argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 66876 пъти)

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #40 -: 06.10.2007, 15:23:34 »

Аз също се бях насочила към икономическите специалности, но не стана. Та сега съм БФ и чувам и ми разказват само лоши неща...  :s: Как завършвали едва едва 5-6 човека  :roll:  Беше ми интересно само по Български фолклор, а вече мразя Страробългарския....

Да ти кажа не е много хубаво това за Старобългарския, защото идея си нямаш после колко дисциплини ще ти се базират точно на него... Ще ти стискаме палци не да го заобичаш, но поне да го разбираш-успех!  :y: иначе за Пенев наистина-само тройки пише на изпита... или къса. Четворката при него е празник... и все пак - дано свикнеш с мисълта, че СБЕ е важен  :wink:
« Последна редакция: 06.10.2007, 15:25:09 от Gabby »
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Българска филология
« Отговор #41 -: 08.10.2007, 08:09:51 »

Засега не сме имали при доц. Чобанов и доц. Бучков, но едвали ще са ми по-страшни от Пенев!Една лекция ми беше достатъчна да изпадна в ужас и да свържа всичко, което съм чула и прочела за него с образа му!Не знама само на мен ли ми се струва, че този човек още от първата лекция си решава да къса, просто самото му поведение сякаш ти нашепва "Няма да минеш!" :s: Не ги обича той тези "животни" студентите и това си е! :-D
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #42 -: 08.10.2007, 21:50:49 »

Оооо ама той Пенев е толкова дружелюбно настроен... наистина... весел човек, даже на вид изглежда като онези, които наричат "благ човек". Може би нещо не му е било ден. Успех като видиш Чобанов  :hihi: Той ще ти се види направо страшилище  :evil: ама пък не се стряскай толкова- за всеки изпит ако си си научила както трябва просто няма как да те скъсат. Успокой се и да не ти пука кой как те гледа (или не те гледа), а гледай да разбереш нещо като ходиш на тия лекции  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Българска филология
« Отговор #43 -: 09.10.2007, 18:42:17 »

Може и да е благ, но при нас още не е показал тази си страна! :-DА за Чобанов-още нищо, защото го няма, но от другата седмица ще се бутаме филологиите при него(блазе му на този, който свари място) :roll: и ще видим ще се плашим или не!Много стреснати сме първокурсниците, ей! :-P :-D
Благодаря ти, за успокоенията! :-)
Активен

Filosof

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #44 -: 09.10.2007, 20:48:59 »

значи казвам се Димитър Шопов и тази година съм 1-ви курс. Ще помоля своите колеги които също са 1-ва година да ми пишат на Л.С. , а към вече завършилите и по-отворени откъм Б.Ф.  моля ако имате материали и неща с които бихте могли да ни помогнете пишете ни , за да улесним в известна степен живота си. Просто мисля , че ако се отдам изцяло на учене ще се справя с доста високи резултати , но както знаете и както често се случва живота не е лек и всеки работи и се стреми да има по- висок доход. При мен този факт също е в действие и съм доста зает и мисля , че не мога да отделя голямо внимание на Б.Ф.. В лекциите и в упражненията ми е доста интересно ,  но не мога да отделя достатъчно внимание на всички неща искам да помоля всички , ако някой може да ми помогне с материали , произведения , учебници и т.н. да ми пише. Блгадоря предварително
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #45 -: 11.10.2007, 12:03:06 »

Философе, всичко, което ти трябва, го има в библиотеката. Ако нещо няма в университетската, то в "Иван Вазов" ще го имат. Само трябва да си изкараш карти-за нашата е безплатно, за другата е 5лв.

Ланна има време, ще почне и майтапи да пуска и да се усмихва... ама за изпита нищо не обещавам  :roll: повече от 3... не, че е невъзможно, но... трудно  :-(  А при Чобанов... при нас поне беше бутане, бутане за първите редици, пък после изпитът ни беше изцяло писмен, та нямаше никакво значение  :hihi:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re:Българска филология
« Отговор #46 -: 11.10.2007, 18:29:35 »

Lanna, аз подочух, че и другата седмица нямало да го има Чобанов  :roll:  Но не съм сигурна.
А освен СБЕ се надявам и останалите дисциплини да ми станат интересни, иначее...лошо  :s:
Активен
Заключи ме в очите си...

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #47 -: 11.10.2007, 21:42:15 »

Да, и аз така разбрах, че другата седмица няма да имаме лекции по Езикознание. На мен лично най ми допадна преподавателката по Фолклор - Николова. Изглежда много мила и готина, мисля, че и на другите тя най-много им хареса .
Активен

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re:Българска филология
« Отговор #48 -: 12.10.2007, 15:36:43 »

Да, доц. Николова и на мен ми допадна. Говореше нормално, пускаше шеги, усмихваше се  :y: Изглежда ми точна  :wink:
Активен
Заключи ме в очите си...

