argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне от ТУ в ПУ  (Прочетена 16915 пъти)

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #20 -: 25.03.2009, 22:50:50 »

И понеже сте толкова интелигентни, че веднага се хвърляте на обектните езици, ставате сайтови програмисти с php, mysql или ASP,  учите Java, C#, и от това сте научили нищо особено, освен как се работи с ГОТОВИ обекти, които са написани на С.
Това с обектите, писани на С, показва колко запознат си с материята. Имаш ли представа какво е С като език, за какво е създаден и дали има някаква разлика със С++? Не ме гледай, че слагам въпросителни, това всъщност е и отговор. Понеже съм много искрен към такива недорасляци като тебе ще ти кажа аджеба какво си мисля. Мисля си, че си един келеш, който прави първи стъпки в науката и смята, че е хванал Господ за шлифера като е завъртял няколко цикъла и разписал няколко функциики на С. А може би си е взел сам някой изпит по математика? Истината момко, е че ти излагаш себе си и институцията, с която се представяш тук. Това те прави N пъти по-голям келеш именно защото вредиш и на другите.

Ако си мислите, че това ви е високото ниво на програмиране, да ми викате готови функции и да им се кефите...., просто няма какво повече да говорим.
Имай предвид, че повечето от хората, които се занимават с тебе по темите ги познавам лично и са действащи програмисти в големи софтуерни фирми. Не те съветвам да даваш отново акъл за неща, за които само си чувал от приятели или своите професори.

Казвате, че при нас имало много науки, които не били необходими и ни губели времето с протоколи.... Вижте, нито една от тези науки не е излишна. Те са нищо друго освен различни приложения на математически анализ, аналитична геометрия, комбинаторика, дискретна математика и разбира се, логика. Т.е, тези неща ни карат да мислим. Развиват ни въображението, способността да решаваме различни проблеми, които може да ни се наложат в живота. Т.е, образованието във ВУЗ не трябва да е просто образование, което да ни дава някакви готови техники на програмиране, то трябва да промени начина ни на мислене към по-добро.
От името на всички ти благодаря, че ни светна аджеба за какво е висшето образование. Под всички имам предвид доцентите, асистентите, докторантите, магистрите, бакалаврите и студентите които четат тази тема всеки ден. Надявам се да си им помогнал да разберат най-сетне тия години, прекарани в тая институция, за какво са им. Всъщност ще зарежа сърказмът, щото не съм сигурен дали можеш да го разбереш. Смятам, че главата ти е промита с твърде много лозунги и теория как трябва да бъде нещо, без никакво знание аджеба как то се прави и кое е полезното от всичко което се предлага и трябва да се цени.

Представете си, че имате фирма, която се занимава с програмиране.  Когато клиент дойде с определен проблем, който да трябва да алгоритмизираме, за да можем да го направим, ние трябва да можем да вникнем в същината на проблема. Няма да кажа на клиента: Сори, пич, аз съм програмист, не разбирам нищо от твоя проблем.
Значи, пич, ти не си програмист. Ако смяташ, че си, казвам ти го най-откровенно - не си. Дори по случайност да работиш нещо в тази връзка, ти не можеш да бъдеш професионалист и говориш подобни глупости. Запознай се с методиките и моделите, които присъстват в Софтуерните технологии, за да ти стане ясно, че проблът на клиента не просто се "алгоритмизира" и изкодира. Нещата са на доста по-високо ниво, по-формализирани и по-структурирани отколкото някога си си представял. И не обяснявай на действащи програмисти, каквито сме доста от хората тук, как се работи с клиент. По-скоро попитай потребителите на форума как се работи и може би ще научиш нещо ново. Определено комплекса за изтъкване у теб е твърде силен, разбира се, и сега се червиш и дразниш пред монитора как може някой да ти обяснява, че нищо не разбираш и си още толкова зелен.

Относно промитите мозъци, преценете сами, чий мозък е промит: На този който казва: Аз съм любознателен и искам да уча и да се науча да гледам света с други очи, или на този който казва: За кво ми е да ги уча тия неща, сакън да не си напъна малко сивото вещество...
Тука много грешиш. Ти не искаш да се изучиш и да се научиш да мислиш. Ти искаш просто да можеш да мислиш и да бъдеш изучен. И за това се държиш така към останалите хора. Като едно комплексирано добиче, което е с акъл на овца и щастлив като овца, която е безкрайно доволна, че знае как се въртят цикли на С и се перчи на всички останали, че и им навира умствените си постижения в лицето без покана.

Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #21 -: 26.03.2009, 12:55:13 »

Значи, това не е просто муха, а реална опасност. И съгласете се, не е честно да съм желал от самото начало да влеза в ТУ, а да ме пренудят да излеза от ПУ.
Oпасност е силна дума, не мислиш ли?
И какво ще се промени ако се слеят ПУ и ТУ? Никъде няма да те питат с колко си завършил и какво ти пише на дипломата, а ще те питат какво знаеш.
Познавам програмисти завършили ФМИ и то даже не специалност Информатика, които в момента работят за големи софтуерни компании, пишещи код за Microsoft. Какво повече да кажа? Не е важно къде ще завършиш, а какво ще научиш и ще знаеш.
+1 към това което Антоний каза.
Активен
Everybody Lies.

Nuwiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #22 -: 26.03.2009, 14:26:08 »

Само не гонете горкото момче от форума ...  :-( Иначе с какво ще си запълвам времето, докато чакам да дойде някой клиент да му "алгоритмизирам" искането  :hihi:

И аз не искам ПУ и ТУ да се сливат ... не искам да се излагаме с такива хора под името на ПУ  :?
« Последна редакция: 26.03.2009, 14:33:17 от Nuwiel »
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #23 -: 26.03.2009, 22:41:40 »

Worldwide, C is the first or second most popular language in terms of number of developer positions or publicly available code. It is widely used on many different software platforms, and there are few computer architectures for which a C compiler does not exist. C has greatly influenced many other popular programming languages, most notably C++, which originally began as an extension to C, and Java and C# which borrow C lexical conventions and operators.
When object-oriented languages became popular, C++ and Objective-C were two different extensions of C that provided object-oriented capabilities. Both languages were originally implemented as source-to-source compilers -- source code was translated into C, and then compiled with a C compiler. Bjarne Stroustrup devised the C++ programming language as one approach to providing object-oriented functionality with C-like syntax. C++ adds greater typing strength, scoping and other tools useful in object-oriented programming and permits generic programming via templates. Nearly a superset of C, C++ now supports most of C, with a few exceptions (see Compatibility of C and C++ for an exhaustive list of differences).

-- source code was translated into C, and then compiled with a C compiler
http://en.wikipedia.org/wiki/Compatibility_of_C_and_C%2B%2B

