argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Теренна практика?!?!?  (Прочетена 29706 пъти)

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #40 -: 15.04.2008, 09:28:26 »

Абе сички сте изпушили.
Където и да е практиката е купон.Приятели,веселба и....не на последно място практика  :drunk:
Активен
А наздраве :D

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #41 -: 15.04.2008, 11:06:22 »

Абе сички сте изпушили.
Където и да е практиката е купон.Приятели,веселба и....не на последно място практика  :drunk:

Ха-ха, Денис!  :-D Би трябвало да е обратната подредба - учебен процес, приятели и АКО ОСТАНЕ ВРЕМЕ веселба...  :-D Шегувам се... Знам, че няма жив студент, който да мисли по този начин...
Активен
Nobody likes a smart ass...

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #42 -: 15.04.2008, 15:36:06 »

Явно има...чети по нагоре.Всички сте се вглабили да оставате в тоя пловдив...къв ше го дирите тук... :-X
Активен
А наздраве :D

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #43 -: 15.04.2008, 16:14:44 »

Да ти кажа нямам намерени да се бия с още 11 души за банята, освен това не мога да си изправям косата всеки ден...просто съм решила, че ще ми е по-добре в Пловдив. Морето няма да ми избяга - даже предпочитам да отида с приятели и моя бебчо от колкото да стоя 20 дена в мизерните бунгала.
Всеки сам си решава - щом вие сте решени да си пренебрегнете личната хигиена ок, аз пък искам да се виждам с приятели, да си спинкам в къщи и т.н.
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #44 -: 15.04.2008, 18:07:59 »

За какво сте се записали биолози като нещете да отивате на практиката, и то теренната. Би трябвало да знаете, че биологията горе-долу е мръсна работа. Но може би и гнуслива.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #45 -: 15.04.2008, 20:03:04 »

За какво сте се записали биолози като нещете да отивате на практиката, и то теренната. Би трябвало да знаете, че биологията горе-долу е мръсна работа. Но може би и гнуслива.
Ами Сашо затова съм се записала МОЛЕКУЛЯРНА биология,защото ми харесва да работя в лаборатория и да се занимавам с  гени,а не да гоня триметрови змии,които хапят до кръв.
 
П.С.Била съм няколко поредни години на почивка на Царево и не искам да се връщам там в никакъв случай.
« Последна редакция: 15.04.2008, 20:15:25 от Anck_Sun_Amun »
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #46 -: 15.04.2008, 20:45:16 »

За какво сте се записали биолози като нещете да отивате на практиката, и то теренната. Би трябвало да знаете, че биологията горе-долу е мръсна работа. Но може би и гнуслива.
Ами Сашо затова съм се записала МОЛЕКУЛЯРНА биология,защото ми харесва да работя в лаборатория и да се занимавам с  гени,а не да гоня триметрови змии,които хапят до кръв.
 
П.С.Била съм няколко поредни години на почивка на Царево и не искам да се връщам там в никакъв случай.

Ееееееее, Нели ти къде ги намираш тези триметрови змии, които хапят до кръв? Ужас!  :haha: Стига бе... Както казваше проф. Ангелов - повечето от вас не го познават, тъй като отдавна е пенсионер, но аз бях един от многото щастливци, на които е преподавал - "Вие сте биолози. Не трябва да ви е страх от нищо живо!". Прав е човека! Ти натъртваш на МОЛЕКУЛЯРНАТА част, но пак си е БИОЛОГИЯ. И според мен не е нормално да има биолози, които да се страхуват от змии или паяци или насекоми или каквито и да са животинки... (Ани сигурно ще се съгласи с мен тук (не се и съмнявам - жалко че вече почти не влиза във Форума)...  :hihi:)

А за протокола - най-голямата змия срещаща се в България е "само" два метра и десет сантиметра и това го приемай като по изключение... Рядко се намират такива ексемпляри.  :wink: Колкото до хапането - да хапят, но това също се случва радко - само ако си невнимателен или както обичам да казвам аз - само ако им позволиш!  :-D И понеже мен са ме хапали ще те успокоя, че усещането не е по-страшно от убождане с игла. Не боли бог знае колоко и най-много да има две-три капки кръв... Малко лирично отклонение, но херпетолог съм все пак - предполагам че ще ме извините!  8-)

А и за Царево - страхотен град! На мен много ми харесва. А и друг път съм казвал, че района около Царево е невероятен по своето биоразнообразие и близостта на Странджа се главните предпоставки летните практики да се провеждат именно там.
« Последна редакция: 15.04.2008, 20:47:54 от scientist guy »
Активен
Nobody likes a smart ass...

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #47 -: 15.04.2008, 23:20:43 »

За какво сте се записали биолози като нещете да отивате на практиката, и то теренната. Би трябвало да знаете, че биологията горе-долу е мръсна работа. Но може би и гнуслива.

