argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Бараките..бардак или българска му работа..  (Прочетена 7016 пъти)

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

Всеки който е карал лекции знае за каква мизерия става въпрос.. мислите ли че положението ще се оправи?  :headbang:
Активен

mouse_kiss

  • Гост

 :-D преди години цялото ПУ изглеждаше като бараките, бих казала, че беше паднала бомба - а сега е модерна сгарада. може някой ден да решат да ги оправят тези бараки. но кога ли ще е това? :-D
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook

Не ми се вярва да е скоро, все пак за това са нужни доста средства.  :wink: В самото ПУ има много подобрения.   :-)
Активен
Love, love and love.

ryuichi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Казано на чист английски език : 'Нивааааааааааа"  :evil: тия бараки са нещо като символ на стара сграда (радвам се, че вече нямам там лекции... е като изключим педагогика де...) това е все едно да махнат Жак Аса от електротехникума.... никога няма да стане  :rock:
Активен
僕の力は大き過ぎる。。。いっらしゃいませ、お逆様。

monopollyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Да си подават отставките в такъв случай, тия бараки са пълна мизерия  :evil:
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook

Много са зле наистина.  :-D
Активен
Love, love and love.

Trepetli4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Симпатични са, удовоствие е да имаш изпит там. :-D
Активен

VeSSi4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Искам да ви кажа, че повечето ми упражнения са в бараките и е кучешки студ там, особено рано сутрин. За да ги пооправят ви предлагам да ипратим ХЕИ на проверка.. Бащата ми разправя, че преди 30 години ходил там на курсове по математика и си било същата мизерия ... до кога да чакаме? или ПУ ще поеме разходите за лекарства на нас и на преподавателите?  :-( :no:
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128

Искам да ви кажа, че повечето ми упражнения са в бараките и е кучешки студ там, особено рано сутрин. За да ги пооправят ви предлагам да ипратим ХЕИ на проверка.. Бащата ми разправя, че преди 30 години ходил там на курсове по математика и си било същата мизерия ... до кога да чакаме? или ПУ ще поеме разходите за лекарства на нас и на преподавателите?  :-( :no:

Абсолютно си права. И съм 100 % сигурен че проблемът не е в липсата на семинарни зали ( или поне не е чак дотам остър проблемът). От първи курс съм забелязал, че програмите на специалностите просто се преписват години наред. Изобщо не се оптимизират така че да има нормални зали за всички. Преди една седмица с една преподавателка решихме да потърсим свободна зала, защото в бараката беше кучешки студ ( само на Сара и котките им беше топло) и веднага намерихме такава. Отгоре на всичко в бараката миришеше на урина и изпражнения- котешки или кучешки не знам + не съм видял чистачка да чисти в бараката, кочината е ужасяваща, и това 21 век, Европейски съюз, Университет, с главна буква и т.н..
« Последна редакция: 25.10.2008, 19:05:57 от Ivan_Ivan »
Активен

VeSSi4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Хахах "не съм видял чистачка да чисти в бараката, кочината е ужасяваща"...е нали сменят кошчетата за боклук и хранят Сара и котките, та да има на какво да ни понамирисва. Нещо повече ли очакваш? :-D  Аз загубих всичките си детски илюзии нещата да се променят (или поне докато аз съм все още в този университет). НО все пак има някой, който мисли за нас и модернизацията на бараките започна със смяната на дъските. Евала! Поне повече няма да дишаме тебеширен прахоляк. Честито на печелившите! ...сега да доживеем останалото...  :hihi:
Активен

rusfil_m

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Струва ми се,че в бараките карат само специалности,които плащат за семестъра малко пари.Тези които плащат повече карат занятия горе на меките столчета.Но не са само бараките днес карахме във втора аудитория,седнах до прозореца,зад радиатора имаше една кофа буклуци сигурно отпреди 20 год.
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128

Струва ми се,че в бараките карат само специалности,които плащат за семестъра малко пари.

