argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: АНКЕТА: Кой преподавател ви харесва най-много?  (Прочетена 52212 пъти)

Много[Т]очие

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #20 -: 07.04.2007, 11:27:50 »

Моите фаворити ще са доста.
Ще започна първо с вече изброени от вас имена, които и на мен са ми направили впечатление:
1/ деканът на факултета - доц. Чобанов - винаги е готов да помогне и изрично (още миналата година ни е предупредил), че можем да се обръщаме към него с проблеми и въпроси. Мисля, че наистина е достоен за поста си.
2/ ас. Гергана Иванова - ОПРЕДЕЛЕНО!!! - този семестър имаме при нея сръбски език. Много добър преподаваел - прави всичко възможно да ни е приятно в часовете й, изгражда у нас внимание и уважение към езика. Много се забаваляваме - часовете по сръбски са едни от най-посещаваните от курса.
3/ доц. Ирина Чонгарова - на нас ни води Интеркултурни комуникации - също и при нея - курсът винаги е в максимално пълен състав.
4/ доц. Козарова - на нас ни водеше старосръцки и латински. Има странно (клонящо към липса) чувство за хумор. Но наистина е точна. И на лекции. И на изпита. Каквито класификации бяхме слушали за нея... е, какво! Изобщо не е плашеща, напротив. А и има невероятната способност да помни лицата и имената. Имам познати и от горните курсове, на които също е преподавала и на тях също им ги помни още от първи курс.

5/ Митко Димитров - води упражнения по История на Византия. Това ни беше първия семестър тази година. Също отчитахме главоломно присъствие. Успяваше във всеки час да ни прикове вниманието. Голям оратор, много увлекателно разказва.
6/ доц. Петкова - по История на Византия и по Средновековна обща история - единственият недостатък е, че не говори силно и трябва да се пази тишина, за да може да се чува лекцията. Иначе и при нея е много интересно. Пуска смешки, препоръчва ни разни новаторски учебници и погледи върху историята, а и абсолютно всеки път показва обичта и уважението си към студентите.
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                 
  http://radio.uni-plovdiv.bg

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #21 -: 07.04.2007, 13:25:25 »

Чудесно е според мен, че имате по толкова много любими преподаватели, но не съм сигурен, че в анкетата ще се поберат всички. Ще се опитам да вкарам тези, за които сте писали най-много и за тях ще се гласува. Надявам се да няма сърдити. :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #22 -: 14.04.2007, 12:19:00 »

 За декана (бившия) нямам особено добро мнение.
« Последна редакция: 20.02.2008, 10:30:39 от Gabby »
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #23 -: 27.04.2007, 16:42:39 »

Що се отнася до декана ........ :#8:
Активен

GanjaTa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • ХУБАВИТЕ ЯБЪЛКИ ГИ ИЗЯЖДАТ ПРАСЕТАТА ...
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #24 -: 20.05.2007, 17:01:50 »

Понеже виждам, че никoй не иска да подкрепи доц. Чобанов, реших аз да го направя. Според мен той е страхотен човек, върши си работата както трябва, адски много се радва, когато в неговата зала има толкова много студенти, че има и правостоящи. Към добрите му качества мога да добавя и това, че е сртрог, вдъхващ респект, абе голяма работа*.


*само да не ти се пада на изпит .... ха ха ха

Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #25 -: 21.05.2007, 13:25:25 »

Доц. Чобанов може да е много интелигентен и респектиращ,
но ако се държи със студентите малко по- добре, няма да е зле.
Аз специално съм много разочарована от него и логиката му.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #26 -: 21.05.2007, 14:05:42 »

доста колеги НЕ успяха да завършат благодарение на Декана, а освен това мисля, че преди години беше издал едно решение с което не пускаше студентите на летни бригади. - ако това с бригадите е вярно, просто повече няма какво да напиша тука, разочарованието ми ще бъде огромо.
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #27 -: 22.05.2007, 03:19:23 »

Chestno da si priznaq, otzivite za dekana iskreno me udiviha, az lichno nikoga ne sam si imala rabota s tozi chovek, edinstvenoto , koeto znaq e, che specialnost Balgarski i Ruski toi mrazi, nie sme iztarsacite, raish li  :-D Znaq, che Slavqnska filologiq sa mu liubimci, taka che derzaite , shtastlivci :) Shto se otnasq do nai-dobri prepodavateli, iskreno i ot sarce vi jelaq, ako v 4 kurs uchite nova ruska literatura da se zapoznaete s Ilonka Georgieva, kazvam vi, nqma po-interesna jena ot neq, ne kazvam titlata, zashtoto ne q znam, a i mislq, che i tq ne darji mnogo na neq. Chovek kato neq se sreshta vednaj v jivota, taka che ako imate kasmeta, ne go izpuskaite.
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #28 -: 22.05.2007, 03:27:24 »

Аааа, чакай малко!
Това за любимците е мноого спорен въпрос, защото всеки си е патил от него и казва, че другата специалност му е любима. Например ти сега казваш славянска филология, а в славянската пък всеки си мисли, че има предпочитания към някакаква група (език) или пък тази година му били любими балканистика. Според мен няма точно любими и нелюбими.

