argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: обслужване в библиотеката  (Прочетена 40854 пъти)

Lili_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #40 -: 13.08.2010, 13:04:10 »

Аз 4 години използвах основната библиотека, тази в сградата на Химическия факултет. И за тези четири години не съм се наткънала на "нечовешко отношение", "непрестанно викане" или "хвърляне на книгата на масата". Защо ли на мен библиотекарките ми се усмихват? Защо ли съм виждала как се усмихват и на доста други колеги? Когато другия път отивате да си взимате учебник или книга, защо не опитате да влезете с усмивка, да поздравите. О! И да знаете какво искате  :wink: Служителките в библиотеката са винаги услужливи и внимателни към читателите (естествено изобщо не знам как стоят нещата в библиотеката на Юридическия факултет или на ФИСН). Но аз съм доволна от обслужването. Затова ми е трудно да разбера какво имате предвид, споделяйки някакви мечти за "променено отношение от октомври". Отношението към студентите е на ниво. Точка.
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #41 -: 31.08.2010, 09:05:04 »

Следващия път ще влезна със скрита камера. Запетая.
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #42 -: 16.12.2010, 23:40:19 »

Аз лошо отношение не съм получавал, но щом казвате :-)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #43 -: 18.12.2010, 13:11:56 »

Имам едно интересно наблюдение - сякаш има хора, които навсякъде ги обслужват "зле". Други хора пък навсякъде ги обслужват "добре". Странно... :?

Аз например почти винаги получавам доста добро обслужване. Може би има нещо общо с факта, че се старая да съм любезен и усмихнат, че казвам "Добър ден" в началото и "Довиждане и лек ден" в края, че се извинявам за създадени неудобства и благодаря дори за неща, които принципно са задължение на човека отсреща. А може и да няма нищо общо, знам ли. :roll:
Активен
Физически Факултет

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #44 -: 19.12.2010, 16:40:43 »

В библиотеката обслужването е в добри норми, дори да има и неприятни моменти :y: Имам впечатление, че служителите там все пак гледат да си вършат работата, което не е малко.
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #45 -: 19.12.2010, 21:04:36 »

50 на 50 са!
Активен

Zman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #46 -: 06.01.2011, 12:09:52 »

Имам едно интересно наблюдение - сякаш има хора, които навсякъде ги обслужват "зле". Други хора пък навсякъде ги обслужват "добре". Странно... :?

Аз например почти винаги получавам доста добро обслужване. Може би има нещо общо с факта, че се старая да съм любезен и усмихнат, че казвам "Добър ден" в началото и "Довиждане и лек ден" в края, че се извинявам за създадени неудобства и благодаря дори за неща, които принципно са задължение на човека отсреща. А може и да няма нищо общо, знам ли. :roll:

Нещата не са точно така.
Мен са ме обслужвали, както добре така и зле в библиотеката - имам и свидетел! В моя случай ходих да си взема книга от икономическaта библеотека и служителката ми е предостави - до тук добре, след това аз и подадох картата и тя ми са развика, защо съм нямал написан върху картата фак. номер. При което аз и отговорих, че така ми е направена картата. Аз каква вина имам за това, че някоя нейна колежка не си е свършила работата. Тя стисна зъби и ми каза, че нямало повече да ми дава книги ако не си направя карта с фак. номер написан отгоре! При напускане и казах "довиждане и лек ден" ,а тя нищо не ми отговори.
« Последна редакция: 06.01.2011, 12:32:44 от Zman »
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #47 -: 22.02.2011, 10:52:38 »

Извинявам се на всички читатели за проблемите при обслужването, свързани с чести софтуерни повреди. Уверявам ви, че колегите от Университетския изчислителен център работят по отстраняване на неизправностите.
Активен

FIFPlovdiv

  • Гост
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #48 -: 23.03.2011, 01:10:38 »

Аз лично не мога да се оплача. Особено възрастната жена дори по коридорите на университета ме поздравява. Има една млада с бяла манта, която е по-сопната, но и с нея не съм имал главоболия  :-) изключително ми е приятно да ходя в библиотеката
Активен

Lili_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #49 -: 24.06.2011, 18:37:47 »

А аз къде мога да открия нормативния акт, който урежда дейността на университетската библиотека??? Имам изключително желание да го прочета, след което да го занеса на дамата в библиотеката на Юридическия факултет, та да го прочете и тя! Не можела да ми даде учебник в края на юни, защото те за лятото не давали учебници на студентите.  :-o :-o :-o
Търсих в сайта на ПУ, търсих в звено Документи, търсих на търсачката, но не открих нито наредба, нито правилник, нито каквото и да било, свързано с дейността на библиотеката. А съвсем не ми се иска да оставя нещата така и тази жена да спъва обучението на студентите.
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #50 -: 30.06.2011, 10:41:06 »

