argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: обслужване в библиотеката  (Прочетена 40849 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #20 -: 13.12.2007, 16:58:04 »

Не  никой  не  се  възмущава!  Трябва  да ги  получавате   а  за  момичетата  хубаво  е  да   има  списания  с  готварски  рецепти!   :-)
Активен
Всичко е любов

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #21 -: 13.12.2007, 16:58:45 »

Ооооооокеееееей... списания и вестници за мъже и жени... даааам... дооообре

А случайно някое периодично издание по физика и/или други точни науки? Nature? Science? Physical Review? Светът на физиката поне? Аз вярно, че не съм ползвал никога библиотеката и съм влизал точно два пъти за да си взема бележки за дипломиранията, но съм сигурен, че щях да чуя, ако тези неща се получават. И в такъв случай със сигурност щях да посещавам редовно. И да се заседявам.
Активен
Физически Факултет

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #22 -: 14.12.2007, 10:55:09 »

Ами ако бяхте идвал не само за служебни бележки, със сигурност щяхте да знаете какви списания получаваме. По-долу ще видите списък на научните списания, за които имаме абонамент за 2007г. Още редица други получаваме по обмен. А базата данни SpringerLink съдържа достатъчен брой пълнотекстови списания и се ползва от всеки компютър в Университета. Само за информация - едно западно списание струва от порядъка на 1000 - 2000 евро, повече от ясно е, че не може чрез абонамент да задоволим всички читателски интереси. Затова са On-line базите данни и междубиблиотечното заемане.

АБОНАМЕНТ ЗА ПЕРИОДИЧНИ ИЗДАНИЯ ЗА 2007г.
ПО ФАКУЛТЕТИ И ЗВЕНА

1.   ФАКУЛТЕТ ПО МАТЕМАТИКА И ИНФОРМАТИКА
Математика
Мат. и информатика
Математика плюс
Известия ВУЗ. Математика
Математика в школе
Сибирский математический журнал

2.   ФИЗИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТФизика
Физика в школе
The Physics Teacher
УСПЕХИ ФИЗИЧЕСКИХ НАУК
ФИЗИКА ЭЛЕМЕНТАРНЫХ ЧАСТИЦ И АТОМНОГО ЯДРА

3.   ХИМИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТХимия
Галванотехника и обработка поверхностей
Химия в школе


4.   БИОЛОГИЧЕН ФАКУЛТЕТ
Acta zoologica – БАН
Acta entomologica – БАН
Acta Morphologica – БАН
Bulgarian journal of plant physiology
Биология. Екология. Биотехнология
Genetics and Breeding
Mycologia balcanica
Phytologia balcanica
Вестник зоологии

5.   ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
Българско музикознание
Българско списание по психология
Музикални хоризонти
Начално образование
Образование
Образование и квалификация
Педагогика
Предучилищно възпитание
Психология журнал
Вопросы психологии
Дефектология
Начальная школа


6.   ФИЛОЛОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
Бълг.език и литература
Български език
Везни
Литературна мисъл
Съпоставително езикознание
Чуждоезиково обучение
Вопросы литературы
Вопросы языкознания
Мир русского слова
Московский лингвистический журнал
Русский язык за рубежом

7.   ФИЛОСОФСКО – ИСТОРИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
Археология
Диалогът в историята
Исторически преглед
Минало
Социологически проблеми

8.   ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
Административно  правосъдие
Бюлетин на ВКС
Нормативни актове на МС
Пазар и право
Правна мисъл
Право без граници
Собственост и право
Съвременно право
Труд и право
Търговско право
Финанси и право
Юридически свят
Известия ВУЗ. Правоведение

9.   ФАКУЛТЕТ ПО ИСТОРИЧЕСКИ И СОЦИАЛНИ НАУКИ
Бизнес посоки
БИП +Алманах БИП 2007
България-Business Week
Икономика
Икономическа мисъл
Международни отношения
Мениджър
Митническа хроника
Панорама на труда
Статистически известия – изд.на НСИ
Човешки ресурси
Актуальные проблемы Европы
Вопросы экономики
Мировая экономика и межд. отношения
Российский экономический журнал
Современная Европа
Alternativies Economiques + 4 изв.бр.
Alternatives Economiques
L`Expansion

10.   УНИВЕРСИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА
Библиотека

11.   СЕКТОР „ТЕХНИЧЕСКА БЕЗОПАСНОСТ"
Безопасност и трудова медицина

12.   ОТДЕЛ „УПРАВЛЕНИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”
Информационен бюлетин на труда
Наръчник на спец. по упр.на персонала

