argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Желаещи за Moderator?  (Прочетена 20416 пъти)

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #40 -: 17.08.2006, 22:04:04 »

Към модераторите: Подредете си малко форума! Във всяка тема има запитване от кандидат-студенти, смесване на теми, повтарящи се такива и прочие.
Всеки пише където си иска.. Няма ли как да се оправи това?!
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #41 -: 18.08.2006, 19:17:27 »

Прочети дискусията от началото, а и погледни тук. Може би докато няма правила и не се удобрат такива няма и да има точен критерий за модериране и постване във форума ще е така.
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #42 -: 18.08.2006, 22:12:31 »

Разбирам.. Но само виждате, че сега, когато тече КСК има доста нови потребители, които търсят и обменят информация. Форума се разраства и е време вече да се уточнят някакви правила.
 Видях, че ти си измислил нещо и има хора, които те подкрепят. Толкова ли е трудно да се обединим и всместо да се дискутира- да се измислят сериозно. Все пак това е за удобство на всички ни тук. :)
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #43 -: 18.08.2006, 22:19:56 »

Всъщност..за да не се започне пак този спор за правилата (съжалявам- не го бях прочела това, просто защото не съм го открила) -не става въпрос за 'правила', а за подредба на форума!
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #44 -: 18.08.2006, 23:08:19 »

И какво предлагаш като подредба на форума, като потребителите не са запознати с това в кой раздел какво да пишат. До момента всякакви идеи и подредби на форума бяха отхвърляни с предтекст, че това ще накара все по-малко хора да пишат във форума. Трябва да се дискутират правилата, за да може да се въведе ред, а и правилата да не са диктаторски. За да се въведе ред във форума, първо трябва да се дефинира този ред и правата и задълженията на участниците вкл. и модераторите, защото тук се прави непрекъснатото натякване, че модераторите трябва да знаят и дават отговор на всички въпроси. Ето защо мисля, че трябва да се започне с дискусията за правилата, а в последствие ролята на потребителите, модераторите и администратора.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #45 -: 19.08.2006, 10:52:01 »

Open, още чакаме (http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1010.msg7384#msg7384)...

За подредба съм за и скоро мисля да я приложа - още обмислям как да стане: Може би ще бъде в три основни раздела:

Пловдивски университет - тук всеки факултет ще има форум + няколко допълнителни (текущи) форума около университета.

Студентски живот - този ще бъде само за студенти, като ще се модерира също само от студенти. Предвиждам отделен форум САМО ЗА СТУДЕНТИ, в който студентите да дискутират свободно нещата в ПУ. Достъп до този форум ще се получава само след лична заявка, а преподаватели няма да имат достъп до информацията в него.

Архив - Тук ще се изпращат стари или неактуални форуми, като КСК от минали години, форуми минали текущи мероприятия и т.н...

За реализацията на тази идея ще имам нужда от студенти на ПУ, които желаят да модерират студентската секция на форума, а защо не и факултетския форум...

Тези подреждания/размествания ще целят да структурират форума така, че да е лесен за ориентация в него. Това не отменя създаването на правила за отделните форуми. Може би ще има общи правила за форума, както и специфични такива за отделните специализирани форуми.

Всичко това трябва да стане факт най-късно до септември.
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #46 -: 20.08.2006, 09:52:32 »

ksx : Ето това имах нужда да чуя:)
 
 
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #47 -: 28.10.2008, 22:18:47 »

Имаме си още един глобален модератор - MISSTY. Честито MISSTY и на добър час. Благодаря ти, че се съгласи да помагаш на Стефчо ;-)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #48 -: 29.10.2008, 09:34:06 »

Поздрави, благодарности и съболезнования на колежката.  :-) Дано вече е разбрала, че форума не е живо същество и не е истинския живот и че не трябва да взима прекалено навътре нищо, което се случва тук.
Активен
Физически Факултет

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #49 -: 29.10.2008, 18:24:27 »

Честито, MISSTY :beer:
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #50 -: 29.10.2008, 20:14:04 »

Благодаря :-) Ще помагам на Стефчо с каквото мога.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #51 -: 29.10.2008, 21:04:27 »

Танче,успех. :y:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #52 -: 29.10.2008, 21:35:53 »

Честито и успех от мен!
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #53 -: 05.05.2009, 14:12:46 »

Здравейте на всички искам да се кандидатирам за модератор.Казвам се Митко Йонов на 23 години съм.Студент съм в Пловдивсдкия университет втори курс.Специалност информационна физика и комуникации съм.Понеже има доста форуми без модератори,ще се радвам да помагам :)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #54 -: 05.05.2009, 17:24:18 »

Здравей Митко! Ще е супер да се присъединиш към екипа на форума. Повече инфо след 6 май.
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #55 -: 05.05.2009, 17:32:35 »

Здравей Митко! Ще е супер да се присъединиш към екипа на форума. Повече инфо след 6 май.
Благодаря, имам желание от много време да помагам във форума,но нямах свободното време.Сега вече не работя и имам времето и желанието.  :-)
« Последна редакция: 05.05.2009, 17:42:50 от mi7e7o »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #56 -: 06.05.2009, 10:55:19 »

Здравей Митко! Ще е супер да се присъединиш към екипа на форума. Повече инфо след 6 май.

Митко, аз също подкрепям! Моля уточни кой/кои форуми би искал да модерираш, без ФМИ и ФИСН. Аз мисля, че най-голяма помощ ще имаме ако избереш някой от първите три (или и трите).
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #57 -: 06.05.2009, 12:35:01 »

Здравейте, съгласен съм за първите три "Актуални въпроси, питайте тук" , Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" ,"КСК (2009)" наистина там има най-голяма нужда ,също така ако има възможност и форума на физическия факултет.Ако решите мога да модерирам и тези които нямат модератор. :)
« Последна редакция: 06.05.2009, 13:15:18 от mi7e7o »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #58 -: 06.05.2009, 13:20:03 »

В първите три форума вече си модератор. Относно физическия факултет, моля консултирай се със Стефан Николов, който е глобален модератор - иначе за мен няма проблеми.
Всъщност тези неща би могъл да придвижиш спокойно със Стефан и Дони, но не се колебай да пишеш и на мен.
Поздрави
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Желаещи за Moderator?
« Отговор #59 -: 06.05.2009, 13:29:04 »

Както забелязваш за модериране на форума на ФФ ти давам леко уклончив отговор. Практиката показа, че модерцията на факултетски форуми е деликатна тема и вече не се меся там. Макар и неформален този форум се прие за представителна медия от всички факултети и в този смисъл модериращия на факултетски форум е по-логично да дойде от горе, а не отдолу.
За модерирането на останалите форуми тук също има известна история, често дори емоционална. Например public решихме да не се модерира като цяло, форумите в секцията "Пловдивски университет" са тематични и често пуснати по заявка и като такива се коландрят от инициаторите им.
Успех!
Активен