argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?  (Прочетена 27396 пъти)

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #80 -: 27.08.2007, 11:55:29 »

1 пояснение-най-голямата заблуда за 1 потребител\форумец е мисълта,че форумът не може без него.Форумът не само,че може,ами на негово място\на потребителя\ ще дойдат други потребители,които ще го използват за обмен на полезна инф.,без да го превръщат в чат.Това е собственото ми мнение и не цели да засегне,когото и да е.
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #81 -: 27.08.2007, 13:08:48 »

1 пояснение-най-голямата заблуда за 1 потребител\форумец е мисълта,че форумът не може без него.Форумът не само,че може,ами на негово място\на потребителя\ ще дойдат други потребители,които ще го използват за обмен на полезна инф.,без да го превръщат в чат.Това е собственото ми мнение и не цели да засегне,когото и да е.

Напълно съм съгласен!  :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #82 -: 27.08.2007, 18:05:58 »

Безсмислено и тъпо да се продължава писането по темата!
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #83 -: 28.08.2007, 14:17:04 »

1 пояснение-най-голямата заблуда за 1 потребител\форумец е мисълта,че форумът не може без него.Форумът не само,че може,ами на негово място\на потребителя\ ще дойдат други потребители,които ще го използват за обмен на полезна инф.,без да го превръщат в чат.Това е собственото ми мнение и не цели да засегне,когото и да е.
в грешка си, форумът може без нас - да, но вече няма да е същото! :hihi:
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #84 -: 28.08.2007, 17:18:17 »

Може пък така да е по-добре.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #85 -: 28.08.2007, 20:52:57 »

Смятам, че доста хора се поддадохме на емоциите, а който действа емоционално, доста често греши. Това все пак е университетски форум, бил то и по-специален и по-добър от на другите университети.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #86 -: 28.08.2007, 21:07:56 »

 :-) :bow:
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #87 -: 28.08.2007, 21:14:04 »

Обаче, нещата излязоха извън контрол и за това отговорни са само и единствено модераторите и администраторите! Аз апелирам от известно време за по-строги мерки по отношение на изказвания, които грубо погазват честта и достойнството на останалите или в тях има нецензурни думи и изрази.
На мен ми се струва, обаче, че има нещо далече по-притеснително! И това е, че мерки се вземат не защото нещата излизат извън контрол, а поради това, че някой се е обидил! И от това страдат всички потребители! Считам, че това не е справедливо, дори не е редно! ДА, не трябва да се толерира простотията и ДА, наказания трябва да има. Но НЕ и за хора, които не са виновни! Дони, мисля, че ще ме разбереш!

Ами не, не те разбирам. Sorry! Първо, като сме строги почват да мрънкат, като не сме пак същата песен. Аре стига. Само мрънкачи тук. Ти като много имаш концепции, вземи направи нещо. Апелирал си за строги мерки, а в същото време и ти наливаше публик миналия ден. И Публик е затворен, щото не си знаете границата. А не защото съм се обидила. Аз не се обиждам, когато някой ми каже че съм проста, нали се сещаш?! Щото тук не ме познават особено хората, за да ме класифицират... затова и не ми пука кай какво щял да напише за мен. Ако толкова ме вълнуваше и толкова се възпозвах от "властта", комплексирана съм и прочее, щях да изтрия темите, които уж ме обиждат. Както виждате стоят си. Щото не ми пука.
Дони, усещам някакво негативно отношение!!! Виж, колкото и kcx да обяснява, че никой не му плаща, нещата не могат да са- аз решавам, щото е мое!!!
А колкото до това, че трябвало да направя нещо, ок! Нямам нищо против! Работата е там, че аз компютър вкъщи нямам, а съответно и достъп до Интернет!!! Честно казано, не мисля, че е нормално да влизам в разходи, за да модерирам или нещо подобно! Имам предвид, че разликата в цената за 1 час достъп до интернет е сериозна! а именно- 1 лв. на час срещи 1 лев на ден! Има разлика, нали???
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #88 -: 28.08.2007, 23:04:58 »

Гогов, спри с тия удивителни, бе, човек! Сега като ти чета нещата си представям някакъв маниак с пяна на устата и фанатично блеснали очички, като... айде да не давам примери, че всички дето ми идват носят твърде сериозен негативен допълнитлеен смисъл. Сериозно, точката също е пълноправен препинателен знак.

Иначе, ако си беше направил труда да ми прочетеш последния пост и да помислиш (за второто само труд може и да не стигне), щеше да разбереш, че нещата стоят точно на принципа "аз решавам, защото е мое".

