argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Увод в литературната теория  (Прочетена 24603 пъти)

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Някой може ли да ми каже нещо за изпита при доц.Козлуджов??Как протича?Заяжда ли се?Много ли къса? :s: :s: Всякаква информация ще ми е от полза.
Активен

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #1 -: 25.01.2008, 16:24:12 »

няма да е зле да ни се даде малко инфо.  :-D :-D :-D все пак сме първокурсници,имаме нужда от помощ  :-D :-D :-D
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #2 -: 25.01.2008, 16:32:27 »

То че няма да е зле.... няма,ама... никой не дава инфо за този изпит :s: всички са...  :-X
Активен

ElItO

  • Гост
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #3 -: 25.01.2008, 21:49:31 »

Не знам дали ще мога да ви помогна много,защото нашият изпит беше при доц.Бучков.Има 2 въпроса,по които трябва да говорите и 1 практическа задача(едно стихотворение,на което трябва да определите стихотворната стъпка,както и какви похвати е използвал авторът-метафора,хипербола и т.н.).От лекциите на Бучков нищо не се разбираше,той говори само с цитати,които "щели да ни бъдат мнооого полезни"от произведения,които никой от нас,зайците,не беше чел и всички го гледахме толкова умно,че чак ми става смешно като си спомня(предполагам,че и с вас е горе-долу така :-D).Има доста книги,от които можете да учите,но те са стари,не се продават вече,а и в университетската библиотека ги няма,така че трябва да отидете до някоя сериозна библиотека и да се въоръжите с търпение,че ще има дълго да ровите из разни дебели книги,защото информацията е разпокъсана.Общо взето този изпит никак не е лек,материала е много сложен за 1курс,при нас имаше много скъсани,не го подценявайте.Успех,ще стискам палци :y:
Активен

LIA_KI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #4 -: 25.01.2008, 22:31:56 »

Изпитът колеги преминава добре, в  :? и разбира се в много писане за тези, които са учили.Нас например ни раздели на три групи и първите редици теглиха въпросите, които бяха различни за трите групи.После писахме и накрая дава задача върху определено четиристишие да се определят стъпките.Ако се наложи обяснява, слага подпис на листа и ако знаеш добре, ако не преписването няма да стане, щото предварително ще ви каже, че който хване няма да завърши този университет. :heart:  иначе изпитът преминава леко и даже приятно сравнение с други.Знам че при него е трудно да се запише нещо, аз също имах този проблем, но вместо да се стресна си направих темите по конспекта и с изключения на някои теми излезна, че всъщност не е толкова трудно за осмисляне и научаване. Успех  :-* :sun:
« Последна редакция: 25.01.2008, 22:39:17 от LIA_KI »
Активен

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #5 -: 26.01.2008, 12:30:09 »

Благодаря за дадената информация  :bow: Определено ще ми е от полза.А въпросите какви бяха (смисъл цяла тема или точно определени неща от темата)?И аз си ги правя по конспекта,ама.... те са много въпроси,а няма време ... изпитът наближава :s: :s: А пък и материалът никак не е лесен  :s: ... Стискаите палци  :wink:
Активен

LIA_KI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #6 -: 31.01.2008, 21:24:40 »

 :DПожелавам ти успех
ако си оставиш имейла ще ти ги пратя всички които са качени на компа ми, поне няма да се трепеш да ги правиш като мнен
аз имам и доста теми по езикознание ако искаш и тях ще ти пратя без проблеми
Активен

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #7 -: 01.02.2008, 14:13:07 »

Изпитът вече ми мина и си го взех  :#1: Благодаря ти все пак...  :bow: радвам се,че искаше да ми помогнеш..... оценявам го  :bow:  :bravo: а колкото до езикознанието.... там имам всички лекции... успях да запиша всичко,което е диктувал  :wink:.... още веднъж... БЛАГОДАРЯ ТИ!  :-*
Активен

bbb

  • Гост
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #8 -: 01.02.2008, 21:57:34 »

Мишленце,как ти мина изпита?Кръстев присъстваше ли?
Активен

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #9 -: 01.02.2008, 23:22:45 »

