argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Оценяването на доц. Донева  (Прочетена 17069 пъти)

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #20 -: 02.04.2008, 12:02:44 »


Е ... аз на СДП имах 4 :)

Но не се и оплаквам (бях освободил задачите и очаквах минимум 5). Доц. Донева държи теорията да се възпроизвежда както е казана на лекции. Аз лично нямам проблем с това :) Всичко което беше предала го знаех на практика как се прави, но терминологията ми убягваше (както е при повечето, които не са доволни от оценките си). И аз когато получих 4ката не бях доволен от оценката си, но не отидох да се разправям, защото знаех, че няма да успея да си я повиша. Но пък други отидоха, спориха и получиха по-високи оценки. Парадокс, че няколко момичета, на които аз им правих задачите по време на изпита изкараха 6ци :)

Според мен не е проблема в доц. Донева :)
Дори да сложат друг да води лекции по ООП - пак няма да е по-разлчино. Тя дава основните концепции в лекциите си. От там нататък - който има мерак ще попита google за останалото. Който няма - ще има 6 и ще запише икономика една - две години по-късно :D

С риск да се повторя - ФМИ дава насоката, средата и възможностите . Дали ТИ ще се възползваш максимално от тях е съвсем друг въпрос.

Да се хванем да минем, пък после ще говорим RULZ!!!!
                                                                                     Ники
Да бе да!
Нали е тест? И да искаш няма как да го научиш на изуст. Да не говорим че отговорите в тоя тест бяха както се изрази един колега "Познай какво си мисля?" .
Вярно е само че имаше някои неща, които бяха точно както в слайдовете. И то бяха някакви определения мисля. Не знам как е било на самия изпит, защото ми стигнаха точките преди него. Ако беше по-интересно представена информацията на лекции можеше и да седна да чета повече ама как да е ...
Активен
Everybody Lies.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #21 -: 02.04.2008, 14:34:52 »

Да бе да!
Нали е тест? И да искаш няма как да го научиш на изуст. Да не говорим че отговорите в тоя тест бяха както се изрази един колега "Познай какво си мисля?" .
Вярно е само че имаше някои неща, които бяха точно както в слайдовете. И то бяха някакви определения мисля. Не знам как е било на самия изпит, защото ми стигнаха точките преди него. Ако беше по-интересно представена информацията на лекции можеше и да седна да чета повече ама как да е ...

Често тест ... тест е за вас. При нас бяха въпроси :)

Което само по себе си не е фатално. На мен ми се падна тогава си спомням String в C++. Аз писах за char* :D:D:D:D
То в MFC има клас String принципно или CString беше ... нз ... но т'ва е ... просто не се бях готвил като хората. Ако бях изял лекциите щях и аз да имам 6 - близко е до ума :) Но примерно не виждах смисъл да чета за MFC при положение, че не го показваха на упражнения.

Иначе основните неща си ги знаех де ... то от лекции ти става ясно какво е указател примерно, синтаксис също се преподаваше на лекции ... тия неща ги бях отработил и ги знаех :) и от ООП лекциите се разбира какво е полиморфизъм, виртуален метод, рано и късно свързване. Криво е че не обяснява точно как работят виртуалните таблици много добре, но е достатъчно, че се споменава ... баси колко е да попиташ Google примерно ...

И това е ... Донева не ощетява - тя иска теория. Който не знае теория има по-слаба оценка. От моя курс примерно имах една колежка Милена. Тя не беше стъпвала на лекции защото имаше точно в този ден някакъв курс по това време, обаче си изяде лекциите (бъкел не разбира все още от програмиране), аз и написах задачата по време на изпита - имаше 6. Аз от друга страна, който бях редовен на лекции (за СДП говоря защото на ООП почти не стъпвах) имам 4 въпреки, че се постарах на въпросите ...

Ако някой не си харесва оценката - отива при Донева с лекциите и и и показва защо трябва да има повече :)

P.S. "Познай какво си мисля" е ужасно ... въпросите трябва да бъдат зададени коректно! Иначе поздравления, че си освободила изпита :)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #22 -: 02.04.2008, 16:21:24 »

Просто, който игра по правилата - освободи, който разчиташе за изпита  :finger:
Искаше се малко постоянсто, от тестовете вадиш 6-10 точки, научаваш задачите за по 19-20 точки + 25 точки за присъствие и 3 или 4 ти са в кърпа вързани, дори 5.