Ако в най-големите жеги аз изляза на центъра и започна безплатно да раздавам студена минерална вода марка Х по една малка бутилка на човек, а след малко някой дойде и вземе три бутилки и после се размрънка, че марка Х била гадна и трябвало да взема марка Y и как водата дето съм я раздавал била само леко охладен вместо ледено студена и бутилката дето и получил била леко смачкана... Може и да греша, ама си мисля, че в този случай имам всяко едно право първо да му шибна на тоя скапаняк един между очите и после да си дигна дърмите и да оставя неблагодарниците да мрат в жегата. А те са неблагодарници, защото никой не му каза "Чш, ей пич, не си прав, човека прави нещо за нас безплатно и дори се харчи, а ти тука го плюеш", а вместо това се намериха такива, дето да се размрънкат "Ми да, Y е по-добра, даже Z става повече" или "Ми тя верно не е много студена, всъщност", "И защо пък само по една бутилка" и от сорта.


Сега да видим кой ще има сила да признае пред себе си, че е сбъркал. Не очаквам някакви публични извинения, от тях няма и полза. Но ако се намерят хора да си признаят грешките пред себе си ще е добре. Аз моите които си ги видях си ги отчетох. Сигурно някои не съм ги и видял, но пък съм просто човек все пак :wink:.
Активен
Физически Факултет

VooDooMaN

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #89 -: 28.08.2007, 23:35:08 »

От всичките тези приказки за безплатно предлагане от страна на някой се стигна до проблемите. И понеже някак си не ги предлагаш ти тези неща, по-добре недей налива масло в огъня, ако обичаш.
Активен

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #90 -: 28.08.2007, 23:44:04 »

Хора, стига сте се оправдавали... кой какво направил, кой какво не направил, на кой му бил изтрит пост, пък на кой бил редактиран, не знам си още какво... айде стига сте раздухвали въпроса... просто няма смисъл...
Каквото беше, беше. Даже да ви кажа, на мен Public въобще не ми липсва, даже напротив... форуми под път и над път... на който му се пише, ще намери къде...
Смятам, че доста хора се поддадохме на емоциите, а който действа емоционално, доста често греши. Това все пак е университетски форум, бил то и по-специален и по-добър от на другите университети.
Да, това е университетски форум, така че тук трябва да се разискват въпроси само и единствено свързани с университета, а не на кой му бил изтрит пост, пък кой каква зодия бил, пък някой си търсил захарни ябълки в София...

От всичките тези приказки за безплатно предлагане от страна на някой се стигна до проблемите. И понеже някак си не ги предлагаш ти тези неща, по-добре недей налива масло в огъня, ако обичаш.
VooDooMaN, никой не раздава студена вода просто ей така, щото му е кеф... безплатен обяд няма :wink:
« Последна редакция: 28.08.2007, 23:48:59 от fair »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #91 -: 29.08.2007, 08:24:10 »

Гогов айде стига вече с дългите словоизлияния. Аргументите ти не стават.

Няма какво да добавя след lowstef  :y:.

И хора, вижте, айде без емоция вече, а?!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #92 -: 29.08.2007, 08:34:42 »

Едно добро и може би мъдро утро на всички,

Вижте, наистина напоследък се пооляхме с емоцията. Хубаво би било ако в следващите постове си спестим охарактеризирания на някои потребители или постъпките им. В крайна сметка в момента е ясно, че на всички тук им пука за форума, ясно е че има проблем и е ясно, че бива да го решим. За решението може би ще се наложи да сме по-толерантни един към друг (може би и отстъпчиви, въпреки че има доста засегнати)... аз мисля, че мога да направя това.

Ясно е, че и без петли съмва, но винаги е по-приятно когато съмне с тях... ясно е, че и без 10-20 човека тоя форум ще го има, но винаги е по-добре да има повече ентусиасти... а най-ясно от всичко е, че и без мен в ПУ ще има форум, мрежа, някви авангардни услуги...

От цялата тази история съжалявам най-много за това че умни и интелигентни хора, от едно котило - Пловдивския университет се фъчкаме един на друг кой по-по-най, показваме мускули и се доказваме един на друг... а помислете, колко по успешни бихме могли да бъдем ако работим заедно и не си натриваме носовете взаимно. В ПУ има нужда да се деплойват примерно много мрежови услуги, услуги за които аз просто нямам време. В момента CISCO примерно ни подаряват (на ПУ) 4 маршрутизатора за IPv6 обучение, няма ли да е жалко ако не използваме това и не го правим заедно с ФМИ? Помислете колко знания, опит и активности бихме пропуснали карайки се междувременно... и т.н., интересни задачки - бол. От сичко тва писане искам да разберете гледната ми точка, а тя не е против никой... разбирам негативната емоция на някой към мен, до някъде породена от моята арогантност и може би от тва, че изнервен покрай другата работа нямам нерви да се аргументирам спокойно във форума (това допускам, че е така и за повечето от вас).

Относно Public или новия Open форум за общи дискусии: fair, аз мисля че в един университетски форум е добре да говорим за обществени проблеми, като изразяване на гражданска позиция, актуални събития, противоречиви мнения и дори политика (виждате ли и аз променям позицията си)... разбира се силно искам тези дискусии да се водят в добрия тон, така че един ден да не ни е срам от написаното, да не дразним постваите и т.н., аз мисля че на цената на малко по-малко емоция и доказване във форума може да стане...

Ами това е. За съжаление утре изчезвам от БГ за около 2 седмици и от 12.09. съм плътно на линия всеки ден в ПУ със задочници. Бих се радвал ако междувременно стигнем до някво решение.

Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #93 -: 29.08.2007, 09:15:55 »

Мисля, че утрото е наистина "добро и може би мъдро".
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #94 -: 29.08.2007, 13:32:17 »

Гогов, спри с тия удивителни, бе, човек! Сега като ти чета нещата си представям някакъв маниак с пяна на устата и фанатично блеснали очички, като... айде да не давам примери, че всички дето ми идват носят твърде сериозен негативен допълнитлеен смисъл. Сериозно, точката също е пълноправен препинателен знак.

Иначе, ако си беше направил труда да ми прочетеш последния пост и да помислиш (за второто само труд може и да не стигне), щеше да разбереш, че нещата стоят точно на принципа "аз решавам, защото е мое".

Ако в най-големите жеги аз изляза на центъра и започна безплатно да раздавам студена минерална вода марка Х по една малка бутилка на човек, а след малко някой дойде и вземе три бутилки и после се размрънка, че марка Х била гадна и трябвало да взема марка Y и как водата дето съм я раздавал била само леко охладен вместо ледено студена и бутилката дето и получил била леко смачкана... Може и да греша, ама си мисля, че в този случай имам всяко едно право първо да му шибна на тоя скапаняк един между очите и после да си дигна дърмите и да оставя неблагодарниците да мрат в жегата. А те са неблагодарници, защото никой не му каза "Чш, ей пич, не си прав, човека прави нещо за нас безплатно и дори се харчи, а ти тука го плюеш", а вместо това се намериха такива, дето да се размрънкат "Ми да, Y е по-добра, даже Z става повече" или "Ми тя верно не е много студена, всъщност", "И защо пък само по една бутилка" и от сорта.


Сега да видим кой ще има сила да признае пред себе си, че е сбъркал. Не очаквам някакви публични извинения, от тях няма и полза. Но ако се намерят хора да си признаят грешките пред себе си ще е добре. Аз моите които си ги видях си ги отчетох. Сигурно някои не съм ги и видял, но пък съм просто човек все пак :wink:.
Принципно си прав. Обаче, аз ползвам и форума на Еврофутбол, където също не плащам такса. Само че там няма проблеми, съществува ред и опитите за безсмислени мнения се парират навреме. Мисял, че с малко строгост и тук може да стане! Виждам, обаче, че някои хора си мислят, че в отношението ми има негативизъм. Истината е, че целта ми е само и единствено градивност. Но, добре, както искате...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

VooDooMaN

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #95 -: 29.08.2007, 14:26:01 »

Истината е, че глобалните модератори и админите, дето "колят и бесят", трябва да се кротнат и да не се забелязват с проявите си и не трябва да са на всяка манджа меродия. Ефектът наистина ще е видим. От толкова парадиране, видя се, смисъл няма.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #96 -: 29.08.2007, 15:56:20 »

Нема смисъл от стари песни на нов глас.
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #97 -: 29.08.2007, 17:09:43 »

В идеалния случай няма нужда нито от модератори, нито от глобални такива, нито от повече от един технически администратор.

В реалния случай обаче потребителите не са идеални и те си позволяват понякога шеги и по-свободен изказ, който разбира се трябва да се "модерира". Така, че нека изясним нещата, че действията на модераторите са отклик на потребителската активност, а не самоцелни действия за себедоказване или подобни.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #98 -: 30.08.2007, 10:19:45 »

Ха, точно днес във vicove.com цъфна един виц по темата...

Седи си един пред компа в офиса, чете нещо и коментира:
- Стига бе! Идея си нямах! Не може да бъде! Стига бе! Ако ми бяха казали, нямаше да повярвам! Не може да бъде!
Не издържа един колега и го пита:
- Какво четеш?
- Правилата на форума, в който вече трета година пиша!
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #99 -: 30.08.2007, 16:08:53 »

Хахаха актуално е в моя случай - аз не съм чел правилата на този форум, а преживявам някакси в него.
Активен