argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Алгебрични структури  (Прочетена 11985 пъти)

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Алгебрични структури
« Отговор #40 -: 06.01.2008, 20:30:29 »

да твърдиш, че алгебрата е абсолютна глупост си е доказателство, че си абсолютен глупак, само глупаците казват на неща които не разбират, че са глупости.
Друг е въпросът, че алгебрата е доста сложна за разбиране и методите по които Коликов я преподава са некачествени, и ползва още по некачествени методи за да изпитва.
Прав си обаче за едно нещо, начина по който Коликов провежда изпита е глуповат, защото да пишеш 10 определения например с 10 доказателства може само да ти огъне нервите и да не те научи на нищо! За това не споря, но да си мислиш, че нещо е тъпо само защото преподавателя е некадърен е смешно.
Java e абсолютна глупост, защото JOKe не знае как да преподава!
« Последна редакция: 06.01.2008, 20:32:47 от Sayos »
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Алгебрични структури
« Отговор #41 -: 06.01.2008, 21:47:57 »

Тоя изпит е супер на късмет.
Аз съм 4-та група и трябваше да ходя със спец. Математика и Информатика, а не с моята си спец. Информатика. Проблема е там, че бях научил освен определенията от курсовата и 5 теми, 4 от които се паднаха на датата посочена за за 1,2 и 3-та група, а аз бях с др. спец. и съответно не се падна нищо от това което знам =(

Преди всичко никой не е виновен, че не си научил като хората, второ не си бил задължен да ходиш с мат. и информатика, защото това е по желание. Ясно е, че ако се беше случила обратната ситуация нямаше да мрънкаш. Също така предметът като такъв не е безсмислен, макар че методът на преподаване е твърде спартански. Не си търси извинения, ами на есен си научи като хората и се фукай, че си направил нещо умно.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Алгебрични структури
« Отговор #42 -: 07.01.2008, 10:53:07 »

Тази дисциплина си е от 30 години все така трудна - в един предишен пост описах как 1987-ма проф. Желязков ми каза на тия 7 теореми ти признавам само необходимостта на едната теорема. Бях изписал 6-7 страници. Ама ми писа 3, защото имах добра оценка 4.5о на задачите. Сори, но и на мен такова зубрене на теорията със запетайките не ми харесваше тогава. Би трябвало да са някакви тестове, като по ЛААГ сега,  чрез които да се провери основната идея схваната ли е. За другото си има справочници и учебници.

Иначе алгебрата си е много приятна наука и си я учех с кеф, просто било поради неразчитане на правописа ми или защото не използвах точно от учебника доказателствата, но все се заяждаха с мен. Но втория семестър имах 5.00!

Изпити на късмет НЯМА! Проумейте го! Има преподаватели, на които можете да разчитате на милост или да им схванете какво изискват.
Не може да учиш 1/3 или 1/6 от конспекта и после да се сърдиш!
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #43 -: 07.01.2008, 17:35:47 »


хора налягайте си парцалите това е ИЗПИТА то и него ако го нямаше фми-информатика щеше  да се взима от всеки (е и графиката може би)
Навремето Изпита беше "Числени методи" при доц. (тогава) Семерджиев. Който го вземе ходеше да се снима за диплома ... 50% оставаха наесен след няколко дати през годината ...
Активен

madnez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Алгебрични структури
« Отговор #44 -: 17.06.2009, 12:47:21 »

Незнам къде да задам въпроса и реших тук. Някой може ли да ми даде материали по Алгебрични Структори. Нещо с което да се подготвя за изпита  :-(
Активен