13.   ОБЩИБългарска етнология
Български фолклор
Download.bg*
Доклади на БАН
Списание на БАН
Стратегии на обр. и науч.политика
Вестник СПБУ. Физика, химия
Квант
ТЕХНИКА - МОЛОДЕЖИ
НАУКА И ЖИЗНЬ
ВЫСШЕЕ ОБРАЗОВАНИЕ СЕГОДНЯ (Проблемы развития высшего образования в России и в мире)
В МИРЕ НАУКИ / SCIENTIFIC AMERICAN
Current Contents Connect: Art and Humanies
Springer Link


Активен

ati

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #23 -: 14.01.2008, 19:22:30 »

  ... "факултет по исторически и социални науки", това пък ???  :?
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #24 -: 16.01.2008, 10:25:10 »

Съжалявам за неволната грешка - естествено, че е Факултет по икономически и социални науки.
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #25 -: 01.06.2008, 13:12:20 »

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тази конкретна тема, но все пак ще питам :-) Интересува ме дали библиотеката работи по време на сесия и какво е работното й време в този период. Благодаря предварително. :-)
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #26 -: 01.06.2008, 21:29:57 »

Здравейте, доколкото си спомням библиотеката работи с нормално работно време по време на сесията, а също и в събота до 14ч. Ако бъркам ме поправяйте!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: обслужване в библиотеката
« Отговор #27 -: 02.06.2008, 09:31:48 »

Да, централната библиотека. Филиалните не работят в събота, но ако Ви трябва някакъв учебник от Икономическата или Юридическата библиотеки, бихме могли да го вземем да го ползвате в събота в централната. Трябва да се обадите предварително. С тези от Нова сграда е по-сложно.
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #28 -: 08.07.2010, 23:54:38 »

Наистина отношението на персонала е нечовешко. Никога не са в настроение тези библиотекарки. Постоянно трябва да ги чакаш да се наклюкарят. Веднъж трябваше да изчакам докато се наприказват с някакъв външен човек. Стана ми неудобно, че се наложи да им прекъсна разговора. Все пак не е културно от моя страна  :?
Веднъж се наложи да ми се помогне, защото не можах да намеря един учебник... Имах чувството, че иска да ми каже - "Къв е тоя, че ще ме кара да ставам?". Направо ми хвърли учебника на масата...

Цитат
Но опитайте да се поставите на тяхно място - на ден контактуват с какви ли не хора и е нормално, ако понякога са изнервени.
Първата ми работа беше в голям супермаркет. Не е точно като в библиотека, но общото беше, че постоянно се работи с клиенти. Ръководителите ни задължаваха да не спорим с клиенти (дори ако ние сме прави), винаги да се усмихваме особено когато говорим с клиенти (нещо което липсва в библиотеката), никога да не караме клиент да чака, разговорите по мобилен апарат бяха забранени. Правилото, което спазвахме беше - Клиентът винаги има право! Следваше се модел на работа както в западните страни. Мисля, че трябва да направите нещо по-въпроса.
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #29 -: 09.07.2010, 13:30:30 »

За първи път нямам какво да отговоря  :-( - единствено мога да обещая, че ще опитам нещата да се променят.
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #30 -: 09.07.2010, 17:10:19 »

Просто искам да има едно по-човечно отношение към студентите (още от октомври месец :Р). То някои още не са стъпвали там, ако стъпят и им се развикат няма повече да се върнат  :-D

Иначе съм много доволен. Спестява ми се една не малка сума от учебници :)
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
я
« Отговор #31 -: 09.07.2010, 23:49:56 »

Наистина отношението на персонала е нечовешко...

Аз самият нямам забележки по този проблем (засега). Може би това е единствено фактът, че библиотекарката в икономическата библиотека на 3тия етаж пуши, но пък това ме тласна да открия особено удобните фотьойли в читалнята на главната библиотека :-D . Пък и преди съм учил в Икономически университет - Варна, библиотекарки като тамошните сигурно не сте срещали, и по добре да не срещате (да са живи и здрави душиците).

Иначе проблемът е интересен: от една страна в библиотека не се говори; от друга, самата работа ми се струва доста скучна/рутинна. Това са доста неприятни фактори в работната обстановка. Затова не трябва да е чудно за нас, страничните наблюдатели, защо поведението на персонала не винаги е такова, каквото очакваме. Според мен в такива случаи персоналът трябва да се стреми да възприеме по-заинтересован, проактивен подход, и то в посока подобряване услугата за ползвателите на библиотеката. (Думичката "проактивен" може би е доста неразбираема за служителите в институции на бюджетна издръжка).

