argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: бит и технологии - струва ли си?  (Прочетена 10853 пъти)

petelina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Привет на всички колежки и колеги  :bow:
Искам да ви попитам относно новата спец. "бит и технологии".  Приеха ме в нея и според вас струва ли си да се записвам или да изчакам другите класирания? По-принцип исках икономика,но 5,20 едва ли ще ми стигне и това бях   записала след икономиките. Прочетох закакво става въпрос в тази спец.,но искам да попитам хора,които са в университета.
Ще съм ви безкрайно благодарна,ако ми отговорите..  :-)
Активен

РОСИТА

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #1 -: 11.08.2008, 22:05:53 »

И аз съм приета в тази специалност,но се двоумя,защото ме приеха и в Кърджали-Стопанско управление.Бит и Технологии е учител по трудово обучение,но не съм сигурна дали можеш да станеш с нея и учител по информационни технологии и какви магистратури бихме могли да запишем след това.Пиши ми ако знаеш нещо повече.:) :y:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #2 -: 11.08.2008, 22:07:24 »

И аз съм приета в тази специалност,но се двоумя,защото ме приеха и в Кърджали-Стопанско управление.Бит и Технологии е учител по трудово обучение,но не съм сигурна дали можеш да станеш с нея и учител по информационни технологии и какви магистратури бихме могли да запишем след това.Пиши ми ако знаеш нещо повече.:) :y:
Само във ФМИ можеш да станеш учител по информационни технологии.
Активен

РОСИТА

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #3 -: 11.08.2008, 22:12:34 »

Какво е това ФМИ?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #4 -: 11.08.2008, 22:13:53 »

Какво е това ФМИ?
Факултет по математика и информатика
Активен

РОСИТА

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #5 -: 11.08.2008, 22:51:17 »

 :handshake:Откъде прочете за тази специалност-БИТ И ТЕХНОЛОГИИ? :bow:
Активен

petelina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #6 -: 11.08.2008, 23:22:56 »

Значи аз имам справочника и в него е обяснено подробно. На мен ми допада и вече се записах. Надявам се,че ще бъда доволна. Попитах жената,която ми прие документите, дали е хубава специалността и тя ми каза,че всяко ново е хубаво,така че не ми пречи да пробвам.  Ето ви подробно обяснение от справочника,ако някой се интересува.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273025
 
Иначе съм безкрайно щастлива,че успях да влезя в този университет  :-) Ако се записва някой да отива,защото е такава лудница...още няма такъв "наплев" за тази професия и беше по-спокойно,но за другите... 
Активен

ludiamaxxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #7 -: 21.08.2008, 22:35:34 »

с тази специалност можеш единствено да станеш един учител по трудово обучение и тя е за година в този университет за това никои не може да каже дали е доволен или не е. Но според мен стрували си да учиш 4 години за един учител по трудово
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #8 -: 21.08.2008, 23:09:24 »

Но според мен стрували си да учиш 4 години за един учител по трудово
Значи според теб като УЧИТЕЛ трябва да работи някой, който не е учил 4 години(т.е. във ВУЗ), защото не си струвало :roll: Аз си мисля, че специалността е хубава за хора, завършили специализирани техникуми или за хора, на които им допада естеството, на това което се учи :-P Аз лично не бих я записала (просто не си падам по подобни неща), но е супер абсурдно да се твърди, че не си струва дадена специалност само защото на теб не ти харесва...
« Последна редакция: 21.08.2008, 23:54:43 от Καθαρός »
Активен

petelina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #9 -: 24.08.2008, 15:37:02 »

Уфф начи  :headbang:   Не се излиза учител по трудово обучение. Първо, имало някакъв нов предмет,който се изисква от ЕС, второ, никой от нас не знае какво всъщност ще се изучава и  какво ще можеш да работиш,макар че вече рядко хората работят по специалността,която са завършили,но няма значение. Защо всеки като чуе "Педагогика" или нещо свързано с образованието,било то учител,или педагог и т.н. си казва "ооо няма смисъл"? Мислите ли,че постоянно ще се търсят икономисти или счетоводители? Щом не ви харeсва това,ок,но не казвайте, че е тъпо,че няма смисъл и т.н. Аз мисля,че ще е интересно това.Надявам се,щом е нова специалността,да се обръща по-голямо внимание на нея  :wink: Ако има някой,който се е записал това,да пише,че не ми се ходи сама на това тържество  :-)  Иначе желая на всички успешно завършване на образованието  :rock:
Активен

ludiamaxxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #10 -: 24.08.2008, 19:56:38 »

ооооофффф!!!!случайно да сте чули че в средните училища има нов предмет-бит и техника,а също и религия.защо ли тогава са и тези специалности в ПУ?
 
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #11 -: 24.08.2008, 20:17:40 »

ооооофффф!!!!случайно да сте чули че в средните училища има нов предмет-бит и техника,а също и религия.защо ли тогава са и тези специалности в ПУ?
 
