argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Капиталови Пазари - акад. Попчев  (Прочетена 18426 пъти)

emili

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #20 -: 19.01.2009, 21:35:05 »

Ицкей,ако имаш някакви други материали,ще се радвам да ги споделиш и с мен....emikiss@abv.bg
skype emi_super1
Активен

jiji

  • Гост
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #21 -: 23.01.2009, 13:49:31 »

ако е възможно бихте ли пратили и на мен тестове по капиталови пазари ... tonnyka@abv.bg
Активен

atom4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #22 -: 23.01.2009, 14:47:07 »

аз ти ги пуснах на майла :wink:
Активен

jiji

  • Гост
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #23 -: 23.01.2009, 14:50:10 »

 :hihi: колкото повече, толкова повече   :haha:
Активен

di84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #24 -: 23.01.2009, 17:02:42 »

Може ли и на мен някой да ми изпрати тестовете!?  :-)
di84@mail.bg
Активен

enelka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #25 -: 23.01.2009, 19:10:44 »

Ако може и на мен ... seelife@abv.bg  :blush:
« Последна редакция: 26.01.2009, 22:08:53 от enelka »
Активен

margoto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #26 -: 24.01.2009, 12:01:27 »

Здравейте, колеги!
От доста време чета темата и направо не мога да повярвам на очите си.Този форум е станал като клуб за размяна на пищови, тестове, курсови работи и всякакви други неща от този род.Да не си мислите, че Академик Попчев не чете и не знае, че тестовете по финансови пазари се разпространяват.Нали имате лекции и знаете от къде трябва да четете, защо са ви стари тестове, които предполагам са от 100 години и няма да имате късмет да ви се паднат на изпита.Не преставам да се удивлявам от всичките ви писания, наистина.Имам чувството, че сте някакви ученици, а не хора, които след една година ще получат диплома за магистри по Финансов мениджмънт от Пловдивския университет.Ако уважавате себе си и институцията ще седнете ще прочетете материалите от лекции, ще решите по някоя друга задача и  ще бъдете напълно подготвени.Та нали все пак сте подготвяли и курсови работи и се предполага, че имате поглед върху капиталовите пазари в световен мащаб.Изисква се поне малко труд - изпитът не се дава даром.Много ми е болно като гледам и слушам какво става в последно време.И не смейте да казвате, че работите, имате семейства и сте много заети.Когато има някаква заинтересованост и желание, всичко може да бъде постигнато.Няма да продължавам повече, защото може да се засегнете от останалото, което имам да ви кажа.Вземете се в ръце и поне малко се интересувайте от нещата които бихте могли да научите, а не само от дипломата, която ще получите.
Поздрави и успех на изпитите!
Активен

koliovez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #27 -: 24.01.2009, 15:39:07 »

Здравейте, колеги!
От доста време чета темата и направо не мога да повярвам на очите си.Този форум е станал като клуб за размяна на пищови, тестове, курсови работи и всякакви други неща от този род.Да не си мислите, че Академик Попчев не чете и не знае, че тестовете по финансови пазари се разпространяват.Нали имате лекции и знаете от къде трябва да четете, защо са ви стари тестове, които предполагам са от 100 години и няма да имате късмет да ви се паднат на изпита.Не преставам да се удивлявам от всичките ви писания, наистина.Имам чувството, че сте някакви ученици, а не хора, които след една година ще получат диплома за магистри по Финансов мениджмънт от Пловдивския университет.Ако уважавате себе си и институцията ще седнете ще прочетете материалите от лекции, ще решите по някоя друга задача и  ще бъдете напълно подготвени.Та нали все пак сте подготвяли и курсови работи и се предполага, че имате поглед върху капиталовите пазари в световен мащаб.Изисква се поне малко труд - изпитът не се дава даром.Много ми е болно като гледам и слушам какво става в последно време.И не смейте да казвате, че работите, имате семейства и сте много заети.Когато има някаква заинтересованост и желание, всичко може да бъде постигнато.Няма да продължавам повече, защото може да се засегнете от останалото, което имам да ви кажа.Вземете се в ръце и поне малко се интересувайте от нещата които бихте могли да научите, а не само от дипломата, която ще получите.
Поздрави и успех на изпитите!

Евала,радвам се ,че все пак има и такива колеги... Браво!!!
Активен
Say what you mean,mean what you say!!!

pinokio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #28 -: 24.01.2009, 16:20:46 »

Марго, Здравей от гневното ти писмо мога да си направя само четири извода:
- разполагаш с много свободно време
- не си притисната от никакви ангажименти
- имаш високо самомнение, което ти позволява да критикуваш без да си наясно за обстоятелствата, хората, ... ти винаги имаш право
- не разбираш, че човек като реши старите тестове се тренира за новите, нормална практика на обучение.
Никой не подценява акад. Попчев и в размяната на информация няма нищо лошо.
Не е редно да обиждаш колегите си, никой не те ограничава да се подготвяш както си предценила, но не налагай схемата си на другите.
Активен

disel84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
« Последна редакция: 26.01.2009, 18:52:09 от Kelli_Mutu™ »
Активен

atom4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #30 -: 25.01.2009, 20:13:26 »

Съгласна съм с Пинокио. Нека всеки сам да решава за себе си.Не сме тук за да се поучаваме или да обвиняваме.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #31 -: 27.01.2009, 22:36:21 »

Взема и аз да се изкажа, че да раздрусам малко земята под краката на някои. Може пък да възприемат нещо, че доста трудно може да ми се прибута толкова неуверено мнение. То е като да ви похвалят даден сладолед. Та, взимате си го и го пробвате. Лижете, лижете и чакате рецепторите да вдигнат банкет от удоволствие.  :-D И аз така, взех мнението, втъкнах си го под рошавото на главата и то взе, че го изплю с доста грешки. Нека караме по същество вече...


