argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ФМИ все още ли се води Microsoft бла бла за продукти ?  (Прочетена 16531 пъти)

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ

Цитат на: Trainer
"Аз си мислех, че ФМИ е (част от) университет. ФМИ не трябва да е фирма, която главно да се грижи за доходите си. Във ФМИ не трябва да се учат конкретни технологии и стандарти, а принципни неща."

Слушай сега новобранец (недей да се дразниш, ама си зелен още), ако се оставим и лежим на кълката "Висшето образование обаче се плаща от българските данъкоплатци" духаме супата.
Със сигурност, ако се бяхме оставили на великите държавници, Вие студентите днес щяхте да имате по залите все още 486-ци дето са на повече години от вас самите.
В една идеална страна образованието и научната дейност щяха да са безплатни, ама както гледаш с комунизма и социализма не стана работата. Та сега ще следваме западните принципи. Та там положението е следното: големи фирми -> големи кинти -> развойна дейност. Или както се казва, който плаща той поръчва музиката.
На който не му харесва да си направи собствена държава и там да си направи всичко за което има мерак: безплатно образование, безплатен софтуер, безплатно ядене, безплатни мацки и т.н. безплатни работи.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Мда, когато пуснат GPL луканка, ще говорим! Но нещо не вървят нещата в тази област, май? (луканката поскъпва де)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

както съм казвал ФМИ не е ПУ, ФМИ си е ФМИ :)
и както винаги съм добавял - ПУ може и да е зле не ме интересува ФМИ е перфектно.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

както съм казвал ФМИ не е ПУ, ФМИ си е ФМИ :)
и както винаги съм добавял - ПУ може и да е зле не ме интересува ФМИ е перфектно.

 :rock: :-X
Активен