Правилника на библиотеката и Правилата за обслужване на читателите са публикувани на сайта на библиотеката, който, по независещи от мен причини от седмица е недостъпен. Ако ми напишете адрес на електронна поща, ще Ви ги изпратя. Разбира се, че никъде не пише, че през лятото не се дават учебници на студенти. Аз съм запозната със случая, т.е. зная другата гледна точка. Учебникът бил останал в единствен екземпляр, само за читалня и затова не Ви е дададен. Телефонът ми е 261 427, а адресът - myankova@uni-plovdiv.bg. Бих искала да обсъдим проблема.
Активен

Lili_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #51 -: 01.07.2011, 08:24:12 »

Е, ако беше единствен екземпляр, тя трябваше да ми каже това, а не "За лятото не давам учебници". Освен това, когато се обърнах към помощник-ректора и той каза: "Дай на студентката учебник", вашата колежка отново не каза, че това е последния екземпляр, а "Лятото правя инвентаризация". Хубаво е да има и друга гледна точка, ама да не е съшита с бели конци, и то постфактум.
Ще обсъдим случая, разбира се, защото библиотеката е там, за да помага на студентите, а не да им пречи.
Много държа да отбележа, че не съм недоволна от всичко, което попада в графата "библиотека", а само от юридическата такава!!!
Активен

Веско

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Габрово
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #52 -: 28.07.2011, 16:47:54 »

Външни лица, мога ли да ползват библиотеката?
Благодаря предварително.
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #53 -: 29.07.2011, 12:00:56 »

За съжаление само читалнята. В редки случаи може да ползвате книга за домашен прочит срещу депозит в размер на петкратната стойност на книгата. При връщане в срок на книгата ще получите парите си.
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #54 -: 05.08.2011, 11:34:00 »

По колко може да се държи един учебник? Примерно мога ли да взема в началото на годината такива, които ще ми трябват за втори/трети семестър без да трябва да ги връщам след месец-два, за да не остана после на сухо?
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #55 -: 05.08.2011, 13:56:27 »

     Учебници и учебни помагала може да ползвате необходимото Ви количество до успешно положен по програмата изпит, като за особено дефицитните учебници библиотекарят, обслужващ Заемна служба, може да ограничи срока за ползване по своя преценка. Срокът за ползване на литературата може да бъде продължен, ако не е постъпило искане за същото издание от други читатели. За продължаване на срока е необходимо да се представи книгата.
      Тъй като имаме ограничен брой екземпляри, не ги даваме през предходния семестър, ако за момента са необходими за други студенти. Ако имаме достатъчно количество - няма проблем. Т.е. за всеки конкретен учебник библиотекарят решава дали би могъл да го даде предварително.
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #56 -: 12.08.2011, 11:43:46 »

Toгава изниква друг въпрос... Библиотеките работят ли и сега през лятото и мога ли да взимам учебниците още преди началото на годината, понеже семестрите на задочниците започват преди редовните и учебниците биха свършили още за тях. Т.е. като започнем учебната година да няма какво да вземем  :-o
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #57 -: 07.09.2011, 09:14:42 »

     Съжалявам, че отговарям едва сега, но бях в отпуск. Да, библиотеката работи и през лятото. Ако филиална библиотека в Ректората е затворена, в централната библиотека има ключ и, ако е за нещо, което не търпи отлагане, бихме могли да Ви обслужим. В Нова сграда също винаги има поне една отворена библиотека, в която има ключове за останалите.
     Относно това дали можете да вземате учебници преди студентите задочно обучение, отговорих преди това, т.е. за всеки конкретен учебник библиотекарят ще реши дали да Ви го даде предварително.
Активен

katastrofa_92

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 227
  • ;)
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #58 -: 06.10.2011, 20:57:03 »

как мога например да си взема дадена книга от библиотеката плащата ли се нещо или се регистрирва ли незнам,как да го обясня!? :-( нькой били ми обяснил методиката  :roll: че не ми е ясна  :-) :beer:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #59 -: 06.10.2011, 21:48:00 »

Първо трябва да се запишеш. Не се плаща нищо.става въпрос за библиотеката на ПУ.
Активен
Всичко е любов