argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67032 пъти)

Haiduta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #20 -: 05.09.2007, 14:45:14 »

Стига сте лъгали моми4етата , аз съм 3та година и мога да кажа 4е изпитите при Клео и Чобанов са много лесни , нужни са ви един учебник при Чобанов и Христоматия при Клео .  С тези 2 книжлета можете даже да не четете произведения или лекции , които не са ви интересни или просто не искате . Просто когато сте на писмен изпит които не е тест е важно да използвате много клишета и да разтягате локуми върху основните аспекти които засягат в лекциите си. Някои ще си помислят 4е говоря глупости но мога да ви кажа 4е за изпита при Чобанов бях 4ел у4ебника няколко 4аса преди изпита и не бях посетил нито една лекция защото бяха в 9 сутринта в нова сграда което ми е малко рано и дале4 , резултата беше 4е полу4их 4-ка на фона 40 скъсани от 60 човека , а при Клео имам 4-ка само за 3 4аса 4етене на христоматия и посетени около 5 лекции. Изводът е 4е трябва да се отсеят основните неща и да се наблегне на тях , всичко друго е или зубрене или научаване и разбиране на информация която няма смисъл да пресъздавате на изпита
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #21 -: 07.09.2007, 12:22:32 »

не му вярвайте - това не е възможно  :wink:  освен ако не е някакъв гений от рода на аутистите, обаче с вродена дарба за езиковед и литературовед...  :? е, ако е така, може да идваме на уроци  :-P
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

jojinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #22 -: 08.09.2007, 13:32:26 »

Zdraveyte na vsi4ki!Ne se 6a6kayte tolkova-Bulgarska filologiya ne e stra6na specialnost!Ve4e zavur6ih semestrialno i me deli samo durjavniyat ot diploma. :-)
Naistina ima prepodavateli,koito haresvat da kusat i kusat........no e preodolimo,kakto vsyako drugo ne6to.
Imam kolegi,koito vse o6te ne znayat kakvo sa u4ili,dori knigi ne sa 4eli,osven t.nar."komiksi".Vupreki tova-ostava im samo durjaven izpit i 6te se diplomirat.
Otnosno Hayduta-prav e do izvestna stepen.Az su6to ne 4etoh osobeno za tezi dva izpita i vupreki tova gi vzeh ot purviya put.Ima6e kolegi,koito byaha izyali u4ebnicite i knigite s koricite i se yavyavaha i na likvidaciya-VSI4KO E I KUSMET.Moje da e pro4eten samo 1 vupros,no imenno toy da se padne,nyama garanciya za ni6to.
Ami tova e ot men-USPEH I KUSMET NA VSI4KI,U4E6TI TAZI SPECIALNOST!!! :y: :D :chat:
Активен

filibeto_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Българска филология
« Отговор #23 -: 08.09.2007, 18:05:32 »

Стига сте лъгали моми4етата , аз съм 3та година и мога да кажа 4е изпитите при Клео и Чобанов са много лесни , нужни са ви един учебник при Чобанов и Христоматия при Клео .  С тези 2 книжлета можете даже да не четете произведения или лекции , които не са ви интересни или просто не искате . Просто когато сте на писмен изпит които не е тест е важно да използвате много клишета и да разтягате локуми върху основните аспекти които засягат в лекциите си. Някои ще си помислят 4е говоря глупости но мога да ви кажа 4е за изпита при Чобанов бях 4ел у4ебника няколко 4аса преди изпита и не бях посетил нито една лекция защото бяха в 9 сутринта в нова сграда което ми е малко рано и дале4 , резултата беше 4е полу4их 4-ка на фона 40 скъсани от 60 човека , а при Клео имам 4-ка само за 3 4аса 4етене на христоматия и посетени около 5 лекции. Изводът е 4е трябва да се отсеят основните неща и да се наблегне на тях , всичко друго е или зубрене или научаване и разбиране на информация която няма смисъл да пресъздавате на изпита

при клео може и да си минал, но за чобанов твърдо не ти вярвам, че си изкарал 4-ка без да си ходил на лекции, защото той е страшен физиономист и отдава голямо значение на това дали те е виждал на лекции и как си се държал по време на самите лекции, дали си слушал, вземал участие, или си се хилил и само си му пречил. но има и други "страшилища" освен Клео и Чобанов - и Куцаров не е лесен, нито Пеньо Пенев, а какво ще кажете за Ники Нейчев? :) Успех на бъдещите филолози!
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re:Българска филология
« Отговор #24 -: 10.09.2007, 09:23:28 »

