argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: факултетен съвет на ФМИ  (Прочетена 29519 пъти)

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
факултетен съвет на ФМИ
« -: 02.11.2006, 21:03:03 »

От скоро посещавам срещите на студентския съвет и с всяка следваща все повече и по-ясно се изтъква факта, че ние не просто нямаме достатъчно представители в него, но и нямаме собствен факултетен съвет. Въпросът ми е - има ли желаещи да се съберем и обсъдим възможни решения на въпроса? Стига сме се излагали като най-разединени и да си сформираме един съвет, че да се уреди проблема.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #1 -: 02.11.2006, 22:23:36 »

А, къде мога да намеря данни за контакт и кои са членовете?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #2 -: 02.11.2006, 23:26:00 »

Зная, че не е задължително, но е препоръчително и улеснява работата на СС, улеснява и моята собствена работа, защото така директно мога да чуя мнението на по-голям кръг хора без да се налага да обикалям по специалности и да разпитвам хората по отделно всеки път щом нещо възникне(така ще се избегне и частта -"ама на мен никой не ми каза и аз не знаех" от чули-недочули студенти, които просто са любопитни). Освен това - такъв един факултетен студентски(правилно вмъкната от Вас поправка) съвет би бил само от полза, така че защо да не?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #3 -: 02.11.2006, 23:45:09 »

Lia ospokoi toplata be momiche
niamash spirachki shte vzemesh da razviesh niakva forma na shizofrenia dokato se stremish da ogreesh navsiakude:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #4 -: 02.11.2006, 23:48:29 »

Lia ospokoi toplata be momiche
niamash spirachki shte vzemesh da razviesh niakva forma na shizofrenia dokato se stremish da ogreesh navsiakude:)


 :wink: Мерсиииии - най-после някой разбра към какво се стремя ... да внеса светлина навсякъде :-D, а и се пише Успокой  :-P.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #5 -: 02.11.2006, 23:53:32 »

I stand corrected
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #6 -: 11.11.2006, 19:14:45 »

Тази тема не е тук от вчена, но желаещи за сега няма, така че ще ви апелирам да сте по-активни, за да успеем да сформираме някаква организация. От повече от седмица се мъча с това, а съм до никъде, така че разчитам на вас.
"Кой ще има факултетен СС?ФМИ, ФМИ! Кой ще ходи на запой?ФМИ,ФМИ!" :-D (представете си го като американска армейска песничка).

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #7 -: 11.11.2006, 20:28:50 »

zashto useshtam che samo teb te vulnuva tova?
da ne govorim che mai na drugite ne im triabva povod za da idat na zapoi
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #8 -: 12.11.2006, 18:16:22 »

А, не би трябвало да съм само аз. Относно запоя - той е само един бонус, не че аз пия...ххмм ама и млечен шейк не отказвам.
Честно - дори да няма желаещи на пръв поглед - ЩЕ ГИ НАМЕРЯ! Няма да ми се изплъзнете, не се и надявайте.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #9 -: 12.11.2006, 20:31:08 »

uspeh
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

FlashFreak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Маркетинг З, I курс
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #10 -: 13.11.2006, 02:07:41 »

Не ми харесва идеята, че се мисли за запоя като 'само бонус'  :-D :-D :-D

А сега сериозно, какви би трябвало да са функциите на този съвет?
Активен
It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how mu

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #11 -: 14.11.2006, 08:57:07 »

Flashfreak - най-общо казано СС на ФМИ ще е говорителят на нашият факултет в общият СС на ПУ. А, в превод това значи, че когато СС на ПУ реши да осъществи някакъв проет(даже и бюджет има - т.е. съществува реална възможност нещо да се направи) нашият СС , от името на ФМИ, ще има възможност да предлага идеи и решиния, които най-много ще ни удовлетворят. На по локално ниво т.е. вътре във факултета, това ще са хора, към които можеш да се обърнеш, ако имаш проблем по каквато и да е тема, свързана със студеството ти и те ще посредничат с по-властимащи за решаването на проблема.
За да ти там по-точен пример за бенефит за именно нашият факултет ще ти кажа, че съвсем наскоро се започна връзка със СС на Софийския университет с цел взаймна работа. А, още по-простичко казано- ако има на какво да ни научат, къде да ни вкарат(я в някое европейско фондче, я другаде, където може да имаме полза)да го сторят като хора с малко повече опит от нас. От къде идва, обаче проблемът?Ами за сега в СС на ФМИ съм аз и още 2 души. Твърде сме малко и цялата комуникация между факултетите(на ПУ и Софийски У.) е поверена на мен. Аз лично го намирам за несериозно изглеждащо от хора, които уж имали големи амбиции, да се праща само една ентусиазирана първокурсничка.
Надявам се да съм ти отговорила достатъчно ясно и изчерпателно.
~LIA~
P.S> Ako ne stiga- pitai
« Последна редакция: 14.11.2006, 08:59:26 от Owned by Lou Dantes »
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #12 -: 14.11.2006, 16:20:15 »

На по локално ниво т.е. вътре във факултета, това ще са хора, към които можеш да се обърнеш, ако имаш проблем по каквато и да е тема, свързана със студеството ти и те ще посредничат с по-властимащи за решаването на проблема.

