argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????  (Прочетена 18582 пъти)

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #40 -: 13.09.2007, 19:21:11 »

Аз мисля че догодишните такси не ни бъркат.Както сме си почнали толкова си плащаме.А тези които почват догодина да му мислят!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #41 -: 13.09.2007, 22:06:05 »

Аз мисля че догодишните такси не ни бъркат.Както сме си почнали толкова си плащаме.А тези които почват догодина да му мислят!

Тцъ! Догодишните такси ви/ни бъркат и още как. Това, че си започнал да учиш при определена годишна такса съвсем не ти гарантира, че няма да заплащаш повече от нея, а напротив. Унито има право с решение на Академичен съвет (както си стана и тази година) да увеличава/намаля таксите.
Активен

Hadraniel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #42 -: 14.09.2007, 18:00:05 »

Несъмнено ни е по хубаво таксите да са ни нисички  :haha: (Шегувам се)
Реално погледнато таксите наистина са ниски ,но и в това ,че качеството ,материална база и т.н. трябва да се подобрят няма съмнение !
Хванали сме се на хорото и ще го играем ....  :wink:
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #43 -: 15.09.2007, 11:08:59 »

Аз мисля че догодишните такси не ни бъркат.Както сме си почнали толкова си плащаме.А тези които почват догодина да му мислят!

Тцъ! Догодишните такси ви/ни бъркат и още как. Това, че си започнал да учиш при определена годишна такса съвсем не ти гарантира, че няма да заплащаш повече от нея, а напротив. Унито има право с решение на Академичен съвет (както си стана и тази година) да увеличава/намаля таксите.

В София не е така!Едни приятелки учат там.Едната е с една година по-малка от другата и записа същата спецялност.По- голямата плаща същата съма от миналата година , докато по - малката която сега е влезнала плаща малко по - голяма сума.За това го писах това!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #44 -: 15.09.2007, 11:13:55 »

Според мен попринцип bunny87 e права
реално ти сключваш едва ли не договор с университета за 4 години да учиш нещо на определена такса и е ПЪЛНА простотия че е позволено да се увеличават и то безбожно много но все пак живеем в страна където нищо не е както трябва и все пак всеки се справя така че няма какво да се оплакваме
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #46 -: 04.12.2007, 00:36:51 »

Таксите  са  съобразени  със  средната  работна  заплата   така  че  не  ревете  толкова  много!!! Познавам една колежка която е учила 3  години  в  Германия  и се  върна  в  България  да  се  Дипломира--от  Биологическия  факултет  е !Ако  се  хванете  на  работа  за  няколко  месеца  ще  си   ги спестите :#4: :#1: :inlove:
Активен
Всичко е любов

GNR

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #47 -: 30.01.2008, 00:38:21 »

Слушайте батко си Марин и недейте ревете , бадете мъже !!  :-D :-D
Активен

prizivzaborba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Призив
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #48 -: 08.06.2008, 23:19:23 »

Всяка такса е в противоречие с Конституцията на Република България - и  "приемливите", и неприемливите. Въвеждането им и повишаването им е възможно, защото няма силни студентски организации, които да защитават правата на студентите. Създадат ли се такива организации, ще е много по-трудно някой да си позволява да се подиграва със студентите.
Активен
www.priziv.org

УЧЕНИЦИ и СТУДЕНТИ - ЗАЕДНО ЗА БЕЗПЛАТНО, ОБЩОДОСТЪПНО И КАЧЕСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #49 -: 08.06.2008, 23:39:16 »

