argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Филолози, къде ще работите след завършване?  (Прочетена 35233 пъти)

Val_baby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Леле мале,какъв е този песимизъм? Не можело да се намери работа по специалността :-o Ами то това от години е така.Филолози,това не го ли знаехте още от началото?


 :beer: :beer: :beer: :rock: :rock: :rock:
« Последна редакция: 04.10.2009, 16:10:47 от BlackGuardian »
Активен

SunShine1

  • Гост

Здравейте, колеги :)

Тези от вас, които учат чужди езици, замисляли ли сте се да заминете за страната, чийто език изучавате и да поработите там :) + това ще смените културната обстановка и ще срещнете нови хора. Аз съм на мнение, че промяната (в обстановката) винаги е ползотворна ;)

Поздрави
Активен

Star

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

   Здравейте, момичета и момчета!  :-)
   Искам само да ви обясня, че реалността е съвсем друга и ако смятате да се реализирате с филология ще срещнете много трудности и най-вече ще трябва да направите много компромиси.
 
  Ако не сте вманиачени в идеята да станете нископлатени бюджетни служители от рода на учители, канцеларски плъхове или журналисти, както и преводачи на свободна практика, където може и да ви платят - ама може и да не ви платят мизерно хонорарче; ако родителите ви не са свръхбогати, че да учите за удоволствие; ако не емигрирате с цел брак в дадена страна или сте здрави психически и физически побързайте да смените попрището си.
   Нещата изглеждат розови, когато си на 20.
   Когато си на 30 мизерията вече така те е гушнала, че имаш само едната гордост "какъв филолог съм!" и "о, боже, та аз не правя граматически грешки, какъв съм готин".  :headbang: И на кой му пука? Хората си карат БМВтата, строят хотели по морето, а нашия брат филолог с мизерната ризка, зализан перчем и счупените очилца е готов даже да си продаде и писалката за малко парички да скърпи бюджета си.
   Оставете нереалистичните си мечти. Научете се сами да изкарвате парите си, млади хора, а не да зависите от шеф, по-глупав и от баба Пена, комшийката.
    Това е реалността. Не можем да я променим - значи трябва ние да се променим  :wink:

       Дано с нещо да съм ви помогнала, драги мои!
 

Активен

Dorito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

   Здравейте, момичета и момчета!  :-)
   Искам само да ви обясня, че реалността е съвсем друга и ако смятате да се реализирате с филология ще срещнете много трудности и най-вече ще трябва да направите много компромиси.
 
  Ако не сте вманиачени в идеята да станете нископлатени бюджетни служители от рода на учители, канцеларски плъхове или журналисти, както и преводачи на свободна практика, където може и да ви платят - ама може и да не ви платят мизерно хонорарче; ако родителите ви не са свръхбогати, че да учите за удоволствие; ако не емигрирате с цел брак в дадена страна или сте здрави психически и физически побързайте да смените попрището си.
   Нещата изглеждат розови, когато си на 20.
   Когато си на 30 мизерията вече така те е гушнала, че имаш само едната гордост "какъв филолог съм!" и "о, боже, та аз не правя граматически грешки, какъв съм готин".  :headbang: И на кой му пука? Хората си карат БМВтата, строят хотели по морето, а нашия брат филолог с мизерната ризка, зализан перчем и счупените очилца е готов даже да си продаде и писалката за малко парички да скърпи бюджета си.
   Оставете нереалистичните си мечти. Научете се сами да изкарвате парите си, млади хора, а не да зависите от шеф, по-глупав и от баба Пена, комшийката.
    Това е реалността. Не можем да я променим - значи трябва ние да се променим  :wink:

       Дано с нещо да съм ви помогнала, драги мои!
 




След този коментар вече си мисля, че ако написаното е вярно, то значи филолозите наистина заслужават тази съдба...
Аз лично не бих дала свобода и поле на изява, както и висока заплата на човек, който пише, разсъждава и се изразява по този начин...  :s: :-X
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Към Дорито:

Защо? Аргументирай се, моля.
Активен

Dorito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

    Към Дорито:

    Защо? Аргументирай се, моля.

    Из размислите на (вероятно) един филолог:

    [
    1.нископлатени бюджетни служители
    2.канцеларски плъхове
    3.мизерно хонорарче
    4.свръхбогати родители
    5.здрави психически и физически....
     6.на 30 мизерията вече така те е гушнала
    7."о, боже, та аз не правя граматически грешки, какъв съм готин". 
    8.Хората си карат БМВтата
    9.строят хотели по морето
    10.филолог с мизерната ризка
    11.зализан перчем 
    12.счупените очилца
    13.продаде и писалката за малко парички
    14.да скърпи бюджета си
    15.шеф, по-глупав и от баба Пена, комшийката.[/li][/list]

    Така ли разсъждава един филолог? Това ли е ценностната система и мирогледът на един филолог...
    Мисля, че извадката е репрезентативна...
     :hihi:
    [/list]
       
    Активен

    Tycoon

    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 39
    • Mirage of Blaze

    Човека просто може да си продаде бъбрека на черния пазар, но както знаем всички, сигурно ще му вземат повече за операцията :?. С мисълта: "Що да се блъскам като ще се превърна в изброеното по-горе", до никъде няма да стигнем. Стягайте се и хващайте всяка възможност дори да не е това, което учите или сте си мислили, че искате да станете като пораснете и вероятно ще се преборите с мизерията в БГ-то. Никого няма да лъжа с уверения за успех, но ако направите някакво усилие може току виж да се получи. Между другото това се отнася за всички сфери на трудовия пазар не е само за филолозите.

    П.С.: Правя правописни грешки :sun:
    « Последна редакция: 07.09.2010, 20:12:09 от Tycoon »
    Активен