Нямам нищо против практиката като цяло. Е, вярно, че насекомите, змиите и т.н. ме плашат и имам ужасна фобия, но все пак нито за миг не съм си и помисляла, че ние като молекулярни биолози ще ги пропуснем тези емоции.
И защо изобщо задаваш такъв въпрос -  аз питам ли някои хора защо си записал редовно като пропускат по голямата част от лекциите.
Освен това аз не съм длъжна да мисля като всички останали и да чакам с нетърпение идването на практиката. Искам да съм си в Пловдив и толкова. Какво всички се втурнахте да критикувате неща, които са въпрос на личен избор. Кой както си прецени нали за това има избор.
« Последна редакция: 16.04.2008, 00:31:20 от MISSTY »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #48 -: 16.04.2008, 07:52:18 »

За какво сте се записали биолози като нещете да отивате на практиката, и то теренната. Би трябвало да знаете, че биологията горе-долу е мръсна работа. Но може би и гнуслива.
Ами Сашо затова съм се записала МОЛЕКУЛЯРНА биология,защото ми харесва да работя в лаборатория и да се занимавам с  гени,а не да гоня триметрови змии,които хапят до кръв.
 
П.С.Била съм няколко поредни години на почивка на Царево и не искам да се връщам там в никакъв случай.

Ееееееее, Нели ти къде ги намираш тези триметрови змии, които хапят до кръв? Ужас!  :haha: Стига бе... Както казваше проф. Ангелов - повечето от вас не го познават, тъй като отдавна е пенсионер, но аз бях един от многото щастливци, на които е преподавал - "Вие сте биолози. Не трябва да ви е страх от нищо живо!". Прав е човека! Ти натъртваш на МОЛЕКУЛЯРНАТА част, но пак си е БИОЛОГИЯ. И според мен не е нормално да има биолози, които да се страхуват от змии или паяци или насекоми или каквито и да са животинки... (Ани сигурно ще се съгласи с мен тук (не се и съмнявам - жалко че вече почти не влиза във Форума)...  :hihi:)

А за протокола - най-голямата змия срещаща се в България е "само" два метра и десет сантиметра и това го приемай като по изключение... Рядко се намират такива ексемпляри.  :wink: Колкото до хапането - да хапят, но това също се случва радко - само ако си невнимателен или както обичам да казвам аз - само ако им позволиш!  :-D И понеже мен са ме хапали ще те успокоя, че усещането не е по-страшно от убождане с игла. Не боли бог знае колоко и най-много да има две-три капки кръв... Малко лирично отклонение, но херпетолог съм все пак - предполагам че ще ме извините!  8-)

А и за Царево - страхотен град! На мен много ми харесва. А и друг път съм казвал, че района около Царево е невероятен по своето биоразнообразие и близостта на Странджа се главните предпоставки летните практики да се провеждат именно там.
Това за змиите ни го каза вчера Митев.Отделно ни каза,че ще убиваме птици като им извиваме вратовете и това на мен хич не ми хареса.
За Царево-всеки път като отида там се разболявам и поне няколко дена не мога да стана от леглото.Нямам намерение да си карам практиката болна.Веднъж ме нажили цял кошер пчели и дланите ми бяха подути няколко дена.
То и аз съм галила змии и малки крокодилчета,но някой друг ги е държал.
П.С.Не се ли занимаваше с жаби?
« Последна редакция: 16.04.2008, 07:56:03 от Anck_Sun_Amun »
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #49 -: 16.04.2008, 10:39:51 »

Това за змиите ни го каза вчера Митев.Отделно ни каза,че ще убиваме птици като им извиваме вратовете и това на мен хич не ми хареса.
За Царево-всеки път като отида там се разболявам и поне няколко дена не мога да стана от леглото.Нямам намерение да си карам практиката болна.Веднъж ме нажили цял кошер пчели и дланите ми бяха подути няколко дена.
То и аз съм галила змии и малки крокодилчета,но някой друг ги е държал.
П.С.Не се ли занимаваше с жаби?

Птици едва ли ще убивате - това не знам някога да се е правило, но мишки ще хващате и дисецирате докато ви прилошее... За съжаление практиката по зоология на гръбначните е това. И аз не съм съгласен с много неща в нея, но нещата не зависят от мен, за да ги променя.

За Царево - ако можеш да представиш някакъв медицински документ, че имаш алергии или нещо - можеш да се освободиш от практиката в Царево и ще си я караш в Пловдив или ще отработваш нещо... Все пак здравето е на първо място...

Занимавам се със земноводни и влечуги - не само със жаби...  :hihi: Макар, че не крия, че те са ми любимите...  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #50 -: 16.04.2008, 21:07:45 »

Това за змиите ни го каза вчера Митев.Отделно ни каза,че ще убиваме птици като им извиваме вратовете и това на мен хич не ми хареса.
За Царево-всеки път като отида там се разболявам и поне няколко дена не мога да стана от леглото.Нямам намерение да си карам практиката болна.Веднъж ме нажили цял кошер пчели и дланите ми бяха подути няколко дена.
То и аз съм галила змии и малки крокодилчета,но някой друг ги е държал.
П.С.Не се ли занимаваше с жаби?

Птици едва ли ще убивате - това не знам някога да се е правило, но мишки ще хващате и дисецирате докато ви прилошее... За съжаление практиката по зоология на гръбначните е това. И аз не съм съгласен с много неща в нея, но нещата не зависят от мен, за да ги променя.

За Царево - ако можеш да представиш някакъв медицински документ, че имаш алергии или нещо - можеш да се освободиш от практиката в Царево и ще си я караш в Пловдив или ще отработваш нещо... Все пак здравето е на първо място...

Занимавам се със земноводни и влечуги - не само със жаби...  :hihi: Макар, че не крия, че те са ми любимите...  :wink:
Точно за тези документи имах въпроса-Писанова казваше,че ми трябва медицинско и да подам,Донев-само да се обадя на асистентката,а асистентката-да подам молба.В крайна сметка само се обадих на преподавателите.
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #51 -: 17.04.2008, 11:29:50 »

В US имат едно нарицание за такива като вас...но да не ми се обиди някой -> LAB RATS  :hihi: :haha: :roll:
Активен
А наздраве :D

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #52 -: 17.04.2008, 11:50:01 »

В US имат едно нарицание за такива като вас...но да не ми се обиди някой -> LAB RATS  :hihi: :haha: :roll:
Бях чувала да ми казват книжен плъх,но не и лабораторен.Cool! 8-)Очевидно съм избрала точната специалност.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #53 -: 17.04.2008, 15:21:48 »

И аз знам едно нарицание за такива като вас ама съм добре възпитана и си мълча, защото нямам намерение да обиждам никой.
Защо не започнете да гледате повече себе си и по малко другите.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #54 -: 18.04.2008, 17:23:52 »

Какво се впрягате бе хора.Денис си го е казал веселбата на първо място разбира се.Ние си оредихме и музика вече  :-D :-D :-D и Танче няма да е с 12 души и само с 7.
Искам да попитам само момичета ли трябва да сме в бунгалото защото има един колега който си го обичаме и искаме да сме заедно с него в едно бунгало.Нали разбирате трябва ни роб все пак това са 20 дена  :bow: :bow: :bow: :bow:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #55 -: 18.04.2008, 17:33:26 »

Какво се впрягате бе хора.Денис си го е казал веселбата на първо място разбира се.Ние си оредихме и музика вече  :-D :-D :-D и Танче няма да е с 12 души и само с 7.
Искам да попитам само момичета ли трябва да сме в бунгалото защото има един колега който си го обичаме и искаме да сме заедно с него в едно бунгало.Нали разбирате трябва ни роб все пак това са 20 дена  :bow: :bow: :bow: :bow:
:-D :-D :-D
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #56 -: 18.04.2008, 18:00:33 »

Дори сме му купили престилка и отдолу ще е гол , каза че всичко ще прави каквото му наредим.Аз мислих да си взема ветрилото да ми духа с него че ще е жега. :-D :-D :-D
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #57 -: 19.04.2008, 00:42:00 »

Ба на мен кой ще ми духа  :drunk: Хубо че има  :-D

Танче....танче танче....разчупи я малко тази превъзнесена,изкривена от реалността представа която даваш на човек от Хай Обществото.Слезни малко на земята и се отдай на пърчиното кво лошо има.Ние по долу ли сме като няма да си гушкаме бебчото в някоя стая на 4 звезден хотел?
Аз имам пари и в Дубай да си карам почивката ама предпочитам веселбата в практиката.
Ще те питам след 10 години Бебчо ти кат вирне краката на дивана и ти тичай след бебето,кухнята и чистотата в къщата  :hihi:
Тези надрискани памперси....тези мръсни чорапи....  :roll:
Нищо лично.Отдайте се малко на живота студенти сте все пак  8-)
« Последна редакция: 19.04.2008, 00:51:41 от Dennise` »
Активен
А наздраве :D

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #58 -: 19.04.2008, 17:33:40 »

Даааа прав си Денис.
Ние нямаме търпение да отидем.Голям купон ще е .Ние ще сме само 20 човека.А вие?Колко от вас няма да ходят?
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Теренна практика?!?!?
« Отговор #59 -: 25.04.2008, 12:23:15 »

На практиката може всеки да се освободи,но в рамките до завършването така или иначе трябва да отидеш,например тази година ако нямаш възможност,отиваш другата ама така ще ти се насъберат няколко практики едновременно
Активен