argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо изобщо има сайт на ПФ?  (Прочетена 12658 пъти)

~v~

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Защо изобщо има сайт на ПФ?
« -: 15.10.2007, 10:30:29 »

Кой поддържа сайта на ПФ? По-добре да го няма...разглеждам сайтовете и на ост. факултети, но такова нещо като "Специализиран сайт на ПФ" няма! Дори не си направиха труда да качат програмата...колко ли много време отнема това?! Да не говорим за останалите неща... няма абсолютно нищо, което да ти свърши някаква работа или пак да ти даде някаква яснота... :no:
Явно някой не си върши работата и на никои не му прави впечатление.... :bravo:
Активен

Michelle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #1 -: 15.10.2007, 15:59:27 »

Да, при това важните неща във въпросния сайт от минимум 6 месеца са "В процес на разработка............".
Активен

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #2 -: 15.10.2007, 18:39:34 »

да бе//направо излагация.... да вземат д аго изтрият и тва е...
Активен

sid_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • кво ти кажа бате
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #3 -: 22.10.2007, 13:34:10 »

абе хора нали като всяко подразделение на ПУ и ПФ требва да си има сайт тва , че на вас не ви харесва не друг въпрос! :finger:
Активен
Харесвам своите колежки

mrKiLLEr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #4 -: 24.10.2007, 22:52:00 »

абе хора нали като всяко подразделение на ПУ и ПФ требва да си има сайт тва , че на вас не ви харесва е друг въпрос! :finger:

 :handshake:
Активен
Silentbet.com - Работещ линк за bet365 България

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #5 -: 24.10.2007, 23:22:21 »

ми кое да ми хареса
липсата на информация в сайта ли?...
качването на инфото сигурно става за 10 мин ама кой му се занимава...
Активен

NG

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #6 -: 30.10.2007, 18:08:14 »

За сведие на мрънкащите колеги, които даже не са си направили труда да се заитересуват за какво става въпрос мога да кажа, че в момента се разработва напълно нов сайт на факултета и докато не се завърши, ще се задоволият с информацията от инспекторките си! Който си мисли че е много лесно да се вкарва цялата информация в сайта, нека ми се обади и ще му дам възможност да се изяви (тъкмо ще ми покажете как става тоя номор за 10 минути....)!  Що се отнася до програмата има я ето тук http://uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=313  само че пак някой го е домързяло да погледне или пък си пише само ей така да се чувства "значим" и "важен"!
« Последна редакция: 30.10.2007, 18:53:58 от NG »
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #7 -: 01.11.2007, 08:24:40 »

за ваше и наше сведение тоя сайт се разработва от половин година
за ВАШЕ сведение всичски са си направили труда да намерят програмата и пак за ВАШЕ сведение по темите във форума именно аз съм пускала линк с програмата,така че айде да не се заяждаме и обиждаме...който му е изнервено не е тук мястото да си избива настроенията  :wink: :-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #8 -: 01.11.2007, 10:34:15 »

Аз съм инициатор, който се захвана да прави нов сайт на ЮФ. Разработването не е чак толкова сложно и трудно (аз за пръв път правих подобно нещо), че да се прави половин година. След като сайта е готов инфото се слага доста бързо. И колегата е прав, че примерно да качиш една програма или нещо подобно не отнема повече от 10 мин. Незнам вие какво правите половин година, но това е доста време  :-X.
Успех със сайта!
Активен

gigata_83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #9 -: 05.11.2007, 18:35:22 »

наистина е занемарен сайта
Активен

yri

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • FMI admin
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #10 -: 05.11.2007, 22:59:47 »

ми кое да ми хареса
липсата на информация в сайта ли?...
качването на инфото сигурно става за 10 мин ама кой му се занимава...

Качването на информацията НЕ става нито за 10 нито за 1000 минути, особено ако трябва да прехвърлиш целия досегашен сайт с всичките му "бози" в новата система. Колегата прави не само това а и качва още допълнителна информация която я няма на старият сайт. Също така попълването на сайта се прави от 1 човек (до колкото ми е извесно), но нещата не зависят само от него, а и то хората които му "спускат" тази информация - декан, секретарки, инспекторки ... и сигурно още сумати хора които често не знаят какво искат. Аз работя в съседният факултет така че съм наясно горе долу с нещата. Не се нахвърляйте върху колегата, не той е виновният!

Аз съм инициатор, който се захвана да прави нов сайт на ЮФ. Разработването не е чак толкова сложно и трудно (аз за пръв път правих подобно нещо), че да се прави половин година. След като сайта е готов инфото се слага доста бързо. И колегата е прав, че примерно да качиш една програма или нещо подобно не отнема повече от 10 мин. Незнам вие какво правите половин година, но това е доста време  :-X.
Успех със сайта!