Я ми кажете сега, изпитът за взимане на шофьорска книжка какъв е? Ама отговаряйте, без да гледате напред, искам активност в пасивното ви четене.  :-D Кормуване, нали? И листовки?! Бинго! Курсът за подготовка какво представлява? Пак кормуване и пак решаване на листовки! Хората се учат да вземат даден изпит като правят същото, което се прави и на изпита. Аз, като дългогодишен спортист, правя едно и също на тренировки и на състезания, само облеклото е различно. Замислете се, как сте се подготвяли за TOEFL, SAT, DSH, кандидатгимназиалния , както и за кандидатстудентския изпит? Не сте ли решавали даваните в миналите години задачи или поне примерни, които се доближават на 100% до модела на съответния изпит? А на нас в университета повечето ни диктуват и след това на изпита правим тестове. Ок, това с тестовете е далеч по-добрата система, но защо не ни предоставят примерни тестове?! Разбирате ли, всичко, което го крият, трябва да го има в изобилие. Трябва да има хиляди тестови въпроси, че да можем да се удавим в тях, сборник с тестове като по икономикс. Били се разменяли тестовете в нета или на хартия, ГОЛЯМ ПРАЗ! Само да се променят съвсем малко въпросите и тези, които не са чели, пак ще изгърмят. Тестовете представляват практика на теорията. Без да си чел теорията са безкрайно ненужни. На първия си изпит в първи курс, които беше по макроикономика, видях студент, които е семестриално завършил, с 15 варианта на даваните тестове. Явяваше се за поне 10ти път. Не ми казвайте, че преподавател с над 20 години стаж се чувства ощетен от това, че му се разпространяват тестовете?! Между това да видиш нагледно какъв ще е изпитът, защото фактически ти не знаеш, и това да разчиташ и да се надяваш, че ще ти се падне същото, разликата е огромна. Всичко онова със скриването на информация като едно време, трябваше отдавна да е секнало. Не, че само и единствено с четене на теорията пак не може да се изкара които и да е тест успешно, правили сме го много пъти, но приветствам изкарването на показ на всякаква информация, а не да се налага да правим тест по предмета за първи път едва на самия изпит. Доц. Замфирова, например, преподава уникално и пуска почти всеки път тестчета, което е много добре, защото те ангажира. Това, с двете контролни на доц. Костова и доц. Иванов, също е добра практика. Междинни изпити, контролни, изпитвания и всичко, което е по модел на изпита трябва да го има по-често. На всяка лекция, ако щете. А не само и единствено да се диктува и тези на първите редове да пишат, а тези на задните да си приказват, защото аз съм излишен така. Трябва да има обсъждания, мозъчни атаки, а не само преподавателят да говори. Трябва да се изграждат мислещи личности, а не праволинейно драскащи и хабящи мастилото само. Най-мразим да пишем нещо, което го има написано, ей.


Искате ли и системата за влизане в университета да засегна? Така наречения от мен „face control”! Не може прагът за влизане да е толкова нисък, а след това да очакваме заинтересовани вундеркинди. Случайностите по правило са рядкост, а не тенденция, алоо. Но тук се навлиза в една тема, в която ще трябва да обсъждам колегите си от факултета, а тяхната подготвеност и заинтересованост грам не ме засягат. Мъча се да намеря причина, поради която биха засягали някой друг, но не намирам. Като пазарувате в „Метро” гледате ли в количките на другите хора какво има?! Не ме разбирайте погрешно, и аз искам да е различно, но не мога да държа сметка на някого, не и когато сме в позицията на равноправие. Системата е решила, че ние сме равноправни студенти. Трябва да се промени причината, а не следствието. Това е основен закон за всеки, които иска да случи нещо в личния си или професионален живот.


Да не говорим, че на изпитите в последно време са пълна анархия. Шумно е, все едно съм в клуб „Плазма” събота вечер и съм гушнал интимно някоя от тонколоните.  :-D А сме на изпит, все пак. Ако шумът беше ритмичен, можеше и танци да заформим, че и питиета да си поръчаме. Но и тук поради принципа на равноправие, пак не мога да направя нищо. То дисциплина няма, вие далеч по-висши неща като заинтересованост искате. Но от друга страна не можем да очакваме от преподавателите да бъдат като пазачи (но могат да се постараят да бъдат малко по-строги), което по логика отправя вината към родителите и домашното възпитание. Ако на някои не му харесва този извод, може да обвини глобалното затопляне или въртенето на Земята около оста й, все ми е едно, няма се трогна особено.