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #49 -: 13.10.2007, 12:57:34 »

Тя и на изпит е точна :)
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re:Българска филология
« Отговор #50 -: 13.10.2007, 14:01:27 »

За изпита при нея ще мислим 2-рия семестър  :wink:
Искам да попитам за изпитите нещо - тези, които си ни преподават ли ще ни изпитват или може някои друг също? Както сега по Български фолклор ни е доц. Николова и асистента и, само те ли ще са на изпита?  :roll:
Активен
Заключи ме в очите си...

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #51 -: 13.10.2007, 15:17:28 »

Дам, даже след въпросния втори семестър доц. Николова май ще се пенсионира. Но още първия семестър ни чакат други изпити. Какво мислите за асистент Карастанева (Езикова култура) от досегашните Ви впечатления ?
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #52 -: 15.10.2007, 18:21:39 »

Карастанева е малко странна, но пък е супер точна-няма да се плашите... само да не се изтровите от цигарен дим  :roll:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Българска филология
« Отговор #53 -: 16.10.2007, 22:35:22 »

Съгласна съм, че доц. Николова е много мила!Дори и хапчета за гърло раздаваше последния път! :-DОбаче и Янков по УОЕ е невероятен!Няма такъв човек просто-много е забавен и при него никак няма да ми липсва желание да влизам в часовете му.Просто не бих ги пропуснала! :roll:
Активен

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #54 -: 16.10.2007, 23:34:55 »

От всички асистенти наистина той е най-готиният. Аз също не бих пропуснала упражнение при него. Изглеждаше ми много строг в първия момент, но се оказа много интересен и разговорлив на всякакви теми. Разказва много интересни неща  от различни области и е истинско удоволстие да го слушаш, чак не разбираш кога е свършил часът  :-D
Активен

Стеленцетоо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 104
Re:Българска филология
« Отговор #55 -: 16.10.2007, 23:53:13 »

От всички асистенти наистина той е най-готиният. Аз също не бих пропуснала упражнение при него. Изглеждаше ми много строг в първия момент, но се оказа много интересен и разговорлив на всякакви теми. Разказва много интересни неща  от различни области и е истинско удоволстие да го слушаш, чак не разбираш кога е свършил часът  :-D
Да, съгласна съм за Янков. Такива махтапи пуска, че чак да му се чуди човек  :-D

Лисичка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • Smile to hide the pain...
Re:Българска филология
« Отговор #56 -: 21.10.2007, 00:27:33 »

На мен Янков ми хареса и като стил на преподаване, говореше бавно, обяснява добре, ако трябва повтаря и после питаше има ли въпроси, общо взето стреми се да няма неразбрали  :bravo:
Но да не се отклоняваме от БФ. Онзи ден се запознах с едно момиче, което е 3-ти курс БФ и просто като чу че и аз съм БФ....на няколко пъти ми пожела успех, ама много успех...че не завършвали много хора  :-(
Активен
Заключи ме в очите си...

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #57 -: 21.10.2007, 11:45:06 »

Успокой се! Те не завършват много хора-вярно е, но причината е, че много хора записват БФ, колкото да учат нещо, докато успеят да се прехвърлят в исканата специалност, или, както беше в предишни години, за да отбият момчетата казармата...  :-X Затова завършват има-няма 20 човека  :? Не казвам, че не е трудно-има и такива, които поради невзети изпити се отказват, но на фона на другите... единици. И все пак успех  :wink:
« Последна редакция: 21.10.2007, 11:46:41 от Gabby »
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Ara

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Hunting with a Word that cuts like a Sword...
Re:Българска филология
« Отговор #58 -: 24.10.2007, 23:58:19 »

За Янков няма спор. Пич е отвсякъде. Обаче от сега да ви кажа, че няма да ви е от помощ при изпита при Чобанов.  Напоследък виждам, че и Дечев е много точен. И като цяло няма какво да се плашите от БФто. Много хора не свършват, защото и не започват. Който ме познава знае, че съм голям безделник, а си зех изпитите съвсем нормално (с пет поправки, обаче това няма нищо общо  :-D ). Четете си литературите, ходете от време на време на лекции и те така  :wink: И не прекалявайте много с Тарикати  :-D
« Последна редакция: 25.10.2007, 00:33:18 от Ara »
Активен
If you can't join them, beat them...

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #59 -: 25.10.2007, 12:49:17 »

Ааа, тук не съм съгласна  :roll: Янков ще ви е от голяма полза-не само за езикознанието, а и за още мноого други изпити... стига да слушате и какво обяснява, а не само на майтапите да включвате сензорите  :wink:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!