argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?  (Прочетена 27395 пъти)

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #20 -: 25.08.2007, 00:26:23 »

Виж, последната тема, която е изтрита вероятно е към колекцията на lowstef. Незнам защо решиха, че съм аз. Но така или иначе аз заставам зад него. Щом го е направил значи има основание. Простоията в Публик се излива във всяка тема. Това означава всяка тема да се заклячва, което е само по себе си бесмислено.
така или иначе не се връзвам на никой... Както казах Наско се ядоса много и той ще се оправя с тея неща. Попитах го дали да пусна Публик като се чухме втория път по повод на форума и отговорът беше "не".
ОК, нека тогава, до завръщането на Наско, да оставим нещата така и да видим дали хората ще се поуспокоят. Само дано да не започнат да наливат в целия форум, че тогава не ми се мисли :-X
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #21 -: 25.08.2007, 00:59:37 »

Нито чета, нито пиша особено в "Public", но занапред ще избягвам още повече да пиша в него и в разни други семейни форуми от поредицата forum.uni-plovdiv.bg. Щом е такава хавата, така ще си спестяваме виртуалните нерви. :)
Активен
Too short signature limits.

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #22 -: 25.08.2007, 01:09:54 »

За да внеса малко светлина по въпроса преди време имах една друга регистрация във форума и от там бях дал идеята за Пъблик форума на Наско. Идеята беше точно такава да се излива всякакво мнение, което не е научна дейност във форумите на самите факултети, а форумите на самите факултети да имат само научна информация или въпроси касаещи дейността им. За сължаление идеята за последното относно постовете във факултетие срещна сериозна съпротива от artanis & co. Е, това имаше някакъв ефект, но временен. За съжаление простотията е като вирусът. Докато има почва за вереене той се разпространява безпроблемно, а тази простотия си намери преносители и се прехвърли и по другите форуми. Тогава Templar се адаптира към настоящия форум и прие така или иначе неписаните правила в него. Оказа обаче че форумът продължава да си е място за избиване на комплекси и всеки да си мисли, че понеже някой е близък с админа и постовете му не се трият. Е, не е така. Нека Наско каже колко мои поста е изтрил, понеже съм нарушил нормалния тон на дискусията или съм се поддал на емоции и пр. Ето защо е тъпо да обвинявате Дони в каквито и да било глупости само защото са в добри отношения с Наско. Дори си нямате и на представа колко пъти ме се е карал заради това, но си взимам поука и гледам нещата да не се повтарят. В Пъблик се изсипа огромно количество простотия, за което не крия че и аз стоя виновен, но нямам намерение да се обяснявам на вас за това. Хората пред които съм отговорен вече знаят. Ето защо ако мислите, че ще ви олекне не обвинявайте Дони за това, а мен. Поемам и вината за глада в Сумалия, войната в Ирак, икономическата криза в Русия и каквото още се сетите, та дори и за това че ви е бъгав комп.

За останалото какви идеи има Наско занапред във форума не мога да кажа, така че оставям той да обясни.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #23 -: 25.08.2007, 07:24:54 »

Templar  :bow: Аз също имам голяма да не кажа най - голямата вина. Може да се каже, че тоя вирус съм аз както и още някои хора. За да има благоденствие и мир, предложих още снощи на Дони да ми даде бан за неопределен период или ако не да не виждам Public още дълго време.
cipher брат не я обвинявай тя няма никва вина, че в Public се наля толкова простотия.
fair стегни се работата ти е да триеш разни мнениея, не те обвинявам но трябва да си малко по - строга.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #24 -: 25.08.2007, 09:41:34 »

Аз не помня какво съм писала  :blush:

Сещам се само, че авенгер нещо ми се зъбеше  :hihi:
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #25 -: 25.08.2007, 09:58:27 »

Показвал ти е ефекта от избелващата паста за зъби :hihi:

Sayos въпросът е не да не посещаваш пъблик форума ами да пишеш малко по-сериозно. Просто напоследък тоя форум вероятно с изкл. на КСК, където поне се обменя смислена информация. Иначе в останалите разни бивши студенти си доизживяват студентските години, или настоящи студенти се оплакват от учебната програма или Найден непрекъснато се оплаква от други ЕП, понеже не били джава и пр. ОК. Учебната програма може да я коментираме и тук, но за да се промени нещо студентите трябва да се обърнат към декана или ректора. А за ЕП. Ами това е като кръчмите които не те кефят. Като не те кефи някой ЕП вместо да мрънкаш срещу него просто не го ползваш така както не посещаваш и кръчми в които всичко според теб е боза. Едно време точно това се опитвах да премахна и споровете да се водят на академично ниво, а не приказвания на маса, но не успях. Е ето какъв е резултата от това.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #26 -: 25.08.2007, 10:48:29 »

fair стегни се работата ти е да триеш разни мнениея, не те обвинявам но трябва да си малко по - строга.
Sayos, не че нещо, но някои хора си имат личен живот извън форума. Аз не мога да стоя тук по 24 часа и да трия мнения, нали се сещаш. Правя каквото мога, когато влезна.

