argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Сайта на ФМИ  (Прочетена 10264 пъти)

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ
Сайта на ФМИ
« -: 17.01.2008, 15:28:21 »

Уважаеми колеги съгласно заповед http://net.uni-plovdiv.bg/wp-content/uploads/2008/01/p33-151.pdf
сайта на ФМИ с адрес www.fmi-plovdiv.org е спрян.

Сайта може да бъде достъпен на адрес http://fmi.uni-plovdiv.bg, докато бъде преместен на адрес http://uni-plovdiv.bg/site.jsp;jsessionid=03B60A5C69FAC44BBBCF7F4F05CB4358?ln=1&id=54

Успешна година.
Активен

peach

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #1 -: 17.01.2008, 15:35:46 »

На печелившите НАЗДРАВЕ!

Студентите от ФМИ могат да достъпят сайта на факултета от вътрешната мрежа на адрес http://10.10.10.20/
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #2 -: 17.01.2008, 17:46:32 »

Линковете в очертаното водят към fmi-plovdiv.org, но ако в урл-то се замени с fmi.uni-plovdiv.bg си работят

Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #3 -: 17.01.2008, 20:02:01 »

И в големия сайт www.uni-plovdiv.bg линковете водят към fmi-plovdiv.org все още!

Едно по едно, колеги! Заповедите са, за да се спазват. Временните неудобства са неизбежни.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #4 -: 17.01.2008, 22:35:32 »

Текста на заповедта по-скоро показва тенденция, която всички ще отстояваме за престижа на ПУ. Според мен не бива и не трябва да тълкуваме тази заповед като нещо, което трябва да се приложи на момента (веднага). Не- uni-plovdiv.bg адресите са доста разпространени и в този смисъл трябва да продължат да работят поне още половин до една година, имам предвид fmi-plovdiv.org, argon.acad.bg, pu.acad.bg и т.н.
Втората част от заповедта засяга публикуването на free e-mail адреси на преподаватели от ПУ, което е недопустимо и това е нещо, което трябва да започнем да променяме час по-скоро.
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #5 -: 18.01.2008, 10:32:13 »

Заповедите не се тълкуват - те се изпълняват.
За e-mail адресите, това което ksx казва, ми напомнят, това което ми казаха от e-Pay.bg преди известно време (малко преди да се задействат и да решат, че може и да не го правя) да си регистрирам нов адрес защото тяхната система "незнам какво си". Все пак не всеки иска да има 100 адреса и всеки ден да губи по час за да си ги провери.
"За протокола" аз имам университетски e-mail адрес и го толзвам наред с другия си личен e-mail, кати първия го ползвам основно за "университетски дела".
Активен
А.Пенев

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #6 -: 18.01.2008, 10:43:55 »

Студентите от ФМИ могат да достъпят сайта на факултета от вътрешната мрежа на адрес http://10.10.10.20/
Аз може би бях първия, който се възползва от това удобство още преди да прочета този пост. Ами реших да си проверя програмата и кога точно ми започва следващия час... и... ами то този адрес е по-удобен и по-близък до душата на всеки информатик (и математик)  :wink:

П.С. Мисля че този URL не може да се смята за "публикуван", защото не е публичен така, че...
П.С.2 Освен това мрежовите услуги предлагани от ФМИ се адресират с uni-plovdiv.bg (т.е. и с uni-plovdiv.bg)
« Последна редакция: 18.01.2008, 10:52:05 от A.Penev »
Активен
А.Пенев

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #7 -: 18.01.2008, 11:31:28 »

Някаква малка вероятност да се пусне с хубавото и старо име www.fmi-plovdiv.org?
Това хич не ме кефи, а и в заповедта има пропуск, не пише САМО с "имена показващи ясно принадлежност към ПУ"?

PS1: Бати заповедта все едно съм се върнал в първи клас и трябва да си сложа задължително черен панталон и бяла риза и синята връзка!
PS2: Мале сигурно голямо убеждаване е паднало на ректора да си сложи подписа, осещам дългата ръка на загърнатия в тайнство главен администратор на ПУ, опа uni-plovdiv.bg.
PS3: и само да питам, какво точно правим със седем годишната история на www.fmi-plovdiv.org и хилядите линкове към него?
PS4: аз лично искам да имам имейл lyubo@fmi-plovdiv.org [дано идеята не я изоставят]!
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #8 -: 18.01.2008, 12:07:06 »

PS1: Бати заповедта все едно съм се върнал в първи клас и трябва да си сложа задължително черен панталон и бяла риза и синята връзка!
Сигурно по онова време името е било по-важно от съдържанието (добре че има вече google.com), сега обаче не е така. Съдържанието определя принадлежността (в случая към ПУ). Сега удобството на потребителите (в нашия случай основно удобството на студентите, защото за тях е всъщност всичката работа, а не за преподавателите и т.н.) е по-важно. Не съм много убеден че студентите от ФМИ-Пловдив ще си умрат от удобство...

PS3: и само да питам, какво точно правим със седем годишната история на www.fmi-plovdiv.org и хилядите линкове към него?
Амииии... горят ;) Но предполагам че това беше риторичен въпрос... :)
"И сега така популярността на ПУ и на ФМИ на ПУ ще върви все по-нагоре и нагоре... и ще пожънем все по-големи успехи..."
Активен
А.Пенев

peach

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #9 -: 18.01.2008, 12:24:45 »

PS4: аз лично искам да имам имейл lyubo@fmi-plovdiv.org [дано идеята не я изоставят]!