съгласна съм с filibeto_girl.няма лъжа и измама, който е минал по този път знае най-добре. :wink:. А и да те попитам filibeto_girl как протича този писмен изпит по фолклор.ще съм благодарна, ако можеш да ми помогнеш,че след 2 дни ми е изпита. :-(

Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

filibeto_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Българска филология
« Отговор #25 -: 10.09.2007, 18:55:46 »

съгласна съм с filibeto_girl.няма лъжа и измама, който е минал по този път знае най-добре. :wink:. А и да те попитам filibeto_girl как протича този писмен изпит по фолклор.ще съм благодарна, ако можеш да ми помогнеш,че след 2 дни ми е изпита. :-(



писмен изпит по фолклор?  :roll: чудна работа, по мое време беше курсова работа за някой български обичай или празник или традиция /или каквото още измислиш в тая връзка/ и след това на изпита си говорите по въпросната тема. Съжалявам, че не мога да ти помогна, но съм завършила отдавна, а този изпит го държах още през първия семестър на І-ви курс, т.е. през януари 99 г., така че..... Дори не знам кой преподава по фолклор сега, при нас беше доц.Юлия Николова, която е невероятен човек и преподавател, но доколкото знам, нея я пенсионираха. И все пак българския фолклор е интересна и увлекателна тема, така че би трябвало да се справиш с изпита, повече се учудвам, че си стигнала до поправка :) Успех на изпита и ако мога да ти помогна с нещо друго, пиши!
Активен

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re:Българска филология
« Отговор #26 -: 10.09.2007, 22:22:59 »

Ами аз искрено съжалявам, че нямам твоето мнение за доц.Николова. Останах на изпит при нея поради простата причина, че тя беше в лошо настроение и аз както се казва "изядох цялата парса".Тя дори не ме слушаше за какво и говоря и просто всичко приключи за минута. Признавам не знаех за 6, но не бях и за 2-ка.Лично на мен ми се отрази много зле отношението тогава и приех доста дълбоко думите й, които естествено се отнасяха за мнозинството от студентите, които минават през нея. Със сигурност не се е пенсионирала или по-точно на нас тя си ни водеше фолклора. А относно писмения изпит той е нещо от рода на това да се прави анализ на песен и после ако го вземеш отиваш на устен. Страховете ми са огромни и това със сигурност ми пречи. Но ти благодаря filibeto_girl, че си така отзивчива и че ми отговори. Стискай ми палци да си взема изпита моля те.Ще съм благодарна.Ами това е от мен.На теб ти желая късмет и много лични и професионални успехи  :y:
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

filibeto_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Българска филология
« Отговор #27 -: 11.09.2007, 20:44:02 »

Ще стискам палци и на краката даже, malak 4ovek  :-) Дано тоя път доцент Николова да е в добро настроение и да не обереш пак негативите! Но това се случва често по изпитите, особено ако дълго не се решаваш да влезеш и останеш от последните, преподавателите разсъждават така - най-напред влизат "зубърите", по средата са тия, които нямат какво да губят, а най-последни остават двойкаджиите, които влизат просто защото вече няма кой да влезе преди тях... В никакъв случай не визирам теб като казвам двойкаджии, просто така разсъждават преподавателите. Затова се подготви добре и влизай смело, а не да чакаш тези преди теб да скъсат нервите на доц.Николова /от която аз все пак имам много добри впечатления/ и покрай сухото да изгори и суровото, т.е. ти :) Успех!
Активен

нади

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #28 -: 12.09.2007, 16:08:03 »

Здравейте.Аз също ще съм БФ редовно 1 курс и честно да ви кажа чакам с нетърпение да започнем.Коментарите,които проетох,единствено ме накараха да се гордея,че съм избрала толкова интересна специалност,а колкото до тежкия процес на обучение-хубавите неща стават трудно.Идвам от хуманитарен училищен профил и от самото начало знаех,че искам това да уча.Стискайте палци и помагайте на зайците  :roll:
Активен
СЪДБАТА ОБИЧА СМЕЛИТЕ

malak 4ovek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • :))))
Re:Българска филология
« Отговор #29 -: 13.09.2007, 17:05:27 »