Друг е въпросът, че в последно време много хора се намесих да модерират Public и затова се стигна дотук. И не мога да разбера, защо аз като заключа някоя тема, за която мисля, че ще започне да се налива с простотия, винаги се намира някой, който да я отключи, че даже и пост е изтрил :-X
Активен

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #27 -: 25.08.2007, 11:16:46 »

Във връзка с предния ми пост, айде сега си признайте кой заключи темата "Захарни ябълки в София" :roll: (бтв точно за нея говорих). Доколкото си спомням снощи към 23-24 часа, темата не беше заключена. Хора, излагате се :no:

Наско, май наистина трябва да има някакви правила за модераторите/администраторите на форума.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #28 -: 25.08.2007, 14:28:14 »

Друг е въпросът, че в последно време много хора се намесих да модерират Public и затова се стигна дотук. И не мога да разбера, защо аз като заключа някоя тема, за която мисля, че ще започне да се налива с простотия, винаги се намира някой, който да я отключи, че даже и пост е изтрил :-X

@fair, и аз точно това казах неотдавна в някаква тема, която не знам дали съществува вече. Не може да се иска един модератор на форум да си върши работата и да поема отговорността, като отгоре все се намира някой да барника и да прави нещо през него, без да го уведомява, без да се съветва и т.н. Той за какво е модератор в крайна сметка? Наистина  е нелогично. С теб съм по тоя въпрос. :)
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #29 -: 25.08.2007, 15:17:10 »

Това беше с форума от мен! Не съм артанис, да ви казвам довиждане, но занапред - само на ГСМ или емайл ме търсете!  :#5:
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #30 -: 25.08.2007, 18:00:21 »

Нещата станаха прекалени! Тоя форум наистина почна да се ползва за говорене на глупости!
А колкото до модераторите, мисля, че е правилно всеки да може да модерира само в своята част от форума! А не както е сега всеки навсякъде!!!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #31 -: 25.08.2007, 18:28:11 »

Хай от мен!
До преди малко се удивявах до къде може да стигне "либерализма" в Public - абе хора вие действително сте се оляли, дори на някой не са им издържали нервите (от изтриването на постовете им) и мисля, че ще забравят за тоя форум занапред (сори Вуду).

cipher, ти решаваш дали да се ебаваш с мен/Дони с тъпоумни закачки, на мен не ми пречи, не вярвам и на нея да накривиш шапката... но помисли дали наистина искаш да вървиш по пътя по който си тръгнал... но щом ти е кеф - пикай срещу вятъра.

Вижте, Public действително го оставихме за общи дискусии извън живота в ПУ: политика, общество, граждански позиции и т.н., но това, което се случва в действителност е подобно на флирт чат носталгии от бивши студенти. Всички теми в Public се омотват и в завършека им са напълно идентични - безмислени реплики, нямащи нищо общо с поставената тема, което вече не са общи дискусии извън живота в ПУ, а ползване на ресурските на ПУ за простотия. Това според някой е либерализъм, релакс, нещо приятно и т.н..., но за мен е нещо, което не бива да се допуска в този форум.

Хора, достатъчно интелигентни сте, напълно ви е ясно за какво говоря. Оправданията за липса на точни правила за администраторите/модераторите fair, са ала бала приказки. Мисля, че ти добре знаеш кога какво не бива да се допуска, кажи ми тогава морално ли е да се криеш зад липса на писани правила, аре моля ти се... познаваме се добре за да минаваш с тоя номер... Считам дори, че на повечето постващи тук им е ясно кой пост е коректен и кой не, дори без да са чели правилата на форума!

Нещо около Дони. Снощи, когато се чухме бях на една седловина под вр. Вихрен, където имаше обхват. Говорихме дълго и тя ми предаде сбито какво се случва - решението за скриването на Public и ban-а на някои потребители е мое (дори и леко емоционално), което тя реализира. Не прави чест на тези от вас, които я винят. Аз съм далеч по краен от нея във вземането на подобни решения.

