argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стопанска история-съвет  (Прочетена 5291 пъти)

MAC

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Стопанска история-съвет
« -: 04.11.2008, 23:15:21 »

Може ли някой да ми каже дали на изпита по стопанска история Кацаркова дава въпросите,както са в конспекта и вярно ли е,че ако отговориш пълно само на третия въпрос (за България) си взимаш изпита?Като цяло,ако може,който е минал през това да даде съвет...Благодаря!
Активен

kalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #1 -: 05.11.2008, 11:46:51 »

На изпита дава част от въпросите в конспекта ( определена точка), не е вярно че ако пишеш само по 3-ти въпрос ще го вземеш (но най-много държи на този въпрос). При нея и по всички въпроси да си писал, няма гаранция че ще го вземеш. Успех  :y:
Активен

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #2 -: 10.11.2008, 22:04:15 »

Абсолютно :-) Въпреки че минаха вече повече от 3 години от изпита ми при  проф. Кацаркова, мога да твърдя,че гаранции за взимане на изпита няма.. дори когато сте сигурни, че всичко написано от вас е както трябва. Съвет- пишете по всички въпроси.
Успех :wink:
« Последна редакция: 10.11.2008, 22:14:10 от milomilo »
Активен
Да бе мирно седяло.......

i6eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #3 -: 04.12.2008, 13:34:09 »

знчи за този изпит четеш, четеш и пак четеш.  на самия изпит пишеш и най-накрая се надяваш да те е пуснала. при нас беше скъсала над 50% и то от най-големите зубари, които си бяха написали всичко. така че за този изпит само се надяваш и това е- няма никаква гаранция. а също така освен на въпроса за българия фдържи адски много на това да се пишат цифри. винаги дава въпрос, който касае там не школите ами абе където има мн имена на хора от първите теми е. не съм сигурна и аз вече какво беше това. след това дава за някоя от западните държави в някой определен период(или преди кризата или след някоя война) и накрая за българия. ноз адължително трябва да пишеш и по трите въпроса. а също така поне при нас имаше тест преди изпита за освобождаване и имаще само трима осовободени и то с 4. но на фона на всички скъсани 4 си е перфектна оценка!!!!!
Активен

vanni24

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #4 -: 04.12.2008, 14:22:40 »

На лекцията в неделя професорката говореше толкова тихо, че повечето от колегите не я чуваха  :angry: :evil:, дори имаше изказвания че трябва да и вземем микрофон  :hihi:
Активен

MAC

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #5 -: 04.12.2008, 21:58:04 »

Само да се похваля,че ми писа 3 на изпита.Явно е била в настроение,защото бях писала по първи въпрос всичко,по втория нищо,а по третия 5-6 изречения.Може би ми е писала 3,защото е видяла,че не съм преписвала.Повечето,които преписаха всичко,бяха скъсани...
Активен

nasko67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #6 -: 08.12.2008, 21:19:39 »

Според нея на изпита всички са преписали и изкуствено намаля оценките, така че  и да учите и да не учите е все едно.  8-)
« Последна редакция: 09.12.2008, 18:52:55 от nasko67 »
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #7 -: 09.12.2008, 00:09:16 »

Съвет- пишете по всички въпроси.
Успех :wink:

Еми какво да се прави ще те послушаме.....  нали си по-голяма...иконоМИСКА..
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #8 -: 11.12.2008, 22:10:37 »

знчи за този изпит четеш, четеш и пак четеш.  на самия изпит пишеш и най-накрая се надяваш да те е пуснала. при нас беше скъсала над 50% и то от най-големите зубари, които си бяха написали всичко. така че за този изпит само се надяваш и това е- няма никаква гаранция. а също така освен на въпроса за българия фдържи адски много на това да се пишат цифри. винаги дава въпрос, който касае там не школите ами абе където има мн имена на хора от първите теми е. не съм сигурна и аз вече какво беше това. след това дава за някоя от западните държави в някой определен период(или преди кризата или след някоя война) и накрая за българия. ноз адължително трябва да пишеш и по трите въпроса. а също така поне при нас имаше тест преди изпита за освобождаване и имаще само трима осовободени и то с 4. но на фона на всички скъсани 4 си е перфектна оценка!!!!!
На мен пък ми е писнало да чета мненията на полуидиоти. И това „полу” е на косъм да придобие оттенъка на нещо далеч по-закръглено, но днес съм в настроение. За определението си далеч не смятам да се извинявам. Пишете си „България” с малка буква, пък чакайте след това добро отношение.