Това е лесния вариант, но не всеки може да ходи постоянно на лекции и да си има точките от присъствията, някои бяха изтървали първия тест, защото мислеха, че е малковажен и така, то се натрупва...

Днес разбрах, че много малко са минали поправката  :-X





« Последна редакция: 02.04.2008, 16:23:34 от iliadev »
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #23 -: 03.04.2008, 15:51:24 »

Колко много малко? Миналия път до колкото разбрах, на редовната сесия, е пуснала 4ма само. :-X
Активен
Everybody Lies.

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #24 -: 03.04.2008, 15:55:46 »

Не съм чел цялата тема, но точно от Донева не мога да се оплача. Това е единствения преподавател, който не толерира писанията на изуст и преписванията, а чете и търси смисъл в това, което си написал. Случвало ми се е да бъркам думи и тя да не ми намалява точки, защото знае какво съм имал предвид.

За лекциите - не са цвете за мирисане, но в сравнение с на другите са си добре.

Ако от сега се оплаквате от Донева, не Ви виждам по-нагоре при по-големите сатрапи :)
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #25 -: 03.04.2008, 16:22:04 »

Прочетох всичко написано. Направиха ми впечатление две неща.

Първо - да се дават точки за присъствие на лекции си е ебаси пародията. Навремето съм бил един от най-редовните (отсъствал съм само ако температурата ми стигне 39 градуса) но никога не съм обичал да ми дават точки за тази работа. Един два пъти ми се случи, но поне бяха толкова незначителен процент от максималния възможен брой, че съвестта ми сега е спокойна.

Второ - ако е вярно това, че на доц. Донева не й пука, че и преписват на изпитите говори много лошо. НО ... това не е (само) неин проблем, а на системата като цяло.

Останалите неща не мога да коментирам (а и никой не го иска от мен) без да съм ги видял, пък и да ги видя има голяма доза интерпретация.
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #26 -: 03.04.2008, 16:25:54 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!

Маринчо, специално ти посвещавам отделно мнение. Слънчице, ти ако нямаш принципи и пипе за две стотинки, та се радваш на петици не всички мъже сме като теб.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #27 -: 04.04.2008, 00:21:45 »

за  сведение  на  някои , които  не  ги  познавам  ,  дипломата  ми  от  първото  висше  образование  е  4-20  за  което   сега    не  мога  да  кажа , че  съжалявам , но  сега  при  второто  висше  смятам  да  го  повиша  успеха  поне  на ( 5-20 ) за  да  мога  да  участвам  в  конкурси  за  нотариус, прокурор ,или  съдия  (защото  както  е  тръгнало  до  2011година  няма  да се  учудя  условието  за  участие  в  конкурс   да   е  успех  (5--00 ),  а     не  както  е  досега  (4-50)  Вчера  видях  един  приятел  студентче  беше  преди  2  години  сега  е  сервитьорче!  така  че  1-2-3  висши  образования  нищо  не  значат  без  натрупани  знания  ,  опит,  до  известна  степен  късмет, а  да  не  обидим  и  номенклатурата  и връзки!така  че  на  всички  студенти  успех  при  изкачването,  то  тепърва  започва  --след  вземане  на  дипломата  и  с  внимание  поглеждайте  настрани , за  да  виждате  в  очите  тези  които  се  връщат  от  върха  или  с   бавно  темпо  карат  успоредно  с  Вас  , готови  да  ви  помогнат  в  урагана  на  живота!пожелавам  на  всички  студенти  успех  в  изпитите  и  по  -малко  скъсани! :y: :bow:
« Последна редакция: 04.04.2008, 00:24:50 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Маринчо, виж сега ...
« Отговор #28 -: 04.04.2008, 05:20:17 »

Ей тва лично съобщение дето ми го прати:

"аз  не  ти  знам  ,колко  ти  е  акъла , но  съм  обучавал  16  години  в  армията  всякакви  хора,  и  след  като  хората  са  ме  оценили , не  си  ти  този , който  ще  преценява ,  кой  колко  акъл  има!ако  си  преподавател  и  нямаш  какво  да  правиш,  можеш  да  ми  се  обадиш  да  поиграем  на  шах!"