Да,присъстваше и то добре че беше там..... много помага  :wink: а иначе изпитът не е толкова страшен,колкото всички си мислехме......само не се притеснявай... определено доц.Козлуджов е много толерантен и дава шанс за по-висока оценка  :bravo: Успех...ще стискам палци и да кажеш после как е минало  :wink:
Активен

bbb

  • Гост
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #10 -: 02.02.2008, 19:53:07 »

Ние обаче (БФ) сме при доц. Бучков,този понеделник е изпитът,дано да се падне нещо,което знам,побърках се да уча цяла седмица,кофти,ама след последния изпит,който имах,нямам никакво време за литературознанието....Ще видим... :wink:
Активен

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #11 -: 02.02.2008, 21:53:02 »

За доц.Бучков не мога да ти кажа абсолютно нищо...  :-( Представи се добре на практическата задача (минимум м/у 3 и 4) и гледай да отговориш поне на единия въпрос и според мен няма да имаш проблеми с минаването  :-) Успех!
Активен

malvinarium

  • Гост
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #12 -: 02.02.2008, 22:03:31 »

Утре съм на изпит при доц. Бучков  :s:
Това е първият сериозен изпит, който ми предстои и здравата съм се притеснила. Чела съм всичко и пак имам чувство, че нищо не знам, в главата ми са само цитати от Бахтин, Аристотел, Гадамер, Кант, Емилиян Станев и кой ли още не... дано си взема изпита, стискайте палци.
Активен

bbb

  • Гост
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #13 -: 02.02.2008, 23:35:44 »

И аз съм така,уж съм учила,ама ако ме питаш за някоя тема,нищо не помня,вече се чувствам психически изтощена,изцедена,смазана  :vomit:.....
Активен

G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #14 -: 03.02.2008, 09:51:13 »

Да,присъстваше и то добре че беше там..... много помага  :wink: а иначе изпитът не е толкова страшен,колкото всички си мислехме......само не се притеснявай... определено доц.Козлуджов е много толерантен и дава шанс за по-висока оценка  :bravo: Успех...ще стискам палци и да кажеш после как е минало  :wink:

При нас въобще не беше мил, просто защото Кръстев го нямаше, а за Козлуджов останаха за изпитване адски много хора... Мен лично ме засегна с отношението си, но какво да направя че бях един от последните (3-4 човека останаха след мен) и той вече беше изнемощял да изпитва от 8 сутринта до 2-3 часа следобед... Буквално ми крещеше и ми викаше, а уж нямах такова впечатление за него.
Активен

mi6lence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #15 -: 03.02.2008, 16:44:11 »

Ами явно наистина е бил изморен вече...много гадно,че се е държал така...  :-( Докато ме изпитваше мен беше много весел.... даже много ми се смееше (ама нормално...то аз си говорех много глупости  :hihi:..,но най-накрая уцелих точната тема и всичко си тръгна като по вода  :D ),а пък и още не се беше нервирал...все пак бях 3-тата,която се осмели да седне пред него  :-).А това,че Кръстев го е нямало....много кофти....направо Ви съчувствам..  :s: :s: :s:...Но нали вече всичко свърши..  :-) Надявам се,че все пак си си взел изпита,въпреки всичко...нали?  :wink:
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #16 -: 04.02.2008, 21:39:09 »

Ние имахме при Сапарев :)
Всичко мина добре, но Кръстев го нямаше :(
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

mucunkata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #17 -: 05.02.2008, 10:53:53 »

как протича изпита при Сапарев
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #18 -: 05.02.2008, 12:01:28 »

Ами на нас  ни даде две теми, които са взимани на лекции, но е добре да се чете от Панов и Никола Георгиев учебниците.
Две теми + анализ на стихотворение, нашето беше на А. Далчев. Като в анализа е добре да се съсредоточиш върху тропите.
Имаше 7 скъсани, преобладаващата оценка беше 4-5 и една шестица , но момичето си я заслужава :)
Изпитът беше писмен.
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

mucunkata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Увод в литературната теория
« Отговор #19 -: 05.02.2008, 13:28:06 »

Благодаря за информацията. А трудни ли бяха темите? А проф.Сапарев слага ли подписи.
Активен