argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Английска Филология випуск 2012 г.  (Прочетена 172209 пъти)

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #40 -: 26.09.2008, 19:13:41 »

Абе тая програма трябваше отдолу легенда да има за нас-неуките.
Ако някой от по-горните курсове има желание-нека поясни какво обозначават българските,латинските букви и тази Факултативна дисциплина в петък какво представлява,ще сме благодарни  :-)
Активен

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #41 -: 26.09.2008, 19:22:07 »

 :-D :-D :-D

 :chat: :chat: :chat:

 :rock: :rock: :rock:
« Последна редакция: 26.09.2008, 19:24:14 от Fanita4 »
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #42 -: 26.09.2008, 19:38:40 »

Не съм ли права?  :-)
Активен

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #43 -: 26.09.2008, 22:22:24 »

Хах, Елии :) точнико го каза.., ама ще научим, ще свикнемммм, няма къде да ходим.

Май вече е ред на "официалното съобщение"  :-D ...
Активен
Just smile!

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #44 -: 26.09.2008, 23:19:15 »

Официално Съобщение!

Уважаеми колеги, датата  на събитието /събирането/ е 28.09.2008г. (неделя), часът 10.00ч. /бъдете точни, моля, за да можем да се съберем все пак преди 11ч. :)/ , мястото Централна поща, при/под/над (както ви е удобно)  часовника. Ще се радвам да дойдат повече хора, за да бъде по-весело! :) ;)


П.П: За тези, които имат съмнения, че ще се познаем.....може и да успея да се самонавия да нося балонче с надпис - АФ   :-D

Това е от мен. Край на съобщението. Надявам се, че с повечето от вас ще се видим в неделя! Ако не..има и понеделник!  :wink:
« Последна редакция: 26.09.2008, 23:21:48 от VeSseLina »
Активен
Just smile!

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #45 -: 27.09.2008, 00:20:34 »

В неделя с черни маратонки задължително!!! :-D
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #46 -: 27.09.2008, 00:22:59 »

Защо бре, Мая ? Аз мислех да съм с белите ми кецове :?  :-D
Активен
Just smile!

DnD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #47 -: 27.09.2008, 00:23:41 »

Брей! Какъв ентусиазъм!  :-)  Сега да ви обясня малко за какво става въпрос - тези 1,2,3 в програмите са групите, на които ще ви разделят по ред на записването. Отделно след това ще се разделите на А, B, C, D, в зависимост от това колко човека е курсът. Обикновено 1 група са А, втора - Б и т.н.,. Чужденци преподаватели има малко и по-добре, че с тях да се разправя човек е... Д-р Роуланд е българка. Не се подвеждайте по фамилията. Много е точна и ще ви допадне. Ако ви интересува още нещо, питайте, а като се видите, още същата вечер идете да запиете някъде  :wink:
Активен

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #48 -: 27.09.2008, 00:25:32 »

Дааа, голям ентусиазъм, голямо чудо .. :) Дано не престане изведнъж.
Благодаря за поясненията и за готовността за помощ, добър батко/ добра какичко :)

Ии......стига с това пиене де!  :-D
Активен
Just smile!

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #49 -: 27.09.2008, 00:27:37 »

Аз имам въпрос за факултативните дисциплини и много ще съм благодарна на отговор. В програмата са сложени до 19. 30 в петък, това значи ли че ще е тогава или само са сложени там а ще бъдат нагласени допълнително? И какви всъщност са те? ДнД, ти си нашия ангел-информатор, не ни изоставяй  :bow:      ПС: Веси, ще си помисля за белите кецове... :hihi:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #50 -: 27.09.2008, 00:29:19 »

Мая, само да е по-бързо, че да си купя черни..евентуално:)

Днд, да.. и аз ще съм благодарна на инфо за Факултативните дисципли.. Като например къде можем да видим ..на какъв избор ще имам право :)
Активен
Just smile!