Изоставихме я !
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #10 -: 18.01.2008, 13:46:29 »

Аз съм без коментар, само една статистика:

Резултати 1 - 10 от около 7 440 от uni-plovdiv.bg

Резултати 1 - 10 от около 3 000 от fmi-plovdiv.org
Активен

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #11 -: 18.01.2008, 14:36:29 »

Виждам, че домейнът поне по документи e платен до 2012-та година.
При това положение, направете един редирект 301 от стария домейн към новия.
Така няма да се загубят връзките, а и объркалите се ще бъдат пренасочвани към съответния нов адрес на съответната страница.

Ето и кода за улеснение:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^fmi-plovdiv\.org [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.fmi-plovdiv\.org [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://fmi.uni-plovdiv.bg/$1 [R=301,L]
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #12 -: 18.01.2008, 18:36:19 »

Колко ще струва да се купи fmi-plovdiv.org и да служи само за пренасочване?

Не е нужно ФМИ да има нещо общо с това ...
просто питам ... ей така от любопитство
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #13 -: 18.01.2008, 22:08:42 »

То си е платено до 2012 - просто ни забраняват с тази заповед! Ако пуснат заповед да го пренасочим - ВЕДНАГА!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #14 -: 18.01.2008, 22:47:03 »

Когато някои с основание се интересуват от репутацията на ПУ, отговора е, че тя се гради по различни начини. Негативно коментираната заповед в този пост е част от променяне на неправилната традиция и навици от миналото в името на доброто бъдеще... и преди да ме обвините за головоден прочетете и вникнете в това:
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4729.msg42753#msg42753

ще свикнете с новия домейн, на мен също не ми беше приятно да се разделя с един още по-стар от fmi-plovdiv.org домейн: argon.acad.bg - домейн, който адресираше ПЪРВАТА ФАКУЛТЕТСКА СТРАНИЦА В ПУ!!!

Занапред аз лично се ангажирам за следенето на изпълнението на тази заповед - точка 1 и точка 2.

Сърдечни поздрави.
Активен

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #15 -: 19.01.2008, 01:01:05 »

Добре де, ама заповедта не забранява използването на други имена. И преди уеб услугата имаше име fmi.uni-plovdiv.bg (fmi.pu.acad.bg), т.е. изпълнява точко 1. [Това не е тълкуване, даже бих казал, че е недомислица на човека съчинил тези безсмислени точки].

Отностно поста ти в http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4729.msg42753#msg42753 е тотално грешен, моля те питай някои който се занимава с SEO. Един домейн, едно ИП, един изглед, тотално грешен подход за реклама в Интернет. (последните две са следващите стъпки, не се и съмнявам, че ще се пръкне "некоя" мега идея за мега, хипер як CMS обединяващ всичко що е ПУ сайт).

Питай и защо тъй наречените "пропъртита" взимат по 100 домейн и си наемат собствени мрежи.
Сигурно и на чичко гуугъл много ще му хареса, че ПУ се индексира от по-малко различни домейна и че едва ли ще има домейн в нета, който ще включва "ПУ" в повече от 5-6 сраници.

PS: Типично по "ректоратски" .............. . Има и други примери.
PS2: Преминаването на всички услуги на университета под един домейн е толкова ефективно за неговата реклама (и престиж), колкото фалшивия сертификат на този форум.
PS3: Ама той, гл. ас. Алексадър Пенев, хубаво го каза за съдържанието.......ама.......
PS4: Крайно време е ИТ факултетът не просто да е автономен отностно ИТ услугите, АМИ да е НЕЗАВИСИМ!
« Последна редакция: 19.01.2008, 01:03:19 от lyubo »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #16 -: 19.01.2008, 01:08:01 »

lyubo,

Би ли се представил - кой си, с какво се занимаваш, как си ангажиран с ПУ и какво в ПУ представляваш - питам просто от интерес, иначе не смятам да пиша повече в тази тема.

Успех
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #17 -: 19.01.2008, 02:36:11 »

Тази грандиозна заповед щеше да звучи правдоподобно и ако отдолу беше подписана от:

Др. Тодор Живков - Генерален секретар на ЦК на БКП

Хубаво е, че все пак фми-пловдив още работи, иначе хората извън факултета щяха да научават от уста на уста за Януарската революция:

- Как е адресът на пловдивското ФМИ след Революцията? Приятелите ми разказват, че преди Революцията било много яко там?
- Аха. Адресът е много удобен: дж-съ-пъ-...-равно-нула-три-бе-шест-нула-а-пет-це-шест-девет....   :D
- Уф, те щом адресите им са така измислени, какво да им гледаш другите неща. Сигурно са ме излъгали!




Устремно към Светлото бъдеще, другари!

Др. Тодор Арнаудов, Кръстник на Съвета за Информатическа Взаимопомощ



 :no:
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Иван Енев

  • Гост
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #18 -: 19.01.2008, 16:26:50 »

Сайтът на ПУ не е ли разработен от "КОДАР" ООД?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Сайта на ФМИ
« Отговор #19 -: 19.01.2008, 22:59:33 »

На ПУ - да! Какво общо има въпроса ти със сайта на ФМИ?
Активен