argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Извънземни!!!  (Прочетена 33540 пъти)

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Извънземни!!!
« Отговор #20 -: 12.03.2007, 18:08:22 »

Без излишно да хваля книгата, но все пак дълбоко ти я препоръчвам, ако искаш истински емоции, смях до дупка, прочети я, заедно с "Ресторант на края на вселената" поне. Те вървят заедно. Но има ново издание, голямо, залено, но не стига, че струва майка си и баща си, ами и преводът е толкова смотан, по-смотан от Станислав Христов Христосков  :-D Та така, после чакам да си напишеш мнението за книгата, като ти остане време да я прочетеш  :-)
нямам време да си призная а и не съм много фен на четенето на книги :((( като доста голям % от мъжете де хаха , иначе аз доколкото знам са 3 книги а не 2 .. незнам де може и да се бъркам но мисля че бяха 3.
Все пак вероятно ако някога отида на място където нямам приятели и познати с които да пия кафе няма телевизия няма интернет и пс-та ще я прочета :)

ВАЖНОТО Е ЧЕ ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СА СРЕД НАС !!
ОСОБЕННО В ХИСАРА


Малка грешка - Хисаря или Хисар, моля те, да не се обиждаме. А за това, че мъжете не обичат да четат - вярно е, за жалост! Освен ако не е розово списание, но то и там няма много за четене. А пълна информация за книгата, голямата, за която ти говорих, има инфо на http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=9359 . Не знам как си с времето, но няма да съжаляваш ако отделиш малко от скъпоценния си живот за тази книжка. Аз съм чела само "Ресторант..." и "Пътеводител...", чете за не повече от 3 часа. Така че успех. И да пишем все пак по темата - ДА, АЗ ВЯРВАМ, ЧЕ ИМА ИЗВЪНЗЕМНИ!!!  :-P
« Последна редакция: 12.03.2007, 18:10:51 от gal4enceto »
Активен
Sweet babydoll :)

Ivelina

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #21 -: 13.03.2007, 22:50:41 »

Marta, :mmm:  не се връзвай на lowstef,явно не е добре запознат с темата,защото пише отчасти глупости,които въобще не са за тук  :haha: :haha: :haha: Радвам се,че има хора като теб,които приемат темата насериозно  :bow: Аз от много време събирам информация свързана с този въпрос за извънземните,в много вестници бяха писали,че в лаборатории на NASA се изследват извънземни,за кръговете в пустинята Наска от летящи чиний,ако не се лъжа имало и житни кръгове в Англия... и много други статии съм чела,повечето от които абсурдни,напр. че Ванга била отвлечена от извънземни и в Рупите имало заровен космически кораб,от който тя черпела сили  :-D :-D :-D Затова исках да чуя и вашето мнение  :wink:
Marta,ако имаш друга информация,пиши  8-)
Активен

fair

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #22 -: 14.03.2007, 00:47:51 »

Между другото, по-голямата част от статиите, които се пишат, са плод на фантазията на журналистите. Естествено, може би има нещо вярно, но то определено не е много.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Извънземни!!!
« Отговор #23 -: 14.03.2007, 08:35:52 »

Вярвам, че за момента това може да ми изглежда като научна фантастика, но и преди време Земята е била плоска, а Вселената се е въртяла около нея(геоцентричната теория) и всичко е възможно. Може и да ги има, но за сметка на това, не вярвам, че са тръгнали да ни узурпират тук и че точно за нас ги е еня. Освен това, ако под "извънземни" можем да приемем форми на живот, които са ни непонятни и по нищо не приличат на така изградения модел - зелено човече, или копия на хората, то тогава е напълно възможно да има такива, но ние да не сме достатъчно умни(за сега), че да се сетим.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Извънземни!!!
« Отговор #24 -: 14.03.2007, 10:19:05 »

АЗ съм извънземен ве ква наса :)
поклонете ми се още сега :))


вижте ся за извънземни 100% има ама за интелигентни извънземни като онези от филмите - ХАХАХАХА :) 

Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #25 -: 14.03.2007, 10:48:02 »

Ето това се сещам още http://bioxaoc.uni.cc/ (за произхода на живота на Земята и еволюцията). На страницата има и нещо за живота във Вселената като цяло. Разгледайте! На мене ми беше много интересно да прочета. :wink:
Активен

Ivelina

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #26 -: 14.03.2007, 12:27:14 »

Ето ви един линк http://www.fliorir.com/zagadki-istoria.htm Тук можете да прочетете повече за мистериите на Наска  :wink: ,а и не само...има много интересна информация  :rock:  :rock:  :rock:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Извънземни!!!
« Отговор #27 -: 14.03.2007, 16:36:05 »

Мдааа... Невежеството е блаженство... Оставям ви, господа и госпожици вярващи и лековерни да се наслаждавате на блаженството си. Чаоз...
Активен
Физически Факултет

fair

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #28 -: 14.03.2007, 17:28:49 »

