argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне от ТУ в ПУ  (Прочетена 16867 пъти)

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #40 -: 07.04.2009, 14:13:57 »

оффтопик :

ай наздраве :)
oooo ... оффтопик ... me likes this! :haha:
Активен
Everybody Lies.

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #41 -: 09.04.2009, 20:15:03 »

"Сам се заби с тоя ферман, дето си изписал, пич. Малко от нас ще си губят времето да го напишат, а също така и прочетат. Аз лично няма да инвестирам време в четенето му, че да съм съпричастен към твоето безделие."

Това само показва, че аз имам какво да кажа, а вие не  :-D

Относно мнението на Nuwiel:

"Дали не е от злоба, че не знаеш тези езици и дали не е от злоба, че хората познавайки тези езици взимат доста солидни заплати ...."

Направо, аз съм Крюела и ви завиждам  :-D  :D Браво на великите програмисти.. Сериозно, явно е безпредметно да пиша повече тук, след като никой не си прави труда да вникне в смисъла. Напрактика, ти се съгласи с повечето от нещата, които съм писал, освен някои детайли за това колко високоплатени били програмистите на JAVA, C# и т.н. Аз само ще спомена, че е по-добре да не си от масовката и да имаш познания, които по-голямата част от конкуренцията няма. Това донякъде те прави по-конкурентен. 

" Защо не си влязал в СУ там нали не стават даскали ... или не ти е стигнал бала ...."

Никога не съм кандидатствал за СУ. Винаги съм искал да влеза в ТУ (май бях единствен от нашия клас който кандидатства само в един ВУЗ.)

"ПУ колкото и пубъркани хора да има, има и хора, които биха ти поомогнали и биха се занимавали с теб"

Да, щом в ПУ има, значи в ТУ няма? Брей, каква логика. Ако искаш да учиш (включително JAVA, C#, php, asp, perl и т.н.) няма никакъв проблем да си ги научиш сам, без да чакаш някой даскал да дойде със сопата да ти налее знанията в главата. Ами представете си, че след 10 години тези езици са изместени от други. Тогава какво? Язък за обучението. Аз мисля, че по-важно е образованието да наблегне върху това да добиеш такива качества, че да можеш да се самообучаваш и по този начин независимо преди колко години си завършил ВУЗ, да си конкурентен. Ще цитирам един наш доцент : "JAVA, C#, BASIC" отминават, но С остава.

"... но до момента не си показал някакви невероятни знания, а с изказванията си ставаш за смях"
И вие също, (с изключение на един ваш преподавател и  marin2025).  Аз като казвам нещо, обикновено привеждам доказателствен материал (Wikipedia, че е най-удобна за целта, пък и достатъчно елементарна за глупостите, които говорите), а вие говорите общи приказки, често неверни (като онзи, който каза, че софтуерното инженерство нямало нищо общо с инженерството. Сигурно те хората заради това така са го кръстили  :-D).

"което на мен ПУ ми даде е средата... т.е. контактуването с други хора с моя интерес"
Олеее, ужас! Ами какво ще стане като завършиш ПУ? Вече няма да има как да контактуваш с други хора с твоя интерес....

" Това, което дразни повечето хора тук е явното ти самоизтъкване и парадиране колко си по-велик от нас..."

Ох, горките. Как ги обиждам само. Не ме е срам.  :headbang: Ще се самонакажа с плетен камшик!

От прочетеното дотук правя следния извод:
Няма смисъл повече да идвам в този форум и да си правя гимнастика на пръстите.  Те хората само се обиждат от мен. Няма милички, няма повече така да ви говоря.

while(1)
     printf("\n Goodbye \a \n");





Активен

Nuwiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #42 -: 09.04.2009, 22:57:35 »

Брей чак цикли за goodbye сложило детето ;) брей брей на колко много акъл ги учат в тва ТУ брей въй въй... знаех си аз баби като ми казваше там да вляза :)) ха ха шегувам се. Не съм казала че в Ту ги няма тези хора... нито някъде съм казала , че от ТУ излизат по глупави, неуки и неработоспособни или там каквито други прилагателни си избереш в същия дух. Твоето е точно злоба :)  И да аз се съгласих, че е хубаво да се знаят C  и etc. езици, но не не мисля че това те прави по конкурентен.... особено като поразгледаш какво се търси на пазара( ти май скоро не си гледал). Бях попаднала на един курс за програмиране малко случайно... курса беше за начинаещи и там имаше едно момче беше лекар и не знаеше какво е това програмиране... искаше да почне да се занимава с това само защото знаеше че заплатите са високи ;) Реално ако се хване човек сам ... без да има образование в информатиката или каквото и да било свързано с технологии може да успее.. да определено ще му бъде в пъти по-трудно от колкото на нас, но може да се справи.... Смятам че наистина това, което ми е дал университета са контактите...  и не... мнението ти че като завърша ще спра да контактивам с тях ( представяш ли си в тази ера на комуникациите  -.-) е елементарно.... Разбира се че ще продължа да се виждам с повечето от тях ... защото са ми колеги, защото са ми приятели... защото някой от тях  може да ми намери работа в бъдеще... знаейки моите интереси и знания ... както и аз мога да намеря работа на тях... това се е случвало с мои приятели и ще продължи да се случва....