Надявам се сте разбрали разликата между С и С++ от тази извадка.  Просто не знам да се смея ли, да плача ли, заради това, че изтъкнати софтуерни специалисти като вас не намират разликата. Например на първата ни контролна на С ни намаляваха оценката с 2 единици ако ползваме функции на С++ (не знам защо, май хората искаха да си напрягаме сивото вещество повече). Ако говорим за моите изпити по математика, мога да сканирам студентската си книжка, да видите, че по тази наука нямам оценка по-ниска от 6.  Не знам кой е келешът аз или този, който твърди че няма разлика между С и С++ и е фанатично убеден в това, като дори една Уикипедия не е прочел по въпроса и твърди, че след като другия има по-малко опит от него, значи е олигуфрен или нещо подобно.   
„Ти не искаш да се изучиш и да се научиш да мислиш. Ти искаш просто да можеш да мислиш и да бъдеш изучен.”
Главозамайваща логика: не искам да се науча да мисля, но искам да мога да мисля (А&&!А==0) и едновременно с това не искам да се изуча, а да бъда изучен. Ще си го сложа    в рамка. Когато ви хрумнат и други гениални мисли, моля споделете ги, ще ги публикувам в нашия форум да разсмивам колегите.
„И какво ще се промени ако се слеят ПУ и ТУ? Никъде няма да те питат с колко си завършил и какво ти пише на дипломата, а ще те питат какво знаеш. „
Да, ако ида в Щатите с диплома от ТУ ще кажат „Добре дошли”, а ако ида с диплома от ПУ, ще кажат „Кой сте вие и какво правите тук?” Вярно е едно нещо: много зависи от това какъв човек си. Ако си добър , от ТУ и от ПУ излизаш като човек с потенциал, но ако си посредствен, от ТУ те гонят след втората година, а в ПУ ти дават дипломата накрая.  Така от ТУ накрая излизат само добри (нещо като филтър).
„Запознай се с методиките и моделите, които присъстват в Софтуерните технологии, за да ти стане ясно, че проблът на клиента не просто се "алгоритмизира" и изкодира. Нещата са на доста по-високо ниво, по-формализирани и по-структурирани отколкото някога си си представял. „
Да, аз трева пася и нищо не разбирам. Сигурно в някоя друга вселена, където няма разлика между С++ и С това е така. Изобщо не съм правил никакви проекти до сега, не съм бил класиран на национални нива на олимпиади по ИТ и не съм се отказвал от тях заради кандидатстудентски изпит по математика в ТУ и моята учителка по информатика не полудя заради това...
„Определено комплекса за изтъкване у теб е твърде силен, разбира се, и сега се червиш и дразниш пред монитора как може някой да ти обяснява, че нищо не разбираш и си още толкова зелен.”
Аз не се червя и не се дразня. От много опит се научих, че изпитването на такива чувства е просто загуба на енергия. Не знам за вас, но моята енергия не е ∞, за да я хабя за глупости.  Според мен, човек е винаги зелен. Който си мисли, че не е, значи е твърде ограничен, за да го забележи....
„Момче, разбирам влечението ти към поялника, но се постарай да погледнеш по-надалеч от носа си. Повечето неща, които изреди, се учат във ФМИ, като изключим работа с осцилоскоп и ползване на милиметрова хартия.”
Вече съм 2ри курс, а никой не ме е карал да ползвам милиметрова хартия. (Вероятно и при нас в ТУ хората са чували за Маткад и Ексел). Бидейки интелигентни хора, защо  се плашите от работа с осцилоскоп? Уверявам ви, не е страшно, не хапе...
„Ограмоти се малко, научи се как се поднасят доводи и как се защитава теза, а също така и как се форматира текст и как се спазва пунктуация.”
Вероятно вие, като ВУЗ, от който излизат адвокати серийно производство  и учители по БЕЛ сте много по наясно от мен как се поднасят доводи и как се защитава теза, както и как се спазва пунктуация, но това определено не е фактор, който определя истинността на нещата, които казвам. Мислех, че като хора, изучаващи точни науки, сте наясно с това....

Активен

MV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #24 -: 27.03.2009, 00:01:07 »


Вероятно вие, като ВУЗ, от който излизат адвокати серийно производство  и учители по БЕЛ сте много по наясно от мен как се поднасят доводи и как се защитава теза, както и как се спазва пунктуация, но това определено не е фактор, който определя истинността на нещата, които казвам. Мислех, че като хора, изучаващи точни науки, сте наясно с това....

Ех, накрая и ти нещо да кажеш. Това е истината - от нас излизат даскали и адвокати, а от вас заварчици и пишман шлосери. Не знам защо си мислиш, че като си в ТУ все едно си влязъл във Харвард, може би защото като кажеш в щатите че си завършил ТУ не само че ще ти дават 343242384242 долара на месец, ами и чичо Бил като те види на улицата ще те поздравява. Истината е, че работата е под всякаква критика навсякъде. До преди малко гледах "бягство към победата", където половината не знаеха за събитията на връх Вола. Прави впечатление, че по-възрастните хора (дори и видимо пиян старец успя да ги упъти) са доста по-напред с материала, отколкото ние - с големи самочувствия без покритие.
« Последна редакция: 27.03.2009, 15:20:20 от antoniy »
Активен
FMI-Female Mind Intruders

Владислав

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #25 -: 27.03.2009, 00:07:12 »

dongeorgio_88 ако наистина си толкова умен колкото разправяш въобще нямаше да подхващаш тоя безсмислен спор!
Активен

ObsCure

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
  • Фатални Мозъчни Изкривявания&Co.
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #26 -: 27.03.2009, 01:41:42 »

Преди всичко нека отбележим,че реакцията ти спрямо новината за сливането си бе чиста нападка,продиктувана от вече(за съжеление) перманентно нервно състояние.Та...