Толкова ли не можете да искате обяснение от професор Кацаркова за оценките си? Като сте толкова сигурни в знанията си, защо не сте искали основания за лошите си резултати? И ако случайно такива основания не Ви се предоставят, то напишете едно оплакване. Можете дори и със Студентски съвет  да се свържете. Защото така драматично представяте картинката сякаш сте супер ощетени. Като е така – потърсете правата си!
-----------------------------------------------------------------------------------------------

До тук беше мнението ми на общо основание, а сега следва личното ми такова. Ще боли, вземете мерки. Според мен въобще не сте сигурни в знанията си, повечето преписвате и за резултатите се на принципа „каквото стане”. ОК, нищо против, ваш си е избора как ще си изкарате оценките, но какви са тези претенции след това? Хем не знаете, хем претенции имате?! Това е една болест на обществото ни, а именно съществуването на незнаещи с претенциите за знаещи. И това са обаче форумни претенции, а не реално потърсени. По-лесно е да не правиш нищо и да обвиняваш скришом някой друг за собственото си незнание. Да ви пишат слаба оценка и да не си потърсите основанията за това е най-вероятно защото си я заслужавате. Нещо като да искат да ви изнасилят и вие собственоръчно да се съблечете.

Чистата и елементарна логика казва, че ако аз ви пребия и вие не извикате полиция да се оплачете, то аз най-вероятно съм ви пребил в собствения си дом и то в момента, в който сте влезнали с взлом. Както в този, така и във вашия случай няма как да си потърсите правата, защото не върви да попитате защо имате двойка, при положение, че сте писали същото като Иванчо и то защото и двамата сте преписали от едно и също място или един от друг.

Не съм свършил, ще вметна и още нещо. Има едни пищови по стопанска история, които се размятат поне от 5 години, понеже за направата на нещо такова по точно този предмет е трудоемка задача и затова се размятат главно тези. И смятате ли, че преподавател с над 40 години стаж не разбира дали сте преписвали от тях само по първото ви изречение? Или проблемът Ви по-скоро е, че някои минават с преписване, а други не. Мда, грандиозен факт, чак да се изяде човек от яд.

П.С. Ако някой реши да се обиди, да се нареди на опашката, моля  :-D
Активен
Ицко иска поничка!

barselona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #9 -: 12.12.2008, 16:31:38 »

Наистина, има  верни неща в това, което пишеш, но недей да упрекваш хората за правописни и пунктуационни грешки при положение, че и ти ги правиш. :handshake:
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #10 -: 14.12.2008, 21:35:45 »

Колко точно си сигурен, че съм упреквал някого за пунктуационни грешки? Сигурно доста, след като си го написал. Айде сега да се впрегнеш умствено и да ми посочиш точното място, където се е случило това. Колкото до правописните грешки, ще съм ти много благодарен, ако ми ги посочиш. Може и да имаш право. Намерих си един грешен кратък член в една единствена дума, но дано да нямаш това предвид, а да е нещо по-грандиозно, че така много постно.  :-D

П.С. И сериозно ли имало верни неща? В толкова писане бива и да няма.  :-D И кои са те, ще споделиш ли с нас? И кои са неверните? Все пак от уклончивия ти изказ излиза, че има и такива. И как може въобще да прецениш, при положение че сега ги карате лекциите по стопанска история? Чакайте да позная, знаете от приятел? Въобще, какви са тези постове тип „СМС”? Даже един СМС съдържа повече символи. В израза “при положение, че” се слага там запетайката само в един случай и това не е този, в който ти си го употребил. Критикуваш чрез СМС, а то и в СМС-а има грешка. Such irony.  :-D Така става, когато желанието за засичане е далеч по-голямо от желанието да се каже нещо смислено. Дерзайте, колега.  :wink:
Активен
Ицко иска поничка!

barselona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #11 -: 15.12.2008, 09:16:10 »

 :-D  Колега, повярвай ми, не знам от приятел нищо, просто съм по-навътре в нещата и от теб, въпреки че си ги карал преди лекциите.  :wink:
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #12 -: 17.12.2008, 22:09:56 »

