argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Биоинформатика???  (Прочетена 34771 пъти)

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Биоинформатика???
« Отговор #60 -: 29.12.2009, 13:32:19 »

http://www.bestjobs.bg/rabotni-oferti-bioinformatic/41635/4

Все пак някой в България е търсил биоинформатици :)
« Последна редакция: 29.12.2009, 13:34:16 от munroe »
Активен

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #61 -: 12.03.2010, 20:27:04 »

Биоинформатика 3 курс съм и бих искала да задам някои вапроси относно програмата на курса.Защо имаме само едно въведение(подчертавам ВЪВЕДЕНИЕ) в биоинформатика и PERL ,който ще учим само един семестър.Не мисля че е чесно спрямо нас или по скоро спрямо тези,които имат желание да научат нещо(може да сме малко,но все пак ни има) .Неможе ли да се направи нещо по този въпрос,да ни се сложат някои допълнителни предмети свързани с биоинформатиката,вместо да учим неща,който според мен не са ни необходими.
Активен

green light

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Биоинформатика???
« Отговор #62 -: 14.03.2010, 16:59:46 »

Да повечето от нещата които се учат в тази специалност на ненужни, но все пак както каза един от създателите и специалността е компромис мевду няколко факултета.Създадена е единствено с цел да се дърпат пари за семестриални таки  а това че никой няма да си намери работа  не ги интересува .Всичко е преподадено набързо и без никави практичести упражнения а дори да ги има те въобще не са свързани  с теоретичната част.Преподаватели масово не искат да карат лекции а някои дори не идват на изпита през сесията уговорен доста преди това.Специално 4 ти курс сега караме всички глупости и избираеми предмети за които предната година нямаше преподавтел и всичко е наблъскано за последния семестър и вместо спокойно да се готвим за държавния учим неща от предните семестри.Мисля че специалноста е добра но за жалост в пловдивския университет я съсипаха -материалната база е ужастна (учи се в барки има по 1 пипета за 10 човека и мн други нередности).
Активен

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #63 -: 14.03.2010, 21:12:59 »

 :D има нещо вярно,че учим в бараки  :-D ГЕННОТО ИНЖИНЕРСТВО Е ТИПИЧЕН ПРИМЕР  :-).... другата част от лаборатотиите мисля че са добре!!!Не смятам,че за да си добър биоинформатик ти трябват пипети хахахаха(на тях да им се радват молекулярните биолози), по скоро е необходим компютър и човек,който са умее да го използва. Вярно,трябва да имаш и доста добри познания по биология(откъм броя на биологични науки,които сме изучили нямам оплаквания),обаче само с едно въведение и един пърл от нас биоинформатици определено няма да излезе  :-D Затова и зададах въпроса относно програмата... на които така и не получавам отговор.ЖЕСТОТКО СЕ СЪМНЯВАМ ЧЕ ПРОГРАМАТА НИ МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗМЕНЕНА,НО ВСЕ ПАК НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА !!! PS: на един студент,когато утива на изпит не му трябва  нищо друго освен листове,на които да пише и химикал ;) ДАЛИ ЩЕ ТЕ ПАЗИ ДОЦЕНТ,ДОКТОР ИЛИ ЛАБОРАНТКА-не смятам че е от особенно значение!!!
Активен

green light

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Биоинформатика???
« Отговор #64 -: 15.03.2010, 14:55:40 »

ЩЕ цитирам други думи на виден професоф от факултета относно надеждата "още имате шанс за живот с  някоя магистратура"- незнам какво повече да кажа .Относно учебния план тука няма да намериш отговор  а по скоро от  някои преподавател.Колкото за необходимите неща за изпит съгласна съм, но става въпрос за отношението към нас -никой не  знаеше че имаме изпит и тепърва чакахме да се напишат въпроси и т.н
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re:Биоинформатика???
« Отговор #65 -: 16.03.2010, 20:48:41 »

:D има нещо вярно,че учим в бараки  :-D ГЕННОТО ИНЖИНЕРСТВО Е ТИПИЧЕН ПРИМЕР  :-).... другата част от лаборатотиите мисля че са добре!!!Не смятам,че за да си добър биоинформатик ти трябват пипети хахахаха(на тях да им се радват молекулярните биолози), по скоро е необходим компютър и човек,който са умее да го използва. Вярно,трябва да имаш и доста добри познания по биология(откъм броя на биологични науки,които сме изучили нямам оплаквания),обаче само с едно въведение и един пърл от нас биоинформатици определено няма да излезе  :-D Затова и зададах въпроса относно програмата... на които така и не получавам отговор.ЖЕСТОТКО СЕ СЪМНЯВАМ ЧЕ ПРОГРАМАТА НИ МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗМЕНЕНА,НО ВСЕ ПАК НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА !!! PS: на един студент,когато утива на изпит не му трябва  нищо друго освен листове,на които да пише и химикал ;) ДАЛИ ЩЕ ТЕ ПАЗИ ДОЦЕНТ,ДОКТОР ИЛИ ЛАБОРАНТКА-не смятам че е от особенно значение!!!

