argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: коя от двете специалности да избера?  (Прочетена 4024 пъти)

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте всички, които в момента четете написаните редове! :-) Имам едно питане и моля за съвет, защото съм затруднена какво да правя! Сега ще бъда първи курс-з.о. Приета съм български и руски, но след  четвърто класиране ме приеха в българска филология!Та въпросът ми е според вас, коя от двете специалности да избера?Коя според вас ще ми отвори повече врати?Разбира се, всичко е много относително, но все пак всяко мнение ще ми бъде добре дошло, защото наистина съм раздвоена!Благодаря ви предварително! :-) :bow:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #1 -: 04.09.2008, 20:42:15 »

Аз бих избрала БФ без да се замисля, но това си е твой избор- помисли си и действай.
Активен

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #2 -: 04.09.2008, 20:46:34 »

Много ти благодаря, малко или много ти все пак имаш повече опит  :wink:
Активен

bbb

  • Гост
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #3 -: 05.09.2008, 13:49:29 »

И аз съм за БФ  :y:
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #4 -: 05.09.2008, 18:03:42 »

Според мен повече възможности ще имаш с БЕРЕ, защото така поне ще научиш един език повече, а това е доста ценно повярвай ми! А и като запишеш БЕРЕ получаваш образованието на БФ + това на тези от РФ. Така че си помисли дали много ти се учи, или не толкова... :-)
Активен

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #5 -: 05.09.2008, 20:06:43 »

Много ви благодаря за съветите!Защото наистина съм пред дилема, но поне все пак имам две възможности! :-) :bow:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #6 -: 05.09.2008, 21:35:12 »

Не мога да се съглася, че ако учиш БФ значи не ти се учи...Хибридните специалности винаги са по- натоварени от чистите, но в чистата филология всичко се изучава по- обстойно и задълбочено.От собствен опит мога да кажа, че на хибридите никой в университета не гледа сериозно- едва ли не "ни риба, ни рак". Чистите имат филологическа насоченост, докато при хибридните тя е педагогическа. Освен това в БФ също се учи руски или друг славянски език.
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #7 -: 05.09.2008, 22:47:04 »

Напълно подкрепям p6ebem :-) Наистина нещата, които ще учиш в БЕРЕ съчетават БФ+РФ, което прави специалността доста трудна, но си струва и само заради езика :y: Няма база за сравнение между изучавания втори славянски език при БФ и руския, който се учи в БЕРЕ и РФ - при БФ съответният език се учи само един семестър, докато в БЕРЕ имаш упражнения всека седмица в продължение на четири години:-)
А и ако запишеш хибридната специалност винаги имаш възможността да се прехвърлиш в чиста филология, при това не е задължително да се прехвърлиш в БФ, можеш да се преместиш и в РФ :-)

Но все пак изборът е твой :-) Успех :y:
« Последна редакция: 05.09.2008, 23:00:49 от Καθαρός »
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #8 -: 05.09.2008, 23:43:17 »

Според мен Българска филология  :wink: Разликата между филологията и БЕРЕ  е огромна. Те са на светлинни години по отношение на материала дори. А като реализация, айде, ако сравнявахме Руска филология с Българска е ОК, но български и руски, и български и каквото и да е, не може да се сравни с филологията.
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #9 -: 06.09.2008, 00:08:14 »

Още веднъж ви благодаря колеги!Разбира се, мнения има както за едната, така и за другата специалност-съвсем нормално!Аз затова се зачудих доста, защото както ти Ели казваш, филологията е някак по-завършена като специалност, но пък в бере-то се учи език все пак!Не зная да ви кажа, май малко везните ми се накланят към бф-то, но ...  :s: имам още съвсем малко време за размисъл!
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #10 -: 06.09.2008, 00:15:57 »

Мила ще учиш езика 50 на 50. Ако беше руска филология бих се съгласила. Но става въпрос за БЕРЕ. Материалът тук е минимум и от двете. А при филологиите е максимум от съответната филология. Дано разбираш разликата. Това е искала да ти каже Ели под "завършена". Аз бих добавила и оше нещо - като филолог имаш много повече възможности, докато с БЕРЕ май ще бъдеш просто учител. Решението все пак е твое. Успех и не забравяй все пак какво желаеш ти самата.  :wink:
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #11 -: 06.09.2008, 12:30:01 »

аз съм БЕРЕ и не се записах тази специалност толкова заради езика,колкото заради магистратурите,които мога да запиша след това.Така че всичко зависи от това какво смяташ да правиш с живота си след като завършиш. :-)Поне по мое мнение
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #12 -: 06.09.2008, 17:16:55 »

Аз съм на мнение, че Българска филология е по-добрата специалност. Именно поради тази причина я посочих на първо желание и ме приеха в нея на първо класиране. Успех при избора ти, колежке!  :-)
Активен
Love, love and love.

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #13 -: 06.09.2008, 17:57:05 »

"Малък човек", благодаря ти, много мило звучиш! :-) Благодаря и на другите!
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #14 -: 06.09.2008, 18:09:21 »

Аз мога само да ти кажа,че вече ще съм 3 курс БФ и съм много доволна от тази специалност.Вярно е,че има здраво четене,ама нищо лесно не е интересно,нали? :wink:Така че,помисли си добре.Доколкото съм чувала,към хибридите наистина не се отнасят много сериозно. :mmm:
Активен
The best yet to come!!!

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #15 -: 06.09.2008, 18:53:40 »

Здрасти Поля!Да, наистина в крайна сметка е така! :-) Аз искам да те попитам нещо-откъде мога да видя какви са възможностите за  магистратури?Благодаря ти предварително!
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #16 -: 06.09.2008, 19:25:30 »

beauty искам само да ти кажа, че относно магистратурите, ти е все още рано. Те всяка година се менят, а и няма значение бакалавъра, който си завършила. Можеш да запишеш каквато искаш магистратура. Можеш да продължиш магистратура , която да бъде свързана с ученото от теб преди това, но можеш и да запишеш съвсем различно нещо. Въпрос на избор, вкус, възможности и лично желание. Дори аз лично предпочитам магистратурата и бакалавъра да са ми различни, за да имам две възможности за реализация. Успех и дано вземеш правилното за теб решение.  :y:  :wink:
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

beauty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #17 -: 07.09.2008, 18:19:55 »

 :-) Благодаря ти за информацията malak 4ovek!  :wink:  :handshake:
Активен

A_S_T_R_A

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #18 -: 08.09.2008, 13:07:21 »

Винаги съм била на мнението на Мечо Пух "Колкото повече - толкова повече". Тази година заваршвам "Български и английски език" и бгагодарение на положените усилия пред мен има възможности за реализация и като българист, и като англицист. Работя в една от най-престижните езикови школи, и специалността ми не ме дисквалифицира ни най-малко. Прекрасно е да изучиш литературно или езиково явление, съпоставяйки го в два понятни ти езика. Аз избрах хибридната специалност, защото осъзнах, че повече усилия дават повече възможности. Успех на теб, каквото и да си избрала, и на колегите от хибридните специалности...и не вярвайте, че сте "утайката на КСК"!
Активен

JENNY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: коя от двете специалности да избера?
« Отговор #19 -: 08.09.2008, 19:21:34 »

Beauty, определено по-добрият вариант е българска филология! Проучила съм нещата за 90% от специалностите в университета и знам какво говоря. Не прави грешката да запишеш български и руски език. Послушай Малък човек, тя знае какво ти говори. Послушай я, за да не съжаляваш после!
Активен