ама хич не ме интересува.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Маринчо, виж сега ...
« Отговор #29 -: 04.04.2008, 09:55:33 »

Ей тва лично съобщение дето ми го прати:

"аз  не  ти  знам  ,колко  ти  е  акъла , но  съм  обучавал  16  години  в  армията  всякакви  хора,  и  след  като  хората  са  ме  оценили , не  си  ти  този , който  ще  преценява ,  кой  колко  акъл  има!ако  си  преподавател  и  нямаш  какво  да  правиш,  можеш  да  ми  се  обадиш  да  поиграем  на  шах!"

ама хич не ме интересува.

@All
Маринчо реално никак не е "Маринчо", а си е възрастен човек, който е видял бая ... ако е обучавал 16 години в армията значи е минимум на 36/40 години. Препоръчително е на по-възрастните от нас да се говори на вие (не знам за вас но аз съм на 24 и мисля че не бива на един 40 годишен човек да се говори така ако изришно не ти е разрешил)

@marin2025
... въпросът ми е ... защо пишете тук?

 ... имате ли някаква пряка връзка с факултета или студентите в него (явно не познавате пряко никой)?
Какво ви кара да мислите, че тук ще намерите хора, които да ви разбират?

Не знам дали си давате сметка колко различно мислене възпитават правото (още повече армията ако сте завъшрил военно учебно заведение) и математиката/информатиката.
Не само, че са коренно различни като академични дисциплини и нямат почти никакви допирни точки, но и подбора на кадри от фирмите в двете сфери няма нищо общо. Имам приятели юристи (някои от тях по-възрастни, други по-млади, някои чакат да седнат на "трона" на родителите си, други са се блъскали сами и в момента работят за големи фирми) и съм виждал как драпат от 2ри курс по кантори, когато нямат познати и как на техни колеги се дава висок старт, въпреки че не го заслужават.

В ИТ бранша не е така, но на вас може би никога няма да ви се наложи да знаете... на тази възраст ако вече не сте запознат може би няма да ви се отдаде възможност и за напред! Това са 2 изключително несъвместими свята. Няма смисъл да се опитвате да ни научите как да мислим по вашия начин. Просто няма да се получи.

Поздрави
           Ники Вълчанов

П.П. Не целя да ви засегна или да проявя неуважение. Просто няма смисъл да пишете тук. Никой няма да ви разбере и единственото, което вашите постове ще предизвикат ще са непродуктивни скандали, в които някои ще ви се перчат и ще се правят на мъже, а други просто ще се опитат да игнорират мненията ви.
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #30 -: 04.04.2008, 12:29:26 »

съгласен  съм  с  тебе  ,  но  не  смятам  че  нямам  право  да  пиша  във  Вашия  факултет,както  и  ти  можеш  да  споделяш  мнение  в  нашия  -Юридическия!  стара  максима  е  че в    спора  се  ражда  !истината!защо  трябва  да  се  ограничаваме  само  в  една  област?все  още  капитализма  в  БГ  не  е  до  такава  степен  развит , че  да  има  тясна  специализация  в  такава  степен  както  е  на  запад!с  най-голямо  уважение  към  младите  студенти,  но  дайте  с  общи  усилия  да  разчупим  старите  догми  и  клишета!?! :y:
Активен
Всичко е любов

Иван Енев

  • Гост
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #31 -: 04.04.2008, 12:45:01 »

Препоръчително е хората да се ценят по акъл и действия, а не по години.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #32 -: 04.04.2008, 12:50:14 »

съгласен  съм  с  тебе  ,  но  не  смятам  че  нямам  право  да  пиша  във  Вашия  факултет,както  и  ти  можеш  да  споделяш  мнение  в  нашия  -Юридическия!  стара  максима  е  че в    спора  се  ражда  !истината!защо  трябва  да  се  ограничаваме  само  в  една  област?все  още  капитализма  в  БГ  не  е  до  такава  степен  развит , че  да  има  тясна  специализация  в  такава  степен  както  е  на  запад!с  най-голямо  уважение  към  младите  студенти,  но  дайте  с  общи  усилия  да  разчупим  старите  догми  и  клишета!?! :y:
Ти заформи още един спор подобен на този и ще се погрижа повече да не се вясне твое мнение тук. Просташките войнишки спорове нямат почва и няма да бъдат толерирани.

