argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: "Студентстване" във ФМИ  (Прочетена 20096 пъти)

Kiks

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Only God can judge me
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #20 -: 12.10.2006, 19:11:32 »

Blagodarq vi :-D :-D :-D
Активен
ooofff

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #21 -: 12.10.2006, 20:43:56 »

Как задружно скочихме да защитаваме факултета си само, а  :wink:? Правите ме горда и почти се просълзих от задоволство :-D. В крайна сметка сте прави, така че и от мен можете да очаквате едно рамо в защита на ФМИ( не бих го казала за цялата институция, наименувана ПУ, защото гаранции не давам - като много други).
 

 Все така вдъхновени и силни бъдете в борбата млади( и не до там млади) другари !
~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #22 -: 12.10.2006, 20:58:44 »

брех какви патриоти имало във ФМИ,дерзайте!
Активен

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #23 -: 13.10.2006, 14:55:12 »

Ееее ми аз миналата година след първия месец вече се бях сдобил с тениска на ФМИ :) А иначе ако нямате друга работа си е много готино на лекции..губиш си времето понякога слушаш интересни работи..е имало е и скучни, но като цяло си е супер :) (остава и да заваршим някак си, че тая математика ще ни изяде  :-P)

P.S. Ако някой не ми вярва за тениската да пита всички, че на 8 декември бях с нея :)
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #24 -: 13.10.2006, 15:10:33 »

Е те математиките са най-полезните неща, не знам какво се оплаквате :).
Активен

dtpl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
  • Master Chief to t3h w1n!
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #25 -: 14.10.2006, 02:53:25 »

Е те математиките са най-полезните неща, не знам какво се оплаквате :).

ами на някой като мен са им труднички :oops:

иначе си е екстра, и, нали знаете - Кирилица to t3h w1n :-D
« Последна редакция: 14.10.2006, 02:59:10 от dtpl »
Активен



- Защо убихте бабичката, след като е имала само 20 стотинки?
- Че какво, 5 бабки - левче!
[/i]

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #26 -: 14.10.2006, 15:44:20 »

С математики, без математики - мисля, че ни е добре и няма какво да се оплакваме. В крайна сметка сме студенти и това май е приятно  :-D.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #27 -: 14.10.2006, 15:52:45 »

opredeleno e po-hubavo ot uchenici
a dali e hubavo... emi kakto si go napravish
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

VooDooMaN

  • Гост
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #28 -: 16.10.2006, 08:56:52 »

Определено не е по-хубаво от ученици, ама всеки с мнението си ;).
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #29 -: 16.10.2006, 10:03:46 »

ou uchenik beshe otvrat
za nishto na sveta ne se vryshtam 4 godini uchenik
dokato hm ako ima kak da povtorq cqlata specialnost informatika oshte 1 pyt za fun bih se navil :)
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #30 -: 16.10.2006, 12:45:58 »

ou uchenik beshe otvrat
za nishto na sveta ne se vryshtam 4 godini uchenik
dokato hm ako ima kak da povtorq cqlata specialnost informatika oshte 1 pyt za fun bih se navil :)

az predpochitam oshte 9 meseca kazarma otkolkoto 9 meseca uchilishte
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #31 -: 16.10.2006, 12:52:00 »

ou uchenik beshe otvrat
za nishto na sveta ne se vryshtam 4 godini uchenik
dokato hm ako ima kak da povtorq cqlata specialnost informatika oshte 1 pyt za fun bih se navil :)

az predpochitam oshte 9 meseca kazarma otkolkoto 9 meseca uchilishte
axaxxaxa e ti otrepa konq :)
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #32 -: 16.10.2006, 15:02:47 »

На мен и училище ми хареса и университета ми харесва.
Обаче уни-то ми харесва повече, понеже сам си отговорен за знанията си пък и е забавно  - я лекциики, я упражнения , я кафенце  :wink:

Друго си е като не те задължават да киснеш в някой тъп час.  :?

Аз лично ходя на всички лекции и упражнения (е някой лекции съм пропускала по 2-3 понякога  :roll:, но упражнения не съм.)  :-)

ФМИ рулз  :-D

Не знам за другите, ама на мен ми се струва, че 3ти курс ще ми е най-интересния, понеже вече има повече тясно свързани предмети. Само графиката трябваше да е 2рия триместър щеше да е по-добре.  :-P

-------

Kiks дали се влиза трудно си зависи от човека. Аз влезнах с информатика, макар че цяла година ходих на уроци по математика - няма да споменавам колко изкарах...  :oops:. Въпроса е какво знаеш повече - математика или информатика, ако са и двете супер! Ако е нито едно от двете.. сядаш да учиш и каквото стане  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #33 -: 28.10.2006, 21:40:55 »

Радвам се да чуя, че ви харесва във ФМИ!  :-D

И аз едно време преди точно 20 години исках да уча във ВМЕИ-София, но доцент Тотков ме нави да опитам тук и съм му все още безкрайно благодарен!

