argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Алгебрични структури  (Прочетена 11986 пъти)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Алгебрични структури
« -: 18.10.2007, 19:38:08 »

Някой може ли да ми препоръча добро методическо ръководство за решаване на задачи по алгебрични структури? Не учебник а ръководство за задачи  :-).

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Алгебрични структури
« Отговор #1 -: 18.10.2007, 20:17:13 »

в библиотеката ни  не ти ли дадоха ?

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #2 -: 18.10.2007, 20:21:52 »

От библиотеката взех само учебник. Друго нямаше.

kyrti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • кърти чисти извозва
Re: Алгебрични структури
« Отговор #3 -: 31.10.2007, 14:39:46 »

В книжарницата продават книжка, ама не виждам каква работа може да ти свърши :)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #4 -: 31.10.2007, 14:48:34 »

То изпита е в събота  :-D. Напънах си сивите клетки, сериозно поучих пък каквото стане. То без това чувам приказки, че този изпит се взима в четвърти курс   :hihi:.

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #5 -: 01.11.2007, 03:21:50 »

Кой е изпитващият?
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #6 -: 01.11.2007, 15:06:57 »

Коликов и Епитропов :).

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #7 -: 01.11.2007, 18:17:04 »

Можеше да е по-добре, но можеше и да е по-тежко. На трите ми изпита по алгебра се случваха съответно

Желязков и Епитропов
Желязков и Коликов
Начев и Градева

Според слуховете най-страховитата комбинация беше номер 2, след това номер 1. Не, да те плаша, но резултатите го потвърдиха. Но пък на мен алгебрата ми беше на сърце (все още е) и проблеми нямах...
Бих препоръчал да вникнеш максимално в смисъла на понятията и твърденията включени във въпросите ... Не се паникьосвай, не си внушавай, че искат да те закопаят или прецакат, а приеми, че искат да проверят доколко разбираш в дълбочина това, което говориш. И всичко ще е наред.

ВЕрвай ми - изпитано е :)
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #8 -: 01.11.2007, 20:28:51 »

Цитат
Бих препоръчал да вникнеш максимално в смисъла на понятията и твърденията включени във въпросите ...

Точно това се и старая да правя :). Каквото стане пък :).

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Алгебрични структури
« Отговор #9 -: 28.11.2007, 06:49:40 »

При мен и двата пъти беше Коликов - Балючев.. засега резултата е 2:0 за тях :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Алгебрични структури
« Отговор #10 -: 28.11.2007, 12:49:56 »

Ох, Балючев! И преди 21 години си беше така строг.  :evil:
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #11 -: 28.11.2007, 14:30:29 »

На такива хора просто им се чудя. Как може така. Прекалено е. На задачите имам 5, написах 8 от 10 определения и писах по другите два от три въпроса. Само заради едно доказателство ме скъсаха. Не че не са в правото си да го искат но това за мен е губене на време и не нужно за специалност като моята (информатика). И къде подяволите ще ми потрябва това? Каквото мисля, че е важно от предмета съм го научил и разбрал. Сега вместо да си се занимавам с мои си проекти, които са много по-важни за развитието ми, и които ме изграждат като програмист аз трябва да чета за този изпит. Разбирам да съм показал че нищо не съм научил и че не ми пука-тогава нека ме късат колкото искат но иначе... не знам не ме кефи начина за изпитване.

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Алгебрични структури
« Отговор #12 -: 29.11.2007, 12:32:57 »

icewind ами то всеки си вика за какво ми е тая математика, но чесно да ти кажа догодина в проекта си по графика ще разбереш, ако не ползваш готова библиотека :) аз си пиша всичко сам и добре че формулите ги имам на готово, защото ако трябваше да си ги мисля... аз съм забравил какво е косинус :) луда работа
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #13 -: 29.11.2007, 13:04:27 »

Математиката развива аналитичното мислене. Интересно как се става програмист без математика.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Алгебрични структури
« Отговор #14 -: 29.11.2007, 13:15:22 »

Че развива мисленето - съм 100% съгласен, но и да те късат за малки пропуски си е кофти!

И мен така 1987 по Алгебра с теория на числата (тогавашния аналог на сегашните Алгебрични структури) - написах всичко и ми признаха от 7 теореми само на едната необходимостта и не ме скъсаха само защото ме познаваха (Желязков + Балючев), но си ме попитаха искам ли да ми пишат 2, за да изкарам повече от 3 на поправката и аз казах, че искам 3, защото повече нямах нерви.

Същото и по ЛААГ (ама тогава беше 2 семестъра, т.е. по ЛА беше изпита) и ми вика доц. Раднев (пенсионира се за ваша радост) хмм, хмм доволен съм, напиши още 2 въпроса - пиша ги още 1 час и хмм, браво - тройка! Идеше ми да го удуша! Ама тва е положението! Има и такива строги преподаватели, само че така не се научава повече, а след 4-5 скъсвания почваш да търсиш вратички и да налучкваш какво изисква и да учиш само него...

Темата си е дъвкана от 30 години ;-) сори!
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #15 -: 29.11.2007, 14:36:41 »

По-добре по-строги преподаватели, пред парадокса човек да се готви един ден за изпит в университет и да го вземе с хубава оценка.
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Алгебрични структури
« Отговор #16 -: 29.11.2007, 14:48:37 »

Цитат
Че развива мисленето - съм 100% съгласен, но и да те късат за малки пропуски си е кофти!

Точно това имам в предвид. Иначе математиката ми харесва.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Алгебрични структури
« Отговор #17 -: 29.11.2007, 14:54:38 »

По-добре по-строги преподаватели, пред парадокса човек да се готви един ден за изпит в университет и да го вземе с хубава оценка.

Вудумене, казах "за дребни пропуски"! Иначе аз когато изпитвам, не гледам дреболиите!  8-)
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re: Алгебрични структури
« Отговор #18 -: 30.11.2007, 22:17:34 »

Тоя Колеков когато и да го утрепеш все ще си закъснял. Същото важи и за оная кукувица Снежанка Христова, на не я как съм й се заканил не е истина.  Аман от изкукуригалници в тоя факултет  :angry:
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Алгебрични структури
« Отговор #19 -: 03.12.2007, 18:45:22 »

Каквото мисля, че е важно от предмета съм го научил и разбрал. ... Разбирам да съм показал че нищо не съм научил и че не ми пука-тогава нека ме късат колкото искат но иначе... не знам не ме кефи начина за изпитване.

Класика :-) Основният проблем е в разминаването между виждането на студента и виждането на преподавателя. Не е важно какво (си мислиш, че) си научил, а какво се иска от теб да знаеш и можеш за оценка >=3 :-)

Математиката развива аналитичното мислене. Интересно как се става програмист без математика.
Отново класика. Искаш ли да развия аналитичното мислене на човек, хванат от гората без грам математика? И при това не съм специалист по психология ...
Активен