argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 338118 пъти)

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1060 -: 15.01.2010, 23:28:05 »

Тези, които са от Пловдив ще ме разберат- супер много ми намирисва на италианската афера с Ботев Пд!От време на време се пускат тънки лъжи за охлаждане на страстите и после пак интервенция в жива седалищна тъкан(знаете какво имам предвид).Как така само за трите месеца, като по план до днес трябваше да са 5-те стипендии?Все повече се чудя как може да се лъжат толкова нагло хора, за които се смята, че са поне малко по-интелигентни от средното ниво.Омръзна ми от бюрократски клишета и мънкания."...-От 2009 прехвърляли документация за 2010" и други олигофрении!Не съм за някакви смешни 450 лева, дето са само прах в очите(Годишно разходите съм си ги смятал около 2500лв и това е първата стипендия, за която съм класиран, въпреки че от 6 семестъра до сега в 5 имам успех над 5 .30 ,а  два даже над 5.50. :bravo:Нямам обаче декларирани доходи-укривам данъци според Капка), отношението към нас е унизително.Нагло, противно отношение към хората, на които на всички избори се обяснява как всички услилия се хвърляли за тях, за младите, образованите, бъдещето на България, студентите.Б............. скапаната държава...
« Последна редакция: 15.01.2010, 23:31:42 от grafgin »
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1061 -: 16.01.2010, 08:36:31 »

``Разчитаме на колегите от висшите училища и се надяваме, че в 3-дневен срок всички студенти да получат стипендиите за първите три месеца от зимния семестър по картови сметки.  ``
 Старата песен на нов глас! Дано не се отнася отново само за ``богоизбрани``студенти...
Активен

~Нели~

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • физически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1062 -: 16.01.2010, 09:00:20 »

Здравейте, колеги!
Проблемът с евтопейските стипендии и награди е доста по-заплетен от колкото предполагате. Същият този СС, за когото смятате, че само си клати краката от доста време се опитва да намери отговор на въпроса защо парите на студентите не са изплатени по сметките в обещаните срокове. След проведени разговори с ръководството на Университета и МОМН се оказа, че ЕС вече е привел парите на министерството на финансите. МОМН е обработил документите Ви и е пуснал заповед за изплащането на стипендиите и наградите, но пари засега в банката няма. Проблемът е там, че министерството на финансите не са привели европарите на университетите и поради необясними причини се бавят. СС при ПУ сезира за този проблем НПСС, това е организацията, която представлява студентските съвети на национално ниво и при проблем ни представлява пред съответната институция. В понеделник ще бъде внесено официално запитване до Министъра на финансите от името на всички 51 ВУ в България. Предполагам, че тогава ще имаме повече яснота защо студентите не си получават парите.
Активен
Ти виждаш нещата и питаш "защо?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не"?

Bringing sexy back

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
  • Simply beautiful
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1063 -: 16.01.2010, 09:32:20 »

Ами мерси СС,че ни защитавате интересите,ама защо това се случва с месец закъснение..?Докато се задействат нещата,ще дойде ред да подаваме за следващите европейски стипендии.
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1064 -: 16.01.2010, 09:48:51 »

Месец закъснение? Неразбирам нещо..
В проекта на МОМН пише че стипендиите трябва да бъдат изплатени до края на семестъра на два транша, а в семестъра влиза и сесията. Тоест до 14.02.2010г. Реакцията не ни е след дъжд качулка, а точно когато трябва. Дори не е късно, за да кажа по-добре късно от колкото никога.
Активен
С. Цветков

Bringing sexy back

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
  • Simply beautiful
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1065 -: 16.01.2010, 10:04:31 »

Мисля,че повечето студенти разчитахме на това,защото то беше разпространено като официален план...

на 7.12.2009 г. - класиране;
на 8.12.2009 г. - обявяване на класиране;
до 12.12.2009 г. висшите училища да изпратят в МОМН подписаните и подпечатени списъци с класираните студенти;
до 16.12.2009 г. - преводи на сумите към висшите училища;
до 23.12.2009 г. - превод на сумите по картовите сметки на студентите.
 
Разчитам изключително много на Вас и на екипите Ви за успешното изпълнение на заложените в проекта цели и пълното усвояване на разпределените стипендии и награди. Моля за активно съдействие от страна на академичните ръководства и на студентските съвети за своевременното издаване на необходимите документи, с които студентите кандидатстват, особено на документите, удостоверяващи участието им в научни, изследователски или практически разработки, верифицирането на посочените от студентите данни и своевременно изпращане на списъците с класираните студенти в посочените по-горе срокове.