Не се самонаказвай  с плетен камшик ... по-скоро седни и се замисли над това какво знаеш ... какво искаш да постигнеш ... никой не се обижда... аз поне не се защото знам моите знания и знам какво ми дава университета... Да Пу не е перфектния Вуз, но ако аз съм работодател и ако при мен дойдат 2ма кандидата от Пу и ТУ и да речем им дам някакъв тест,  на който те се представят  еднакво може би бих предпочета този от ПУ ...защото знам колко са мотивирани там студентите и каква им е подготовката ... знам и на Ту каква е.

Не се обиждай и ти :) Защото по коментарите ти личи че се ( е да сега ще кажеш че не се  или опс аз забравих че няма повече да идваш да си правиш гимнастика на пръстите  ха ха ха хаха)
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #43 -: 10.04.2009, 19:41:15 »

След като нашия приятел от ТУ вече няма да пише тук мисля, че е редно да направим обобщение на темата :)

Факти:
ТУ Пловдив отдавна е в тежест на ТУ София.
ТУ Пловдив не е достатъчно инициативно, за да успява да се самофинансира достатъчно добре.
ТУ Пловдив следва пътя на Техническия Колеж в Смолян, а именно има нужда да бъде слят с институция, която ще се грижи по-добре за него.

Други факти:
Хората завършващи ТУ Пловдив се гордеят да се наричат инжинери. Приемат го за титла. Реално няма титла инжинер. Това е еквивалент ние да се представяме като "информатик" Спасов или "математик" Георгиев ... Но като цяло те много се гордеят с това си звание и го носят гордо по визитки и табелки на офиси :)
Те смятат дипломите си от технически университет за нещо доста по-стойностно от бакалавърска диплома от ПУ, което е меко казано абсурдно. Русенският университет предлага специалности, от които излизат инжинери ... та питам се аз какъв е проблема ТУ Пловдив да стане факултет на ПУ и да продължи да произвежда инжинери...!?
ТУ Пловдив реално не мога да кажа с прецизна точност колко студента обучават но са към 1200 (може малко отгоре) и имат преблизително 300 човека персонал, които обучават студентите. (За съпоставка ФМИ обучава близо 1500 души и има около 90 човека персонал)

В крайна сметка:
Важно е да се намери най-доброто решение в момента, не защото КСТ е по-добро от Информатика или обратно (dumbasses!!!) а защото би било истински жалко ТУ Пловдив да западне. Въпреки, че КСТ е зле (няма сила на вселената, която да ме обеди в противното) в ТУ Пловдив има специалности, които си заслужават и реално излизат силни специалисти. Искрено се надявам ръководството на ТУ Пловдив да премисли всички варианти и да избере най-правилния за себе си и за своите студенти.

Това е моето скромно мнение по въпроса :)

Поздрави
           Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #44 -: 10.04.2009, 22:07:00 »

В моята диплома от ФМИ от 1991 пише "Математик със специализация Информатика" - и се приравнява на магистър сега!

Е, това ли да си пиша във визитката? Сигурен съм, че в дипломата от ТУ не пише "Инженер по КСТ"! Интересно ми е да видя какво пише реално?
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #45 -: 10.04.2009, 22:47:39 »

Пиши, че си мастър и това е  :-D. Инжинер ми звучи доста по социалистически. Единствената титла, която за мен носи информационна стойност е доктор. И професор разбира се   :wink:.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #46 -: 10.04.2009, 23:24:00 »

Иване, правиш ли разлика м/у д-р. дмн, доцент и професор?
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #47 -: 11.04.2009, 17:31:06 »

Под доктор имах предвид хора завършили медицински университет. Добавих професор точно, за да няма такива реплики към мен ;).
Разлика между д-р, дмн, доцент и професор не правя. PhD и професор, това е. Другото са асистенти и асошиитс.
Активен

Windows Vista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #48 -: 23.04.2009, 08:26:31 »

Ето една тема, която ще ви покаже какво мислят хората за ФМИ и за това има ли корупция:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=plovdiv&Number=1948442954&page=20&view=collapsed&sb=5&part=
Предполагам, че в темата става въпрос за доцент Рахнев.
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #49 -: 04.05.2009, 19:03:50 »

Аз пък съм за, който иска да учи, ще учи ! Независимо как е влязъл.