Е, разбира се, че ще повярвам. Редовно вярвам на хора от форуми, които казват, че знаят, без да кажат нещо. Кредитното ми доверие към такива хора е една неизчерпаема яма. Когато сте навън в слънчев ден около средата на месец август, слънцето не може да ви обсипе с повече топлина, отколкото аз в този миг с доверие. Ако можеше това доверие да се превърне в електричество, то атомните електроцентрали биха се превърнали на мига в нещо крайно безполезно и за тях децата ни щяха да учат само в учебниците по история.  :-D
 
Благодарение на нещата, които казахте, ние сме вече доста по-осведомени, а форумът се превърна в едно далеч по-приятно място, едно райско информационно кътче, което е трайно контрастиращо на дезинформационния ни сив и мрачен ежедневен живот.  :-D

Чакам Денят, в който празните ви приказки ще се материализират в нещо малко по-съществено. Несъщественото в случая е пазенето на уж имането на някаква информация, от която дори няма как да изкарате пари, а ще е полезна на аудиторията. А споделянето, че сте по-навътре от мен в нещата, без показване, нали се сещате на колко хора стоплихте душите и домовете с това? Та, с други думи, илюзиите нито могат да ме стоплят, нито могат да ме нахранят, нито ме осведомяват за реалността. Моля Ви, разбира се, да простите липсата ми на чак толкова тъповата наивност, наличието на която може би щеше да помогне да повярвам на празнословията ви. Дерзайте, по-усърдно колега/колежке.  :-P

П.С. Имам натрапчивото чувство, че се познаваме. Ако придобиете някаква неимоверна смелост може и да се представите следващия път.   :hihi:
Активен
Ицко иска поничка!

barselona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #13 -: 18.12.2008, 15:40:34 »

Колега, пак сте останал самотен и сте решили да пишите във форума романи, които нямам намерение да чета, намерете си по-приятно прекарване по това време, колкото и да ви е трудно, явно. успех
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #14 -: 18.12.2008, 16:38:05 »

Колега, като не Ви отърва да четете, защо ни занимавате със себе си? Разбрахме, че няма да кажете нищо полезно. Избийте си вътрешните несъвършенства някъде другаде. Успех.
Активен
Ицко иска поничка!

barselona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #15 -: 19.12.2008, 12:31:42 »

Благодаря за пожеланието г-н съвършен самотник.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #16 -: 19.12.2008, 12:46:05 »

Не Ви се чете, не Ви се и пише особено, а сте попаднали на място, на което се прави само и единствено това. Комплексите Ви карат да вършите неподозирани за вас неща. Поздравявам Ви за тях.  :-D
Активен
Ицко иска поничка!

i6eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #17 -: 23.12.2008, 19:59:04 »

значи, не се оплаквам от моята оценка и не се чувствам ощетена, най-малкото защото има 5(колко е заслужено е отделен въпрос). просто обясних как стоят нещата на изпита, защото съм го видяла със собствените си очи не за друго. и в действителност беше сккъсала много голяма част от курса без значение дали са преписвали или са си чели собственоръчно. просто нямаше определен критерий за оценяване и това е истината- питай, който пожелаеш. а колкото за това, че съм написала 'българия' с малка буква- извинявай- но не мисля да следя  и да спазвам абсолютно всички правописни и пунктуационни правила във форум  :wink:
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #18 -: 23.12.2008, 23:41:16 »

колеги, стига сте се заяждали за тая стопанска история бре. някои тук искат съвет как точно да постъпят, за да си вземат изпита, независимо как ще да се случи това, а все ще се намери някой, дето да нарежда останалите.
колега Ицкей, не те познавам, както може би и ти мен. не мога да кажа нито добра, нито лоша дума за тебе. не мисля обаче, че е редно да нареждаш хората според правописа, дето използват в тоя форум. главни и малки букви, това или онова… когато е трябвало, доказали са се. когато е трябвало, оценили са ги.
това тук не е място, дето да те бият през ръцете за подобни неща. това, струва ми се, е място, където студентите да общуват и да помагат един на друг, доколкото е възможно, по определени въпроси.
Активен

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.
Re: Стопанска история-съвет
« Отговор #19 -: 25.12.2008, 17:35:01 »

Колеги, от нас четенето, а на изпита: "каквото сабя покаже". Аз не съм държала изпит по този предмет и не мога да се изкажа по въпроса компетентно, но съм се наслушала на много студентски легенди, които нямат никаква допирна точка с истината, а само внасят смут. Мога само да пожелая късмет на тези, които ще се явяват, и на себе си в това число. Не забравяйте, че не сме ученици втори клас, а студенти.
Активен
Дзен...