Студентски съвет даже се упоменава.След като от месец студентите се ядосват и сами разпитват и пращат жалби,мисля,че даже си е късно.
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1066 -: 16.01.2010, 10:24:01 »

Поднасяме своите извинения на всички студенти, които не са получили до този момент стипендиите си поради причини извън Министерството на образованието, младежта и науката.

Всички плащания, които не бяха извършени до края на 2009 г., трябваше да бъдат прехвърлени в 2010 г. чрез изготвяне на нови платежни документи. Екипът на проекта направи това във възможно най-кратки срокове и на 15 януари 2010 г. получихме потвърждение от БНБ, че сумите за изплащане на стипендии са получени от висшите училища. Разчитаме на колегите от висшите училища и се надяваме в рамките на 2 до 3 дни всички студенти да получат стипендиите за първите три месеца от зимния семестър по своите картови сметки.

Подготвено е и изплащането на наградите, като предвиждаме те да бъдат получени от студентите до началото на м. февруари 2010 г., след което МОМН ще отчете изплатените до момента суми пред Управляващия орган (МТСП), за да получи следващия транш, с който да изплати  стипендиите за останалите два месеца от семестъра.

Екип на проект „Студентски стипендии и награди”



Това го копирам умишлено от http://eurostipendii.mon.bg

Драга госпожице, изказванията ти са необосновани, също така, това че не се пише тук какво става неозначава, че не се работи по въпрса от Студентски съвет. Хората, които говорят преди да стане нещо факт или има раздвижване по въпросите, без да са направили нещо съществено сте вие.
Това, че се ядосвате и пишете по форума неозначава, че сте превели стипендиите в картите си.
« Последна редакция: 16.01.2010, 10:27:55 от S.Cvetkov »
Активен
С. Цветков

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1067 -: 16.01.2010, 10:53:59 »

и сега излиза че до 3 дена(тоест сряда) ВУ в цяла БГ ще се опитат да ги изплатят на студентите но ще изплатят за първите 3 месеца, а за останалите трябва да чакаме сигурно до края на февруари....
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1068 -: 16.01.2010, 22:07:23 »

Май днес никой не е проверявал...
Активен

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1069 -: 17.01.2010, 00:07:02 »

ами то в събота банките не бачкат така че.... пък нали трябва и Унито да натисне бутона че ги превежда и до 24 часа да дойдат така че в най-добрия случай ще ги чакаме във вторник.
Активен

VeRLaiN

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1070 -: 17.01.2010, 14:14:44 »

няма да е във вторник..аз доколкото знам, банките правят преводи в сряда...  :wink:
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1071 -: 17.01.2010, 14:27:49 »

 Банките правят преводи всеки работен ден,дори по 2 пъти-преди обяд и след обяд ! Да твърдиш ,че превеждат пари само в сряда е налудничаво,надявам се,че просто проявяваш чувство за хумор!
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1072 -: 17.01.2010, 16:09:33 »

Няма да е във вторник..аз доколкото знам, банките правят преводи в сряда...  :wink:


Има логика, защото пък съдът работи само в четвъртък.   :wink: :wink: :wink:
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

isojama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1073 -: 17.01.2010, 18:04:49 »

преводите се правят както колегата каза всеки работен ден, по два пъти на  ден.Първият превод е след 11ч. а другия след 16ч.
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1074 -: 18.01.2010, 14:23:53 »

3 дни ли?В 13:30  НИЩООО
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1075 -: 18.01.2010, 15:54:55 »

много ми интересно защо никоя медия не е повдигнала въпроса сега?
Активен

green light

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1076 -: 18.01.2010, 16:24:53 »

днес ми се обадиха за да съм си сменила И бан-а с този на тяхната банка
и направо побеснях.Не мога да разбера защо имаше опция да избереш  коя
да е  банка и никъде  не беше споменато че трябва да е на юни кредит сметката
а аз имах към друга банка 
.Както и да е казаха че има пари и до два дена ще ги преведеат
« Последна редакция: 18.01.2010, 16:29:53 от green light »
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1077 -: 18.01.2010, 16:50:48 »

обадиха ми се току-що едни колеги и ми казаха, че са превели европейските.
Активен

Bringing sexy back

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
  • Simply beautiful
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1078 -: 18.01.2010, 17:07:36 »

3 броя ли или всичките?
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1079 -: 18.01.2010, 17:07:50 »

Да,аз ги изтеглих към 14 часа  :-)
Активен
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 88   Нагоре