argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: "Студентстване" във ФМИ  (Прочетена 20097 пъти)

Emi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 339
"Студентстване" във ФМИ
« -: 03.10.2006, 18:57:37 »

Здравейте!  :-)
 Аз съм студентка първи курс във ФМИ и общо взето съм тотално объркана и не мога да осъзная още... че вече не съм ученичка, а студентка... и че тук нещата са доста по-различни.
Искам в тази тема студенти от по-горни курсове да споделят опита си като такива. Кажте например, как стоят не щата с ходенето по лекции? Задължително ли е да си ходи постоянно на лекции.. в смисъл, то е ясно че не е хубаво да не стъпваш на лекция, но пък ако ти се наложи да закъснееш или да пропуснеш лекция... записват ли те някъде... въобще допустимо ли е да пропуснеш лекции?
 Ами за упражненията? Ако пропуснеш упражнение трябва ли да го отработваш и отново? Аз работя и понякога ми се налага да закъснявам  за лекции и упражнения.... А ходите ли на така наречения Спорт??? Задължително ли е винаги да присъстваш на часовете по Спорт...
Хайде, пишете. Сигурна съм че на доста първокурсници ще им е интересно да научат повече за студентския живот във ФМИ. 8-)
« Последна редакция: 03.10.2006, 18:59:35 от Emi »
Активен

vocala

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • May The Beer Be With Us
    • Строителен портал
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #1 -: 03.10.2006, 22:43:57 »

Emi,
Не е задължително да ходиш на лекции и упражнения.
Някои преподаватели си водят списък на присъстващите, но общо взето това няма да ти е проблем.
Друг е въпроса че е полезно (поне в повечето случай) да присъстваш.
За спорта доц. Мекеров и доц. Манев обясниха в неделя на откриването как стои въпроса. Доколкото разбрах, можеш да запишеш избираема или факултативна дисциплина в повече, и така да си заместиш спорта. Или пък ако не ходиш, накрая можеш да положиш изпит и при успешно представяне всичко ти е 6+  :roll:
Това е от мен за сега.
Активен
Национален строителен портал
http://bgstroitelstvo.com

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #2 -: 03.10.2006, 22:53:39 »

И аз съм във ФМИ за първа година, но ми се струва лесно за свикване. Какво те притеснява? Това, че не си ученичка ли?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #3 -: 04.10.2006, 07:25:07 »

iskam samo da citiram edin dobrojelatel na studentite i da pripomnya neshto koeto ne biva da se zabravya


"МНОГО ВАЖНО е също да се пазите от маскираният като пиколо Найден Гочев, който любезно Ви подава листовка с рекламен надпис: "Добре дошли в света на Джава, приятно пътуване". "
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #4 -: 04.10.2006, 08:35:52 »

И аз съм във ФМИ за първа година, но ми се струва лесно за свикване. Какво те притеснява? Това, че не си ученичка ли?

~LIA~

Да - да си студент във ФМИ е много по-забавно и приятно, отколкото да си ученик, а на хубавото лесно се свивка.  :wink:

За лекции и упр. - не е фатално ако пропуснеш някоя лекция, ако можеш да се справиш сама, но трябва да се внимава за контролни, за предварителни изпити и за преподаватели/асистенти, които наказвт неприсъствието.

Да отбележа, че лекциите по математика обикновено са по-интересни за слушане, и е по-важно да видиш и чуеш с очите и ушите си какво се случва. Има динамика.

На другия полюс, повечето лекции по задължителните информатики поне през моето следване, с няколко изключения, бяха "лекции" в буквалния смисъл: четене на урок, който можеш да си прочетеш и сам/сама по-бързо - било от самите лекции, или от други източници.

Слушането на лекции обаче не е единствена причина да се ходи на лекции... Друга добра причина е за да се видиш с колеги. :)
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #5 -: 04.10.2006, 14:37:12 »

iskam samo da citiram edin dobrojelatel na studentite i da pripomnya neshto koeto ne biva da se zabravya

Stilgar-е, то ясно че fremen-ите малко сте изостанали, ама е крайно време кирилизацията да огрее и вашия sietch. Изтекоха ми очите да ти чета маймуницата във всяка тема.

