argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 219101 пъти)

ElItO

  • Гост
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #60 -: 03.02.2008, 20:54:01 »

а някой може ли да даде инфо за Козарова и Янев?
Erelwind ,за Козарова мога да ти кажа,че на лекциите изглежда абсолютна коза :-D/поне при нас беше така,може би е била в кофти настроение/,а на изпита беше супер готина и мила,беше запомнила имената на всички ни и писа 2-ки само на тези,които не бяха дошли
« Последна редакция: 03.02.2008, 20:55:49 от ElItO »
Активен

Erelwind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #61 -: 04.02.2008, 17:32:48 »

А имаше ли предвид контролните при оформянето на оценката или си гледа само какво си направил на изпита?
Активен

*Shokoladche*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #62 -: 06.02.2008, 22:51:16 »

Здравейте!Може ли да ми дадете информация от къде се готвите за изпита по Езикознание като някъде около 10 теми от конспекта липсват при положение,че съм пресъствала на всички лекции... :? Сега ще се подготвям на тези теми,които имам...НО не мога да се побера в кожата си като си представя,че някоя от тия 10 теми може да ми се падне на изпита  :angry:
Активен
"Хубавата книга е като хирургически нож,с който понякога се разрязваме сами,за да открием нещо за себе си!"- Емилиян Станев

malvinarium

  • Гост
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #63 -: 06.02.2008, 23:25:15 »

*Shokoladche* ,
аз също установих, че има теми в конспекта, които ги нямам от лекциите, нищо, че съм била редовна на тях, но нещата не се оказаха съвсем такива. Доста от материала е предаван на упражненията ( при нас от ас. Янков).За съжаление, малко хора са си водили записки (  по принцип малко хора идват на упражненията)  и сега повечето ще четем от учебници за въпросните темички, няма как.
Активен

*Shokoladche*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #64 -: 07.02.2008, 10:07:34 »

Ами нямаме друг избор просто  :-)
Активен
"Хубавата книга е като хирургически нож,с който понякога се разрязваме сами,за да открием нещо за себе си!"- Емилиян Станев

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #65 -: 07.02.2008, 11:28:33 »

Да, има теми, които липсват. Но ако внимателно се прочетат лекциите ще видите, че в тях има тези теми. Не мога да обясня точно, просто в дадена лекция присъстват неща, като отделно заглавие. Някои неща за взимани на упражнения, като " Класификация на звуковете на речта по място и начин на учленение", ако не сте си записвали потърсете учебниците не Кръпова и Бояджиев. Друга тема взимана на упражнения е "Комбинаторни и звукови промени. Звукови закони"
Но аз лично не успях да намеря За Индоевропейското езиково семейство и Типологична класификация на езиците, но ми се струва, че поне за семейството пише в темата за етносите, например има там кой език от кой диалект е произлязъл

Успех .... най вече на мен  :headbang:
ПС
имам една молба. Все още не знаем под каква форма ще е изпита. Писмен или устен. Ако може някой, който  е минал по този път да каже писмения как протича и устният как протича :) Благодаря
« Последна редакция: 07.02.2008, 11:30:52 от Вятър »
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

*Shokoladche*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #66 -: 07.02.2008, 12:50:53 »

Темата Типологична класификация на езиците я има в лекциите...Мисля,че е последната тема  :wink:
Активен
"Хубавата книга е като хирургически нож,с който понякога се разрязваме сами,за да открием нещо за себе си!"- Емилиян Станев

mireto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #67 -: 07.02.2008, 15:40:55 »

Аз бях на устен по езикознание при Янков.Мина много добре :-) Всеки си теглеше листче на което имаше 4 въпроса но не целите а само отделни неща - примерно на мен ми се падна семантика,веларен,да разделя три думи на морфеми,лексикално значение и методи на изследване.Имаше не повече от трима скъсани  :-) Успех  :y:
Активен
It’s the possibility of having a dream come true that makes life interesting...

Erelwind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #68 -: 07.02.2008, 21:21:30 »

Късат, когато нямат избор :) При мен нямаха :D забих тотално, въпреки че си знаех темите перфектно :) Дори исках те да ми се паднат :) Не знам какво ми стана, но това си е лично до мен. Самият изпит протича спокойно. Чакането е уморително и крайно изнервящо. Покачва напрежението. А чакане има мнооого. Трашно бавно става всичко. Бях кажи-речи от първите, но успях да вляза два часа след началото на изпита. Възможно е и към 16:00 часа да са свършили с всички. Влизат по шест човека в стаята. Имат 10 мин да си нахвърлят основното на лист и след това говорят по въпросите, които са им дадени, но задават и други, странични, извън тези теми. Не пишат лесно висока оценка, но пък и не им се късат хора май :) Друго... Стори ми се, че на повечето от нас ни се падна една тема от началото на конспекта и една от последните. Иначе... и Козарова и Янев са си върха. Спокойни и усмихнати... така да се каже - добронамерени :)
Ако си учил единственият ти предател е притеснението...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #69 -: 07.02.2008, 21:41:06 »

