argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За качеството на образованието  (Прочетена 5777 пъти)

a.yankova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Здравейте, колеги!

Някой има ли представа защо не се поддържа онлайн проверката оценки ?
Тъпо е да се логваш и всеки път да виждаш "Базата данни с оценки е в процес на попълване..."
И това е така откакто се появи възможността за въпросната проверка ...   :?
« Последна редакция: 13.03.2009, 17:35:44 от fisn_adm »
Активен

Yuli Berk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • www.yuliberk.com
Re: проверка на оценки
« Отговор #1 -: 30.01.2009, 10:37:15 »

Здравей,

имай малко търпение, колегите правят всичко възможно.
Активен

a.yankova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: проверка на оценки
« Отговор #2 -: 02.02.2009, 15:40:47 »

ok, ще почакаме, благодаря за информацията
Активен

fisn_adm

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re: проверка на оценки
« Отговор #3 -: 02.02.2009, 20:59:32 »

Колеги,

 Електронната система за изпитни оценки заработи за ФИСН от учебна 2008-2009 г. Към момента са въведени данните от изпитите на студентите - задочна форма на обучение, получени по време на първия семестър 2008-2009 г.

 Постепенно се попълват и резултатите на студентите, редовна форма на обучение.

 Моля, спазвайте правилата на Форума!
 Не пишете на латиница! В противен случай, ще бъдат предприети съответни мерки.   
Активен

nasko67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
Re: проверка на оценки
« Отговор #4 -: 02.02.2009, 21:36:44 »

А не ли по логично първо да се попълват текущите оценки и да се допопълват постепенно старите
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: проверка на оценки
« Отговор #5 -: 02.02.2009, 23:15:36 »

Какво по-текущо от първи семестър 2008-2009, колега  :wink:
Активен
Ицко иска поничка!

nasko67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
Re: проверка на оценки
« Отговор #6 -: 03.02.2009, 09:01:01 »

Какво по-текущо от първи семестър 2008-2009, колега  :wink:
Да бе прав си. Преди имаше инфо че първо ще се въведат старите оценки и след това актуалните
Активен

hapyer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: проверка на оценки
« Отговор #7 -: 27.02.2009, 16:32:17 »

Незнам какви усилия точно изисква въвеждането на оценките, но докато това стане ние ще завършим колеги. На какво прилича това ми кажете! Колегите вече ги изпитват он-лайн, а ние неможем дори оценките си да проверим.  :-o
« Последна редакция: 02.03.2009, 23:45:54 от hapyer »
Активен

DVK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: проверка на оценки
« Отговор #8 -: 03.03.2009, 22:18:17 »

По темата бих могъл да кажа единствено, че сайта на ПУ е все още на доста ниско ниво в сравнение с повечето университети от този ранг.
Не е логично при такса 800 лв. на семестър за магистратура (например) да не може да си провериш своевременно оценка от изпит, евала поне че се въведоха програмите.
Учил съм в Свищов - при два пъти по-ниска такса (миналата година), която не е променена към момента и за парите си получаваш:
1. абсолютно любезни и отзивчиви инспектори
2. качествено обучение, изградено от предмети, свързани изцяло с конкректната специалност, а не с плява
3. своевременна информация за всичко случващо се в университета и с теб самия

Не е за пренебрегване факта, че с нашите такси се направи прекрастния ремонт на Ректората - поздравления, за което, но би могло и да се инвестира повече в осъвременяване на средствата за информация  :y:

Извинете ме за дългия пост - и въпреки всичко съм горд, че съм студент в ПК 
Активен

Filipo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
  • ФМ
Re: проверка на оценки
« Отговор #9 -: 04.03.2009, 15:52:18 »

то па и ученето ни едно .... мани бегай. цялата система е пародия. генерални мерки трябват !!
Активен

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: проверка на оценки
« Отговор #10 -: 04.03.2009, 17:40:14 »

Просто ни трябва кетапа....
не ,че ще се научем нещо
Активен

Zara_boys

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: проверка на оценки
« Отговор #11 -: 04.03.2009, 19:58:10 »

това е така затова сме толкова мниги  :-D
Активен

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: проверка на оценки
« Отговор #12 -: 06.03.2009, 08:05:37 »

така е, но както виждаш това тук не става
Активен

Filipo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
  • ФМ
Re: проверка на оценки
« Отговор #13 -: 06.03.2009, 09:52:46 »

а тази основа трябва да ни я дадат преподавателите , също  така е тяхно задължение да намерят правилния подход .