А защо ли има заядливи хора :roll: Като не можеш да кажеш нищо по темата, защо трябва да се заяждаш с тези, които ги интересува... Още повече, че тази тема я четат първокурсници, които се вълнуват от това, което им предстои от есента, а ти едва ли не им казваш:"Прецакали сте с кофти специалност... Нищо няма да стане от вас!" - гадно си е :no:
Вярно, че темата е формулирана като въпоса СТРУВА ЛИ СИ? тази специалност, но без я изучаваш, няма как да дадеш компетентен отговор... Аз също уча друго и поради тази причина се въздържам от "компетентно" мнение :-P


Съветът ми към първокурсниците е сами да преценят дали специалността им харесва или не, когато вече започнат да я изучават :-) все пак са големи и разумни хора и сами могат да си направят извод за бъдещата си реализация :wink:
« Последна редакция: 24.08.2008, 21:03:15 от Καθαρός »
Активен

ilenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • In search of sunrise...
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #12 -: 24.08.2008, 20:20:24 »

Бит и техника не е нов предмет в средните училища.Съветвам ви преди да започнете да определяте кой ще стане учител и кой не да се образовате малко.Според мен новата специалност е интересна,а и никой не може да знае дали си струва или не,защото е от тази година.Дори и сега да ви се струва безмислена,може в последствие да ви хареса.
Активен
Това което ме ранява,но не ме убива,ме прави по-силна,но не и щастлива!

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #13 -: 24.08.2008, 20:28:47 »

Бит и техника не е нов предмет в средните училища.Съветвам ви преди да започнете да определяте кой ще стане учител и кой не да се образовате малко.Според мен новата специалност е интересна,а и никой не може да знае дали си струва или не,защото е от тази година.Дори и сега да ви се струва безмислена,може в последствие да ви хареса.

 :y: пробвайте бе хора, няма кака да разберете хубава ли е, ако сами не прецените. Един казва, че е тъпа, друг не. Който е приет тази специалност от сега няма как да разбере, така че...  :wink:  :beer:
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

ludiamaxxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #14 -: 24.08.2008, 21:18:57 »

не съм казал че нищо няма да стане от тях и 4е са се прецакали,всеки сам си прави преценката.ако си учил в някво училище за  стругар или дърводелец например или усещаш че нещо те влече от ватре ок,точно за теб е.
Активен

petelina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #15 -: 24.08.2008, 22:28:05 »

не съм казал че нищо няма да стане от тях и 4е са се прецакали,всеки сам си прави преценката.ако си учил в някво училище за  стругар или дърводелец например или усещаш че нещо те влече от ватре ок,точно за теб е.

Благодаря ти за коментара  :bravo:  Едва ли на мен ми допада стругарството или дърводелството и т.н. Завършила съм коренно различно нещо. Учила съм доста по спец. предмети,но си признавам,че абсолютно нищо не знам и съжалявам,че не съм се записала от 9-ти клас в такова училище,в което ще науча занаят,защото от икономика,което съм завършила,изобщо нищо не става,т.е. къде ще ме вземят без по-горна степен?? Без нея си за никаде,защото самата материя е по-специфична и по-трудна за разбиране от тинейджъри (така да се изразя) ,докато при занаятите е по-различно. В техникумите се научават доста неща относно специалността,която изучаваш и не мисля,че ти трябват 4 години преквалификация за нея,защото тя се доусъвършенства с работа,така че не ми се вярва да уча стругарство,дърводелство,готварство и прочие в тази спец.. Това ще е доста по - различно и интересно според мен. Аз бях пуснала тема тук,преди да разберя,че професията е нова и затова така съм формулирала темата. Благодаря на всички за коментарите
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #16 -: 24.08.2008, 23:18:14 »



...,така че не ми се вярва да уча стругарство,дърводелство,готварство и прочие в тази спец.. Това ще е доста по - различно и интересно според мен....

Няма, най-вероятно ще учите как от кофичка за кисело мляко и молив да сглобим лодка или 10 различни техники да си зашием копчето на панталона. и това 4 години. лелеее
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

petelina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #17 -: 24.08.2008, 23:26:27 »



...,така че не ми се вярва да уча стругарство,дърводелство,готварство и прочие в тази спец.. Това ще е доста по - различно и интересно според мен....

Няма, най-вероятно ще учите как от кофичка за кисело мляко и молив да сглобим лодка или 10 различни техники да си зашием копчето на панталона. и това 4 години. лелеее

Хе-хе наистина това ми се струва доста интересно,радвам се,че ще се науча да правя такива неща,поне ще забавлявам след време дечицата ми  :-) Какво по хубаво от тава ,трябва да има и такива хора,какво  :evil:
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #18 -: 24.08.2008, 23:33:07 »

тея работи ми бяха интересни на мен като бях в началното. сега малките изверги изобщо не се занимават с такива глупости ми 4атят с френдовете и други такива . надали тва ше им е забавно
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

m_i_l_e_n_a_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: бит и технологии - струва ли си?
« Отговор #19 -: 28.08.2008, 14:51:15 »

 здравейте,аз се записах в тази специалност,но в момента се двоумя дали да остана.Ще из4акам да разбера дали  ще остане някое свободно място в друга специалност,ако ли не ще си остана в тази.Нека някой който е записал  същото да ми пише,ако желае...
Активен