argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Оценяването на доц. Донева  (Прочетена 17070 пъти)

Владо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Оценяването на доц. Донева
« -: 29.03.2008, 22:17:58 »

Отнася се и за изпитите по програмитане, обекнто ориентиранопрограмиране и алгоритми и структури от данни.
Активен

Владо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #1 -: 29.03.2008, 22:30:13 »

Извинете ме за правописната грешка в началото, но вече не мога да я поправя ...
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #2 -: 29.03.2008, 22:33:01 »

Аз лично се чувствам ощетен, но не ми се спори, тъй като тя си е в правото да си определя метода на оценяване. Друг е въпроса, че не е коректен, по мое мнение.
Хора, които си мислят че C++ е програма имат по-висока оценка от мен щото са ходили 2 пъти повече. Какво да коментирам ...
Отделно, че на упражненията имам максимален брои точки, но явно това няма смисъл ...
« Последна редакция: 29.03.2008, 22:34:32 от Lil`Nigga »
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #3 -: 30.03.2008, 00:42:58 »

Вярно е, че ощетява. Три предмета изкарах при нея (програмиране, обектно-ориентирано програмиране, алгоритми и структури от данни) и на трите имам 5-ци. Някой веднага ще се намери да каже "Че тоя какво се оплаква? Петицата да не е малко?". Еми не е малко за някои, ама като съм писал за 6 и съм сигурен в себе си, че знам нещата, няма логика някой да ме смъква надолу.

Аз по подобие на колегата от горе съм се освобождавал по всички горепосочени дисциплини от практическата част на изпита като съм изкарвал на контролните максималната оценка, за да получа възможност за освобождаване. При програмирането не си спомням как протекоха нещата, но помня миналата година по ООП, че на изпита си разбирах въпросите и просто ги написах. Петица. Раздразних се, но после видях как всеки втори се оплаква от тройки и двойки, при това хора, които също са изкарали висока оценка на практическата част, та си казах, че явно е имало резачка за всички наред и няма файда да оспорвам оценката. Вчера обаче, когато ми беше изпита по алгоритми и структури от данни, аз отново нямах проблем с въпросите, отново изписвам 4 страници голям формат плътно с обяснения как и защо. Оценката пак петица. Този път обаче разни колеги ми обясняват, че имат шестици и дори, че не писали по всички въпроси. Не ми пречат те. Пречи ми, че вече има двоен стандарт, което е супер дразнещо и нечестно. Тъй като книжката ми беше връчена пред свършен факт със завъртяната оценка и поради липса на време не отидох да се изяснявам с доценката, но може би ще го направя на поправката, когато ще искам да разбера какво аджеба тия отличниците са направили повече, че да разбера как да се доусъвършенствам. В крайна сметка щом това ми е професията, хубаво е да се поучавам от светилата в академичните среди.

В заключение мога да ви кажа, че доц. Донева за мен не оценява обективно, дори оценява нечестно и това е едно нещо, което ме кара да ненавиждам обучението по информатика във ФМИ. Не преувеличавам, тъй като реално половината от информатичните дисциплини до момента ми ги е водила тази жена. От нея аз лично не съм видял нито качествено водене на лекциите, нито качествено оценяване.

Поздрави,
Антоний
Активен
Too short signature limits.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #4 -: 30.03.2008, 04:13:01 »

Антоний, страдаш заради останалите. Голяма част от хората учат наизуст, преписват, пишат глупости и просто искат да минат. На нея това й е пределно ясно и затова реже и оценява по-ниско. Даже разбрах, че на пръсти се промъква зад хора с пищови и ги гледа с усмивка минути наред.. Заради това е разстроено и оценяването. Ако се беше разправял, можеше да стане нещо, но при нея обяснения рядко минават. Не се ядосвай за глупости. Всички знаем, че си за 6, а и не учиш медицина, така че 6-5... карай да върви  :rock: :sun: Енд мей дъ форс би уит ю.
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #5 -: 30.03.2008, 12:49:59 »

Докато продължават да преобладават "Хич не ми дреме" и "Дай да минем", няма да се промени нищо!

Тези неща не се дискутират на биричка, а след изпита с преподавателя. Субективност винаги има възможност да се допусне.

