------------
А познай защо в другите не присъства негово величество коликов 

хора налягайте си парцалите това е ИЗПИТА то и него ако го нямаше фми-информатика щеше  да се взима от всеки (е и графиката може би)

Аз лично победих коликов от 2-рия път като и 2-та пъти си знаех нещата като отче наш и имах късмета да ми се паднат точно нещата които са ми пресни в главата но моите уважения към него той просто се заяждаше. след 20 минутен спор отнесох 3-ката и не се занимавах повече с него. от целия поток всеки път минаваха 10% точно сякаш ги смяташе  :-(
Активен

LittleDevil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Алгебрични структури
« Отговор #34 -: 02.01.2008, 13:08:03 »

А някой има ли си представа 4та група, кога ни е поправката. Чувам някакви слухове, че може би сме в Неделя с математика и информатика?!
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #35 -: 02.01.2008, 14:07:50 »

Ако не се лъжа е на 4-ти. В сайта си пише всичко (сега обаче не го отваря  :evil:)!

Иван Енев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #36 -: 06.01.2008, 17:08:14 »

Трябва да се сърдиш само на себе си, че не си научил целия материал. Учете за знания, а не за взимане на изпити!
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Алгебрични структури
« Отговор #37 -: 06.01.2008, 17:30:29 »

Специално по алгебрични структури нищо което разглежда дисциплината не ме интересува и не смятам, че трябва да уча всичко!
Проблема е там, че има хора които учат и не изкарват и такива, които идват и взимат на магия (в което няма нищо лошо по такива безмислени дисциплини).

А какво за теб е смислена дисциплина? Иначе ако ти се бачка в магазин за 1 лев ходи и ти взимай изпити на магия, какъв ти е проблема?
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Алгебрични структури
« Отговор #38 -: 06.01.2008, 18:59:30 »

охлюв, чети внимателно преди да си извеждаш малумни изводи
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re: Алгебрични структури
« Отговор #39 -: 06.01.2008, 20:11:36 »

Специално по алгебрични структури нищо което разглежда дисциплината не ме интересува и не смятам, че трябва да уча всичко!
Проблема е там, че има хора които учат и не изкарват и такива, които идват и взимат на магия (в което няма нищо лошо по такива безмислени дисциплини).

А какво за теб е смислена дисциплина? Иначе ако ти се бачка в магазин за 1 лев ходи и ти взимай изпити на магия, какъв ти е проблема?

Ще ме извиняваш, но въпросната дисциплина е абсолютна глупост, а за Коликов да не говоря, защото ще се ядосам пак. Ти дето се правиш на толкова отворен, бас държа, че сега ако те пита някой за нещо свързано със "смислената" дисциплина нищо няма да може да му кажеш, по простата причина, че вече си забравил 99% от наученото.
Активен