argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Английска филология  (Прочетена 65913 пъти)

black_lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 256
  • Forever Darkness
    • http://shadowscape.blog.com/
Английска филология
« -: 10.07.2006, 00:00:07 »

Много се извинявам, ако това не е мястото за пускането на тази темичка, но просто не видях раздел за филологически факултет, та затова си харесах произволно място :oops: Има ли във форума хора, които учат английска филология, или имате ли такива познати, благодарение на които да можете да изкажете някакво мнение върху специалността?  :-) Благодаря на всички предварително :wink:
Активен


If today was perfect, there would be no need for tomorrow!

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: Английска филология
« Отговор #1 -: 11.07.2006, 04:48:38 »

black_lady,

Смело напред :) без много излишни извинения.

Аз имам познати от там. Те вече са завършили. Докато бях във ФМИ предпочитах да изкарвам времето си с тези, които учат филология, въпреки че някои от тях смятаха, че студентите от ФМИ имат твърде големи глави :)

Особено впечатлен бях от разказите им за часовете по постмодернизъм, които ги водел американец. И до ден днешен начинът ми на живот е силно повлиян от постмодернизма (както и начинът на живот на всички хора, които са със западен светоглед).

Един брилянтен пример за постмодернизъм е LL cool J и J Lо: control myself

поздрави:
Атанас Чанев
МА USA
Активен

maggie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Английска филология
« Отговор #2 -: 03.09.2006, 19:16:24 »

AF e chudesna specialnost.
Активен

rane

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Mess with the best...die like the rest"
Re: Английска филология
« Отговор #3 -: 30.09.2006, 17:46:03 »

Здравейте. извинявам се за глупавият въпрос но погледнах програмата за Английска Филология и в Понеделник лекциите започват чак в 13.30 Аз трябва ли да ходя в сградата сутринта или не ? Отново с извинение, но ме приеха и сега ще съм първа година и затова абсолютно нищичко незнам  :mrgreen: Мерси предваритело ако някой отговори, много ще съм благодарен
Активен

fair

  • Гост
Re: Английска филология
« Отговор #4 -: 30.09.2006, 18:31:05 »

Отиваш в 13.30, където са ти лекциите. В програмата са ти написали кога трябва да ходиш и къде. :-D
Активен

fierynook

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Английска филология
« Отговор #5 -: 02.10.2006, 10:53:35 »

Аз разбрах, че всички аудитории са в Ректората, а всички стаи с трицифрени числа са в Новата сграда. Но днес ще разберем де  :-)
Активен

rane

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Mess with the best...die like the rest"
Re: Английска филология
« Отговор #6 -: 06.10.2006, 20:45:24 »

здрасти и аз съм АФ първи курс. Учебниците са много но лекторите ще ти кажат как се казват. те ти дават програми и ти си ги ксерокопираш с препоръчителна литература. обаче са МНООГО. Ще ми отнеме цяла вечер да ги пиша. И естествено не са задължителни де  :-D Иначе Всички са супер точни. Има много готини хора. Поне в моята група. По факултетния номер можеш да видиш коя група си. Последните 2 цифри. Ако е от 1-30 - I Група, от 30-60 -  II Група, 60-90 - III Група

Айде бе никой ли не чете Английската Филология. Колежки няма ли тук ? Дайте да се съберем на по кафенце  :wink:
« Последна редакция: 12.11.2006, 13:45:20 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Evrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
spec kursove
« Отговор #7 -: 11.10.2006, 17:47:08 »

Zdravejte, az sym IV-ti kurs anglijska filologiq, no imam malyk problem s izbiraemite disciplini:) Vypros kym pyrvi i vtori kurs - imate li nqkakvi po-interesni spec kursove, koito da preporychate
Активен

adonis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
  • пРоВиНцИаЛиСт
Re: Английска филология
« Отговор #8 -: 28.10.2006, 12:54:47 »

Аз съм вече четвърта година Английска филология. Първата година ми се искаше да вандализирам по какъвто и да е възможен начин сградите на университета, нищо не ми харесваше! Учихме прекалено много български език.

Лошото е, когато стигнеш в IV курс и изведнъж осъзнаеш, че нещата, които си учил в I ти трябват едва сега (Странознание е полезно чак за Староанглийска литература и после за Просвещение, пазете си лекциите!). Преводите са изключително малко - по час на седмица. В края на втори курс ще чувате само "Колеги, не можете да превеждате!", ами, преподаватели, не можем, защото не сте ни научили. Задължително часовете по превод трябва да са повече! Задължително посещавайте упражненията при Костурков, който е светило в областта на превода и макар че е леко сприхав, има на какво да ни научи.