1)Имаш отлични оценки по всички математически дисциплини?Евала!Явно в необятната изследователска дейност на ТУ най-сетне са внесли искрата на иновацията-нови методи за преписване и залъгване на преподавателите!На това ли ви учат в ТУ?Че всичко е оценки,олимпиади и състезания?Е,ако е така-много жалко.Знание без умение.Кажи сега,поне помниш ли и 30% от това,което си учил през първият семестър?Или "гениалното" ти съзнание вече е приютило новата информация правейки всичко възможно да заличи старата?Всички знаем,че ще кажеш да-като всеки посредствен студент.

2)И кое,за Бога,те кара да смяташ,че възпитаниците на ПУ са коне с капаци?Нима ще отречеш,че само ограничените хора имат склонност да поставят всеки и всичко под общ знаменател?Една от грешките ти е,че критикуваш самоподготовката.Мислиш,че си специалист в областта си,а не осъзнаваш,че дори и 50% от това,което казваш че си постигнал да е вярно,то е единствено следствие от собствените ти усилия.

3)Казваш,че си се научил да разсъждаваш.В такъв случай за теб не би било проблем да помислиш и над възможността в ПУ да има много способни(дори по-добри) програмисти от тези в ТУ!Ако съзнанието ти не може да допусне подобна опция,то това е само твой проблем.

4)И защо пропускаш най-очевидният факт?След като си толкова ерудиран,схватлив,невероятен и блестящ си в....ТУ?Защо не в СУ или пък в MIT,примерно?Хайде,измисли някакво инфантилно оправдание и спри да се палиш толкова около събития,чиито ход не можеш да измениш.Адски много грешиш в умозаключенията си,а по-лошото е,че осъзнаваш тези си грешки,и не ги коригираш.

5)Колежката по-горе е напълно права-където и да си завършил,каквото и да си завършил,it's the knowedge you have that counts in the end!Слава Богу,прогрес постигаме не само в технологията,а и в нравствените си канони-осъзнаваме,че преди всичко трябва да сме ХОРА,и да се стремим към разбирателство!Казус,към който ти не допринасяш с нищо.

6)Отвори си очите и виж реалността!Не е нужно да съм в ТУ,за да работя в клон на Microsoft или за да съм  част от DEFCON!Цялото озлобление натрупано в теб към ПУ е резултат от стесняването на кръгозора ти,знаеш това.В ПУ има МНОГО широкоскроени хора,които изключително добре владеят работата си и се самоусъвършенстват постоянно.

P.S.Умееш да разсмиваш хората,dongeorgio_88 :] Ако има конкурс за най-хумористични самоизтъквания,определено ще грабнеш първата награда!

« Последна редакция: 27.03.2009, 01:48:55 от ObsCure »
Активен
Acta non verba!

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #27 -: 27.03.2009, 03:28:18 »

Вижте, нито една от тези науки не е излишна. Те са нищо друго освен различни приложения на математически анализ, аналитична геометрия, комбинаторика, дискретна математика и разбира се, логика. Т.е, тези неща ни карат да мислим. Развиват ни въображението, способността да решаваме различни проблеми, които може да ни се наложат в живота. Т.е, образованието във ВУЗ не трябва да е просто образование, което да ни дава някакви готови техники на програмиране, то трябва да промени начина ни на мислене към по-добро.