А онзи горе ще му цитирам Manowar - "with dreams to be a king first one should be a man".

ps. Wikipedia я пишем ние.
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #50 -: 06.05.2009, 19:16:52 »

Ето една тема, която ще ви покаже какво мислят хората за ФМИ и за това има ли корупция:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=plovdiv&Number=1948442954&page=20&view=collapsed&sb=5&part=
Предполагам, че в темата става въпрос за доцент Рахнев.

Във ФМИ корупция няма. Това за което става дума в пуснатия линк е спонсорство и е доста строго регламентирано (компютрите и рекламните материали, за които обикновено става дума се взимат от трети фирми и няма нищо скрито/покрито). И аз съм минал през този път след 1ви курс знам каква е процедурата!

Не е редно да отправяш подобни обвинения без да си подготвен с конкретни факти! Ако наистина смяташ, че има нещо нередно - иди да се поинтересуваш за процедурата.

Поздрави
           Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

ldbl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #51 -: 10.05.2009, 00:04:25 »

Ти си интелектуално (или ИТ) киче, разбираш ме нали ? Ти дори не можеш да усетиш, кога си нареден.. и ми търсиш доказателства в wiki, което си е детска енциклопедия !
Извинявай обаче не се сдържах. Защо не направиш по не детска инциклопедия ?
Да видим какво ще излезе.
Уважавай труда на хората.

Поздрави.
Активен

Nuwiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #52 -: 11.05.2009, 09:43:49 »

Склонна съм да се съглася, че  wikipedia  е детска Енциклопедия наблягам на Е-то ;)). Да ние уважаваме труда на хората, но имай предвид, че от доста време тя не се счита за достоверен източник и в повечето университети не я зачитат като източник от който си черпел информация. Иначе за информация за какво иде реч основно може да се почерпи от нея ;) Както и полезни линкове към други места.
Активен

ldbl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #53 -: 11.05.2009, 14:32:12 »

Има си матеряли които са достатъчно достоверни. Особенно ако се цитират общоизвестни факти.
Аз бих поставил детска с кавички.

Поздрави.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #54 -: 11.05.2009, 14:51:44 »

"Общоизвестните факти" са общоизвестни, точно защото са добре известни на повечето хора. Те не са критерии дали по-голямата част от съдържанието на един сайт е достоверно като информация. Спора е глупав, а заяждането неуместно.
Активен
Too short signature limits.

ldbl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #55 -: 11.05.2009, 22:31:00 »

"Общоизвестните факти" са общоизвестни, точно защото са добре известни на повечето хора. Те не са критерии дали по-голямата част от съдържанието на един сайт е достоверно като информация. Спора е глупав, а заяждането неуместно.
antoniy прав си че спора е безпредметен и на мен също не ми се спори. Просто не ми хареса начина по който беше изказано мението което цитирах когато започнах да пиша в тяази тема.
Надявам се за в бъдеще да влизам в по пълзотворни спорове.

Поздрави.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #56 -: 12.05.2009, 11:37:35 »

Обвиненията в корупция трябва да се изказват внимателно, защото са трудно доказуеми (това, което изглежда корупция, често е законно).

И аз съм сигурен, че т.нар. спонсорски суми за ФМИ са законово уредени!

Благодарение на тях се подмениха компютрите, а промоциите протичат тържествено и със сериозни награди за отличниците.

А по форумите мога само да гадая какви неща пише и за мен самият... No comment! Ама идеални хора няма!
« Последна редакция: 12.05.2009, 13:11:36 от Светослав Енков »
Активен

Stanislavakk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #57 -: 03.10.2013, 18:32:20 »

Здравейте,искам да попитам как става прехвърлянето от ТУ в ПУ,какви документи трябват и признават ли се оценките за 1-вата година?
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #58 -: 03.10.2013, 21:06:22 »

Ако ще се прехвърляш в специалност на този факултет (Факултет по математика, информатика и информационни технологии), отиваш в деканата на факултета - стая 330 в новата сграда на ПУ, където ще получиш точната информация за условията, при които ще те прехвърлят. Признават взети изпити от ТУ. Отивай лично, не разчитай на информация от други източници, защото в различните факултети на ПУ е различно.
« Последна редакция: 03.10.2013, 21:08:14 от chemi »
Активен