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #51 -: 27.09.2008, 00:36:32 »

Защо пък да не пием по едно сокче по случай първия учебен ден :hihi:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #52 -: 27.09.2008, 04:16:28 »

 :-D аз ще съм с черни маратонки и Мая също, така че...побързай, Веси!  :#1:
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #53 -: 27.09.2008, 04:19:31 »

А! И Веси, носи балончето с АФ, аз ще си нося табелката Fanita4  :sun:
« Последна редакция: 27.09.2008, 04:25:09 от Fanita4 »
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

DnD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #54 -: 27.09.2008, 09:39:25 »

Мая, само да е по-бързо, че да си купя черни..евентуално:)

Днд, да.. и аз ще съм благодарна на инфо за Факултативните дисципли.. Като например къде можем да видим ..на какъв избор ще имам право :)

Това е въпрос с повишена трудност, защото тези глупости ги въведоха миналата година, пък ние, по-дъртите, сме по стария учебен план. Друго - пригответе се да се поохарчите първата седмица, защото ще ви искат няколко учебника, единият от които е на Oxford и не е от най-евтините. По психология също има учебник, по превод ще ви трябва едно помагалце също. По-нататък, втория семестър, ще имате избираеми дисциплини, които обикновено са курсове, водени от чуждестранни преподаватели. По принцип са приятни, но внимавайте при кого ще се запишете. По езикознание и по увод в лит. теория си пишете лекциите, за да има откъде да учите за изпитите, че учебници няма. (По езикознание изпитът е устен!) Ще трябва да си изберете и някаква книжка за превод за устната част от практическия английски втория семестър. А като стана дума за практическия английски - това е интегриран изпит от няколко компонента. Оценката е средноаритметична. Обикновено по повечето компоненти ще получите оценките по време на семестрите и накрая се правят само 2 превода АБ и БА, и диктовка. Може и някое есе да ви сложат, но това зависи от преподавателя, който ще ви води writing модула.
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #55 -: 27.09.2008, 11:11:24 »

Ех много ми е притеснено да не са петък вечер тия работи, ама карай каквото стане :-) Благодаря на ДнД  за информацията  :hug: Излизахте ли снощи бе мадами???
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #56 -: 27.09.2008, 12:33:33 »

DnD, благодаря за изчерпателния отговоро и за полезната информация :) А набавянето на учебниците лесно ли ще стане или ще има ходене по мъките ?  :?


Фани, Мая, аз ще съм с черен панталон, блуза в бяло и черно и БЕЛИ кецове  :-D
Активен
Just smile!

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #57 -: 27.09.2008, 14:37:49 »

     Mдааа  :-) DnD определено даде правилни и изчерпателни отговори, за които и аз много благодаря! Това за ПИСАНЕ на лекциите по Езикознание и Литературната теория беше много важно инфо, включително за мен, защото имам навика да забравям такива неща :blush: ... Оксфордският учебник действително бръква в джобчетата със 70 лв. учебник и отделно още 20-30 лв. за тетрадка, които са задължителни, защото всяка седмица работим директно по тях  :s: ( в смисъл не са само за домашна подготовка).

Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #58 -: 27.09.2008, 14:42:33 »

     Иначе ние, мадамите, си изкарахме супер снощи.  8-) В първите по-малко от 10 мин. успешно се намерихме с Диди (LADY DI) и Станислава (isi), след което почакахме едно 25-30 мин. на пощата, но никой друг не се появи, въпреки така живописната ми табелКА...утре (пак) ще я видите.  :wink: Повече от 2 часа бяхме на крак и в движение, но си заслужаваше!! Музеите наистина бяха отворени и ПРЕпълнени с хора. Навсякъде светло, навсякъде голямо оживление... Да се оплача, безплатна бира е имало, но беше свършила.  :cry: Към 12 и нещо колкото и да имахме желание да продължаваме и колкото и да бяхме забравили за изморените си крака, те започнаха особено настоятелно да ни напомнят за себе си, така че, след известни усилия и безнадеждна пренаселеност, успяхме да намерим една единствена свободна маса, която очевидно ни е чакала  :-D Пийнахме по бир-две, хапнахме и не ни се разделяше, но по някое време недалеч от сутринта, си спомнихме, че трябва и да се спи  :hihi: ...

   Веси, Мая, утре ще съм с черно-бели кецове и бял панталон. Ще пропусна черна блуза, която да допълва облеклото ми, защото не нося черно (освен като обувки), но ще съм с бяло и червено нагоре, както и с червен надпис на бяла табелка! Същинска мартеничка, нали  :roll:
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: I курс Английска Филология
« Отговор #59 -: 27.09.2008, 15:26:20 »

 :-D

Аз ще нося бял и жълт балон, може и без надпис да минат  :-D

Ох, не сме наред :-D

А за учебника- мноооооооого бре..
Активен
Just smile!