Пищови тук не съм виждал да се разменят, но това не е гаранция, че не се прави. Главно се разменят лекции. И това са онези лекции тип „диктовка”. Като няма литература (интересно, как така няма)  или като е от много източници, хората сами си я правят точната литература за точния предмет. Що не се разменят лекции по макроикономика, основи на управлението или социология? Ми, щот’ няма смисъл. Има си печатни издания под формата на учебник и самото преподаване е доста интерактивно. При кандидат-магистрите тази интерактивност е по-скоро трудно осъществима, защото няма толкова време, а и се предполага, че след като са минали бакалавърското си обучение, то те могат и знаят как да се оправят сами. Не изцяло, разбира се, но в по-голяма част от кандидат-бакалаврите.


Това ми е мнението, което познатите ми са чували многократно. Не го налагам на никой. Ако някой е обиден, да се нареди на опашката на гише номер 5 „Ицковия непукизъм”, а несъгласните нека да ми опонират. Ще ми е приятно да заформим дискусия. Успех.  :y:
« Последна редакция: 27.01.2009, 22:38:54 от Ицкей »
Активен
Ицко иска поничка!

fory_slava

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #32 -: 28.01.2009, 11:39:55 »

Силно се съмнявам, че някой ще откликне на хвърлената ръкавица :roll: Но пък се надявам...
Активен

pinokio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #33 -: 28.01.2009, 12:39:30 »

Ами Ицко, как да ти противореча, като това което систематизирано си обобщил, си е цялата свята истина. Мога само да те поздравя че отдели време да го направиш.
Активен

Filipo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
  • ФМ
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #34 -: 29.01.2009, 00:49:26 »

много добре казано Ицкей :y:
« Последна редакция: 29.01.2009, 00:53:35 от Filipo »
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #35 -: 29.01.2009, 16:19:02 »

  :bravo: Ицкей, страхотен си!  :bravo: Напълно споделям твоята теория, а да не беше така, след тази убедителна реч просто няма място за коментар :bravo: Трябва да се запознаев  :-P

Много моля и на мен да пратите въпросните тестчета snaiper33@abv.bg
И много благодаря предварително :-)
Активен

son4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #36 -: 29.01.2009, 17:33:24 »

Ако е възможно бихте ли ми пратили и на мен тестовете: sonia.1986@abv.bg
Активен

emili

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #37 -: 31.01.2009, 18:17:51 »

Марго,не бива така.Всеки един от нас уважава себе си,,,това че се разменя информация не е страшо.Щеше да е по-лошо,ако хората изобщо не се интересуваха.Що се отнася до четенето в къщи-да съгласна съм,но с това забързано ежедневие,изобщо не е прищявка!Все пак хората работят,за да си плащат и таксите ,не мислиш ли?Защото  тази ангажираност у нас пълни касата на университета.
Успех  на всички колеги!
Активен

dddimmmi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #38 -: 31.01.2009, 21:25:24 »

Ицкей не пишат само тези на първите редове  и не си приказваме , а и не може човек в продължение на 2ч без почивка да е напълно съсредоточен иска се  и малко разсейване  :-). ти макроикономика ли си  завършил. Всеки преподавател  си има свой  :-)начин на преподаване не може всеки да предава по един и същи начин да раздава тестове бол и всеки да си взима изпита с 5 или 6. При кормуването листовките са тестове и всеки ги взима листовките рано или късно , ако в магистратурата всеки има тестовете всички щях ме да сме магистри ,както всеки е шофьор .
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #39 -: 02.02.2009, 19:37:38 »

Всеки е шофьор, защото ни се налага. Но далеч не на всеки човек му се налага да е магистър. За шофьор се искат 2 изпита и няколко месеца подготовка, но за магистър се искат 50-60-70 изпита и минимум 5 години подготовка. Аналогиите са хубаво нещо само когато са правилни. Иначе имам предвид да има тестове по принцип и за тренировка, а не всеки да има теста, който ще се падне на изпита. Щот’ някак си не ми се вписва особено у акъла тази изтънчена и премъдра мисъл, че всеки ще има 5-6 при наличието на повече книжки с тестови въпроси по дисциплините. На запад има бол с такива тестове под всякаква форма, но не съм чул да ги взимат изпитите само с 5 и 6. Малко по-съсредоточено трябваше да ме прочетеш. Верно, че е дълго, но все пак си се впрегнал да отговаряш на нещо, чийто смисъл никак не си доловил. Дано на лекциите да улавяте повече думи с правилния смисъл. Или пък на теб не ти се налага да улавяш смисъла, щот’ пишеш едно към едно, нищо че си на задните редове и се разсейваш от време на време, то е човещинка.  :-D Няма да продължа обаче, че се плаша от себе си. Липсата на успеваемост за нещо толкова божествено елементарно може да доведе човек до изводи, които да го стреснат. Успех с разгадаването, разгадаването.  :y:
Активен
Ицко иска поничка!