Виж ти, нов подход имат в ТУ за промиване на мозъци, да си вдигнат замиращите учебни планове (сигурно непроменени от 50 години) и безсмисленото сухо преподаване.
Аз само си спомням големите хармоники на няколко мои приятеля в ТУ-китната_ни_столица (такова нещо не бях виждал никога) описващи цели учебници по N-тата физико....химична дисциплина, която горките новобранци трябваше да попият като гъба и след това на изпита да изцедят на мега изпита - до тук не виждам къде точно те учат да мислиш, и още по-лошото точно като гъбата после в теб не остава нищо (Айде почти нищо, някакви откъсачни знания, които горките студенти не знаят какво да ги правят, а и не е нужно да знаят, защото след достатъчно алкохол и цигари те изчезват). В практиката?!?! Където ти се изсипват две елементарни формули и програма, с която да ги изчислиш. Реално, единствената светлина в тунела са учебниците Висша математика I,II,III,IV, за които дори не са отделени 4 дисциплини. Ако си мислиш, че учиш математикаааааа.....която уж е най-добрия подход към алгоритмичното мислене, към което толкова много се стремиш.
Няма смисъл да ти давам линк към учебните ни планове, аз лично съм имал 14 чисти математики, повярвай ми няма на света толкова дълга хармоника, която да ти свърши работа, за да си вземеш изпита. Останалите изпити, както сам се досещаш, са информатични, и ако си направиш труда да прочетеш форума или пък анотациите им в сайта ни, ще останеш с впечатлението, че у студента трябва да се засява зрънцето на знанието в съответното направление, давайки му най-важните базови знания, средата и познанствата, което би трябвало (поне на теория) да породи у него още повече жажда за знания и да конкретизира нещата (бурните дискусии във форума за повече конкретни и специализирани факултативни и избираеми дисциплини).
От тук написаното сам си направи извода дали ФМИ са прости "драскачи" на изходен код. За вас не знам, познавам няколко, който завършиха ТУ-София, ама не се занимават с изкуството на програмирането и ръководенето на проекти.
Нали знаеш приказката "поредния инж, който за . . . " - просто не може да не си я чувал. Не че се отнася за теб, или инженерите като цяло, но това са реалностите, а не че "единствено безспорните български дипломи са от Политехниката".

ПС(0): Не знам защо е тази злоба от ТУ-Пловдив. Винаги ме е учудвала! По един или друг начин живота ме е свързал тясно със София и там никъде няма да чуеш такива злобарски подхвърляния за ПУ (като твоето), даже напротив, може да питаш някои преподаватели и колеги от ФМИ-СУ, какво им е мнението за ФМИ-ПУ, а и не само от СУ.
ПС(1): И аз бях приет в безценната специалност в ТУ-София, е бях приет и в УНСС, ама нали се кандидатства на 1001 места, как иначе, трудно е да те дели един изпит от казармата.
ПС(2): Относно сливането, спокойно и това ще стане, просто защото ПУ е по-голям и по-силен, с по-голям спектър специалности и финансови възможности. Просто е по изгодно, пазарна икономика братле, ако не ти харесва КНДР!
« Последна редакция: 27.03.2009, 03:38:09 от lyubo »
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #28 -: 27.03.2009, 07:30:16 »


Надявам се сте разбрали разликата между С и С++ от тази извадка.  Просто не знам да се смея ли, да плача ли, заради това, че изтъкнати софтуерни специалисти като вас не намират разликата.
„И какво ще се промени ако се слеят ПУ и ТУ? Никъде няма да те питат с колко си завършил и какво ти пише на дипломата, а ще те питат какво знаеш. „
Да, ако ида в Щатите с диплома от ТУ ще кажат „Добре дошли”, а ако ида с диплома от ПУ, ще кажат „Кой сте вие и какво правите тук?”
Seriously. Have you ever heart the word "SARCASM" ?
Пише се "олигофрен" . И да, имаш проблеми с пунктуацията... но, какво ли знам аз... нали съм от ФМИ-ПУ </sarcasm>
Това за Щатите, което си написал е толкова смешно, че направо нямам думи.
И да, и аз кандидатствах в ТУ, само ако не ме приемат никъде другаде! На първо класиране ме приеха в ТУ-София.
Anything else to say? If you have, please do be more careful how you'll humiliate yourself once again.
Активен
Everybody Lies.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #29 -: 27.03.2009, 10:55:23 »

Дон Джорджио, да те светнем, че пък компилатора на С компилира до Асемблер - дай да пишем и учим направо Асемблер, а? Или направо в двоичен код да пишем инструкциите?

Между другото - знам и двете цитирани неща до болка! Писал съм надстройка на ОС за 6502 на Асемблер през 1987 (на практика почти нов DOS стана - с него имам 3-то място на Национална Студентска Научна Сесия 1988-ма година, в ТУ Габрово беше, да те успокоя - а съм от ФМИ). И съм зареждал началния микрокод на mainframe ЕС-1061М в ПУ с hex-code бутони... Така че не говоря глупости.

