argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67059 пъти)

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #60 -: 26.10.2007, 19:25:29 »

Здравейте! Аз също съм в първи курс българска филология. На 18 ноември ми предстои изпит по езикознание при доц. Чобанов. Нямам представа как изпитва и не успях да си намеря учебника, който той препоръча. Не бях и на лекциите, защото се записах много късно. Ще бъда благодарна, ако някой ми помогне със съвет или с някакви материали. Благодаря предварително! :-)
Активен

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #61 -: 26.10.2007, 22:22:36 »

taigy,
задочно ли учиш БФ ? Аз съм редовно и ще имам също първия семестър изпит при доц. Чобанов,ако не си бил/а на лекции досега при него, ние имаме всяка сряда от 9 часа в 6-та аудитория,може някой път да дойдеш на лекции с нас.Поне може доста от въпросите ти да ти се избистрят  :wink:
Активен

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #62 -: 27.10.2007, 12:18:20 »

Да, задочно обучение. Благодаря за информацията, ще се опитам да дойда на лекциите. Адрес: taigy@abv.bg
Активен

kalista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • I love Xavier Naidoo
    • http://www.kalistabg.sladur.com
Re:Българска филология
« Отговор #63 -: 05.11.2007, 23:02:34 »

:) Деца,  :wink: 4-ти курс съм,редовно. Питайте всиииичко, което ви валнува за специалността !  8-)
Активен
"Трябва така да се нареди животът, че всеки миг от него да бъде значителен"(Лермонтов-"Бащи и деца")

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Българска филология
« Отговор #64 -: 05.11.2007, 23:13:29 »

:) Деца,  :wink: 4-ти курс съм,редовно. Питайте всиииичко, което ви валнува за специалността !  8-)
Бих попитал дали си чела "Радини вАлнения"? :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #65 -: 06.11.2007, 09:13:54 »

:) Деца,  :wink: 4-ти курс съм,редовно. Питайте всиииичко, което ви валнува за специалността !  8-)

Здравей.На мен ми е много интересно да споделиш  впечатления за доц. Бучков.Скоро започнахме лекциите при него, не съществува учебник, от който да се учи по неговата дисциплина,а от лекциите е доста трудно.Забелязвам и колегите по време на лекции се чудят какво изобщо да запишат от всичко, което толкова бързо говори.Асистентът ни препоръча едно помогало по литературна теория за среден курс, но не смятам,че трябва само на него да се разчита.Би ли споделила как и откъде си се готвила за този изпит в първи курс ?Все пак БФ имаме повече часове при него,отколкото другите, на които преподава и вероятно ще изисква повече от нас.
Активен

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #66 -: 07.11.2007, 20:24:54 »

Аз, като начинаеща в БФ, не знам как протича един изпит при доц.Чобанов. Искам да имам някаква предварителна информация. Изпитът ще бъде писмен, групата се състои от около 40 човека. Всеки ще си тегли билет или за всички ще има един и същ въпрос? Моля, ако някой знае, нека отговори, защото тази неизвестност ме притеснява малко. Благодаря! :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #67 -: 08.11.2007, 12:11:11 »

При Бучков записвайте всичко-ще ви помогне после като си четете нещата да си спомните за какво точно е ставало въпрос. А при Чобанов няма универсален отговор на въпроса за протичане на изпита, но щом ви е предупредил, че ще е писмен, значи или ще бъде тест, или ще ви зададе въпрос... до сега не съм чула да има билетчета при него и да си теглят хората...
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #68 -: 08.11.2007, 12:34:21 »

Благодаря за информацията, все пак е нещо. Дано всичко да мине добре, защото четох и чух много противоречиви коментари за Чобанов. А за Бучков идея нямам....
Активен

kalista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • I love Xavier Naidoo
    • http://www.kalistabg.sladur.com
Re:Българска филология
« Отговор #69 -: 08.11.2007, 20:45:30 »

