argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежития  (Прочетена 25124 пъти)

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Общежития
« Отговор #20 -: 09.08.2006, 22:17:43 »

Нека ви paste, това което прочетох в една статия:

В момента още върви настаняване в „Чайка" №2 и 3, двата блока излизат от летен ремонт за 201 000 лева с новоизградени общи тоалетни на всеки етаж.
В „Чайките" живеят основно бъдещи аграрници и възпитаници на АМТИ, друга част от учещите в ПУ са на общежитие в Медицинския университет. Стандартната такса е около 30 лв. Повече, от 26 до 44 лева, плащат обитателите на стаи в Университета за хранителни технологии. Тарифата диференцира хората според квадратурата и наличието на самостоятелен санитарен възел.Въпреки усилията на ректорския екип летните финанси стигнаха този път само за смяна на улуците и козметично пребоядисване на част от стаите.

Източник:  в. Марица днес, Пловдив
11-10-2005
Активен

fair

  • Гост
Re: Общежития
« Отговор #21 -: 09.08.2006, 22:42:23 »

Защо се интерисуваш толкова от Чайките?
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Общежития
« Отговор #22 -: 09.08.2006, 23:30:47 »

В днешния брой на вестник "Марица" (сряда, 9 август 2006 г.) има статия за "Чайките" -че кипят усилени ремонти, всяко от 3-те блокчета ще има кухненски офис с готварска печка и полуавтоматична пералня (ползването им ще е безплатно), сменя се хидроизолацията, стаите били боядисани в модерния и свеж цвят резида, до дни щял да бъде поставен и чисто нов балатум. 3-те общежития на "Чайка" и 3-те блокчета на бул. "България" (до езиковите гимназии, срещу новата сграда на ПУ) ще приютят тази година 1100 студенти от ПУ, АМТИ и АУ. В "Чайка" 1 стаите са със самостоятелен санитарен възел. останалите блокове са с напълно обновени бани и тоалетни - по 1 възел на етаж. Налепен е вече супертеракот и фаянс в тях, поставени са PVC врати на мокритр помещения....
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Общежития
« Отговор #23 -: 10.08.2006, 02:06:07 »

Не искам да повярвам още!Тези общежития от преди 100 години ли са?
Има ли някой по-подробна инфо за "Чайка" ? Например къде се намират, какви са стаите- запазени ли са и ли са в мн лошо състояние, баните, тоалетните?
Като са ги строили по време на комунизма май са мислили яко за комунизирането на милите студенти :) Шегата на страна - тея общежития трябва да ги бутнат и да построят нови. Абе между другото никога не съм обръщал внимание, като съм ходил там - има ли изобщо такова животно като кухня?
« Последна редакция: 10.08.2006, 02:09:44 от sasquatch »
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Общежития
« Отговор #24 -: 10.08.2006, 10:38:36 »

fair, не се интересувам само от т.н. "чайки", информирам се и за тях.
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #25 -: 10.08.2006, 11:20:04 »

Абе между другото никога не съм обръщал внимание, като съм ходил там - има ли изобщо такова животно като кухня?

Принципно на всеки етаж има отделена по една стая, в която има 1 или 2 печки (Раховец - forever).  Те вършат работа стига да успееш да се вредиш  :-D
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #26 -: 10.08.2006, 17:24:29 »

Искам да попитам има ли определени общежития за ФМИ-то? Т. е. на кой университет се настаняват студентите на ФМИ-то или всичките ги бласкат където им дойде на кеф.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #27 -: 10.08.2006, 17:57:46 »

Искам да попитам има ли определени общежития за ФМИ-то? Т. е. на кой университет се настаняват студентите на ФМИ-то или всичките ги бласкат където им дойде на кеф.

1) Все още няма определено общежитие за ФМИ => всички ги блъскат където им дойде на кеф.