Не съм присъствал на изпита по АСД в петък и не мога да взема мнение. Но със задочниците по АСД мина доста спокойно изпита и всички бяха съгласни с оценките си. Аз конкретно дори им показвах защо имат съответната оценка на задачата с обосновка на точките.

Алекс също може би е прав донякъде.
« Последна редакция: 30.03.2008, 12:52:02 от Светослав Енков »
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #6 -: 30.03.2008, 13:12:56 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!
Активен
Всичко е любов

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #7 -: 30.03.2008, 13:23:39 »

мани оценяването проблема е в преподаването не може човек да преподава нещо което не знае и говори глупости  или да изпитва на него.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #8 -: 30.03.2008, 13:46:14 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!

Тъй като предсказах този пост в мнението ми по-горе сега ще го подмина без коментар. Обаче Марине, обещавам ти, че ако те видя, а аз ще направя необходимото да те видя, ще ти покажа що за блондинка съм.
Активен
Too short signature limits.

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #9 -: 30.03.2008, 14:18:55 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!

Кога точно стана компетентен по въпроса? В момента, в който разбираш и малко от темата може да си изкажеш мнението. Мисля, че си крайно неучтив и ненавременно се обаждаш.
По въпроса с оценяването - нямам лични наблюдения над оценяването от доц. Донева и не мога да кажа нищо за нея, но е факт, че трябва сами да търсим справедловост, защото понякога по ред причини се случва да се получи разминаване. Успех на всички и дано нямате проблеми като разискваните.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Владо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #10 -: 30.03.2008, 15:43:03 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!
Бог трябва да пази България от хора като теб, такива които си дават некомпетентното мнение, просто зада покажат, че и те имат такова. В случая май ти си блондинката, като не разбираш поне си мълчи !
А за това кой е по-мъж, хм.. съмнявам се, че ако застанеш до мен или Антоний ще изглеждаш като мъж  8-)
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #11 -: 31.03.2008, 12:57:34 »

баси , мъже  ревнали  за  оценки  !вместо  да  се  радват  на  5 -ци  те  реват  като  блондинки  за  6-ци!Боже  пази  България!
I thought you were gone forever. Go hide somewhere, ktnx. :-X

По темата : Lil`Nigga е прав. Да не говорим че тея тъй наречени присъствия и точки от тях се даваха едно към гьотере. Не се оплаквам, имам 5, но има хора които заслужават доста по-високи оценки.
Активен
Everybody Lies.

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #12 -: 31.03.2008, 12:59:07 »

Ееее, не са се променили нещата, значи...   :no:

И по наше време преди 3-4 години имаше странности в оценяването й. Някои от най-добрите алгоритмици и програмисти в курса са имали дори не петици, а четворки, вероятно защото не са си били научили стихотворенията по ООП наизуст...  :no:

Номер 2025, мъжете не реват за оценки, а за справедливост, и не са дошли в университета за да "минат", та да се радват, че са са изкарали късмет, че са им "дали" добра оценка...  :?
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #13 -: 31.03.2008, 13:25:40 »

Ееее, не са се променили нещата, значи...   :no:

И по наше време преди 3-4 години имаше странности в оценяването й. Някои от най-добрите алгоритмици и програмисти в курса са имали дори не петици, а четворки, вероятно защото не са си били научили стихотворенията по ООП наизуст...  :no:

Номер 2025, мъжете не реват за оценки, а за справедливост, и не са дошли в университета за да "минат", та да се радват, че са са изкарали късмет, че са им "дали" добра оценка...  :?


Е ... аз на СДП имах 4 :)

Но не се и оплаквам (бях освободил задачите и очаквах минимум 5). Доц. Донева държи теорията да се възпроизвежда както е казана на лекции. Аз лично нямам проблем с това :) Всичко което беше предала го знаех на практика как се прави, но терминологията ми убягваше (както е при повечето, които не са доволни от оценките си). И аз когато получих 4ката не бях доволен от оценката си, но не отидох да се разправям, защото знаех, че няма да успея да си я повиша. Но пък други отидоха, спориха и получиха по-високи оценки. Парадокс, че няколко момичета, на които аз им правих задачите по време на изпита изкараха 6ци :)

Според мен не е проблема в доц. Донева :)
Дори да сложат друг да води лекции по ООП - пак няма да е по-разлчино. Тя дава основните концепции в лекциите си. От там нататък - който има мерак ще попита google за останалото. Който няма - ще има 6 и ще запише икономика една - две години по-късно :D

С риск да се повторя - ФМИ дава насоката, средата и възможностите . Дали ТИ ще се възползваш максимално от тях е съвсем друг въпрос.