Не бягайте от упражнения, те са най-важното и след време ще осъзнаете, че са и най-полезното.

Лошото идва, когато се окаже, че програмата на Английска филология не е достатъчно гъвкава и съвременна. Изключително излишен предмет е Историческа граматика (староанглийски език + "средновековен" английски). АВИТО трябва да отпадне - безсмислено е един дядо да преподава "аудио-визуално обучение" на апарати, които вече не се произвеждат.

Препоръчвам спецкурсовете на чуждестранните преподаватели, както и на гореспоменатия Костурков (защото нещата, които говори, не ги е чел в някоя дебела стара книга, а самият той ги е преживял), на Сашко Павлов също.

Ако имате нужда от помощ, инспекторката е последната ви грижа. По-добре се обърнете към Румяна Илиева и Веселина Койнакова, които са наистина отзивчиви.

Ако някой има въпроси - да пита. ;)
« Последна редакция: 09.03.2007, 12:38:19 от MaryGud »
Активен
Крещя без звук!

liquid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • O rly?
Re: Английска филология
« Отговор #9 -: 03.11.2006, 21:50:20 »

Айде сега, колеги, по-културно. Ще видите като прихваните Оскар Уайлдски маниери на говорене колко красиво ще се обиждаме помежду си наред с учебното заведение : :-D
Активен

HellSing

  • Гост
Re: Английска филология
« Отговор #10 -: 03.11.2006, 21:51:55 »

 :-D  :-D  :-D tva be6e jestoko.To naisitna bilo zabavno v AF:)
Активен

kiflichka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Английска филология
« Отговор #11 -: 03.11.2006, 23:00:32 »

колеги,не беше ли днес един прекрасен ден??да пропуснем 2 часа упражнения и да се насладим на час и половина Желязкова   :wink:
Активен
I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

HellSing

  • Гост
Re: Английска филология
« Отговор #12 -: 03.11.2006, 23:27:29 »

 :wink: dam kolejke,dne sbehse prekrasen den,izpylnen s mnogo polojitelni emocii,usmivki i mnogo mnogo Jelqzkova  :-D
Активен

liquid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • O rly?
Re: Английска филология
« Отговор #13 -: 04.11.2006, 01:39:59 »

Така ли? И моя ден не беше без емоция, но и без усмивки :)
кифличке, не знам забравила ли беше за тези листчета, които щеше да ми носиш, но аз дойдох за 2рия час и бях изненадан да не намеря никой и си тръгнах :))
Активен

kiflichka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Английска филология
« Отговор #14 -: 04.11.2006, 14:53:38 »

ами аз носих конспекта,колега,ама като нямахме упражнения и си тръгнах  :roll:
но не е проблем и в понеделник да го взема  :-)
Активен
I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

liquid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • O rly?
Re: Английска филология
« Отговор #15 -: 04.11.2006, 18:08:58 »

Съжалявам, че не можах да дойда, но имах злобни проблеми с излизането от света на сънищата :)
Не знам дали в понеделник ще съм на работа или ще мога да дойда, ако искаш и може когато разбера да ти пиша?
Активен

silence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • A requiem for my dreams.
Re: Английска филология
« Отговор #16 -: 04.11.2006, 22:37:32 »

Na men stra6no mnogo mi haresva za sega v AF i sym osobenno dovolen ot kolejkite koito sa osobenno sexy i 4akam s netyrpenie 8-mi dekemvri... :evil:
Активен
Mort c'est silence.

liquid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • O rly?
Re: Английска филология
« Отговор #17 -: 04.11.2006, 22:48:05 »

Аз съм по-зеинтересуван от по-големите каки на колежките ама на... още се чудя да празнувам ли на 8ми или не. Нещо не съм в настроение :)
Активен

adonis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
  • пРоВиНцИаЛиСт
Re: Английска филология
« Отговор #18 -: 05.11.2006, 09:50:34 »

Искам само да ви напомня, че това не е чат, а тема във форум, в която да си помагаме.

Май е време да спретнем един канал #PUAF  :mrgreen:
Активен
Крещя без звук!

liquid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • O rly?
Re: Английска филология
« Отговор #19 -: 05.11.2006, 09:56:38 »

Айде, айде.. и без това ще замре. 5 мнениа на 1-2 дни не е чат ;) Пък и така като е по-живичко повече хора ще я поглеждат и ако има някой нужда от помощ ще има кой да погледне.
Активен