argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежития  (Прочетена 25150 пъти)

jordan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Общежития
« Отговор #40 -: 16.08.2006, 01:09:22 »

Здравейте  на всички

Значи ако си на Благоев/общежитията до езиковите гимназии/ положението нее много добро/меко казано/ имат и ремонтирани стаи ама не всички.НЯМАТ топла вода в стаята и като цяло са мизерни.
Друго общежитие на ПУ е трети блок на общежитията на УХТ/ВИХВП/ положението е доста по-добро има топла вода , но пак са с обща баня и тоалетни на етажа. С едни тапети и най-лошата стая там се оправя. Ремонтиран е само 1-ви блок и там е наистина лукс , с ламиниран паркет ,тоалетна и баня в стаята , но си е на УХТ , и то за първокурсници /да не се стреснат от рано/. Аз уча в УХТ и тази година/ако запиша :)/ ще съм за 4-та година във втори блок.Като цяло навсякъде е мизерия , но за 26,60лв ползваш ток и вода наволя. А за интернет няма да имаш проблем 10лв и си готов , наодчиви колеги много , и то във всеки блок. Общежитието е на 20 мин. от новата зграда , а за старата има рейс , който спира до общежитието . Препоръчвам ти това обшежитие .... ако имаш въпроси ми пиши на мейла  :-D
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Общежития
« Отговор #41 -: 16.08.2006, 11:16:10 »

Здрасти,jordan.. :-) Аз не разбрах бл 2 със самостоятелен санитарен възел ли са стаите?
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #42 -: 16.08.2006, 11:31:38 »

Аз немога да разбера обаче едно. Как може уж толкова голям университет ПУ-то пък до сега да не са си построили едни общежития за студентите? Гледайте само. Всеки университет си мисли за студентите и имат собсвени общежития, които са добре остроени само тоя ПУ и още няколко в Пловдив май си нямат собствени.
Активен

ivanski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
Re: Общежития
« Отговор #43 -: 16.08.2006, 13:04:50 »

Ако падането на комунизма се беше отложило с една годинаоколо нова сграда щеше да има цял комплекс :-D НО дори ПУ да имаше собствени общежития,нямаше да изглеждат добре :wink:
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #44 -: 16.08.2006, 18:03:59 »

Ако са верни последните слухове, ПУ -то наистина ще започне строежа на студентско градче около нова сграда. По планове ще е нощо голямо ( тенис кортове, игрища и т.н.) но маи както и друг път това ще си останат само слухове. :?
Активен

ivanski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
Re: Общежития
« Отговор #45 -: 16.08.2006, 18:27:59 »

Между другото-тези планове са от онова време,но ако гледаме реално на нещата-никакъв шанс да ги видим изпълнени...поне в близките няколко години.А иначе като идея е страхотно и много удобно за студентите
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #46 -: 20.08.2006, 18:50:23 »

Изкам да попитам от кога до кога точно е срока за подаване на документи за общежитие? И документите се подават в централната сграда на университета независимо в кой факултет си нали?
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #47 -: 21.08.2006, 14:55:15 »

За сроковете не знам, но документите се подават в централната сграда, независимо в кой факултет си!
Активен

madbo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • 88 СОУ
Re: Общежития
« Отговор #48 -: 07.09.2006, 18:10:10 »

Не е ли достатъчен само документа за общежитие, който подадох като се записвах в ФМИ? Има и още нещо ли за подаване? И как и кога ще разберем кой каде е настанен?
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #49 -: 07.09.2006, 21:04:52 »

ivanski защо си мислиш, че ако ПУ си имаше собствени общежития щаха да са кофти? Ще ти дам един прост пример, с който мисля да опровергае твърдението ти. Значи хранително-вкусовия университет в пловдив си има собствени общежития и са доста добре. Поне 4 от 5-те блока. Техническия университет пак в Пловдив си има общежития и те не са зле. Просто явно хората си мислят за студентите (с това не казвам, че в ПУ не дават 5 пари за студентите) повече.
Активен

ivanski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
Re: Общежития
« Отговор #50 -: 08.09.2006, 00:34:18 »

Бил съм в доста от общежитията/сега някои ги били ремонтирали,но не знам кво е положението/ на пловдивските университети и за мен са кофти.вината за това положение е и на студентите,които не ги пазят много и на университетите,защото не ги ремонтират.Всеки има собствени разбирания за нормално жилище...общежитията не се вписват в моите.Не можеш да ме опровергаеш
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: Общежития
« Отговор #51 -: 08.09.2006, 09:41:36 »

ivanski защо си мислиш, че ако ПУ си имаше собствени общежития щаха да са кофти?
А кой ти каза, че ПУ няма общежитие? Димитър Благоев е общежитието на ПУ, но не бих казал, че съотношението цена-предлагано качество е особено добра. Ще го разбереш зимата, ако си в някоя стая къде от и около дограмата духа, а не ти дават да си пускаш и печка. За парно на последните етажи забрави, но тоя проблем е не само в общежитията на ПУ.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #52 -: 08.09.2006, 12:26:34 »