И стига с тоя флейм по Найден, че вече намирисва на troll-стване. Дето се вика излезте и се разберете като мъже (пък ако искаш влезте и се разберете като жени) и да се приключи  :-D

Поздрави,

Николай

P.S. Май си изпросих разрастване на статията в dreal-а  :-)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #6 -: 04.10.2006, 14:38:15 »

iskam samo da citiram edin dobrojelatel na studentite i da pripomnya neshto koeto ne biva da se zabravya


"МНОГО ВАЖНО е също да се пазите от маскираният като пиколо Найден Гочев, който любезно Ви подава листовка с рекламен надпис: "Добре дошли в света на Джава, приятно пътуване". "

ся ко ме изтъкваш пред тъмната страна тя още не се знае дали е жаварка или шарпаджиика не разкриваи реалната ми самоличност ПРИДЪРЖАИ се кам ник-а

По темата :
посещаваи упражненията и лекциите по всички математики ще ги вземеш лесно
непиши на лекции поне според мен е по добре да се слуша особенно ако си като в моя случаи а именно неможе да разчетеш
лично според мен в 1ви курс е нормално 50% от времето да се прекарва изван лекции и упражнения в кафето
2ри курс е зор ... математиките са кофти особенно за специалност Информаитка за другите незнам
Лекции по информатика в 1ви и 2ри курс са интересни отвреме на време но като цял дали ги посещаваш или не няма значение.
Упражненията по *C* демек езика Ц е задължително да се посещават

На физическо не ходим; >

ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТАЕ ПЕРФЕКТНО
сам носиш отговорноста за това какво искаш да научиш да чуеш или по кои предмет колко да искараш
никои не ти е сложил дневник опрян в главата да ти казва идваи на невероятно интересния предмет География да разбереш каде подяволите в азия може да добиваш черни въглища.

така че Унито Управлява
лекции и упражнения са незадължително , НО преподавател може да направи проблем ако случаино не си покрила изискванията за семестъра т.е. не си давала домашни / контролни / проекти някои може да сложат и като задължение да се посещават упражненията.
Според някоя наредба доколкото знам ако не си покрила подобни изисквания то нямаш право да се явиш на редовната сесия , но на поправилтената т.е. 1 седмицап о късно можеш ( според мен посещаваи 1вата лекция да чуеш изискванията на преподавател)
НО според правилника доколкото знам преподавателя ако иска може и никога да не те допусне до изпита примерно докато не си направиш проекта.

Сажелявам за невероятните си пропуски на точки , запетаики и правописни грешки  ПОПРИНЦИП имам забрана да пиша на българси по разбираеми причини , но в този пост направих изклиючение поради разбираеми причини :>

« Последна редакция: 04.10.2006, 14:40:31 от JOKe »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #7 -: 04.10.2006, 15:56:04 »

Nikolay Manchev :) няма смисал от бой ние разнищтваме споровете с едноседмично спорене достигащо до псувни .
Обикновенно нашите колеги като надушат само зараждащия се спор напускат сградата за всеки случаи :>
Активен

Emi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 339
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #8 -: 04.10.2006, 19:06:11 »

Благодаря ви за мненията. Колкото до програмирането, поне с това нямам проблем защото учих С++ в гимназията три години... А математиките ще видим как ще ги оправям. Абе ще гледам да съм редовна по лекции  и упражнения до колкото мога и се надявм че всичко ще е ОК оттук нататък.  :wink:
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #9 -: 04.10.2006, 21:42:22 »

iskam samo da citiram edin dobrojelatel na studentite i da pripomnya neshto koeto ne biva da se zabravya

Stilgar-е, то ясно че fremen-ите малко сте изостанали, ама е крайно време кирилизацията да огрее и вашия sietch. Изтекоха ми очите да ти чета маймуницата във всяка тема.

И стига с тоя флейм по Найден, че вече намирисва на troll-стване. Дето се вика излезте и се разберете като мъже (пък ако искаш влезте и се разберете като жени) и да се приключи :-D

Поздрави,

Николай

P.S. Май си изпросих разрастване на статията в dreal-а :-)

Osvobodete myasto v temata s Nayden shte se biem!

btw vaprosniya citat naistina ne sum go pisal az no mnogo mu se radvam:)

Za kirilicata sam s osobeno mnenie, a imenno, che tryabva da se zameni oficialno s latinica ili pone da se vavede paralelen pravopis, koeto avtomatichno shte premahne problema s trudnoto chetene. Nakratko tova e propaganda:)

A za statiata v dreal ako stavashe tolkova lesno triabvashe po cial den samo da pisha tam. Dori prividno da e taka vi uveryavam, che pravya i drugi raboti :)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #10 -: 05.10.2006, 12:14:47 »


Za kirilicata sam s osobeno mnenie, a imenno, che tryabva da se zameni oficialno s latinica ili pone da se vavede paralelen pravopis, koeto avtomatichno shte premahne problema s trudnoto chetene. Nakratko tova e propaganda:)

1. Приеха официални правила за транслитерация на кир към лат.

2. Дори и да си чел много такъв текст, пак е по-труден и досаден за четене от кирилицата, защото символи, които се кодират с един знак на кирилица, се кодират с 2-3 знака на лат.