Сайта не е обикновен html или php, а е CMS система с множество потребители с различни права в/у отделните секции, подобен е на http://pu.acad.bg/ и http://pu.acad.bg/smolyan/ . Не знам колко човека са работили по цялата CMS система, но не са 1-2 ма. Както и да е, до колкото ми е известно  системата е готова от известно време, и е частично запълнена с данните от старият сайт, само остава да се въведе останалата необходима информация. Както казах по горе това не зависи само от колегата, а и от други хора. Все пак това е доста работа, така че ако някой желае да му помогне може да се свържи с него.
NG остави координатите, ако има желаещи да знаят къде да те намерят ;)
Активен
Поздрави от
         The Bash Master Club

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #11 -: 06.11.2007, 17:12:47 »

единствения който се е нахварлил е колегата който се впусна в обяснение колко трябва и колко не трбва за тоя проклет сайт.на откриването на 1окт деканката ни съобщи че сайта е готов и до часове ще бъде пуснат.. е да ама стана месец и нещо и ние си чакаме... цяло лято е можело да се събере основната информация и да се добави в рамките на няколко сед само последните доуточнения...
и все пак не ме интересува особено на кой колко време му трбва
обсъждаме факта че сайт на този факултета ни  липсва от мн мн мн мн време...другото масата от народа не го интересува нали?
Активен

NG

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #12 -: 06.11.2007, 21:36:07 »

Писнало ми е от колеги, които само се оплакват, сипят пумия навсякъде и нищо не правят...
Искам да попитам ZaiKa`BaiKa, какво ти си направила освен да мрънкаш че това не ти харесва онова не ти харесва а? Аз съм се хванал със сайта и какво, насреща само се оплакват, ами вземете и вие да направите нещо... Как може навсякаде да има мнения кое не ви харесва, но като пуснах тема за ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ (http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?PHPSESSID=a0e15dda322b39d6ec8b3defc8a1d7d3&topic=5801.0) никой и един коментар не написа там...
Явно в тоя факултет колегите само имат големи претенции но когато трябва те да направя нещо ... е май нищо не правят... 

P.S Yri благодаря за подкрепата, но май няма голям смисъл да им обясняваш...
А желаещите да се свържат с мен ще са хора на които им пука и им се занимава, според мен тези хора
се появяват на сбирките на ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ, а повечето там вече ме познават или ще се запознаят с  мен лично :)
Но ако чак толкова има Желаещи: vselena2@abv.bg (и по полека да не се избиете има работа за всички  :wink: )

P.S. 2 Незнам какво е казал Декана, сайта наистина е готов, но само на български! Мога да го пусна и така но на мен лично не ми се нрави идеята!

P.S. 3 Ако някой си мисли че си нямам друга работа освен да се занимавам със сайта много греши!! Пък да  не говорим лятото (когато не съм на лекции) да идвам до унивеситета, да събирам информаця (от инспекторките, секретарките по катедри и т.н., които по всяка вероятност са в отпуска) и да правя сайт.... Е не е познал  8-) 
« Последна редакция: 06.11.2007, 22:09:03 от NG »
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

btilov

  • Гост
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #13 -: 06.11.2007, 22:26:52 »

Писнало ми е от колеги, които само се оплакват, сипят пумия навсякъде и нищо не правят...
А желаещите да се свържат с мен ще са хора на които им пука и им се занимава, според мен тези хора
се появяват на сбирките на ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ, а повечето там вече ме познават или ще се запознаят с  мен лично :)

Уважаеми/а NG, след като сте във ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ Вие най-добре знаете, че сте там да защитавате не правата и интересите на ръководството, а на студентите. Факт е, че има проблем със сайта и смятам, че е по-правилно да се отнесете с по-дипломатично обяснение към въпросната критика, още повече, когато е с аргументи. И тъй като сте известен/на активист Ви препоръчвам да си напишете не само имейла, но и имената, специалността и курса, за да могат повече хора да се обръщат към Вас, когато имат проблеми. Благодаря Ви предварително.

Поздрави,
Б.Тилов
Активен

NG

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #14 -: 06.11.2007, 22:56:56 »


Уважаеми/а NG, след като сте във ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ Вие най-добре знаете, че сте там да защитавате не правата и интересите на ръководството, а на студентите. Факт е, че има проблем със сайта и смятам, че е по-правилно да се отнесете с по-дипломатично обяснение към въпросната критика, още повече, когато е с аргументи. И тъй като сте известен/на активист Ви препоръчвам да си напишете не само имейла, но и имената, специалността и курса, за да могат повече хора да се обръщат към Вас, когато имат проблеми. Благодаря Ви предварително.