А пък днес имах един интересен диалог в библиотеката. Попитах другата седмица кога ще работи - нали има изпити и т.н.. Общо взето отговорът беше - ама как така ще знаем ние, дали ще работим другата седмица (вкл. понеделник, тоест идния работен ден!!). Все едно че питах утре с колко пункта ще скочи оргахим или с колко ще падне долара...
Все пак, след малко твърдоглаво настояване от моя страна и един телефонен разговор от тяхна страна се разбра, аджеба, кога ще работиме.
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #32 -: 10.07.2010, 00:31:47 »

Надявам се октомври месец да има радикални промени. Очаквам служителките да са оставили проблемите си вкъщи, да изключат телефоните си, да лепнат по една усмивка, да обръщат повече внимание на студентите, а не на клюките и външните хора. Негативизмът намалява качеството на работа.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #33 -: 10.07.2010, 02:36:06 »

Качеството и обстановката в библиотеката са на необходимата висота, така че ако някой не вярва лично ще го заведа да се убеди! И освен това какъв е този студент ,който не може да си намери книга по даден алгоритъм  ,а седи и чака  някой да му донесе книга, ха-ха-ха???инж.Марин Янков 6 курс ,Право,ПУ :-)
Надявам се октомври месец да има радикални промени. Очаквам служителките да са оставили проблемите си вкъщи, да изключат телефоните си, да лепнат по една усмивка, да обръщат повече внимание на студентите, а не на клюките и външните хора. Негативизмът намалява качеството на работа.
Активен
Всичко е любов

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #34 -: 10.07.2010, 09:55:24 »

Качеството и обстановката в библиотеката са на необходимата висота, така че ако някой не вярва лично ще го заведа да се убеди! И освен това какъв е този студент ,който не може да си намери книга по даден алгоритъм  ,а седи и чака  някой да му донесе книга, ха-ха-ха???инж.Марин Янков 6 курс ,Право,ПУ :-)
Надявам се октомври месец да има радикални промени. Очаквам служителките да са оставили проблемите си вкъщи, да изключат телефоните си, да лепнат по една усмивка, да обръщат повече внимание на студентите, а не на клюките и външните хора. Негативизмът намалява качеството на работа.

УжасТТ!

Ако нелюбезно отношение и постоянно викане е твоята представа за необходима висота... нямам думи. За сравнение ще добавя, че в стола в ректората се държат по-човешки.
Иначе за  книгата... Не беше книга, а учебник. Някой го беше сложил в погрешната секция и не можах да го намеря. За това получих басси злобния поглед.
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #35 -: 10.07.2010, 14:33:31 »

Качеството и обстановката в библиотеката са на необходимата висота, така че ако някой не вярва лично ще го заведа да се убеди! И освен това какъв е този студент ,който не може да си намери книга по даден алгоритъм  ,а седи и чака  някой да му донесе книга, ха-ха-ха???инж.Марин Янков 6 курс ,Право,ПУ :-)
Надявам се октомври месец да има радикални промени. Очаквам служителките да са оставили проблемите си вкъщи, да изключат телефоните си, да лепнат по една усмивка, да обръщат повече внимание на студентите, а не на клюките и външните хора. Негативизмът намалява качеството на работа.

УжасТТ!

Ако нелюбезно отношение и постоянно викане е твоята представа за необходима висота... нямам думи. За сравнение ще добавя, че в стола в ректората се държат по-човешки.
Иначе за  книгата... Не беше книга, а учебник. Някой го беше сложил в погрешната секция и не можах да го намеря. За това получих басси злобния поглед.

Това със злобните погледи е дооооста субективно. Един поглед може да се разтълкува по много начини. Обикновено в твоя полза е да не го тълкуваш като злобен...
Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #36 -: 10.07.2010, 15:29:48 »

 
Цитат
Това със злобните погледи е дооооста субективно. Един поглед може да се разтълкува по много начини. Обикновено в твоя полза е да не го тълкуваш като злобен...

кого лъжеш?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #37 -: 10.07.2010, 15:36:53 »

Цитат
Това със злобните погледи е дооооста субективно. Един поглед може да се разтълкува по много начини. Обикновено в твоя полза е да не го тълкуваш като злобен...

кого лъжеш?

Кое не разбра?
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #38 -: 13.07.2010, 13:40:20 »

Кабинетът ми е в централната библиотека. Телефонът ми е 261 427. Не се колебайте да ме информирате при всеки конкретен случай, за да мога да реагирам своевременно.
Активен

Mr. Brightside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
  • Безделник
Re:обслужване в библиотеката
« Отговор #39 -: 11.08.2010, 16:03:46 »

Библиотеката работи ли през лятото?
В частност питам за тази на бул. "България", защото мисля да се подготвя малко за американската литература догодина.
Активен
Защо си губиш времето да четеш това?