3. Защо по-точно е особеното мнение? "Кирилицата е несъвместима с Интернет" ли?...
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #11 -: 05.10.2006, 13:19:53 »

prieha da az ot 1 sedmica se opitvam da pisha po tezi pravila i tova ne sa pravila za pisane na latinica a sa pravila za pisane na IMENA na latinica

Taka ili inache e vapros na vreme i za ezika da priemat. Za sajalenie nyama da e skoro shte tryabva da izchakame na vlast da doyde segashnoto pokolenie, koeto chati i pishe sms-i po cyal den
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #12 -: 05.10.2006, 14:21:07 »

true az ako sam na vlast nikva kirelica aaa

Tosh : zamisli se nad sledniq elmeentaren fakt
ne e li po dobre da se pishat 2 znaka v nqkoi ot sluchaite no da nqma 100 pravila koga se pishe i i koga i kratko ili koga se pishe q koga a ta dori i koga "e" da ne govorim za ь и йо APAK tova s VYV i SYS e palna boza :)

zapitvane kak bihte napisali : "с software" с или със ? вместо да губим 10 secundi ili ciala minuta za mislene po dobre da go napishem nqkak i da programirstvame.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #13 -: 05.10.2006, 18:54:16 »

v1jt3 s3g4, n3 3 v t0v4 v4pr0s4, 4k0 6t3 s3 pr4v1m n4 1d10t1, t0v4 vs14k1 g0 m0j3m :).
Факт е, че български на кирилица се възприема много по-лесно визуално. Наречете го придобит рефлекс ако щете  8-).
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #14 -: 05.10.2006, 19:24:38 »

Доста offtopic станаха нещата, но ще си дам мнението.

Според мен трябва да се пише на кирилица, когато пишем на български език, но е неправилно това да се задължава от някого. Когато пишем нещо (особено в Интернет) ние сме авторите, ние решаваме какво и къде ще пишем. Проблемът с кирилицата не е на този, който не я използва, а този, който иска да я наложи толкова сляпо, че се превръща в егоист. Той иска да чете бързо, лесно и текста съответно да е сравнително грамотно написан. Е .. ? Не става ли този човек малко нагъл вече? В общия случай всеки трябва да е свободен да пише както и каквото реши. Проблемът в четенето е на този, който ще иска да чете предоставената информация и е неправилно да проявява претенции към начинът на излагане на тази информация. Ако има проблем с това - не чете. Аз така мисля по въпроса. Вярно, че това е форум на един голям университет и се очаква посетителите да са достатъчно разумни и интелигентни, за да използват свята азбука, както използват своя език, но по една или друга причина някои от тях може да не искат да го правят по техни си причини. Щом така са преценили  читателят трябва да уважи преценката (или отсъствието на такава) на авторите на подобни текстове.

Поздрави,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #15 -: 05.10.2006, 19:40:56 »

Наистина стана offtopic. Отворете нова тема за писането с кирилица. Моето мнение е, че с нея трябва да пишем, ако няма някакви технически проблеми. Въпреки това не бързам да осъждам някой, който има друго мнение (като Stilgar например, който винаги изразява искрено позицията си и  в много от случаите има право).
При първия нов пост, който не е по темата, заключвам тази тема.
Активен

Kiks

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Only God can judge me
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #16 -: 12.10.2006, 16:39:00 »

Здравейте аз не съм студентка,а все още уча.Искам да кандидатствам във вашия университет.Кажете ми хубаво ли е?Дали си струва?Влиза ли се трудно? :?
Активен
ooofff

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #17 -: 12.10.2006, 16:49:31 »

govorq samo za FMI ne za PU neznam kak e v PU znam kak e v FMI
nai dobriq fakultet po moi nabliudeniq
imash malka angajiranost v universiteta kato cialo t.e. moje da se zanimavash s kakvoto sama si si reshila , specialno za informatika e perfektno lichnoto mi mnenie e che e e nai dobriq izbor za bylgariq
Активен

Kiks

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Only God can judge me
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #18 -: 12.10.2006, 17:16:26 »

iskam da vlqza matematika i informatika.no nemoga da razbera izpita samo po matematika li e,a tryden lie?
Активен
ooofff

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: "Студентстване" във ФМИ
« Отговор #19 -: 12.10.2006, 18:53:40 »

Здравейте аз не съм студентка,а все още уча.Искам да кандидатствам във вашия университет.Кажете ми хубаво ли е?Дали си струва?Влиза ли се трудно? :?

i vav FMI se uchi... ponyakoga:)

iskam da vlqza matematika i informatika.no nemoga da razbera izpita samo po matematika li e,a tryden lie?

emi trudnoto e vapros na gledna tochka. Imash vazmojnost da izbirash mejdu izpit po informatika i izpit po matematika kato moje da se yavish i na 2ta i da se vzeme po-visokata ocenka. Spored men izpita po matematika e po-pravilniya izbor statistikata pokazva po-visoki sredni ocenki po matematika
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia