argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?  (Прочетена 27450 пъти)

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #60 -: 26.08.2007, 16:27:50 »

Цитат
Заедно без доминиращ да решим кви ще са правилата на модерация на Public и до къде ще са границите...
- това имах предвид.

Цитат
Ей затва си говорим... някой си се тръсва и почва да дава акъл, без да се запознае докъде сме стигнали с достиженията си... може би и никой не е длъжен да го прави - затова трябва да има много модератори, които да го правят - контрола!
- идеята на темата не е ли да се дискутира проблема и да се намери решение?!
Не съм се тръшвал на никой, просто давам предложение и щом се е стигнало до тук значи тези правила са прекалено либерални или не се спазват.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #61 -: 26.08.2007, 16:31:32 »

Не съм се тръшвал на никой, просто давам предложение и щом се е стигнало до тук значи тези правила са прекалено либерални или не се спазват.
Именно бе човек - не се спазват... точно за това трябва да се отстояват от модераторите... Също е ясно, че правилата са общи дефиниции, които подлежат на тълкувание... отново от модераторите. Ето защо искам да направим среща на модераторите, на която да сложим границите на свобода и да потълкуваме правилата. Ако ти пука си добре дошъл...
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #62 -: 26.08.2007, 16:38:41 »

Идеята ми е когато се редактира някое мнение или се заключи тема да се пише долу на темата с червено на основание на коя точка от правилника е редактирана или заключена и от кой модератор, така поне ще има яснота и прозрачност, а не както преди дни стана, един мод заключим тема, друг я отключил, те модераторите незнаят кой какво е правил, а камоли потребителите.Така няма да има хора, които да казват ти ми изтри мнението заради нищо или даже да го казват основанието си го има черно на бяло.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #63 -: 26.08.2007, 16:42:29 »

Ооо, на мен ми е пределно ясно, че се е засегнала, въприки че някои твърдяха обратното ;)

Това обаче не трябва да я накара да се откаже, така се калява човек, всъщост.

AddaLlace не може да ти е пределно ясно, защото не ме познаваш. Не ми пука дали някой ме е нарекъл проста или комплексирана.
Недей да казваш, че не си разбрала какво е станало миналия ден, понеже ти също участваше в наливането на форума. Ок?! Само аз ли мога да си признава, егати...
За отказването интересно... Аре да работиш безплатно за някаква кауза една година, в полза на други хора, които да вземат да се ебават с теб... Пробвай да се калиш. Нали се сещаш, че аз нямам зор. Така, че кефете се и се калявайте... :).

Аз наистина не съм особено запознат с Пъблик, щото не го следя. Изхождам само от принципната гледна точка, която мисля изясних.

Като не си запознат с конкретния случай се чудя въобще кви са тея бъгави общи аргументи, които изкарваш... Щото тука въпросът не е точно принципен, а ad hoc. А и твоите теории често куцат, т.е. остават си само теоретически издържани.

Обаче, нещата излязоха извън контрол и за това отговорни са само и единствено модераторите и администраторите! Аз апелирам от известно време за по-строги мерки по отношение на изказвания, които грубо погазват честта и достойнството на останалите или в тях има нецензурни думи и изрази.
На мен ми се струва, обаче, че има нещо далече по-притеснително! И това е, че мерки се вземат не защото нещата излизат извън контрол, а поради това, че някой се е обидил! И от това страдат всички потребители! Считам, че това не е справедливо, дори не е редно! ДА, не трябва да се толерира простотията и ДА, наказания трябва да има. Но НЕ и за хора, които не са виновни! Дони, мисля, че ще ме разбереш!

Ами не, не те разбирам. Sorry! Първо, като сме строги почват да мрънкат, като не сме пак същата песен. Аре стига. Само мрънкачи тук. Ти като много имаш концепции, вземи направи нещо. Апелирал си за строги мерки, а в същото време и ти наливаше публик миналия ден. И Публик е затворен, щото не си знаете границата. А не защото съм се обидила. Аз не се обиждам, когато някой ми каже че съм проста, нали се сещаш?! Щото тук не ме познават особено хората, за да ме класифицират... затова и не ми пука кай какво щял да напише за мен. Ако толкова ме вълнуваше и толкова се възпозвах от "властта", комплексирана съм и прочее, щях да изтрия темите, които уж ме обиждат. Както виждате стоят си. Щото не ми пука.

Друго важно за тази среща: аз и Дони ще присъстваме и трябва да е преди 30.08. или след 11.09. когато ще съм на линия.

Аз няма да дойда. Аман от срещи безсмислени... А и ми е все тая. Така, че правете каквото искате. Сега, който е осрал положението, да си го оправя.

Всяка игра си има правила и те са за всички, защо не се изготвят едни общи правила, които да се одобрят...
Оценявам желанието на администраторите на форума да го направят колкото се може по-демократичен, но според мен нещата са стигнали направо до "свободия" - анархия и настина има нужда от промяна.

Еми чакаме да ги напишеш тея правила, та да ги одобрим. Успех!
Еми свободия е... Моята концепция за Публик беше следната: там се пишат всякакви общи теми, включително и лигави като "Сватба", "Сериал" и квото се сещате още. Във всяка тема се лафи по темата. Ако някой иска да пише нещо, което няма нищо общо или просто иска да се премине на чат темата Офтопик беше ок. Ама явно това е прекалено строга концепция...

Аз не знам за кой път ще питам и ще отварям въпроса вече, но защо администратора ще върши неща в даден форум като прескача модераторите му. Не хващам логиката.

И защо мислиш, че повече от 1 човек може да модерира определен форум. Представи си драги хората не висят нон стоп на компютрите. Така, че как да се съгласува лоустеф с някой или аз с някой. Или остава да си звъним по жисиемити, тъ дъ съ инфурмираме. Аре моля ти се. Детски химери. И сега не ми изваждай ултра якия аргумент "ти си жена и с теб няма да споря".

Идеята ми е когато се редактира някое мнение или се заключи тема да се пише долу на темата с червено на основание на коя точка от правилника е редактирана или заключена и от кой модератор...

Разкошна идея. Още губене на време, в което може да работиш нещо за някой, който ще го оцени или най-малкото ще си заплати.
« Последна редакция: 26.08.2007, 16:45:36 от Kelli_Mutu™ »
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #64 -: 26.08.2007, 16:52:08 »

Смятам, че всички които пишят в тази тема имат за цел да се реши този проблем!Стига вече със заяждания, оплювания и хабене на излишни нерви...АЗ давам предложение, вие сте админстраторите, вие си преценяте.Не съм се заяждал с никой в този форум и не смятам да го правя.Момента е неприятен, но трябва да му се намери решение...
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #65 -: 26.08.2007, 16:55:34 »

Идеята ми е когато се редактира някое мнение или се заключи тема да се пише долу на темата с червено на основание на коя точка от правилника е редактирана или заключена и от кой модератор...
Това е добро пожелание, но не мисля, че ще се прави дълго. На постващите трябва да им е пределно ясно защо поста им е изтрит, дори без да са чели правилата... но ако искаш да си модератор и да правиш това - намирам го за готин feature.

След поста на Дони, мисля че ситуацията стана много деликатна и напечена, така че наистина давайте по-умерено с постването (AddaLlace, cipher, Gogov, all). Ще очаквам все пак такова развитие на нещата, че наистина да се видим на среща и обсъдим спокойно нещата ... за да има скоро пак Public.
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #66 -: 26.08.2007, 17:03:11 »

Пример:
Има определени правила номерирани по точки - http://www.kaldata.com/forums/index.php?act=boardrules

и просто се пише:

На основание точка 1.2 от прафилата на форума!Редактирано от: Ivan (примерно)

Смятам че на Дони като се успокой няма да и проблем да отделя по още 3 секунди от времето си на даден пост:) , ако трябва аз ще и ги плащам, само да не ме разори :)

Това е моето предложение, вие решявате ;)
« Последна редакция: 26.08.2007, 17:05:05 от iliadev »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #67 -: 26.08.2007, 17:10:38 »

Смятам че на Дони като се успокой няма да и проблем да отделя по още 3 секунди от времето си на даден пост:) , ако трябва аз ще и ги плащам, само да не ме разори :)

Това е моето предложение, вие решявате ;)

Еми като ще си даваме предложения нека и аз! Аз предлагам да ти плащам, а ти да го правиш, а?! Няма начин да ме разориш, щото печеля добре, така че ок?!
Пък и за 3 сек. печеля толкова, че да си го позволя. Само дето тая работа не отнема 3 сек....
П.С. Аз съм спокойна ве човек. Само, че просто не ми се занимава вече с нещо за хора, които не оценяват. Тва как по друг начин да го кажа. Като видя, че някой се дърпа за нещо спирам да упорствам. Просто не си налагам концепцията и ви оставям да си създавате какъвто Публик искате.
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #68 -: 26.08.2007, 17:15:28 »

Вече дори шеги не могат да се пускат в този форум, май положението наистина е сериозно... :(

Мен няма да ми пречи, но искам и за другите да е така и да има други.Най-добре да са нечетен брой да може при гласуване да има решение.

Май е по-добре да оставим темата за утре когато всички ще са по-спокойни...
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #69 -: 26.08.2007, 17:57:32 »

по-умерено, по-умерено, по-умерено....добре, ще се опитам, въпреки че аз не съм костелив орех като нашата админка и съм засегната. :?

Като начало да спомена: Кели Муту, познавам те доста добре и най-вече ако трябва да направим сравнение, те познавам по-добре, отколкото ти мен!

"Недей да казваш, че не си разбрала какво е станало миналия ден, понеже ти също участваше в наливането на форума. Ок?! Само аз ли мога да си признава, егати..."
прати ми линк, където съм казала лоша дума за теб!

"За отказването интересно... Аре да работиш безплатно за някаква кауза една година, в полза на други хора, които да вземат да се ебават с теб... Пробвай да се калиш. Нали се сещаш, че аз нямам зор."

не съм разбрала, че ти искаш да се откажеш. Аз се опитах да те защитя, за което горко съжелявам.
Защо ли се ебават с теб? Аз също бих се ебавала с теб, ако ти ми държиш подобен тон и ми говориш по този начин. После си работила за другите, айде сега!

Повече няма да коментирам, ще вметна, че има още много недоизказани неща. Какъв е смисъла обаче? Кели Муту  "аман от тези срещи" - мислих, че ти е приятно да се виждаш с форумните си приятели. Междудругото ти успя и да засегнеш някои твои стабилни поддържици. Браво!

Не виждам смисъл от каквото и да е продължение на тази дискусия, остави най-добре ксх да оправи нещата :)

бях доста умерена ;) Чакам поздравления, хахахахаха
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #70 -: 26.08.2007, 17:57:39 »

Има една книжка, "Пътеводител на глактическия стопаджия". Там има едни момчена, викат им Вогони. Е те там ви е примера какво става с много правила. За чий... кеф... трябва за всяко дребно модериране да се ровя по правилата за да ти цитирам точки, а? Хич не са 3 секундите, да ти кажа, от позицията на някой, дето се занимава с тая работа вече повече от 2 години.

Не знам защо всички си мислят, че във форумите по Интернет има (или трябва да има) свобода на словото и "демокрация". Такова нещо няма по принип, вие тука ще ми го търсите. Форумите, да ви кажа, както и почти всяко нещо в Интернет са продукт. И като почти всеки продукт (включително и в реалния живот), той се предоставя и ползва "as it is" - така, както е. Като си купуваш хляб не почваш да предявяваш претенции колко мая има в тестото, нали? Не даваш акъл на пекаря колко сол да слага. Ако не ти харесва - не купувш/ползваш. Единствената причина гласът на потребителите да се чува е конкуренцията. Както добре се виждаше преди 20-тина години, при липса на конкуренция никой не слушаше хората. То и сега монополистите (енерго, ВиК, топлофикация) се съобразяват само и единствено със закона, но не и с потребителите си. Те могат да се оплачат само пред закона, не и пред съответния предоставящ услугата. И ако в реалния живот последния механизъм по който да принудиш дори и монополиста да те слуша е бойкота - не позлваш, не плащаш и той страда, защото все пак разчита на твоите пари, то тук такова нещо няма. Хората от поддръжката на форума до един даваме по нещо (основно време и нерви, но и това ако е малко...), а не получаваме. Вместо да целувате краката на Наско, за това че въобще има къде да се лигавите/информирате/каквото-там-правите-тук, вие постоянно му мрънкате. Тук той е абсолютен монарх. Точка. Евентуално си е харесал няколко души, на които е делегирал част от "властта" си (то пък голямата власт... :roll: :-X) и дотам. Да, идеята ни е ("ни" понеже за момента поне и аз съм от тях) да направим нещо полезно и приятно за вас. НО! Но, това не значи, че ще се съобразяваме със всяко капризче на всяко мрънкало, което е отделило 2 минути да се регне. Да, аз (а очевидно и НАско и Дони) сме склонни да изслушваме идеи. И дотам. Не сме длъжни, да се съобразяваме с тях. Не сме длъжни, да се обясняваме за всяко свое действие. Ако не ви харесва - е, в Интернет концпцията за конкуренцията поне важи, тук монополисти няма. Вместо да минавате с номера "Щом на теб не ти се занимава дай на мен", зщао не хванете един бепзлатен форум (каквито има доста), да го кръстите forumPU.net или нещо подобно и да видим. Аз дори съм готов да подкрепя популяризирането на един такъв форум. И да видим. Защото всеки може да говори/пише. Ама за другото се искат качества.

Наско, Дони и който още иска, нека наистина седнем на една срещичка. Няма нужда да е скоро - аз на 15 Септември имам държавен изпит, другата седмица няма да съм в града, гледам и Наско до 11-ти няма да е свободен. Но да седнем и да поговорим. Ако межувременно са дадени някакви смислени идеи, ще ги обсъдим и ще видим.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #71 -: 26.08.2007, 18:11:44 »

lowstef  :handshake: :bow:... добре казано, кефиш ме!

За срещата ни с Дони може да е на 12.09 и нататък, за мен е ОК, стига и тя да има желание и време за това. До тогава Public ще си остане read only. Това, което аз постоянно я съветвам и ти си го казал по друг начин:: не може да си приятел със всички, не може всички да те харесват и т.н..., тя това го знае, но в случая е друго - засегната е и изглежда губи желанието си..., което за съжаление би убило и ентусиазма й...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #72 -: 26.08.2007, 18:18:58 »

AddaLlace  не съм те нападала. Просто си излагам гледната точка. Не виждам причина, за да се мъча да правя нещо във форума, като има само нападения и обвинения срещу мен. Като не ви кефя, ок. Няма да се натискам на никой. Друг да поеме нещата.
И незнам кой колко ме познава. Малко хора ме познават в истинския смисъл на думата, тъй като трудно се доверявам на хората (и сигурно има защо). А от разни странични наблюдения и мнение... трудно може да се прецени човек/ситуация или нещо друго.
Не държа на никой никакъв тон. Опитвам се да наблегна на това, че няма да преча на никого повече да прави това, което иска в Публик. Явно, че няма ненаказано добро. Може би като съм се опитвала да направя нещо, всъщност съм навредила.
А относно форумните срещи...какъв е смисълът. Имаше зимата една такава проведена и както виждам на няколко пъти след нея ставаха ексцесии, така че да повторя какъв е смисълът не разбрах?!
А, виж за среща, която е свързана с бира, а не с форума си имам фенове, които ме кефят. И последния път като излизахме беше яко, и вчера в София с Григо и Ники прекарах яко, така че за това си е ок. Ама пак да се събирам за правила и да се оправят нещата... не виждам смисъл.

lowstef  :handshake: :bow:... добре казано, кефиш ме!

И мен ме кефиш!
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #73 -: 26.08.2007, 19:03:37 »

На някой жегата не му понесе! :hihi: Ами довиждане и от мен... беше ми много приятно!
Миленка,  обичам те и ще се видим в скайп скоро! :-*
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #74 -: 26.08.2007, 19:13:41 »

За ваша информация:

* форума Public е преместен в архива и ще е достъпен само за четене;
* Kelli_Mutu™ и ksx - администратори, lowstef - глобален модератор;
* правилата на форума ще се спазват стриктно за всички подфоруми;
* може би след време и при нужда ще има нов Open форум за отворени дискусии;

На всички Public фенове успех! Може би е добре да вземем малко почивка от форумни комуникации.
Активен

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #75 -: 26.08.2007, 19:27:54 »

Наско, мисля, че известно време без Public наистина ще е по-добре. Дори точно това мислих да предложа, но ти ме изпревари.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #76 -: 26.08.2007, 20:05:25 »

Ами... не съм съгласен с такова разрешение на проблема!

Сега знам, че ksx ще каже, че не желае никой да го харесва или мрази заради това и онова, както и че форумът трябва да е по негов образ и подобие (всъщност последното си го измислих аз, но ksx беше достатъчно красноречив)!

Не го обявих гласно, защото е лично мнение, но изглежда Вуду е бил прав - тук нещата се случват на принципа на затвореното общество! На някой му хрумва, че Public (Private) е зле (което си е истина, но моля, четете нататък) и вместо да предупреди форумниците, да им наложи бан, или да приложи някакъв по-разумен похват - кое е най-лесното?

Ами да - нека да затворим форума, нека клъцнем достъпа до онази част, която създава проблеми!

Случайно да сте (сте = администратори) чували притчата за сеяча и зърното?

Форумът е полето, темите в него са житото! Някои теми са обхванати от бурени, но ако се махат бурените - унищожава се и житото!

А да затриеш цялата нива заради 5-6 (и дори повече да са) бурена, които са поникнали в последно време, е това вече наистина ама изобщо не го разбирам!

Аз няма да казвам, че напускам форума завинаги, защото може и да размисля, но в знак на протест спирам да пиша за неопределено време!

Пожелавам успех на всички (дори на администраторите, които напоследък малко прекалиха)!
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #77 -: 26.08.2007, 20:14:43 »

Ще има решение на проблема до два дни.
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #78 -: 26.08.2007, 20:55:15 »

Може би е добре да вземем малко почивка от форумни комуникации.
Много си прав. Аз определено си взимам почивка от форума, а и без това той ми заемаше почти цялата почивка от отпуската ами и напоследък голяма част от работния ми ден. Който иска винаги може да ми пише по кю (има го в профила ми). А и без това на форумни срещи не изгарям от желание да ходя. Предпочитам да се събера на по бира с приятели. На всички останали пожелавам успех и приятни забавления или Have Fun май беше...
« Последна редакция: 26.08.2007, 21:16:12 от Templar »
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #79 -: 27.08.2007, 10:44:07 »

Искам само да кажа, че ултиматуми от рода на "няма да поствам известно време" или още по-радикални "няма да посещавам форума повече" не плашат никого!  :roll: В крайна сметка никой не ви кара да го посещавате на сила?! Според мен кой е прав и кой крив също е без кой знае какво значение. Мисля, че след като ksx е решил така, аз съм склонен да се съглася с решението му. Освен това на мен лично Public изобщо не ми липсва! Това беше частта от форума, която най-малко посещавах и почти не следях. Но като гледам постовете тук проблем за Public май съществува само между 6-7 човека. А колоко са потребителите общо във форума? Така че хора защо не се поуспокоите вече и не се насладите на остатъка от лятото. Проблема във форума ще се реши така или иначе, по един или друг начин, независмо какви ултиматоми поствате и независимо от душевните ви излеяния в тази тема...  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...