Щом има желание винаги може да се направи нещо по въпроса, ако има ентусиасти нека ми се обадят. По въпросът за програмата, тя се изменя своевременно, не случайно има нова програма освен старата за бакалаври.
Ако някой има желание да научи повече от предоставеното чудесно! нека заповяда (знае каде може да ме намери).
Все пак не може да се даде всичко за ниво бакалавър. Да не говорим че точно от горните курсове Биоинформатика чувам изрази от сорта - "а защо трябва да ги учим тия сложни неща/глупости" точно засягащи елементарни биоинформатични методи! така че ако някой се чувства ощетен откъм информация с радост ще придоставя такава.

Активен
PLANTGENE.EU

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #66 -: 17.03.2010, 21:31:58 »

ЕНТУСИАЗЪМ В ИЗЛИШАК  :-) Благодаря за отговора,ще имам в предвид написаното ... :-)
Активен

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #67 -: 07.05.2010, 18:05:49 »

ЗАЩО ЗА БОГА В САЙТА НА УНИВЕРСИТЕТА ПРИ МАГИСТАРСКИТЕ ПРОГРАМИ ЛИПСВА МАГИСТРАТУРА ПО БИОИНФОРМАТИКА.  :-X .... КАТО ЦЯЛО ЛИ Е ПРЕМАХНАТА ИЛИ ПРОСТО ПОРАДИ ЛИПСА НА ЖЕЛАЕЩИ. :roll:
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re:Биоинформатика???
« Отговор #68 -: 07.05.2010, 20:34:41 »

След няколко години на "проба" се оказа, че подобна магистратура може да има само ако има хора с ясното виждане на нещата за какво става дума.
Магистратура може да има и при индивидуални бройки на желаещи, достатъчно е желаещите да отговарят на изискванията, в противен случай е мъка както за студентите така и за преподавателите.

За инфо тел 560 или лично.

ПП
@HOMO SAPIENS сайта/форума не е миродавен, щом нещо го няма не означава че не съществува, а че трябва да птърсиш/попиташ където трябва   :hihi:
« Последна редакция: 07.05.2010, 20:38:17 от vesko »
Активен
PLANTGENE.EU

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #69 -: 08.05.2010, 12:40:31 »

"отговарят на изискванията"-това ми се вижда доста относително понятие...  :-(   От малкото което съм видяла от биоинформатиката стигам да заключението че тези изисквания май няма да са малко   :-)
Активен

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #70 -: 08.05.2010, 15:57:59 »

Предполага се че информацията в сайта на университета би трябвало да е актуална !!!...Затова реших да питам :-D . Писах в форума,защото знаех кой ще ми отговори  :-) и така вместо да чакам до другата седмица вече имам отговор.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Биоинформатика???
« Отговор #71 -: 09.05.2010, 09:19:28 »

Защо търсите актуална информация в сайта на ПУ - концепцията отдавана не е тази, а актуалните новини да са в специализираните сайтове във факултетите, например: http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=58

http://bio.uni-plovdiv.bg --- ако тук липсва нещо, събуждайте факултетските ви вебмастъри ;-)
Активен

Truther

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Биоинформатика???
« Отговор #72 -: 09.05.2010, 22:00:21 »

А защо не отидем още по-далеч и не попитаме дали, ако има актуална информация не трябва да я търсите в:

http://plantgene.eu
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re:Биоинформатика???
« Отговор #73 -: 18.05.2010, 22:03:45 »

А защо не отидем още по-далеч и не попитаме дали, ако има актуална информация не трябва да я търсите в:

http://plantgene.eu

Би трябвало да я има в bio.uni-plovdiv.bg (който е факултетно/образователно ориентиран сайт за студенти :-D)

plantgene обслужва по-скоро научната работа на катедрата от колкото обучаващата (за това е на английски).
Активен
PLANTGENE.EU

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re:Биоинформатика???
« Отговор #74 -: 06.06.2010, 21:05:25 »

Някой може ли да ми каже дали се учат чужди езици ( предполагам, че да) в тази специалност и дали на края на семестъра се държи задължително изпит или можеш да се освободиш?
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re:Биоинформатика???
« Отговор #75 -: 06.06.2010, 22:30:02 »

Учат се. Има изпити.
Активен
PLANTGENE.EU

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re:Биоинформатика???
« Отговор #76 -: 22.07.2010, 13:53:45 »

Решила съм да запиша тази специалност, може ли да ми дададете някакви препоръки или поне да си кажете мнението дали сте доволни, че сте избрали биоинформатика или не  :-) Може да изтъкнете плюсовете и минусите, за да имам поне бегла представа какво ме чака...
Активен

Glezoran4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Биоинформатика???
« Отговор #77 -: 28.07.2010, 10:02:58 »

Откажи се от тази специалност , няма смисъл от нея  :-( ;)
Активен

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re:Биоинформатика???
« Отговор #78 -: 28.07.2010, 14:57:58 »

Откажи се от тази специалност , няма смисъл от нея  :-( ;)
Като гледам преди години си бил доста "за", хич ли не си доволен? :cry:
Активен

HOMO SAPIENS :)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Биоинформатика???
« Отговор #79 -: 27.08.2010, 17:04:59 »

SPECIALNOSTTA E SUPER....AZ GO RAZBRAH EDVA V 3 KURS ....NADQVAM SE... DA NE E BILO KASNO.OT MEN DA ZNAE6 -NE SLU6AI HORSKITE PRIKAZKI....!!!V TOQ FORUM PI6AT SULIU I PULIU DETO IDEQ NQMAT ZA KAKVO STAVA DUMA  :mmm:   NAI DOBRE SAMA NAMERI INFO I PRO4ETI :)
Активен