Първо и най-необходимо условие за взимане на изпита при Бучков е да знаеш идеологиите на  Михаил Бахтин относно теория на литературата. Бахтин е кумирът на професора, ако вече не сте забелязали. За жалост е трудно смилаем. Ето любимата ми мисъл от него, ако случайно запецне работата, докато ви изпитва, може да се цитира, малко "ни вклин,ни в ръкав", но със сигурност ще му стане драго:" Да престанеш да си предстоиш, да си вече "всичко тук", значи духовно да изчезнеш"  :wink: Пита също на изпита,независимо какво ще ти се падне, за ОПОЯЗ. Важно  е и  да не пишеш със свои думи , а по-.."академично"(за предпочитане с негови цитати) ; и естествено пракическата част  при асистента е важна, тъй като Бучков сумира оценките, но тя минава по-леко.
Колкото до доц.Чобанов , май винаги има доста скъсани, защото от хиперболизации, митове и легенди  всеки е толкова наплашен  , че  на изпита от стрес не може да си напише спокойно темата  :roll:
p.s.: Благодаря на коректора на форума А.П.(сигурно е съкращение от Апокалиптичен Педантизъм)
Активен
"Трябва така да се нареди животът, че всеки миг от него да бъде значителен"(Лермонтов-"Бащи и деца")

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Българска филология
« Отговор #70 -: 09.11.2007, 13:49:00 »

За Бучков се чете най-добре от лекции (качествени), така че записвайте, макар че е трудно.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #71 -: 09.11.2007, 16:30:11 »

Благодаря, и двамата сте доста изчерпателни. Каквото и да става, тези изпити трябва да минават.  Наистина термините са доста объркващи и човек, само като ги чете, изпада в стрес, камо ли да се опитва да докаже и на двамата преподаватели, че е подготвен все пак. Е, не колкото тях....  :mmm:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #72 -: 09.11.2007, 19:35:55 »

научи за художествена интенция-дава го като спасителен въпрос  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Ara

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Hunting with a Word that cuts like a Sword...
Re:Българска филология
« Отговор #73 -: 10.11.2007, 18:22:59 »

Също и тропите са много важни (пак като спасителен въпрос)  :wink:
Активен
If you can't join them, beat them...

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #74 -: 11.11.2007, 18:51:39 »

Благодаря, наистина съветите ви са добри  и много важни за мене. Ако се сетите още нещо, пишете, моля. Щом е за каузата приемав всякакви стратигии. :-)
Активен

malvinarium

  • Гост
Re:Българска филология
« Отговор #75 -: 12.11.2007, 14:10:13 »

Наистина доста полезни неща написаха колегите,за което им благодаря. :-)
Да се надяваме, че нещата няма да опрат до "спасителните" въпроси и ще се справим добре с изпита, когато му дойде времето.  :wink:
Активен

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #76 -: 21.11.2007, 15:28:19 »

Колеги филолози, спешно се нуждая от качествени лекции за увод в литературната теория. На 15 декември имам изпит при Бучков. Имам една купчина книги и няколко лекции, но едва ли ще успея да се справя с материала. Много е лошо, когато не си бил на лекции и то не по твоя вина, но какво да се прави. Ако някой може да помогне, срещу заплащане разбира се и благодаря :-)
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Българска филология
« Отговор #77 -: 05.12.2007, 20:49:08 »

На 15 този месец имам изпит при доц. Бучков, а не знам как протича изпитването при него - дали изпитва устно, писмено или първо изпитва писмено, а след това задава въпроси върху написаното. Ако изпитва устно, разрешава ли да се записват опорни изрази? Моля Ви колеги, помогнете, много съм притеснена.  :-( Благодаря предварително. :handshake:
Активен
Love, love and love.

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re:Българска филология
« Отговор #78 -: 06.12.2007, 14:44:02 »

първо си пишеш и после отиваш при него и ти го чете. Поне при нас беше така
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Българска филология
« Отговор #79 -: 07.12.2007, 09:24:01 »

Дано и при нас да изпитва така. Аз също имам изпит при Бучков на 15 декември. Той ли задава въпрос или ти  си теглиш? Има ли вероятност за бъде тестово изпитване или всичко е късмет?
Активен