Не е така  :-D "Цената" на семестър се определя не по специалности а по образователни направления: педагози, филолози,  историци, природо-математици и т.н. Най-малко плащат педагозите, ама не учат в бараки, нали ?
Активен

rusfil_m

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Не е така   "Цената" на семестър се определя не по специалности а по образователни направления: педагози, филолози,  историци, природо-математици и т.н. Най-малко плащат педагозите, ама не учат в бараки, нали ?
Активен

rusfil_m

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

олее,кво направих....тва за цените са ми го казвали преподаватели....в ректората филолозите са с най-ниска такса за семестър и за тва те учат там
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322

в ректората филолозите са с най-ниска такса за семестър и за тва те учат там
Я пак си помисли? :roll: :-) От учещите в ректората най-висока годишна такса плащат физиците и химиците(420лв), следвани от филолозите (380лв) :-) Иначе най-ниски такси плащат педагогиките, хибридните филологии и (това не го повярвах, като го видях)най-желаните и "елитни" специалности - тези от ФИСН :roll: Но честно казано, не мисля, че такста определя кои специалности ще карат заниятията си в хубавите аудитории и кои-в гадните бараки, поне не би следвало да е така :-)

А бараките наистина са много неприятно място - с ужасна хигиена, а да не говорим за отоплението(то все още е топло, но през зимата е мнооого студено)
« Последна редакция: 07.11.2008, 22:15:39 от Καθαρός »
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

олее,кво направих....тва за цените са ми го казвали преподаватели....в ректората филолозите са с най-ниска такса за семестър и за тва те учат там
Не знам кой преподавател ти го е казал това на тебе,ама съдейки по изказванията ти май си още 1 курс. Филолозите не плащат най-ниската такса,но дори и да беше така това не е причина да се карат занятия при такива нечовешки условия. Това отношение е унизително не само за студентите, които учат в "любимите ни бараки", но и за преподавателите, които по този начин не могат да си вършат работата както трябва, при такива мизерни условия...Някой горе да се замисли, че това никак не е нормално и е крайно време да се направи нещо.Не само да вдигат семестриалните такси,а и да направят нещо по въпроса студентите да не се чувстват наравно с котките в бараките,където ни завират.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Бараките , че  са  неуютни и  студени  е  вярно,  но  е  вярно , че  там  преподават  страхотни  даскали , които  правят  живота  Ви  красив  и  интересен!Не  всичко  е  черно,  има  много  светлина  в  тунела, въпроса  е  да  я  усетите! :sun: :sun: :-) :y: :inlove: :-P :makeup:
Активен
Всичко е любов

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook

Бараките , че  са  неуютни и  студени  е  вярно,  но  е  вярно , че  там  преподават  страхотни  даскали , които  правят  живота  Ви  красив  и  интересен!Не  всичко  е  черно,  има  много  светлина  в  тунела, въпроса  е  да  я  усетите! :sun: :sun: :-) :y: :inlove: :-P :makeup:

Има много качествени промени, които са направени успешно, както и високо квалифицирани преподаватели, които се стараят да направят от нас образовани хора, които да съумеят един ден да се справят сами както в живота, така и в професията, която са си избрали.
Активен
Love, love and love.

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Бараките , че  са  неуютни и  студени  е  вярно,  но  е  вярно , че  там  преподават  страхотни  даскали , които  правят  живота  Ви  красив  и  интересен!Не  всичко  е  черно,  има  много  светлина  в  тунела, въпроса  е  да  я  усетите! :sun: :sun: :-) :y: :inlove: :-P :makeup:

Има много качествени промени, които са направени успешно, както и високо квалифицирани преподаватели, които се стараят да направят от нас образовани хора, които да съумеят един ден да се справят сами както в живота, така и в професията, която са си избрали.
ОК.Това е ясно.В университета наистина има добри преподаватели и прочие.Но тук става въпрос за бараките в двора на университета, в които голяма част от студентите учат. Аз съм имала доста лекции в тях и знам много добре, че колкото и да ти е добър преподавателя в тоя студ и при тая смрад на котешка урина не може да се учи.Ясно ми е,че и пари няма за нови но нека поне тези да се подържат по-добре.
« Последна редакция: 09.12.2008, 22:43:11 от Toni87 »
Активен

kefalcho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Момиче спри коката не води до добро.
Активен