argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За поддръжката на асансьорите и защо няма нито един в ред?  (Прочетена 5094 пъти)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Значи, когато имам изпит, да стигна до дадения кабинет нещата просто стават мисията невъзможна. За да мога да се кача до дадената ми стая или да слезна трябва да вкарвам страшни комбинации - единия асансьор не може да се викне от едното място за това отивам до този, който слиза в кафето. От него отивам на втория етаж, защото няма как да се излезе от кафето направо навън. На втория етаж се опътвам към асансьора на другия факултет. Ако работи добре, ако не оставам си на втория етаж. В друг пък  случай въобще не работи и не мога да се придвижа до обявения ми кабинет. Мдаам става интересно. Вариянт 1 - ако мине някой закъснял колега да ми помогне да се кача (по стълбите, което е жива мъка) добре (което пак не е редно защото не са длъжни). Вариянт 2 - Да има някой постоянно около мен (нещо като бавачка само, че за 20 годишни студенти, малко унизително нали? ). Вариянт 3 - оставам си долу или съответно горе, защото не са изпълнени вариянт1 и вариянт2 => не влизам на лекции, изпущам дори изпит или просто няма начин как да си тръгна. И най-накрая Вариянт 4 - някой си свършва работата и всички са щастливи (най-вече аз). Освен този проблем мога да изборя поне още един, два(като липса на НОРМАЛНА, с по-малък наклон рампа  и тн.).  И накрая искам да кажа,  не мисля, че това трябва да се превръща в нещо нормално за такъв авторитетен факултет като нашия.

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

icewind, ако имаш проблеми с предвижването, наистина си изисква огромни усилия да ходиж по новата сграда...

Аз съм здрав прав човек, затова не ми е особен проблем да обикалям и да се катеря по стълбите.

Не веднъж ми е идвало на акъла (естествено и на много други хора), че е голямо неудобство това, че

1. има само един вход в сградата и
2. вратата на 5тия етаж е затворена откъм едната страна.

Надявам се mircho да се обади да прокоментира, защото надали новият декан надали влиза във форума...

Активен

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ

Ххммммм дааааааа!
Този проблем е отнасян многократно от ФМИ до ръководството на университета!
Едва ли декана на ФМИ може да реши проблема на сградата, защото си има радица административни, строителни, технически и незнам какви си норми и разрешителни, които трябва да се задвижат.
Познавам доста колеги, които се измъчват с недостъпната сграда. Не ни питайте администраторите как сме се превърнали в общи работници да мъкнем нагоре - надолу по етажите. Само за промоцията в събота какво чудо столове, чинове и т.н. пренесохме, сега трябва да го върнем и след 20 дена пак да го направим. Но да не се отплесвам.
Убеден съм, че и стария и новия декан знаят форума. Също така съм убеден, че и темите се следят.
Това, че няма постове от ръководството на ФМИ може би създава такова впечатление. Но дори системните администратори не пишат постоянно, все пак всички имаме работа (виж броя постове, които имам аз например).
Последно в петък или събота, ми беше обещано, че ще заработи асансьор до часове, но днес домакина на сградата ми каза, че още не са дошли техници.
И сега събираме сили за нови трудови подвизи да вдигнем ~170 стола и 70 чина от барчето до 2-ри и 3-ти етаж.
Активен

Razer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

айдеее... масите и столовете са качени, благодарение на нас задружните студенти :) за 10 мин всичко беше върнато по местата си (231с.з., 232с.з., 233с.з.) ;) браво за нас!!  :bravo: :bravo: :bravo:
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Стана за 10 мин., защото бяхме поне 20 човека. Иначе - да, браво на нас :handshake:.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Малко офтопик, ама асансьорите на ФМИ не са ли само за хора? Събира ли се вътре голям чин/банка?

Питам, защото по много кооперации с асансьори ги спират, докато се нанасят новодомците, защото от багажите се разваляли асансьорите!

Лично за ФМИ ми е чудно защо няма и поне един товарен асансьор заложен при строителството!!!

Иначе е задължително да ги оправят - има трудноподвижни студенти, за които наистина е мъка катеренето по тези стръмни стълби, да не говорим ако са с инвалидна количка!
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Цитат
да не говорим ако са с инвалидна количка!

Точно това имам в предвид.

hdk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

       Относно асансьорите - многократно сме поставяли въпроса пред помощник-ректор Румен Киров. В персонален разговор днес, той ме увери, че в най-скоро време всички асансьори ще бъдат оправени. Ръководството мисли за студентите със затруднения и ще продължава да настоява за възможно най-скорошно решаване на посочения проблем.

    доц. Крушков
Активен

Razer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Малко офтопик, ама асансьорите на ФМИ не са ли само за хора? Събира ли се вътре голям чин/банка?
Ние учителю ги качихме от мазето до горе по стълбите :) и да браво на момичетата който помогнаха и за столовете :) само, че имаше 2 момичета, които почнаха да катерят чин.. боже боже добре, че ги спряхме... защо изобщо трябва да се мъчат.. ;) и така. А относно асансьорите евала на ръководството ако всичко се оправи.. защото само този при кафето работи..
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

За вас знам как сте ги качили - админите ми разказаха! Браво на вас! И жалко за напразния труд, ако е можело с асансьора! Въпроса ми беше събира ли се чина в асансьора, а че не са работели - знам!!!
Активен

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ

Стига с тия чинове. Събират се по няколко в асансьора. Правим промоции и партита няколко години такаче ги редим без проблеми.
Активен

tancheto007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

бе пуснете асансьора омръзна ми да се качвам до 4 етаж всеки ден мъка голяма е!
Активен

Razer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

бе пуснете асансьора омръзна ми да се качвам до 4 етаж всеки ден мъка голяма е!

брее танчеее... така кажи бати.. дай ща носим  :mmm:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ура, в петък като бях и имаше вече асансьори! Да видим докога!
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Да и аз вчера като ходих на изпит по КА бях приятно изненадън :).

Eovin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Да,петък си бяха добре-качиха ме до петия етаж без проблем  :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да и аз вчера като ходих на изпит по КА бях приятно изненадън :).

Я сподели с колко го взе КА-то?
Активен

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67


Този проблем е отнасян многократно от ФМИ до ръководството на университета!
Едва ли декана на ФМИ може да реши проблема на сградата, защото си има радица административни, строителни, технически и незнам какви си норми и разрешителни, които трябва да се задвижат.
...

За да се отворят някои врати в университета ли трябват "редица административни, строителни, технически и незнам какви си норми и разрешителни"?
Активен

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49

О, аз още помня как в първи курс закъсахме в асансьора към 18:30 часа зимата :) Беше голямо шоу.. даже и снимки и клипчета имаме :) Най-якото беше като се обадихме на човека от поддръжката, който каза: "Стойте там!" :)
Активен