За  таксите  съм  съгласен, но  тия  студенти , които  са  в  студентския  съвет  представяте  ли  си  как  гласуват,  когато      ректора  прочете  проекто -- решението  за  повишаване  на  таксите?  аз  мога  да  си  ги  представя!  но  даже  и  да  не  постигнем  цялостно  премахване  на  семестриалните  такси  ,  да же  ако  се  замразят  на  това  ниво  --пак  е   нещо ,  макар  и  малка  победа!друго  не  ви  ли  прави  впечатление  в  ректората  от  1  до  3  етаж  тоалетните  ги  ползва   само  персонала!  а  студентите  трябва  да  ходят  до  мазето  по  малка  нужда!?!  е  те  това  не  мога  да  го  разбера , ако  не  е  дискриминация  на  физеологични  нужди -- какво  е  тогава ? не     бива     така     бе     хора,  може  ли  чистачките  да  управляват  ръководството  на  университета  по   отношение  на  тоалетните???В  Европата  не  толерират  такива  безобразия! :rock:
Активен
Всичко е любов

alexander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #50 -: 25.07.2008, 17:45:35 »

Аз искам да попитам защо само на 1-2 курс са увеличени, а на 3 и нагоре курсове са си същите?С какво са по-специални?!?   :?  :? :?
« Последна редакция: 25.07.2008, 17:49:05 от alexander »
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #51 -: 01.08.2008, 00:10:44 »

........ заварено положение може би......  :?
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #52 -: 01.08.2008, 00:44:50 »

За 3 и 4 курс също са увеличени, но по-малко.За това си има основателна причина.Принципно до сега повечето пъти е увеличавана само таксата на 1 курс спрямо тази на 1 курс предходната година.
Активен

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #53 -: 05.08.2008, 21:30:33 »

Абе добре са си таксите, във Великотърновския са почти двойни... Пък който иска да учи, ще плаща. Точка!
Активен
Memento mori!

prizivzaborba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Призив
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #54 -: 18.08.2008, 22:59:18 »

фло, не бързай да поставяш точката там, където изречението едва започва. Ако и в Пловдивския университет са покачили рязко таксите, изходът е не "точка", нито "кредит", а БОРБА в защита на законните ни права, гарантирани ни от Конституцията.

Колеги не се предавайте, а се организарйте за борба. От нас зависи какви ще са таксите и дали въобще ще има такси!
Активен
www.priziv.org

УЧЕНИЦИ и СТУДЕНТИ - ЗАЕДНО ЗА БЕЗПЛАТНО, ОБЩОДОСТЪПНО И КАЧЕСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #55 -: 19.08.2008, 16:48:08 »

добре бе човек, хубаво ще е да няма такси ама кажи ми от каде ще идват заплатите на преподавателите, парите за подръжка на материалната база и още куп неща, за които в момента даже не мога да се сетя  :-) нашата богата и преуспяла страница ли ще ги осигури ?
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #56 -: 19.08.2008, 18:39:20 »

Аз не разбирам какъв е проблема с увеличаването на таксите с някакви 10-20 лв.Така или иначе като си платиш веднъж семестъра,5 месеца не плащаш нищо...И пак таксите не са толкова големи...ако бяха повече...
Например приятелят ми учи в Лондон и таксата му за семестър 3000 паунда,а ние тук се оплакваме за 150 лв (примерно).
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #57 -: 19.08.2008, 19:07:26 »

Не знам 10 - 20 лв. - моята такса е увеличена с 60 лв. и това е само сега. Ами ако и догодина решат пак да ги вдигнат...
Няма място за сравнение образованието тук и в Лондон. И аз имам приятелки, които плащат по 1500 на семестър, но в частни университети. В държавните не би трябвало да има такова драстично увеличаване.
Активен

kaia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #58 -: 19.08.2008, 19:14:30 »

Миналата година годишната такса по Информатика е била 281,а сега е 420.Това не ми прилича на увеличение с 10-20лв,но не се оплаквам де.Дано поне обучението да е на ниво,както са ми казвали...
Активен
Щастието се състои и в това да побеждаваш злото в себе си!!!

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re: За таксите-НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО ????????
« Отговор #59 -: 19.08.2008, 19:45:26 »

Нали най-важното е това,че обучението е на ниво  :-)
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!