argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратури във ФИСН  (Прочетена 9291 пъти)

marseliq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • :)
Магистратури във ФИСН
« -: 05.09.2009, 17:15:53 »

Здравейте, колеги! Завърших тази година Социология - бакалавър и сега се чудя каква магистратура във вашия факултет да запиша. Някой може ли да ми препоръча специалност, която е добре разработена? Откровено казано, насочила съм се към Международна търговия :) Може ли да ми кажете нещо за тази специалност?

Предварително Ви благодаря! :)  :bow:
Активен

lifestyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #1 -: 06.09.2009, 18:16:01 »

Не можеш да запишеш Международна търговия без преди това да си взела изпит по чужд език (поне така знам аз) :wink:
Активен

lifestyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #2 -: 07.09.2009, 12:20:31 »

А някой знае ли в кой период се подават документите за кандидатстване за магистратури и какви документи са нужни? Както и кога става записването и какви документи са нужни тогава?
Активен

мария

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #3 -: 10.09.2009, 17:58:26 »

търся информация какви дисциплини се изучават в магист."Счетоводство и анализ" за неикономисти.Също така ме интересува струва ли си и научава ли се нещо-специално за завършили в др. направления
Активен

Stefana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #4 -: 11.09.2009, 21:28:16 »

ДОкументи за магистратури се подават от 15-30 септември.Нужни са диплома за завършен бакалавър или  уверение че сте завършили бакалавър от учебен отдел и такси, които се плащат намясто като се подават документи.Не знам каква е подготовката за специалността счетоводство и анализ, но това ще запиша....Живи и здрави след седмица.
Активен

marra84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #5 -: 13.09.2009, 10:51:42 »

taksata se pla6ta pri podavane na dokumentite li?
ne triabva li da se iz4aka klasiraneto
Активен

Stefana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #6 -: 15.09.2009, 10:18:16 »

НЕ плащаш семестриалната такса, а такса за записване или подаване на документи. Колежката ми е подала за магистратурата Публична администрация и е дала 30лв. такса.
Активен

*Jenny*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #7 -: 15.09.2009, 16:36:03 »

Eee 30 lv te napravo si ni obirat i s teq taksi ot 800 lv... nqmam dumi... :-X A kude stava zapisvaneto ? Az sum ot Sofia i nqmam nikakva ideq kude kakvo kak stava tam . Pone se nadqvam da si zaslujava da se zapi6e tam magistratura  makar 4e o6te se 4udq   :-)
Активен

marseliq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • :)
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #8 -: 20.09.2009, 12:48:06 »

Аз подадох вече документи за класиране във ФМ  - това става в сградата на Ректората - информационен център, започна от 15.09, но не знам кога е последния ден.
Активен

marseliq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • :)
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #9 -: 20.09.2009, 12:54:10 »

Казаха ми да отида на 23, за да проверя дали съм се класирала. Като чета обче тук, започвам да се съмнявам за кой точно 23 ми казаха - септември или октомври? Знаете ли някакъв тел. номер, на който мога да проверя?
Активен

prinzipiell

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #10 -: 20.09.2009, 13:16:33 »

23 октомври,не септември

Активен

RAINA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Успехът е моя избор!
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #11 -: 20.09.2009, 14:31:29 »

Моето лично мнение е ,че изобщо не си заслужава да запишеш магистратура в ПУ-освен ако нямаш време за губене и излишни пари,за тези 800лв. които плащах на семестър не получих дори елементарно уважение от страна на инспекторите а само злобно съскане когато се опитах да си проверя оценката по тел. или прехвърляне на топката.Има преподаватели на които мястото им изобщо не е там- с големи изисквания срещу  преподаване което е под всяка критика.Ако можех да върна времето назад никога не бих записала каквото и да е в този университет.
Активен
Аплодисментите са за мен.