Относно съдбата на Public - бих искал да поговоря, както с нея, така и с други колеги и приятели от форума и да вземем решение кво да правим. Светослав Енков и fair са от поканените. До тогава форума ще остане скрит (или само за четене), а простотия в останалите форуми няма да се толерира, като включително ще ползваме и временни забрани на потребители до форума.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #32 -: 25.08.2007, 18:50:11 »

cipher, ти решаваш дали да се ебаваш с мен/Дони с тъпоумни закачки, на мен не ми пречи, не вярвам и на нея да накривиш шапката... но помисли дали наистина искаш да вървиш по пътя по който си тръгнал... но щом ти е кеф - пикай срещу вятъра.

ksx, не се ебавам с теб, ебавам се с нещата, които се вършат. И се ебавам с Дони, щото не ме кефи напоследък какви безумни работи върши. Не разбирам ти какво ме нападаш мен като аз проблеми с теб нямам. Ако имам проблеми, те са ми с Дони. И с нея ще се разбирам за тях, ако се наложи. Ква е тая странна позиция от твоя страна? Значи, ако аз си разваля отношенията с някой твой приятел, то аз си развалям отношенията с тебе, така ли? Още повече в някакви форуми. Виртуално. Слушай какво, вземи се стегни, щото не сме жени да се държим така. Още повече аз те уважавам по принцип, а ти за един ден 2 пъти ми потъпка всякакво мнение и отношение, което съм имал. Още повече, че дори да те уважавам, не мога да си мълча и да кажа, че се кефя на тва да се премахва цял форум за нечие лично успокоение. В случая на Дони или твое може би. Ако не си достатъчно уравновесен да приемеш казаното ми, проблемът е в теб, мой човек. Аз мисля, че съм се държал коректно с тебе и по-добре ти си ревизирай отношението, щото не е готино.

Поздрави
Активен
Too short signature limits.

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #33 -: 25.08.2007, 18:55:37 »

Въпроси:

1) Толкова ли е трудно да се направи подфорум, в който всеки, който иска да си се носталгира и заяжда с другите форумци? За справка - вижте последната отворена от мен тема!

2) Толкова ли е трудно темите, които са тотално безсмислени просто да се изтрият/заключат и/или писалите в тях да получат времено/пожизнео наказание?

Просто леко ми се губи идеята цял форум, при това ГОЛЯМ да се блокира само заради емоционалните изблици на хората в последно време! Признавам, че и аз имам лек пръст в цялата работа, но някак си не е честно заради двама-трима души АЗ да не мога да публикувам в Public (който по-скоро е Private)!
Активен

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #34 -: 25.08.2007, 18:56:22 »

Хора, достатъчно интелигентни сте, напълно ви е ясно за какво говоря. Оправданията за липса на точни правила за администраторите/модераторите fair, са ала бала приказки. Мисля, че ти добре знаеш кога какво не бива да се допуска, кажи ми тогава морално ли е да се криеш зад липса на писани правила, аре моля ти се... познаваме се добре за да минаваш с тоя номер... Считам дори, че на повечето постващи тук им е ясно кой пост е коректен и кой не, дори без да са чели правилата на форума!
Наско, не съм искала да се оправдавам с нищо, даже напротив. Сори, че е прозвучало като оправдание. Но не мислиш ли, че щом като съм решила да заключа дадена тема, тя трябва да остане такава (визирам "Захарни ябълки в София"), а не след мен някой да я отключва, да трие разни постове и след известно време да я заключи отново?

За чата в Public вчера... мисля, че Дони изигра голяма роля в него, не мислиш ли? Тя просто не трябваше да се вързва на провокациите на VooDoo и да му отговаря.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #35 -: 25.08.2007, 19:08:38 »

Добре.

Направил си си труда, обяснил си, за което благодаря.

Съжалявам, че Кели Муту се е засегнала, може би аз също бих се разтроила, ако бях на нейното място. Обаче, замислял ли си се, ксх, дали тя би се поставила на нечие място и би погледнала нещата от другата им страна. Може би нямаше да се стигне до тук. Това, разбира се, е мое мнение.

В Public може би наистана много простотии се "ръсиха", включително и от мен (да изпреваря, преди някой друг да ме е обвинил). Имаш властта - използваш я. Никой нищо не може да ти каже, дори шапка ти свалям, че обясняваш ситуацията. По горе благодарих.

Всъщност мен не ме интересува кой ще администрира, модерира и т.н. Мен ме предизвиква това, че някой се ебава, както ти се изразяваш, с моите любимци. Ах, каква защитница се извъдих    :hihi:

И не само аз, във форума има сплотени дружинки, които се поддържат. Ти триеш мнения и теми, затваряш секции, слагаш ban-ове и прочие, незнам до къде ти се простира властта. А тези, които не разполагат с нея, какво правят? Наливат, както е модно напоследък да се казва. Заливат с простотия навсякъде.