Препоръчително е хората да се ценят по акъл и действия, а не по години.
Абсолютно.
Активен
Too short signature limits.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #33 -: 04.04.2008, 13:14:44 »

Препоръчително е хората да се ценят по акъл и действия, а не по години.

 :y:

Tака е! Aз така и правя ... и въпреки всичко

We have to respect our elders!!!
елементарно възпитание
(както и те трябва да уважават по-младите ... също въпрос на възпитание :D :D :D )
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #34 -: 04.04.2008, 13:28:25 »

Според мен се получи един добре заформен оффтопик. :-X . Все пак темата нито беше за по-възрастните, нито за младите, а относно оценяването на даден преподавател. Който не е бил при дадения преподавател да не се изказва. Така е редно според мен. :handshake:
Активен
Everybody Lies.

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #35 -: 04.04.2008, 14:38:53 »

We have to respect our elders!!!
елементарно възпитание
(както и те трябва да уважават по-младите ... също въпрос на възпитание :D :D :D )

Нещо, което вече превърналият се в ултиматния офтопик М(не мисля да му казвам цялото име на това), няма и го казвам от опит. Вече се позова на възрастта ми в опит да ме обиди, но не постигна нищо друго освен да покаже що за паднало от някое дърво същество е. Щом той няма респект към възрастта ми, макар винаги да се държа уважително с по-възрастните, този път ще пропусна традицията.
Извинявам се за лирическото отклонение, но нямам търпение да се запозная с този...чичко.

~LIA~

Според мен се получи един добре заформен оффтопик. :-X . Все пак темата нито беше за по-възрастните, нито за младите, а относно оценяването на даден преподавател. Който не е бил при дадения преподавател да не се изказва. Така е редно според мен. :handshake:
Права си  :handshake: и ще гледам да не спамя повече.
« Последна редакция: 04.04.2008, 14:41:03 от (>',')>LIA<(','<) »
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Иван Енев

  • Гост
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #36 -: 05.04.2008, 13:26:37 »

We have to respect our elders!!!
елементарно възпитание
(както и те трябва да уважават по-младите ... също въпрос на възпитание :D :D :D )
Ти знаеш ли какво означава думата "elder" и кога се използва и дали беше уместно тук :)?
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #37 -: 06.04.2008, 20:35:53 »

We have to respect our elders!!!
елементарно възпитание
(както и те трябва да уважават по-младите ... също въпрос на възпитание :D :D :D )
Ти знаеш ли какво означава думата "elder" и кога се използва и дали беше уместно тук :)?

Да, знам какво означава elder...

и

Да, беше уместно!

Понеже съм сигурен, че ще ми сипеш яко след този пост ... пък и след като повдигаш въпроса ...
защо не ни просветиш (форумджиите) в значенията, които elder носи
при употреба в различен контекст :) На мен лично ще ми е интересно ...
и съм сигурен, че ще науча нещо ново :)

Поздрави
           Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Маринчо, виж сега ...
« Отговор #38 -: 07.04.2008, 16:19:35 »


@All
Маринчо реално никак не е "Маринчо", а си е възрастен човек, който е видял бая ... ако е обучавал 16 години в армията значи е минимум на 36/40 години. Препоръчително е на по-възрастните от нас да се говори на вие (не знам за вас но аз съм на 24 и мисля че не бива на един 40 годишен човек да се говори така ако изришно не ти е разрешил)


От една страна - каквото повикало, такова се обадило. Ако някой ми се репчи и прави на интересен трябва да носи на "критика". От друга страна - аз съм на 35. НА ВЪЗРАСТЕН ЛИ ЩЕ СЕ ОБИЖДАМЕ Г-НЕ ВЪЛЧАНОВ??? :-)
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Последен offtopic
« Отговор #39 -: 07.04.2008, 16:24:30 »

Получих покана от Маринчо да пием кафенце. Знаех да не си публикувам снимката в Интернет ... Тва у армията големи въздържатели ей!!!

Не, няма да пия кафе с теб :)
Активен