argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Състезание по физика за ученици 2010  (Прочетена 7212 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

След малко закъснение поради разсеяност, крайно време е да пусна и информацията за тазгодишното състезание. Пълните материали можете да намерите на http://web.uni-plovdiv.bg/stnikolov/Sastezanie%20po%20fizika%202010/ а надявам се скоро да са и на сайта на факултета. Хартиените условия на задачите вече пътуват за училищата, а утре ще ги раздавам и на учителите от Пловдивско. Трябва до края на седмица да взема да изровя имейлите на всички, които пращаха миналата година решения и да им пратя и тразгодишните неща. Ето все пак и официалната информация:

Цитат
   Целта на състезанието по физика на Пловдивски Университет е да се стимулира интереса на учениците и да се даде възможност за изява на таланта им в областта на физиката и нейните приложения в реалния живот. Присъствен кръг ще се проведе за всички възрастови групи, като на учениците от 10, 11 и 12 клас, които се представят успешно на присъствения кръг ще бъдат признати кандидат-студентски оценки по физика за прием в ПУ "Паисий Хилендарски". С решение на Академичния съвет на ПУ "Паисий Хилендарски" тези оценки ще важат три години – за кандидат-студентските кампании през 2010, 2011 и 2012 година. Учениците получават бонус към оценката си за присъствения кръг, ако са се класирали на призово място в задочния кръг, както и ако имат минали участия на състезанието. На присъствения кръг за възрастова група 11-12 клас могат да участват и ученици, които не са предали задачи за задочния кръг.
   Поставянето на ученик в определена възрастова група се основава на изучавания учебен материал, т.е. участниците участват в категория според обозначението на класа върху учебника по който учат.
   Присъственият кръг ще се проведе на 28.03.2010 г. от 10 часа в Ректората на Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски".
   Решения на задачите от задочния пръг могат да се изпращат до края на месец Февруари по един от следните начини:
1.   Лично в Ректората на ПУ "Паисий Хилендарски" в стая 219А (Стефан Николов), стая 214 (Деканат на Физически Факултет), стая 127 (катедра "Методика на обучението по физика) или стая 16 (Деловодство)
2.   С писмо на адрес
      Физически факултет (за състезанието по физика)
      Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски"
      ул. "Цар Асен" 24
      4000 гр. Пловдив
3.   По електронна поща на адрес stnikolov@uni-plovdiv.bg

   Заедно с решенията на задачите да се  предоставят и следните данни: Три имена на ученика; училище; име на учителя по физика; адрес за кореспонденция (може и адрес на училището); телефон за връзка; имейл за връзка. В случай че се предоставят наведнъж решения от няколко души, необходимите данни (най-малко име на ученика и на училището) да бъдат предоставени от всеки един участник поотделно.
   При задачи, изпратени по пощата или предадени лично, трите имена на ученика да бъдат написани на всеки един лист.
   При изпращане на задачи по електронна поща е желателно необходимите данни да фигурират и в текста на самото писмо, а самите решения да се изпращат като прикачен(и) файл(ове).

   За повече информация търсете Стефан Николов:
   Ректорат на ПУ, стая 219А
   тел 032/261 291
   e-mail: stnikolov@uni-plovdiv.bg
   На форума на Физически Факултет – https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?board=33.0

   По време на състезанието и по всяко друго време в кабинет 127 в Ректората на ПУ може да се закупят сборници с качествени задачи по физика от разделите "Молекулна физика" и "Електричество и магнетизъм". В сборниците са включени давани на състезанието задачи и подобни на колито ще се дават на бъдещи състезания. За справки – тел. 0889 834403 – доц. Стефан Николов.
« Последна редакция: 13.01.2010, 12:00:10 от Стефан Николов »
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #1 -: 17.01.2010, 22:30:31 »

Предните години до участие се допускаха не само учащи, важи ли това нещо  и тази година.. ?
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #2 -: 19.01.2010, 12:59:34 »

А... Моля? Ами не знам, може, предполагам. Макар че поне от миналата година участниците си имат оценка за още две години.
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #3 -: 16.03.2010, 18:58:44 »

Вече имаме и класиране от предварителния кръг. На успелите - честито, на останалите - елате на присъствения кръг, той е важния.
Активен
Физически Факултет

pasho_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
  • Информационна физика и комуникации
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #4 -: 22.03.2010, 09:55:49 »

Е това е МГ "К. Величков", Пазарджик пак са номер едно след десетокласниците, евала  :rock: :rock: :rock:
Активен
Физически факултет.

spas99

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #5 -: 02.04.2010, 16:50:22 »

Има ли вече резултати от присъственият кръг ?
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #6 -: 03.04.2010, 22:32:03 »

Като има, ще кажа. И ще ги кача на сайта.
Активен
Физически Факултет

spas99

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #7 -: 14.04.2010, 17:42:57 »

1 място Спас Георгиев Христов МГ "Константин Величков", Пазарджик 6,00  :-) :-) :-) :-)

а сега някакъв вид сертификат ли се издава за да мога да кандидатствам с тази оценка ?
трябва да дойда да си го взема или ще ми го пратите в училище ?