Преведено на български - настаняват те в общежитие на някой друг университет или в общежитията на Английската/Руската Езикова. Ако те приемат на първо класиране за общежитие и си способен да се пререждаш с лакти по малките часове на денонощието имаш голям шанс да си избереш сам в кое общежитие да те настанят. Ако отидеш по-късно през деня, или в друг ден - тогава най-вероятно ще те настанят там, където са останали свободни (евентуално) места, т.е. не на най-доброто място.
« Последна редакция: 10.08.2006, 18:01:56 от Иван Давидов »
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Общежития
« Отговор #28 -: 10.08.2006, 19:36:44 »

От какво зависи дали ще ме приемат на първо класиране? :-)
Задължително ли е да се пререждаме?
Какво означава "по малките часове"? :lol:

Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Общежития
« Отговор #29 -: 10.08.2006, 19:53:51 »

3:00 AM.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #30 -: 10.08.2006, 21:13:20 »

Иван Давидов значи сега като си подам документите и след това когато излезе първото класира казвате коя дат е първия ден и съм там още като отварят. Без това влака ми пристига в Пловдив 5:38 :)
Иначе някой по-горе питаше за "Чайка" ами какво да ви кажа не са много много добре и там. Аз лично се моля да има няколко свободни места в някои от блоковете на Висшия институт по хранителна и вкусова промишленост като изключим блок 3 където са с обща баня всички други са си наред с баня и тоалетна във всяка стая.
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #31 -: 11.08.2006, 09:43:53 »

Аз лично се моля да има няколко свободни места в някои от блоковете на Висшия институт по хранителна и вкусова промишленост като изключим блок 3 където са с обща баня всички други са си наред с баня и тоалетна във всяка стая.

Със санитарен възел са само 1 и 5 блок ( освен ако не са правили ремонт това лято но ме съмнява), но там приемат предимно семеини двоики и най-вече тия от ВХВП. Студентите от ПУ ги настаняват предимно в 2 и 3 блок, за останалите трябва да имаш връзки в комисията.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #32 -: 11.08.2006, 11:29:37 »

3:00 AM.

Аз лично по-миналата година пробвах в 05:00AM и вече имаше тълпа от 50-60 човека!
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #33 -: 11.08.2006, 11:39:11 »

Е аз имам връзки споко, ама на маратонките. Дали ще свършат работа  :-D
Активен

radi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Общежития
« Отговор #34 -: 15.08.2006, 16:56:39 »

Ot tolkova izpisani mneniq suvsem se oburkah...
Tai kato ne sum ot plovdiv i izop6to ne sum orientirana za ob6tejitiqta,a pone za purvata godina mislq da sum tam,iskam da vi popitam slednoto...
Prieta sum v FMI,bihte li me posuvetvali koe 6te e nai-blagopriqtnoto ob6tejitie za men.Ot edna strana ne iskam da sum tvurde dale4 ot universiteta,no ot komentarite razbiram 4e ob6tejitiqta do gimaziite s/u inuversiteta bili mizerni...I sega sum mnogo oburkana.
Iskam da poznavam pove4e hora ot PU-to i mislq 4e 6te e po-dobre da sum tam kudeto sa pove4eto studenti na universiteta,no vseki kazva razli4no ob6tejitie i totalno se oburkah....
Vse pak tezi koito sme za purva godina nqmame mnogo poznati i ne sme 4ak tolkova navutre s ne6tata...Neka nqkoi,koito ima pove4e informaciq, da kaje v koe ob6tejitie e po-ponosimo za jiveene.I kude sa pove4eto studenti na pu-to i po-skoro na FMI...
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #35 -: 15.08.2006, 17:44:08 »