Да се хванем да минем, пък после ще говорим RULZ!!!!
                                                                                     Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #14 -: 31.03.2008, 14:42:17 »

хаха добре ли си
лекциите са УЖАСНИ
то е нормално никой да не учи както пише в лекциите само ще те объркат :)
да не говорим че аз съм 100% сигурен че един хубав пример за полиморфизъм няма по невероятните лекции по ООП и съм сигурен че в 1ви курс няма човек дето да знае какво е полиморфизъм след като мине неините лекции.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #15 -: 31.03.2008, 14:56:20 »

хаха добре ли си
лекциите са УЖАСНИ
то е нормално никой да не учи както пише в лекциите само ще те объркат :)
да не говорим че аз съм 100% сигурен че един хубав пример за полиморфизъм няма по невероятните лекции по ООП и съм сигурен че в 1ви курс няма човек дето да знае какво е полиморфизъм след като мине неините лекции.

xeeexaxaexaexaexae

Ок ок ... не споря повече, въпреки че познавам поне 15 човека само от моя курс, които могат да кажат,
че ООП са научили във ФМИ примерно :) (15 си е добре ... к'во?! Аз познавах много малко хора от курса ми, нали съм издънка на спец. Математика :D :D :D )
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #16 -: 31.03.2008, 15:49:00 »

а да бе :) сигурно 14 от тия 15 няма да знаят какво е виртуален метод а единия дето знае няма да знае закакво е точно :)
а и дори да знае този 1 ще го е разбрал от упражнения или сам а не от донева ;)


*Stilgar бил изключение той бил научил от нейните лекции :) сигурно щото само ги е чул на лекции и после не ги е чел за да го дообъркат
« Последна редакция: 31.03.2008, 16:04:51 от JOKe »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #17 -: 31.03.2008, 16:13:29 »

След кратък разговор стигнахме до извода че преподаването и оценяването на доц. Донева е перфектно и реално прави услуга на всички програмисти :
Stilgar  Monday, March 31, 2008
ª 4:07 PM btw vchera imashe na slashdot
ª 4:07 PM novina za niakvo interview sus stroustromp
­
­
ª Stilgar  Monday, March 31, 2008
ª 4:08 PM (kakto tam se pishe kalufskoto mu ime to s takova ime kak da napishesh normalen ezik)
­
ª JOKe  Monday, March 31, 2008
ª 4:08 PM xaaxxaxaxa
­
ª Stilgar  Monday, March 31, 2008
ª 4:08 PM i toi obiasniavashe kak prepodaval C++
ª 4:08 PM ot nachalo pochval exmaples sus string i vector klasovete
ª 4:09 PM na 10ta lekcia sipval GUI
ª 4:09 PM i posle chak obiasniaval ukazateli i algoritmi
­
ª JOKe  Monday, March 31, 2008
ª 4:09 PM xaxa
­
ª Stilgar  Monday, March 31, 2008
ª 4:09 PM shtoto taka decata se uchili na C++ way
ª 4:09 PM ne posle da vikat C++ e gaden
ª 4:09 PM dobre che ne mi e prepodaval toi sigurno shteshe da me zavleche v C++ :)
­
ª JOKe  Monday, March 31, 2008
ª 4:11 PM hahaha
ª 4:11 PM mda
ª 4:11 PM shteshe da ni izlyje
ª 4:11 PM ujas
ª 4:11 PM dobre che ni vodi doneva.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #18 -: 31.03.2008, 16:30:09 »

Абе на кривата ракета космоса и е виновен!

Питайте по-навреме старите студенти какво изискват преподавателите и се съобразявайте, вместо да мрънкате! 100 пъти съм казал, че никой не е спрян да отиде да учи в MIT, нали? Вече ако забележете конкретен субективизъм, както се е получило с Антоний, си обсъдете проблема с преподавателя, защото той не чете форума (99% не четат форума).
« Последна редакция: 31.03.2008, 16:35:19 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Оценяването на доц. Донева
« Отговор #19 -: 02.04.2008, 00:15:20 »

я бързо всички в МИТ !! АА :)
МИТове продаваме за по левче с половин кремвирш
Активен