П.С. Пиши на кирилица, щото fair ако те види ще ти изтрие мненийцето  :wink:
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #29 -: 22.05.2007, 03:31:45 »

Dobre ne sporq, no popitai kolegite si ot Slavqnska filologiq ili ti se zamisli ako si SF kakav procent ot vashata specialnost e skasal na izpita i popitai kolegite si. Napravi ravnosmetka i shte vidish, che sam prava. Shto se otnasq do BERE nie znaem, che otnoshenieto kam hibridite e gadno, veche sme sviknali. Koq specialnost po dqvolite zavarshva s 2 choveka i 2-ma prekasnali ot predishni godini, samo nie. Taka che normalno e ni rak ni riba da ne e osobeno haresvana specialnost :)
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #30 -: 22.05.2007, 03:36:40 »

Добре де, и къде в цялата тази твоя идилия се намесва доц. Чобанов и това, че не го харесваш? И едва ли само той е виновен, че вие завършвате по двама и то по дяволите!
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #31 -: 22.05.2007, 03:41:58 »

Molq , molq, kakto kazah po-gore na men toq chovek nishto ne mi e napravil i az nishto losho ne sam kazala, Kazah statistichni danni, ne iskam da obijdam nikogo, a shto se otnasq doloshite rezultati na nashata specialnost, normalno e, vse pak vlizat 26 choveka, ot koito samo 5 ili 6 sa vlezli s ruski. Povecheto otpadat zaradi praktichesiq, drugi kato men izostavat zaradi balgarskiq. Doc. Chobanov nqma obshto s tapotiqta v nashiq universitet po otnoshenie na popravitelnite sesii, deto samo 2 uni v BG sa taka i nie sme 1 ot tqh. Taka de, nemi e vinoven, kazah tova, koeto sam chuvala i iznesoh statistikata ot tova, koeto znam.
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #32 -: 22.05.2007, 03:51:10 »

Ами то няма ли специалност РФ? Като изоставаш заради българския => прехвърляш се!
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #33 -: 22.05.2007, 08:25:29 »

qvno si mislish, che ne sam se probvala. Samo deto za da se prehvarlish trqbva da si si vzel VSICHKI izpiti. Inache doc. Chobanov nqma kak da ti odobri molbata, osven ako ne si vrazkar. Tva e to, imah kolegi deto po nqkakvi si nachini zaradi ruskiq se prehvarliha Bg filologiq a ne si bqha vzeli edna kamara izpiti. A az s 1 liksikologiq na SBE nqmche kak da bada prehvarlena, taka che ... ne znam.
Активен

fair

  • Гост
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #34 -: 22.05.2007, 18:37:04 »

П.С. Пиши на кирилица, щото fair ако те види ще ти изтрие мненийцето  :wink:
:y:

ina_v, сега няма да трия постовете ти, но при следващо нарушение на правилата на форума, ще го направя с голямо удоволствие!
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #35 -: 22.05.2007, 22:12:29 »

Цитат
ina_v, сега няма да трия постовете ти, но при следващо нарушение на правилата на форума, ще го направя с голямо удоволствие!

 :bravo: Браво, уважаеми модераторе!  :-) Виждам, че си вършите работата.
« Последна редакция: 22.05.2007, 22:58:43 от fair »
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #36 -: 23.05.2007, 23:36:40 »

Разбрах, в мометна, в който получих лично съобщение, че нещо не ми е наред съм се поправила. Не разбирам защо е това враждебно отношение към моята личност. В крайна сметка форума е за това, за да си казваме мнението. Що се отнася до кирилицата, никога не сте се замисляли, че в някои зали просто няма кирилица, така, че се наложи да си сменя компютъра, за да мога да пише във форума. МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ ВСИЧКИ, НА КОИТО СЪМ ПОПРЕЧИЛА С МОЯТА ЛАТИНИЦА. Надявам се, че съм успяла да помогна все на някого с моите постове. Ще следя вече къде сядам, за да не се налага да ме предупреждават по 100 пъти. Желая ви много успех, особено на първокурсниците, защото още не знаят какво ги чака.
Активен

Angie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • IMPOSSIBLE IS NOTHING
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #37 -: 24.05.2007, 00:09:38 »

Аз съм още първокурсничка,но имам някои впечатления. Много ми допаднаха лекциите на проф. Сапарев- той е невероятен преподавател, винаги ми е било забавно и  интересно в часовете му.А също и помощника му- гл. ас. Д. Кръстев. Много внимателен човек, всичко обяснява подробно и можеш винаги да го потърсиш за консултация. Много ме кефи и проф. Дженкинс- който питах все ми казваше да не се записвам при него, че бил много строг и много късал. За късането не знам(още не ми е минал изпита  :s:), но иначе е много готин пич-много се вживява като разказва нещо- изобщо артистична натура!   :-) Да не пропусна и още двама- В.Койнакова и С.Павлов :) Те са страхотни преподаватели-Койнакова е като пътеводна звезда за нас 1-ви курс АФ. Всичко ни обяснява и най-вече помага да се оправим с административната част. А Сашко  :-P той просто е върха- много готин човек и преподавател.
« Последна редакция: 07.11.2007, 14:48:16 от Angie »
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #38 -: 24.05.2007, 22:12:02 »

Хайде, приятели!   :wink: Сега е моментът! Не съм написал всички, но то щеше да стане прекалено. Всеки е писал по няколко преподавателя и затова не съм вкарал всеки един от тях. Но се надявам тези да са достатъчно и всеки един от вас да открие своя фаворит.

Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Кой преподавател ви харесва най-много?
« Отговор #39 -: 26.05.2007, 12:42:47 »

 Трябва според мен да се направят анкети по катедри ,за да  може да оценим преподавателите , които виждаме през цялото си следване, а не тези които ни преподават отделно взета дисциплина за семестър или два . От преподавателите в сегашната анкета са ми познати 2-ма, и те са ми преподавали в първи курс и честно казано следването ми не е зависело кой знае колко от тях. Все пак ще гласувам за този, който ми е направил най-добро впечатление, макар и избора да не е голям.
Активен