*Jenny*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #12 -: 22.09.2009, 00:52:55 »

Izvinqvam se za tupiq vupros no nqkade mernah 4e v PU redovno obu4enie se provejda subota i nedelq im li ne6to takova otnosno magistraturata? Mnogo 6te sum blagodarna ako mi otgovori nqkoi i blagodarq predvaritelno :-)
Активен

prinzipiell

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #13 -: 22.09.2009, 01:12:14 »

Правилно си разбрала,провеждат се събота и неделя.
Активен

zi$inka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #14 -: 22.09.2009, 09:57:46 »

държавния ми изпит по стопанско управление е на 16 октомври....как аз до 30 септември ще мога да си подам документите за магистратура и да имам бележка за завършен бакалавър като изпита ми не е минал още.....може ли някой да ми проясни ако е запознат...благодаря ви ...'и още един въпрос който ме вълнува.....след този държавен(стопанско управление-надявам се успешен)колко семстъра магистратура ще трябва да уча по финанси или счетоводство в ПУ ...  :-)
Активен

lifestyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #15 -: 22.09.2009, 11:55:06 »

държавния ми изпит по стопанско управление е на 16 октомври....как аз до 30 септември ще мога да си подам документите за магистратура и да имам бележка за завършен бакалавър като изпита ми не е минал още.....може ли някой да ми проясни ако е запознат...благодаря ви ...'и още един въпрос който ме вълнува.....след този държавен(стопанско управление-надявам се успешен)колко семстъра магистратура ще трябва да уча по финанси или счетоводство в ПУ ...  :-)
Срокът за подаване е до 20 октомври май.

А що се отнася до втория въпрос - два семестъра.
Активен

sholeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #16 -: 22.09.2009, 12:16:36 »

Здравейте!Искам да попитам дали някой знае точните срокове за подаване на документи за магистратура за специалностите "Финансов мениджмънт";
"Бизнес администрация";
"Бизнес комуникации и връзки с обществеността";
"Управление на човешките ресурси";
"Международна търговия";
"Корпоративно управление";
"Бизнес икономика"
Благодаря предварително!
Активен

*Jenny*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #17 -: 22.09.2009, 12:18:36 »

Благодаря за отговора !  :mmm: Няма такава тъпотия редовно събота и неделя как можаха да го измислят така   :-( Вие доволни ли сте поне ? Вече започвам сериозно да се замислям струва ли си разходката от София до Пловдив ....   :-(
Активен

lifestyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #18 -: 22.09.2009, 12:28:57 »

Здравейте!Искам да попитам дали някой знае точните срокове за подаване на документи за магистратура за специалностите "Финансов мениджмънт";
"Бизнес администрация";
"Бизнес комуникации и връзки с обществеността";
"Управление на човешките ресурси";
"Международна търговия";
"Корпоративно управление";
"Бизнес икономика"
Благодаря предварително!
"Вчера бях в ПУ,и така ситуацията е такава за магистратури в ФИСН:отивате и взимате молба от кандидатстудентския информационен център,попълвате я,и заедно с копието на дипломата за бакалавър и оригинала за сверка ги подавате в същия център с платена такса за 30 леваМолбите се подават до 20,октомври,записването е до 11 ноември,а после почват лекциите.Относно изпитът за Международна търговия,изобщо няма да е тест,вчера ме разкарваха по най-различни кабинети и сами се питаха едни-други от какво естество ще е изпитът.Аз смятам да се явявам по немски език и точно от това се интересувах-какво трямва да е необходимото ниво,но никой не ми отговори конкретно.И така отговорът получих от 5-та стая-изпитът трябва да е изненада и за самите кандидатмагистранти,за немския щяло да има превод от немски бизнес текст-на български и обратно+граматика.На въпроса ми какво трябва да е нивото отново не получих конкретен отговор,накрая с мъка им се измъкна от устите,че е на нивото на езиковите гимназии.Попитах дали може да представя международнопризнат сертификат,казаха,че може да се прилага към молбите,но отново не изясниха нивото.Това е,което аз успях да разбера,но не гарантирам дали няма да има изненади на този изпит.Съветът ми към всички,които имат сертификати,да се интересуват дали ще им ги зачетат,за да не държат изпит.За информация ходете или в 5-та стая на партера на Ректората или в учебен отдел при Снежа Тодорова на втория етаж.Това е от мен"
Активен

sholeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури във ФИСН
« Отговор #19 -: 22.09.2009, 13:23:24 »

Много благодаря за информацията, предполагам че се отнася за всички специалности във факултета. Имате ли представа за другите специалности дали се полагат някъкви изпити (освен Международната имам предвид)?Благодаря  :wink:
Активен