За любителите на извънзимни ето една интересна статия
http://bg-science.info/view_astro.php?id=20
и едно интервю
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/click_online/4977134.stm
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #29 -: 14.03.2007, 17:57:49 »

За любителите на извънзимни ето една интересна статия
http://bg-science.info/view_astro.php?id=20
Това е много хубаво. Благодаря ти, fair. Статията е направена по материали от този научно-популярен филм http://www.kolibka.com/download.php?mid=2736 (Ловци на планети), ако не ме лъже паметта. :-)

Edit:
И още нещо по темата от Scientific American
http://rapidshare.com/files/20653967/the_search_for_alien_life.pdf
« Последна редакция: 21.03.2007, 15:15:36 от Marta »
Активен

fair

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #30 -: 23.03.2007, 00:18:41 »

Между другото, тази неделя 25.03., по БТВ продължава поредицата "БТВ Документите" (май беше факти и загадки или нещо подобно), като първият епизод ще е именно за извънземните и НЛО. Ще е доста интересно. :-)
Активен

Ivelina

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #31 -: 24.03.2007, 13:34:46 »

Точно така.....от 15 часа,ако не се лъжа  :wink:
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #32 -: 24.03.2007, 17:46:13 »

Първият епизод от “Факти и мистерии” търси отговор на въпроса дали неидентифицираните летящи обекти, или НЛО, са тайнствен феномен, или стотиците хиляди наблюдения на очевидци са масова заблуда.
“Какво лети над нас?” изследва древни ръкописи, гравюри и картини, които са съхранили изображенията на непознати летящи обекти. За първи път зрителите на bTV ще видят уникални документални кадри на НЛО, заснети над Америка, Азия, Европа и България. Във филма най-добрите български и световни специалисти по астрономия и космически изследвания коментират загадъчните летящи обекти. Зрителите нa bTV ще чуят становищата на д-р ф.м.н. Владимир Кузнецов - директор на Институт ИЗМИРАН в Руската академия на науките; Джо Боровски – департамент "Космическа физика”, Национална лаборатория Лос Аламос, САЩ; Илия Русев - астрофизик, Институт по астрономия, Хавай; д-р Лика Гуатхакурта – директор на космическа програма в Централата на НАСА, Вашингтон и други специалисти в областта.
Български изследователи на непознатите летящи обекти представят непоказвани досега фотоси и видеоматериали на НЛО, заснети над София, Добрич, Видин и Русе. Зрителите ще видят първите снимки на НЛО над България, направени през 1967 година. Разсекретени кадри на американските и съветските военновъздушни сили са запечатали непознати летящи обекти в близост до военни самолети. Филмът показва и документални кадри от най-масовите наблюдения на НЛО над Мексико сити и Финикс, Аризона. Анализът на видеоматериалите, направен от специалисти, показва, че камерите са уловили действителни обекти, а не отражения, природни явления или миражи.

Източник: bTV

ЕDIT:
Някой гледа ли предавенето?... Аз го гледах, да ви призная. Стана ми много смешно за йероглифите на Сети I, които уж изобразявали хеликоптер и подводница. :hihi: :hihi: :hihi:
« Последна редакция: 26.03.2007, 12:23:07 от Marta »
Активен

Ivelina

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #33 -: 27.03.2007, 23:37:44 »

 :-o Аз го изпуснах...  :s:  :-(
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Извънземни!!!
« Отговор #34 -: 28.03.2007, 00:04:08 »

:-o Аз го изпуснах...  :s:  :-(

 :-o Ами сега?
Активен

Ivelina

  • Гост
Re: Извънземни!!!
« Отговор #35 -: 28.03.2007, 21:31:04 »

 :headbang:  и аз това се питам  :hihi:
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #36 -: 28.03.2007, 21:36:57 »

Не си изпуснала много. Свали си го от arenabg - там го има.
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Извънземни!!!
« Отговор #37 -: 28.03.2007, 21:38:55 »

Това от bTV Документите ли е?
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: Извънземни!!!
« Отговор #38 -: 28.03.2007, 21:43:57 »

Да, bTV Документите - втори сезон, първи епизод. :-) Тази неделя (01. 04. 2007) е продължението на темата за извънземните. Не гледайте датата - не се шегувам. Но като чух за какво ще се разказва епизодът - как военните търсят останки на извънземен кораб с помощта на екстрасенс, направо си мисля, че е първоаприлска шега. :hihi:
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Извънземни!!!
« Отговор #39 -: 28.03.2007, 21:48:16 »

Няма смисъл да го сваляте ето ви линк към един сайт, от който можете да гледате записа online: http://www.neterra.tv/bg/
Само се регистрирайте и.... enjoy yourself  :wink:
Активен