еееее filibeto_girl  :rock: взех си изпита при доц.Николова и познай с колко -шестицаааааа.много съм щастлива явно добре си стискала палците  :D :hihi: БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!а и да поясня - изпитва ме асистент Дечев!!!!! :rock:
Активен
Бъди неповторим, защото това, което се повтаря губи своя чар!!! Бъди себе си, защото само така ще докажеш, че си най - добрия!!! :)

filibeto_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Българска филология
« Отговор #30 -: 15.09.2007, 16:23:16 »

еееее filibeto_girl  :rock: взех си изпита при доц.Николова и познай с колко -шестицаааааа.много съм щастлива явно добре си стискала палците  :D :hihi: БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!а и да поясня - изпитва ме асистент Дечев!!!!! :rock:

:bravo: :bravo: :bravo: знаех си аз, че няма да му се дадеш на тоя фолклор :) продължавай все така да си взимаш изпитите с 6 :)
Активен

renn_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Българска филология
« Отговор #31 -: 27.09.2007, 19:43:53 »

Здравейте! Не знам към кого да се обърна, но искам да попитам как може да се прехвърля от Софийския Университет в ПУ. БГ филология съм, но задочно. Ако някой знае да пише !!! :s: :s: :s:
Активен
I ROCK. THAT'S ALL

renn_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Българска филология
« Отговор #32 -: 27.09.2007, 20:08:14 »

моля ви, ако знаете нещо пишете незабавно!
Активен
I ROCK. THAT'S ALL

dummy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #33 -: 27.09.2007, 20:29:43 »

Доколкото знам, с разрешение на 2-та ректори и доста голяма такса за прехвърляне. Мисля, че си има точно установен ред и не представлява проблем.
Активен

renn_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Българска филология
« Отговор #34 -: 27.09.2007, 21:09:01 »

Голяма такса значи.. ммм лошо!
аз тарся и в двата сайта инфо, но няма. Явно трябва да провера на място.
ако някой знае още нещо да пише !!!
Активен
I ROCK. THAT'S ALL

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Българска филология
« Отговор #35 -: 27.09.2007, 23:16:16 »

renn_g, писах ти лично съобщение.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

iosif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #36 -: 02.10.2007, 21:36:30 »

Здравейте!!Относно специалността чувам различни мнение!!Някой лоши други добри!!Мен лично ми е интересно и се надявам да опра до 4-ти курс!!Първоначално се бях насочил към Икономическите специалности както мнозинството!!Но не съжалявам че се записах тази специалност!!А относно Чобанов и Клео коментарите ме плашат но дано се справя!!!Пожелавам на всички успех и бих се радвал ако студентите от по-горните курсове дават съвети!!Много ще са ни от полза!!Благодаря предварително!!! :handshake:
Активен

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re:Българска филология
« Отговор #37 -: 05.10.2007, 12:56:30 »

Аз също се бях насочила към икономическите специалности, но не стана. Та сега съм БФ и чувам и ми разказват само лоши неща...  :s: Как завършвали едва едва 5-6 човека  :roll:  Беше ми интересно само по Български фолклор, а вече мразя Страробългарския....
Активен
Заключи ме в очите си...

Стеленцетоо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 104
Re:Българска филология
« Отговор #38 -: 05.10.2007, 16:17:21 »

Аз също се бях насочила към икономическите специалности, но не стана. Та сега съм БФ и чувам и ми разказват само лоши неща...  :s: Как завършвали едва едва 5-6 човека  :roll:  Беше ми интересно само по Български фолклор, а вече мразя Страробългарския....
И аз исках някоя от икономическите специалности, но щастието не ми се усмихна. Сега съм приета славянска филология. Ако говориш за старобългарския при Добрев- на мен ми беше интересно, въпреки че бях на последните места в залата и трябваше да се напрягам да чуя нещо. Най- трудното предстои, не че искам да те плаша, но това е истината! :) Успех занапред!  :y:

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #39 -: 05.10.2007, 19:46:09 »

БФ имаме старобългарски при доц. Пенев ,а от това, което чух и от асистентката по-късно, ми стана ясно, че доста ще отпаднат още първи курс заради това, не е шега работа тази дисциплина и самият изпит  :wink:
Активен