и също да те накарат да четеш и докато си в дискотеката, и вместо да щракаш с пръсти да прелистваш страница след страница  :-D
Активен

vaska_n

  • Гост
Re: проверка на оценки
« Отговор #14 -: 09.03.2009, 15:10:49 »

Смешно е и е жалко, че университет с име, какъвто е ПУ, не може да организира нещо явно така елементарно за останалите ВУЗ-ове, каквото е нанасянето на оценките. Май му е само името на нашия университет. Свръх безучастни и немотивирани студенти, абсолютно безразлични преподаватели, "мили" и услужливи инспектори, "достъпна" библиотека...
С кеф си плащам стабилната таксичка и искрено съжалявам работодателите, които си мислят, че като сме вишисти знаем и можем. Мъчно ми е само за тези колеги, които си мислят, че ще научат нещо тук.
Активен

RAINA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Успехът е моя избор!
Re: проверка на оценки
« Отговор #15 -: 09.03.2009, 16:37:00 »

Колежке ,след като сте толкова убедена че в ПУ няма да научите нищо защо тогава въобще сте се записала да учите тук.На мен повече ми е жал за колегите като вас които знаят и са убедени че няма да научат нищо но се записват и с нетърпение чакат момента да си платят таксите.В този случай си мисля че или парите са ви в повече, или имате много време за губене или и аз вече незнам какво. :hihi:
Активен
Аплодисментите са за мен.

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: проверка на оценки
« Отговор #16 -: 09.03.2009, 19:08:47 »

Аз го работя това, и от моя гледна точка това което научаваме тук е твърде оскъдно сравнение с таксата...
Абсолютно се присъединявам към мнението на vaska_n
Активен

vaska_n

  • Гост
Re: проверка на оценки
« Отговор #17 -: 13.03.2009, 08:54:50 »

Колежке ,след като сте толкова убедена че в ПУ няма да научите нищо защо тогава въобще сте се записала да учите тук.На мен повече ми е жал за колегите като вас които знаят и са убедени че няма да научат нищо но се записват и с нетърпение чакат момента да си платят таксите.В този случай си мисля че или парите са ви в повече, или имате много време за губене или и аз вече незнам какво. :hihi:
Ми, колежке, заради дипломата съм се записала, естествено! И също за да мога да работя, както правих 5 г. да се издържам и да натрупам все пак някакъв опит и ПОЛЕЗНИ знания.  :wink:
Ако учех редовно в УНСС не виждам първо какво щях да ям изобщо, как щях да си плащам таксите, да не говорим без стаж каква работа щях да си намеря като завърша. Затова погледнете нещата реално и не бъдете толкова критична.
Поздрави :-)
Активен

pinokio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: За качеството на образованието
« Отговор #18 -: 13.03.2009, 18:58:23 »

Здравейте колеги - за мен качеството в образованието ще го получим и ще го постигнем, когато всички започнем да се уважаваме - себе си, хората около нас, нещата, които правим, страната си и нещата, които обичаме. А в момента в нашата страна уважението е нещо, което се среща рядко, дано да не е за дълго така, ще живея с надеждата, че много скоро нещата ще се подобрят...
Активен

hariti

  • Гост
Re: За качеството на образованието
« Отговор #19 -: 27.03.2009, 11:56:06 »

Здравейте колеги - за мен качеството в образованието ще го получим и ще го постигнем, когато всички започнем да се уважаваме - себе си, хората около нас, нещата, които правим, страната си и нещата, които обичаме. А в момента в нашата страна уважението е нещо, което се среща рядко, дано да не е за дълго така, ще живея с надеждата, че много скоро нещата ще се подобрят...
       Абсолютно съм съгласен.
А относно качеството на образованието - ако си четем учебниците и книжките, които ни препоръчват съвестно, а не на вентилатор се научават доста полезни неща. Това все пак е висше учебно заведение, а не гимназия. Аз съм доволен като цяло, като изключим част от преподавателите, на които им е време да се оттеглят вече. И да - системата за проверка на оценки по интернет наистина се актуализира много бавно, трябва да се направи нещо по въпроса.
Активен