И аз не ходех на всички лекции, въпреки че по мое време имаше и заверки на лекции и на упражнения, но винаги може да обясниш защо не си могъл да идеш на преподавателя си. Е, по мое време нямаше възможности за частна работа, нямаше толкоз кафенета, но който не му се учеше - пак не учеше  :lol:

Да си ученик не е лошо, ама да си студент е престижно!  :evil:

Дерзайте и не се оплаквайте от тия математики - и на мен ми взеха здравето, ама накрая се оказах за моя голяма изненада дори отличник (5.60) и ректора ми се скара, защо не съм бил на промоцията да си получа наградата (вече бях асистент във ФМИ - веднага след завършването).

Съвет - питайте и разпитвайте - по-големите колеги и самите преподаватели по всички въпроси - кой какво изисква, как се провежда обучението, текущият контрол по съответната дисциплина и си знайте и спазвайте правата и задълженията като студенти на ФМИ!

За приемните изпити - в комисията по оценка на работите по Информатика съм и мога да споделя, че има много голям процент лоши работи и че сме много прецизни и толерираме, не намаляваме оценките. Просто изпита по Информатика е от 2 части, от които се получава средната крайна оценка и обикновено има или само теста или само задачата добре направени (визирам златната среда - тия с оценки около 4). По математика критерия е по-ясен и там няма такова объркване, но мисля, че и там имаше много слаби и средни оценки.
« Последна редакция: 28.10.2006, 21:47:17 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #34 -: 30.10.2006, 09:26:32 »

za Studentstvaneto vsichko e Super
za obuchenieto da Stilgar vika ot vreme na vreme se uchi ...
a ve da si priznaq... kakvo ne me kefi ami ne me kefi che verno chesovete stanaha po malko t.e. po malko uprajneniq po malko lekcii po malko auditorna zaetost
sichko super ama kvo se poluchi
matematicite davat domashni
informaticite ne shto shtoto horata imat domashni po matematika i edva li ne ne uchat tova koeto trqbva...
misalta mi e che spored men ne trqbva da ima domashni po matematika a po informatika :)
i SPORED men .... opredeleno uprajneniq 30 ili 40 chasa na semestar po C/C++ / Strukturi ot danni / bazi danni / Java SA KRAINO ama KRAINO nedostatachni.
spored men
uprajnenqita po informatiki trqbva da sa x3 :) t.e. 3 pati poveche
super me nakefi magistarskata programa chesovete pochvat ot 9  po programa do 7 .. e verno svarshvame po rano ama lichno az BIH se kefil da ucha do 7 :)
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #35 -: 30.10.2006, 17:45:51 »

mdaaa
az zaradi teia domashni ne zavurshih:)
i sigurno niama da zavursha:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #36 -: 02.11.2006, 15:33:19 »

am to baia bezsmisleno
sq edno e da ima domashno drugo e da ima "domashno"
primerno hubavo domashno : za Geometriq bi bila qka domashna napravete mi programa za koqto kato vi dam tochkite na Bezie da mi risuva program4eto liniikata
losha domashna : reshete mi 5 zadachi :)

ili po algebrichni strukturi deto e nai ama nai ama nai ama nai ama nai ama nai ama nai bezsmislenata matematika reshi mi neznam si koi zadachi :( blqh e kak da ne gi prepishe chovek?

kakto ima edna fraza
po edin nachin se predava matematika na informatici po drug nachin na matematici .. ( mai originalno q chuh ot Nikolai Manchev )
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #37 -: 02.11.2006, 16:01:49 »

Аааааа, по Геометрия се бях хванал и една домашна си я написах на Mathematica, обаче нещата се искат на хартия...
А за студентстването - във ФМИ е добре, но който иска да се развива в IT сферата - в София е с много по-големи възможности - визирам софтуерни компании. В Пловдив някакси точно те липсват или са непрофесионални с малки изключения.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #38 -: 02.11.2006, 16:48:11 »

JOKe, за Алгебрата си много ама много заблуден, идея си нямаш примерно, че цялото кодиране е базирано на Алгебрата и математици се занимават с него, не те знам защо толкова мразиш математиката, при условие, че е толкова мощен инструмент. Поне аз мисля така и не съжалявам, че съм я учил, напротив сега ми помага. До колкото за ФМИ, ето това му е хубавото, че няма изкуствена граница м/у нас и асистент/доц./проф. За пример давам SHARK. :-D
Активен

FlashFreak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Маркетинг З, I курс
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #39 -: 02.11.2006, 18:48:08 »

am to baia bezsmisleno
sq edno e da ima domashno drugo e da ima "domashno"
primerno hubavo domashno : za Geometriq bi bila qka domashna napravete mi programa za koqto kato vi dam tochkite na Bezie da mi risuva program4eto liniikata
losha domashna : reshete mi 5 zadachi :)

ili po algebrichni strukturi deto e nai ama nai ama nai ama nai ama nai ama nai ama nai bezsmislenata matematika reshi mi neznam si koi zadachi :( blqh e kak da ne gi prepishe chovek?

kakto ima edna fraza
po edin nachin se predava matematika na informatici po drug nachin na matematici .. ( mai originalno q chuh ot Nikolai Manchev )

Хубава домашна - сливова, кайсиева, гроздова, от дюли...
Лоша домашна - не се сещам.  :-D
Активен
It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how mu