колежки  имам  Лекции  по  езикознание  на  Илиана Кръпова,Пловдив,2000год на  ксеркс  и  увод  в  езикознанието  на   Живко  Бояджиев !Който  е  на  зор  да  се  обади  до  утре  12-00часа!  аз  уча  право!не  ги  продавам  ,  мога  да  услужа  за  не  повече  от  1  час  да  се  ксерографират! :y: :hihi: :inlove:
Активен
Всичко е любов

fykla

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • house music is my passion ...
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #70 -: 08.02.2008, 12:59:04 »

 :-D били добронамерени...  :-D Янев е много пекан..на едно момче от моята група се почуди за какво да се  хване та да му пише 3 и доста помага на студентите ,за да си вземат изпита .Оценките от контролната не играеха никаква роля ,защото всички си имахме по 2 въпроса... Козарова супер прецаква хората ,защото ако не си знаеш единия въпрос ,отговора е "изобщо не ми губете времето"...Имам чувството,че цялата сесия е на късмет...ако им кефне ще те скъсат,ако си решат да ти го дадат,ще ти го дадат...всичко зависи от това дали да изнервени или не ...е и от това дали сте учили де...  :-) не само по езикознание ,а по всички предмети...Примерно при Козлуджов си знаех и двете теми,но колегата беше толкова изнервен,че не му се занимаваше...даже и анализа не погледна......при Козарова говорих за едната тема ..тя каза,че съм за около 4..другия въпрос не го бях чела...знаех общи приказки от други теми и казах ,че няма смисъл да говоря глупости...и така.......малко ме пре*ба
Активен
мяууу... мърр...

LPFC_1936

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #71 -: 09.02.2008, 13:12:50 »

Днес имах изпит по езикознание при доцент Чобанов и искам да кажа, че мина перфектно поне за мен. Чобанов е строг, но никога не къса, ако знаеш. Днес изпита беше тест, ако изпитен лист с 20 отворени въпроса и 2 тестови може да се нарече тест :-D Изкарах 4 и съм много доволен.
Активен

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #72 -: 09.02.2008, 14:14:09 »

само да те питам Чобанов беше ли ви предупредел, че ще е тест и ти каква специалност си?моля някой от 1БЕРЕ да ми каже кога е датата за езикознание и дали знае под какво форма ще е изпитът.
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

LPFC_1936

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #73 -: 09.02.2008, 14:59:55 »

само да те питам Чобанов беше ли ви предупредел, че ще е тест и ти каква специалност си?моля някой от 1БЕРЕ да ми каже кога е датата за езикознание и дали знае под какво форма ще е изпитът.

Аз съм Етнология и да ти кажа честно Чобанов не ни беше и загатнал даже под каква форма ще ни изпитва. Слушах и четох за различните варианти на изпитване на Чобанов и се бях наплашил доста, но изпитът премина много добре. Успех на всички.
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #74 -: 09.02.2008, 15:42:50 »

Ти па кога стана толкова примерен бе  :rock: :smoking:
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

LPFC_1936

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #75 -: 09.02.2008, 16:00:14 »

Ти па кога стана толкова примерен бе  :rock: :smoking:

Винаги съм бил такъв, просто още не си го разбрала  :-D
Активен

bbb

  • Гост
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #76 -: 09.02.2008, 17:12:23 »

А къде се състоя изпитът?В 10 аудитория ли ви събра?
Активен

Babylove

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #77 -: 09.02.2008, 17:40:00 »

Чобанов винаги импровизира, в последния момент решава под каква форма ще изпитва (май зависи мн от настроението му през деня), така че не си и надявайте да ви каже какъв точно ще е изпита.
Ама по- добре си научете добре и не се правете на нагли и интерсни и може да се смили над вас и да ви пусне. Ако му покажеш дори и малко знания (мн е важно да се употребят няколко темина от най- забърканите :evil: в темата, за която говорите/ пишете) и то на място и сте го взели! :)

He's not that bad after all... Ама това ще го осъзнаете като се сблъскате с по- големи гадини от него, чийто лекции нямат две свързани изречения...

Успех!
Активен

LPFC_1936

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #78 -: 09.02.2008, 18:39:02 »

А къде се състоя изпитът?В 10 аудитория ли ви събра?

9-та аудитория
Активен

moreni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #79 -: 09.02.2008, 19:18:31 »

Някой да знае дали има дата за изпит на 17 при доц.Козарова.
Активен