Въпрос 1: Ще ми обясниш ли за какъв дявол ми е посредник в лицето на някакви студенти вместо да отида и да питам някой от ръководството на факултета каквото ме интересува?

Въпрос 2: Защо въобще риташ толкова за правене на такова нещо? Нямаш с какво да си запълниш времето ли? Уроците ли са малко? :)

Поздрави,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #13 -: 14.11.2006, 17:32:01 »

abe da si priznaia i az si misleh sushtoto deto napisa cipher, no reshih che ot chovek kato men deto ne moje da zavurshi shtoto ne moje si vzeme izpit ot purvi kurs niama da prozvuchi ubeditelno ta go premulchah
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #14 -: 14.11.2006, 20:54:35 »

На по локално ниво т.е. вътре във факултета, това ще са хора, към които можеш да се обърнеш, ако имаш проблем по каквато и да е тема, свързана със студеството ти и те ще посредничат с по-властимащи за решаването на проблема.

Въпрос 1: Ще ми обясниш ли за какъв дявол ми е посредник в лицето на някакви студенти вместо да отида и да питам някой от ръководството на факултета каквото ме интересува?

Въпрос 2: Защо въобще риташ толкова за правене на такова нещо? Нямаш с какво да си запълниш времето ли? Уроците ли са малко? :)

Поздрави,
Антоний Чонков

Ето ти отговори -
На първото - има хора, които не искат да го правят сами или се притесняват от нещо и те биха се зарадвали да има някой да ги отмени. Освен това като отделен индивид ти не можеш да научиш и организираш по-мащабни проекти и ако намажеш от нещо - то ще си само ти, а целта е това да е достъпно за всички.
Ето и на втория - НЕ ЗНАМ :-D... май съм будала или просто мазохист.
~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #15 -: 14.11.2006, 20:59:37 »

Освен това като отделен индивид ти не можеш да научиш и организираш по-мащабни проекти и ако намажеш от нещо - то ще си само ти, а целта е това да е достъпно за всички.

Ами какъвто и по-голям проект да съм организирал до сега не съм намазвал нищо да ти кажа. :)

Цитат
Ето и на втория - НЕ ЗНАМ :-D... май съм будала или просто мазохист.

Повтори си го десетина пъти, за да го повярваш, приемеш и да не си губиш времето. :P

Поздрави,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #16 -: 14.11.2006, 21:09:18 »

Cipher,или не знаеш какво е колективна работа или си опериран от чувството на отговорност.Искаш да кажеш,че всички, участващи там са будали,не знаещи какво правят там.Мога да те светна,че там има можещи и знаещи хора,които не просто си "губят" времето,а дават стойностни идеи и мислят как реално да помогнат на студентите.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #17 -: 14.11.2006, 21:23:51 »

Аз съм студент - първи курс във ФМИ. Заек. Новак. Как ще ми помогнеш ти или тя на мен в момента? От какво по-точно имам нужда, което мога да науча от вас двамата, а не мога да ида при някой даскал и да го попитам? Ама вие тия студенти май ги имате за първолаци, които не знаят как да си поискат манджа от ученическия стол. На мен на такова нещо ми намирисва. :)

Иначе така като гледам описанието на функциите на този съвет си мисля, че е нещо напълно излишно и в него се набутват наистина хора, които няма какво да си правят времето. След като си има подобен съвет за университета не разбирам за какъв дявол е да се прави и за факултета. Да има бюрокрация и да транслирате информация, нали. :)

Правете каквото знаете. Това е моето мнение просто.
Активен
Too short signature limits.

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #18 -: 14.11.2006, 21:30:24 »

Студентски Съвет е топлата връзка между студентите и преподавателите,администрацията,ръководството на университета.Как ще ти помогна ли-зависи от проблема,който имаш!
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #19 -: 14.11.2006, 21:37:43 »

Честно да ти кажа, до този момент съм видял доста добра връзка между ръководството и студентите. Визирам себе си естествено. Видял съм само подкрепа и никакви пречки. Именно поради тази причина това, за което вие ми говорите, е безсмислено за мен.
Активен
Too short signature limits.