argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология ?  (Прочетена 14143 пъти)

panzer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Психология ?
« -: 06.04.2008, 17:03:25 »

Здравейте ! :) Имам няколко въпроса към учащите психология, моля обърнете ми мъничко внимание :) Първо искам да попитам има ли психологията задочно обучение ? Какво по-точно се учи в тази специалност, в каква насока са предметите, какви са ? Мога ли някъде да видя програма на психологията за различните семестри и курсове ?
Благодаря предварително :)
Активен

petya*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Психология ?
« Отговор #1 -: 07.04.2008, 08:16:28 »

Здравей! Има задочно психология от миналата година. Аз уча тази специалност. Мога да ти кажа дисциплините, които ние учим тази година (Философия, Социология, История на психологията, Въведение в психологията, Генетика, Анатомия на ВНД, Психология на развитието, Антропология, Висша математика, Невропсихология, Информатика, чужд език и физкултура - не мога да се сетя дали пропускам нещо, но това е в общи линии за първата година), но не можах да намеря програма за другите години.
Активен
Всичко е възможно! Невъзможното е въпрос на време!

panzer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Психология ?
« Отговор #2 -: 07.04.2008, 10:00:29 »

Благодаря ти за отговора :)
Математика, генетика, антропология ? Тук защо ми бие на биология   :) Гадост, точно от математиката исках да избягам :). Само първата година ли се учи математика ? И като цяло как е специалността ? Трудно ли се взимат изпитите ?
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you
Re: Психология ?
« Отговор #3 -: 07.04.2008, 15:49:07 »

Не си плаши толкова на математиката  , лесно се учи, Герджева страхотно обясни всичко. Няма страшно и от биологиите...Наистина е много общирна наука, иска да си седнеш на Д-то,но няма нищо страшно. Трудничко се жзимат изпитите, но при всеки е различно...нали знаеш :) Имаме си такива Калитковци, който дори не знаят  по какво им е изпита и пак взимат...
няма да сгрешиш ако се запишеш в психологията, успех ;)
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

someone___

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Психология ?
« Отговор #4 -: 07.04.2008, 18:30:44 »

Според мен пък това ще е най- голямата грешка в живота ти. Но понеже вярно и грешно са поредните относителни понятия може би трябва да послушаш интуицията си, а не такива като мен или който и да е тук. Пък и вече има доста мнения за тази специалност, може да прочетеш и накрая да вземеш решение това ли е което искаш или не.
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you
Re: Психология ?
« Отговор #5 -: 07.04.2008, 23:17:30 »

Според мен пък това ще е най- голямата грешка в живота ти. Но понеже вярно и грешно са поредните относителни понятия може би трябва да послушаш интуицията си, а не такива като мен или който и да е тук. Пък и вече има доста мнения за тази специалност, може да прочетеш и накрая да вземеш решение това ли е което искаш или не.
Можеш ли да се обосновеш? Защо така смяташ?
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

someone___

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Психология ?
« Отговор #6 -: 08.04.2008, 14:50:24 »

Ами, вече доста нашироко съм изразявал защо смятам, че преподаването в тая специалност е под всякаква критика. Ето тук например https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7146.0 Но вече почна да ми втръсва понеже така или иначе всеки сам си решава кое е хубаво и кое- лошо. Аз се убедих, че наистина за повечето ми колеги тая специалност е много хубава. И истината е, че те не се заблуждават- те силно си вярват в това. Удобно им е да е толкова простичко и лесно всичко и как биха критикували една така удачна за тях система?! Имаш общо взето 1 път седмично занятия по час и половина, висиш по кафетата, но гордо заявяваш "Аз уча психология". Еми, нека си се гордеят хората...
Активен

panzer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Психология ?
« Отговор #7 -: 08.04.2008, 22:12:22 »

А има ли някой, който учи задочно психология, та да ми каже там как стоян несщата :) ?
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you
Re: Психология ?
« Отговор #8 -: 09.04.2008, 14:04:34 »

аз :) какво ти трябва да знаеш?
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

panzer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Психология ?
« Отговор #9 -: 09.04.2008, 19:05:46 »

ами чух, че лекциите се водели цял месец, по цял ден :) има ли нещо такова ? и майче започват по-рано от редовните ? септември ?
Тези седмици, в които ти предават, достатъчни ли са да разбереш и запишеш достатъчно инфо, което ще те оправи на изпита ?
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: Психология ?
« Отговор #10 -: 17.04.2008, 21:46:18 »

Знаеш ли , за да ти стане по-ясно- пиши ми на скайпа- всичко ще то обясня.Тук става малко сложно- поне 10 човека ще се намерят да оспорят мнемието ми, а в скайп ще ти кажа какво е било при нас по-подробно Нека да е след понеделник , защото няма да съм в България, liubomira1988  :wink:

   Добре е инфото по дадена тема да се споделя на страницата на сайта, в която е зададена темата, а не по скайп...... Поне аз така мисля, защото може би има и други заинтригувани, които очакват въпросния отговор и следят темата  :wink:
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you
Re: Психология ?
« Отговор #11 -: 17.04.2008, 23:09:35 »

ами ок, да питат и тук. Аз гледам чисто егоистично, за мен ще коства по-малко време :)
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

diavol_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Психология ?
« Отговор #12 -: 11.06.2008, 16:48:07 »

Добре, аз искам да те попитам нещо. Понеже съм психология редовно, а според мен е напълно безсмислено, от гледна точка на това, че не съм от Пловдив, и за мен това е загуба на време и пари, та искам да те питам според теб заслужава ли си задочната форма на обучение. Има ли смисъл, оправдано ли е?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Психология ?
« Отговор #13 -: 11.06.2008, 20:11:07 »

За  всеки  един  студент  е  строго  индивидуално,  да  си  избере  подходяща  форма  на  обучение!  Но  доколкото  съм  чувал  коментари  за  Психологията  голяма  разлика -- нямало!  Пак  си  прецени  до  11  август  имаш  още  бая  време!  и  едната  форма  има  предимстна  и  недостатъци  и  другата  също  така!  Добий  повече  инфо  ,  както  от  по-горните  курсове  ,  така  и  от  някои  преподаватели  ,  а  също  и  от  други  специалностти  ,  а  така  също  и  от  завършили  колеги-- твои  и  в  момента  работещи  !  Тогава  като  я  анализираш  цялата  тази  събрана  информация , ще  можеш  да  вземеш  най-правилното  решение! :-)( а  нима  не  можеш  да  си  работиш,  успоредно  със  следването?)
Активен
Всичко е любов

asdfg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Психология ?
« Отговор #14 -: 02.07.2008, 07:35:17 »

То като цяло няма смисъл от тази специалност.Който не е влезнал той не я е завършил.
Активен

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Психология ?
« Отговор #15 -: 02.07.2008, 08:25:40 »

Въпросът е не кой е влязъл и излязал,а кой се е реализирал по тази специалност... а май има доста хора,които вллизат колкото да кажат после,че са завършили нещо :wink:
Относно редовно и задочно мен лично повече ми харесва редовното.Доста време губим,но пък можем да го използваме за четене на допълнителна информация.Все пак сме влезли да учим,а не да работим.Ако на някой му е наложително-ок , но мисля,че е безмислено да работиш и просто ей така да завърши нещичко.
P.S.Изразявам мое лично мнение и не искам да ме нападат разни индивиди с по-скоро груби нападки,а не съществени доводи.
Благодаря предварително.
Активен

Velvet

  • Гост
Re: Психология ?
« Отговор #16 -: 07.07.2008, 14:24:59 »

Въпросът е не кой е влязъл и излязал,а кой се е реализирал по тази специалност... а май има доста хора,които вллизат колкото да кажат после,че са завършили нещо :wink:
Относно редовно и задочно мен лично повече ми харесва редовното.Доста време губим,но пък можем да го използваме за четене на допълнителна информация.Все пак сме влезли да учим,а не да работим.Ако на някой му е наложително-ок , но мисля,че е безмислено да работиш и просто ей така да завърши нещичко.
P.S.Изразявам мое лично мнение и не искам да ме нападат разни индивиди с по-скоро груби нападки,а не съществени доводи.
Благодаря предварително.

ZaiKa`BaiKa, мога да ти кажа, че студентите, които учат редовно и работят даже са повече от задочниците. Най-малко по простата причина, че един голям човек не би приел 4-5 години мама и тати да го издържат като малко дете, дори заради собственото сомочувствие да има свой доход. И като студентка, учила редовно и сега задочно, ще ти кажа, че всичко си зависи от самия човек и собствената му мотивация. Развитието ти зависи от собственото ти желание, не от формата на обучение. А специално за редовното, наистина е доста губене на време, особено по кафенетата в " дупките" между лекции и упражнения.  :haha:
Активен

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология ?
« Отговор #17 -: 19.02.2009, 23:50:40 »

Здравейте,казвам се Гери и тази година ще кандидатствам и силно се надявам изпитите да минат по вода,защото едва ли не си мечтая да следвам психология.Прочетох доста мнения и определено всичко зависи от чисто личностните интереси.  :s: Обвзели са ме кандидат-студентски притеснения относно изпитите,ноо това е нормалноо... и все пак...
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re: Психология ?
« Отговор #18 -: 22.02.2009, 10:47:05 »

Споко бре няма нищо страшно  :-)
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

danito89

  • Гост
Re: Психология ?
« Отговор #19 -: 23.02.2009, 15:28:03 »

Няма нищо страшно но пробвай се първо на предварителните така сама ще се убедиш , че няма нищо страшно.А и понякога пробния испит е по лесен от редовния.Успех ти пожелавам и помни колкото по спокоен си толкова по добре за тебе :)
Активен