Е това е вече нещо ново, което ми казваш OpenBSD. Н съм много запознат с града, но тези общежития Димиттр Благоев не са ли точно срещу ФМИ до общежитията на Английската гимназия?
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: Общежития
« Отговор #53 -: 08.09.2006, 13:48:40 »

Че какво значение има къде се намират. Това, че са с/у ФМИ (което не е много вярно) трябва да означава, че само студенти от ФМИ трябва да са там ли? Ами ако приема на студенти във ФМИ намалее? Тогава как ще се запълнят свободните стаи. А то и сега има студенти от другите факултети. А като е в двора на английската гимназия? Значи е на английската? Все пак незабравяй, че "Нова сграда" не е само ФМИ, както и ФМИ не е ПУ. И колкото и да не се хареса и на ръководството и колегите мога да кажа: Дреме ми за ФМИ. Аз съм възпитаник на ПУ "Паисий Хилендарски", а ФМИ е само част от него. Ако се кара в същия дух, тогава ще излезе, че всеки факултет ще гледа само себеси, а много сфери от науката преплитат знания от различни области и съответно трябва сътрудничество с хора от различни факултети.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Общежития
« Отговор #54 -: 08.09.2006, 14:44:22 »

OpenBSD за мен лично никакво значение къде ще са общежитията. Аз просто исках да разбера дали за същите общежития ста въпрос. И никой не е казал, че само студенти от ФМИ трябва да са там. Просто на тях ще съм им най-удобни като разположение.
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #55 -: 13.09.2006, 10:33:44 »

А кой ти каза, че ПУ няма общежитие? Димитър Благоев е общежитието на ПУ, но не бих казал, че съотношението цена-предлагано качество е особено добра. Ще го разбереш зимата, ако си в някоя стая къде от и около дограмата духа, а не ти дават да си пускаш и печка. За парно на последните етажи забрави, но тоя проблем е не само в общежитията на ПУ.

ПУ НЯМА собствени общежития всички общежития които приемат студенти са взети под наем от ПУ. Благоев принципно е на руската гимназия, но в него са настанени само студенти на ПУ защото малолетните са на специален режим ...
Относно печките ограничението е до 1500 W на стая но никои не го спазва..
" Нема нищо по убаво от даржавнио ток....."
Активен

NoShTeN

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Общежития
« Отговор #56 -: 06.10.2006, 21:18:11 »

awe hora da va pitam sq az ne sam student no iskam da se iznesem na ob6tejitie s edin priqtel ima li nqkva vajmojnost da pla6tame po visok naem i da jiveem v ob6tejitie s edna duma da go polzvame kato kvartira
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Общежития
« Отговор #57 -: 10.10.2006, 11:10:56 »

Вчера видях на входа на нова сграда, обява че се събира подписка за построяване на собствено общежитие на ПУ.
Някои знаели нещо повече по темата....
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Общежития
« Отговор #58 -: 10.10.2006, 12:18:52 »

Вчера видях на входа на нова сграда, обява че се събира подписка за построяване на собствено общежитие на ПУ.
Някои знаели нещо повече по темата....

Относно подписката...Това е инициатива на Студентски съвет за изграждане на общежития към Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". Както повечето студенти знаят ПУ е втория по големина ВУЗ в България, а все още за съжаление няма собствени общежития, а ползва такива на други университети. Това според нас е недопустимо! Имаме подкрепата на Ректора и въобще на цялото ръководство на ПУ, също така тази на някои депутати, Общината, Областната управа и някои неправителствени организации.
Събирането на подписите ще продължи до четвъртък-петък пред Ректората (за Нова сграда незнам). Всеки студент, преподавател и гражданин може да даде своя глас в подкрепа на инициативата.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Общежития
« Отговор #59 -: 10.10.2006, 14:23:14 »

Не, че искама да внасям песимизъм, но в аналогия с една древна поговорка ще кажа, че "подписи общежитие не строят". И 30 000 подписа да съберете (пожелавам Ви успех) пак няма да убедите някоя строителна фирма да запретне ръкави и да построи така желаното и от мен общежитие на ПУ.

Субсидиране от държавата, общината или частни предприемачи? Едва ли! По-голям е шансът да си построим общежитие ако всеки студент през седмица носи по някое паве от родното си място. Так за 20-30 години може да съберем материали за първия етаж.

С влизането си в ЕС общината има икономически обоснован интерес да раздава терени за строежи на хипермаркети, офис сгради и други подобни. Важното е да валят пари, а не да се дават! Така че забравете за наше общежитие поне в следващите 10-15 години!

А дотогава - да живеят общежитията на ЕГ!
Активен