Активен

niikkii

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #8 -: 15.04.2010, 16:33:58 »

11 място Николай Димитров Младенов ПГЕ "Христо Ботев", Монтана 4,00  :-)  :y:  :sun:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #9 -: 16.04.2010, 11:24:40 »

Сертификатите ще ги приготвя следващата седмиц и ще бъдат разпратени по училищата (особено къдеот има по много участници от едно училище). Заедно с тях ще пристигнат и дипломите за участие на участниците без оценка, както и благодарствени писма до училищата и какво ли още не. Но това ще е другата седмица.
Активен
Физически Факултет

niikkii

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #10 -: 17.04.2010, 00:04:24 »

Ок чакам с нетърпение!Да не ни забравите нас в Монтана   :roll:  :-D :-D :-D
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #11 -: 18.04.2010, 08:43:51 »

Точно пък вас, дето сте толкова много, няма как да ви забравим :-D
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #12 -: 24.04.2010, 22:59:31 »

Документите са готови, но поради някои непредвидени събития от личен характер се забавих и не са изпратени все още. Но поне СА готови, така че всъщност почти не изоставам.
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #13 -: 27.04.2010, 18:20:50 »

 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Документите са готови и утре почвам да ги разпращам. Както се оказа, по-добре че съм се забавил миналата седмица, щото в Петък се е разбрало, че не можем да признаваме оценки за три години напред. И се наложи да преправям почти 40 документа, за да махна оценките, щото щели да бъдат незаконни и прочее глупости. Каааакто и да е, от утре разпращам документите.
Активен
Физически Факултет

spas99

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #14 -: 27.04.2010, 18:29:07 »

т.е. тази оценка всеедно си не е нищо така ли да го разбирам ???
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #15 -: 28.04.2010, 12:00:20 »

Ами тазгодишните няма да важат, не. Оказва се, че министерското постановление заявява, че оценките важат само за съответната си година. На вас нищо не ви пречи да се явявате на състезанието и догодина, и по-следващата година "и така до края на света" (както се пееше в една песничка от "едно време"). Всъщност, докато завършите.
Активен
Физически Факултет

EXMIN7R

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #16 -: 28.04.2010, 19:18:48 »

А как стоят нещата с оценките от миналата година? И те ли не важат за тази ?  :headbang:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #17 -: 29.04.2010, 19:06:30 »

Министерското постановление или какъвто е там законовия акт, който ни виси на врата, гласи, че оценките от кандидатстудентски изпити важат само в годината на полагането им. Не ме гледайте мен накриво, не ги измислям аз правилата, аз само си патя от тях.

ПП Всички документи за извън-пловдивски училища са изпратени. Пловдивските ще се опитам да ги обслужа без поща, че...
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #18 -: 26.05.2010, 11:19:20 »

Значи, малко пояснения.

Първо, оценките от миналата година важали. "Заварено положение". Министерска му работа. :headbang:

Второ, малко хронология:
Миналата година Академичен съвет приема решение оценките да важат за три години напред. Нещо подобно прави и СУ. За миналата година си е законно. Всички се радват/ме. Министерство на образованието обаче решава, че автономията на висшите училища не е особено важна. И през Декември приемат там постановление ли е, какво е, според което оценките вече важат само за годината на полагането. Това обаче, дори и да е достигнало до някого в ПУ, не достига до нас (Физически факултет). И при организирането на състезанието работим с убедеността, че оценките, които ще издаваме, ще важат за три години напред. Така пишем и в информацията, така казваме и на самите участници. При оформяне на крайното класиране все още си мислим същото и затова и публикуването в Интенет класиране има оценки. При оформяне на документите също работя с тази миисъл и слагам оценки. Да обаче горе-долу по същото време на ректорски съвет нашия декан най-сетне научава за изпълнението на Министерството. И точно докато обикалям коридорите за да намеря къде да разпечатам документите, буквално минути преди да ги пусна, той ме изненадва приятно с новината, че ако издам удостоверение с оценка на някой, който не завършва сега, това ще е незаконно. Честито! :headbang: Пак добре, че стана преди да ги разпечатам. Както и да е, преправям аз бързо няколко десетки документа, за да не се окаже, че деканът подписва незаконни неща и... Ами това е, де. Буквално до последния момент всички си мислехме, че ще издаваме оценки на всички заслужили ученици, ама... нъцки :finger: Да поблагодарим искренно на МОН за зачитането на автономията на университетите и да пожелаем всичко най-добро на тях, на майките им и цялата им рода до девето коляно. То какво ли да очакваме от правителство, което с голямо настървение се е засилило да унищожава науката в България? :roll: :?

Та, моля ви, не се сърдете на нас. Елате пак и следващите години, а когато станете 12 клас ще си ви издадем оценка. А досегашните участия ще ви се отчетат с немалки бонуси. Трябва да отбележа, че само с точките от присъствения кръг никой нямаше да има 6,00, всички такива оценки са получени с бонусите от миналия участия, от участие на задочния кръг и от призови места на задочния кръг. Някои хора повишиха оценката си с над половин единица само от бонусите.
Активен
Физически Факултет

EXMIN7R

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Състезание по физика за ученици 2010
« Отговор #19 -: 30.05.2010, 18:22:24 »

Означава ли, че с оценка от състезанието през 2009 мога да кандидатствам тази година, защото вече веднъж се разбра, че не може? И ако на истина оценките важат заради завареното пожение, равноправни на тези от изпит ли ще са?
Активен