Ето, ти отново предизвикваш Коалицията. Относо cipher примерно. Той си казва мнението, а ти го обиждаш! За какво равенство говорим?


Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #36 -: 25.08.2007, 19:35:06 »

Отново за всички - това, което Дони е направила вчера е съгласувано и иницирано от мен, а не от нея - тя е просто изпълнителя в тази ситуация - аз нямах достъп до Интернет за да го направя сам... но нали не това дискутираме сега?

Иван Давидов, няма ли да е по-просто да не се генерира простотия? Къв е смисъла да измисляме ред от правилца за да я толерираме? Наистина не те разбирам!

fair кажи ми с две думи важността на тема като "Захарни ябълки в София" - кому е нужен тоя спам (ама точно дефиниция за информационен боклук). Идва един първокурсник и се зачита в тия бълвочи? Защо? - Дай ми само един единствен аргумент и ще "клекна". Относно Дони/VooDoo чата: нека се фокусираме върху принципния въпрос, а не "кой пръв почнал", съгласна? С това не искам да оправдая Дони, просто нека се изясним по принципния въпрос и не се впускаме в излишен offtopic.

AddaLlace, разбирам забележката ти идеално и я приемам. Виниш ме за емоционалната ми намеса - мммда права си, но това е живота... ако не бях емоционален може би нямаше да го има тоя форум, нямаше да го направя, поддържам, да ни има и нас обединени по някъв начин... та емоцията е и добро и лошо нещо, но със сигурност винаги около нас. Относно любимците ти, сори но ако това е VooDoo - той мина всякви граници няколко пъти, включително че пише против моя избор. Хора, които са против избора ми (добър или лош) са против мен... принцип просто. За нещата с cipher - мисля, че в Skype chat се изяснихме.

AddaLlace, all, искате ли да си стиснем ръцете и да правим заедно форум, който е на ПУ и на студентите в ПУ и да служи на всички ни. Кому би била полезна тема като тая за ябълките в София или кой, кога кво слушал и т.н... Няма ли да е по-готино да ползваме Public за обсъждане на важни неща за живота ни, бъдещето ни, кариерата ни и т.н., да споделяме опит, който да е полезен на всички ни?.... Аз съм твърдо за това и със шепа съмишленици като модератори и администратори ще го налагаме, дори на цената да има сърдити и убидени. Сори, но не ми е гузно за такива сръдльовци ;-)
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #37 -: 25.08.2007, 19:56:36 »

Кsx, незнам дали си усетил, но ти с VooDooMaN имате нещо общо. Това е вашето Его и вашата емоционалност.
Да, той ми е любимец.
Не мога обаче да направя нищо за него  :-)

Попаднах преди малко на една статия, по-скоро мнение. Познавате твореца.
Ще си позволя да ви помоля да я прочетете, дългичка е,  но се надявам да ви заинтригува.

http://antoniy.net/?p=75

"Или по-просто казано: влиянието на флагчето (правата, заеманият пост, социалното положение и т.н.) като един определящ фактор на отношението на даден човек към останалите."
                                                                          Из. “Парадокс на флагчето”
                                                                                             Антоний Чонков

Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #38 -: 25.08.2007, 19:58:13 »

fair кажи ми с две думи важността на тема като "Захарни ябълки в София" - кому е нужен тоя спам (ама точно дефиниция за информационен боклук). Идва един първокурсник и се зачита в тия бълвочи? Защо? - Дай ми само един единствен аргумент и ще "клекна". Относно Дони/VooDoo чата: нека се фокусираме върху принципния въпрос, а не "кой пръв почнал", съгласна? С това не искам да оправдая Дони, просто нека се изясним по принципния въпрос и не се впускаме в излишен offtopic.
Наско, темата за захърните ябълки е спам и точно затова съм я заключила. Въпросът не е за важността на тази тема и прочее, а затова, че някой демонстрира излишна власт в Public, като отключва заключени теми.
"Принципният" въпрос, доколкото съм те разбрала, е за това да се ограничи простотията, чата и т.н. в Public. Въпросът е как да стане това, като самият администратор участва активно в чата.

Потребителите на форума трябва да започнат да мислят и да се държат като големи хора, а не като децата в детската градина.
« Последна редакция: 25.08.2007, 20:01:41 от fair »
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #39 -: 25.08.2007, 20:06:13 »

Искам само да спомена нещо, тука пишат разни хора които супер много се кефиха на простотиите където ги пишехме, така, че аре да се замислят те накъде отиваат може би?
Активен