Поздрави,
Б.Тилов

Да Благодаря на колегата Борис Тилов за напомнянето! Казвам се Ангел Димов 2-ри курс Психология.
И ще напрвя уточнението че аз съм поел отговорността пред Ръководството за сайта (и затова приемам коментарите доста лично)! Мога да кажа че работата съвсем не е малко! В момента българската версия е готова (като изключим правописните ми грешки  :blush: ), но с английската няма да се справя сам! Може да се пусне в този си варинт но като правя нещо ,  го правя като хората... Ако колегите толкова държат мога да говоря с Ръководството сайта да се пусне в този си вид... 

P.S. Според мен наистина трябва колегите да се активизират малко повече и да мрънкат малко по малко и да вършат по нещичко което е от полза на всички !!

P.S. 2 Това е цитат който много ми хареса и не се сдържах да го покажа  :bravo:
И аз ще се опитам да изкажа възмущението си от......... всички "ревящи" . На всеки може да се случи да изпадне в затруднено положение, да има проблем свързан най-вече със собствената си гордост, засегната от "някой" от университета, да и моето его пострада, но защо трябва да го разбере целия свят. Така че, уважаеми колеги, опитайте да търсите отговори, а не рамо на което да поплачете.
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #15 -: 12.11.2007, 23:43:52 »

ами колегата,който се е заел със сайта ми е колега и по специалност.
с правописа няма проблем да помогна.
в училище съм била отговник на класа и знам каква е отговоността и напрежението по такива съвети макар и не на това ниво.не отправям критки за идеята,колкото да се заям, но за момента смятам, че ще ни свърши идеална работа и сайт само на български- временно докато се оформи и на английския или там на какъвто език ще се прави.
знам колко е  трудно да се намери някой,който да се захване да върши черната работа ,но нека се отнасяме с по-малко агресия към "критките" и недоволството на някои
нали така ни учат професорите по нашета специалност  :-)
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #16 -: 14.11.2007, 22:57:52 »

ами колегата,който се е заел със сайта ми е колега и по специалност.
с правописа няма проблем да помогна.
в училище съм била отговник на класа и знам каква е отговоността и напрежението по такива съвети макар и не на това ниво.не отправям критки за идеята,колкото да се заям, но за момента смятам, че ще ни свърши идеална работа и сайт само на български- временно докато се оформи и на английския или там на какъвто език ще се прави.
знам колко е  трудно да се намери някой,който да се захване да върши черната работа ,но нека се отнасяме с по-малко агресия към "критките" и недоволството на някои
нали така ни учат професорите по нашета специалност  :-)

Като ти чета поста ми става ясно, колко го разбираш правописа:
"ОТГОВОНОСТТА" е наистина голяма, особенно ако не си чувал за spell checker!
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #17 -: 15.11.2007, 23:18:46 »

ами колегата,който се е заел със сайта ми е колега и по специалност.
с правописа няма проблем да помогна.
в училище съм била отговник на класа и знам каква е отговоността и напрежението по такива съвети макар и не на това ниво.не отправям критки за идеята,колкото да се заям, но за момента смятам, че ще ни свърши идеална работа и сайт само на български- временно докато се оформи и на английския или там на какъвто език ще се прави.
знам колко е  трудно да се намери някой,който да се захване да върши черната работа ,но нека се отнасяме с по-малко агресия към "критките" и недоволството на някои
нали така ни учат професорите по нашета специалност  :-)

Като ти чета поста ми става ясно, колко го разбираш правописа:
"ОТГОВОНОСТТА" е наистина голяма, особенно ако не си чувал за spell checker!

То да беше само това,ами-"ОТГОВНИК","НАШЕТА".
1 дума я асоциирам с човек,отговарящ за нещо в тоалетните,а 2 дума е вероятно смесица между руски и български,но превода ми се губи.
Активен

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #18 -: 16.11.2007, 20:36:11 »

оф айде бройте грешките при писане на компютър и се радвайте...дано тези поправки направят сайта по-бързо ,тъй като някои са заети да поправят грешки във форума вместо да си довършат започнатата работа..
дребни душици... :-D :bravo:
и тъй като по принцип бих си edit-нала поста, за да си поправя грешките в чест на Sayos и avenger ще ги оставя да им се радвате  :wink:
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Защо изобщо има сайт на ПФ?
« Отговор #19 -: 19.11.2007, 10:00:39 »

оф айде бройте грешките при писане на компютър и се радвайте...дано тези поправки направят сайта по-бързо ,тъй като някои са заети да поправят грешки във форума вместо да си довършат започнатата работа..
дребни душици... :-D :bravo:
и тъй като по принцип бих си edit-нала поста, за да си поправя грешките в чест на Sayos и avenger ще ги оставя да им се радвате  :wink:

Ти така и не разбра за какво беше налята, за това ще ти кажа, че не е проблема в грешките ти, а в това че се самоизтъкваш!
Активен