Аз не съм човека който ще ти даде пълна информация, но поне ще ти кажа това, което на мен ми е направило впечетление. Значи студентите на ПУ до колкото знам се пръскат на всякъде и нямаш избор за общежитие. Иначе в тези общежития, които са до ФМИ-то не са кой знай в какъв цветящ вид. Иначе на всички общежития май са цели блокове на ПУ. В смисъл един отделен блок със студенти от ПУ така, че ако си на общежитие ще се запознаеш с доста хора няма накъде. За мен сякаш най-добрия вариант е общежитията "Марица". Верно имаш малко път с автобус до университета, но пък са сравнително по-добре от останалите.
Активен

radi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Общежития
« Отговор #36 -: 15.08.2006, 17:57:05 »

chebaev thanks za otgovora.Ako naistina celiq blok e sus studenti na pu-tva e dosta uspokoqva6to.tai kato v edna ot temite pro4etoh 4e ako si v ob6tejitiqta do onezi gimazii s/u fmi imalo mn turci i 4ujdenci,koeto malko ili mnogo me ozada4i... :-o no kakto i da e.
Da se nadqvame da popadnem na po-hubavo mqsto. :-)
BTW: moje bi 6te sme kolegi   :lol:
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #37 -: 15.08.2006, 17:59:36 »

Аз бях в общежитията не ЕГ и още съм жив!

Общежитията не ЕГ са на 5 мин. от ФМИ.

Общежитията на ВИХВП са на 15 мин. от ФМИ (ако се минава напряко през ЖП моста, можете да го видите в bgmaps.com), по официалния път пеша излиза двойно повече - коло 30-40 минути.

Пътна обстановка:

Общежития на ЕГ: На края на града, точно под ФМИ по посока юг. Най-близка спирка - 1 мин. разстояние. Автобуси - 4, 44, 20, 18. Една спирка по-надолу (3-4 минути пеша) може да се хване 113 и 222. От общо 4 сгради, една е за студенти, всички останали са на учениците.

Общежитията на ВИХВП: Точно на южната граница с Марица, на 100 метра от южния край на ЖП моста. Най-близка спирка - 3мин, (ресторант "Стадиона"). Автобуси - 99, 44... има и още много, но аз рядко изпозлвам други, така че не съм компетентен.

http://bgmaps.com/map.asp?sid=bec328aae9c1b3a7a08d303eb1ec0077&ix=12&iy=19

Долу в дясно се намират 4 вертикални правоъгълничета, точно над СОУ-то, това са "Марица".

Точно под "ЕГ Иван Вазов" има други правоъгълничета, това е "Благоев", студентското общежитие е второто, броено от ДЯСНО.

Официалният път от едните общежития до другите е по "Васил Априлов" и после по булевард "България". (http://bgmaps.com/map.asp?sid=bec328aae9c1b3a7a08d303eb1ec0077&ix=13&iy=19)

Неофициалният път (много по-кратък) е директно през ЖП моста, който минава покрай стадион "Марица".

ФМИ се намира точно в ляво от МБАЛ Пловдив (онези правоъгълничета, които с малко повече фантазия придобиват формата на буквата "П").
« Последна редакция: 15.08.2006, 18:03:34 от Иван Давидов »
Активен

radi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Общежития
« Отговор #38 -: 15.08.2006, 18:21:16 »

Strahotna informaciq....Mnogo ti blagodarq Иван Давидов
Prosto nqmam dumi....edno GOLQMO blagodarq.
Thaaaaaank youuuuuuu  :-) :-) :-)
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #39 -: 15.08.2006, 18:56:29 »

I kude sa pove4eto studenti na pu-to i po-skoro na FMI...

Студентите на ФМИ са предимно в мариците (2 и 3) и Благоев. Относно условията в мариците са по - добри. Стаите са по - големи и има топла вода в стаятите, парното през зимата е много по силно от това в Благоев ( даже прекалено силно понякога, тия държавни пари там маи не се пестят много - много). Интернета е от ВИЗИО и горе долу струва зависи колко човека ще се закачат кам 1 връзка, докато в Благоев последната година беше по някакъв радио модем и маи нямаха достъп до локален сървър но не сам сигурен.  Тъи че ти препоръчвам марица 3.
Активен