И пак между другото, хобито ми е електроника и при разговори с колеги от ТУ и други инжинери съм показвал на моменти повече познания от тях в синтез и анализ на схеми, микропроцесорни, микроконтролерни и аналогови устройства! И в момента точно във фирма производител на микроконтролери и управляващи устройства работя на хонорар в свободното си време. А съм завършил Пу! Да, даскал станах - главен асистент съм! Това пречи ли ми нещо?

М/у другото дипломите от ФМИ си ги уважават на Запад - бъди спокоен - имаме аспиранти в MIT, хора в Microsoft, Boeing, Daimler и др.
« Последна редакция: 27.03.2009, 10:58:26 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #30 -: 27.03.2009, 22:29:52 »

пичове само си чешите езиците.
имам и съм имал колеги от къде ли не ( аз завърших ПУ ФМИ което беше най правилното решение което съм взимал някога може би благодарение на бившата ми приятелка го взех де незнам )
Та ИМАМ колеги и съм ИМАЛ от къде ли не от ТУ от СУ от ПУ и да ви кажа всички са пичове.

тъй че няма значение къде учиш знаете ли даже и да не учиш аа имам и една колежка от СУ физика брей ама пише на кво ли не ..
тъй че винаги ще има кой да говори "аз съм пи могъщ" ( и аз съм го говорил и ще го говоря )
има и хора дето ще говорят вие сте даскали
има и такива дето ще кажат по информатика на състезания сте нищо
апък 3ти ще кажат ние в фми учим много математики щото са основа на бла бла (тъй ли ? аз не съм учил )

тъй че първоначално темата беше за прехвърляне
има ли смисъл няма ли смисъл

еми има смисъл естествено за някой хора за други няма всеки сам решава как да си живее.
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #31 -: 31.03.2009, 16:18:16 »

Найденее, ужас са тея бивши приятелки.. 1:1 сме с теб значи  :-D

Джорджо ... 889....15 .. флиртче.цом. Ти си интелектуално (или ИТ) киче, разбираш ме нали ? Ти дори не можеш да усетиш, кога си нареден.. и ми търсиш доказателства в wiki, което си е детска енциклопедия ! Това че учиш за инженер в спец. КСТ .. не значи автоматично, че научаваш софтуерно инженерство ...... двете неща, колкото и трудно да ти е да го приемеш - нямат нищо общо.

пс. сигурно си доста грозен....
пс2. Злобата на ТУ идва от грозните колежки и непоносимия, безплоден гърч в който са студентите там :( Бил съм там ... и то в специалност, Джорджи, в каквато КСТ изглежда, като да учиш за дюнерджия .. но ако искаш, да си програмист и да учиш - мястото е едно в Пловдив.
« Последна редакция: 31.03.2009, 16:22:15 от aJ|eKc »
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #32 -: 02.04.2009, 14:31:01 »


пс. сигурно си доста грозен....
пс2. Злобата на ТУ идва от грозните колежки и непоносимия, безплоден гърч в който са студентите там :( Бил съм там ... и то в специалност, Джорджи, в каквато КСТ изглежда, като да учиш за дюнерджия .. но ако искаш, да си програмист и да учиш - мястото е едно в Пловдив.



 :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bravo: :bravo: :bow: :bow:
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #33 -: 06.04.2009, 22:47:14 »

Здравейте,
Ами оставих ви близо седмица да ме плюете на воля. Като гледам, не сте се справили много добре... За разлика от вас, аз нямам много време да пиша празни приказки по форумите (е, понякога се намира :)

"пс. сигурно си доста грозен...."

Сигурно. Не съм се влюбвал в себе си, за разлика от Вас. Но това, че Вие се харесвате, не значи че сте красиви, а това, че аз не се харесвам, не значи че съм грозен. Мога да пиша още много по тази тема, но едва ли има смисъл.

"пс2. Злобата на ТУ идва от грозните колежки и непоносимия, безплоден гърч в който са студентите там  Бил съм там ... и то в специалност, Джорджи, в каквато КСТ изглежда, като да учиш за дюнерджия .. но ако искаш, да си програмист и да учиш - мястото е едно в Пловдив."

За грозните колежки само ще кажа, че предпочитам малко по-грознички, но по-интелигентни, отколкото красиви и тъпи. Ако е само за секс, красивите и тъпите са достатъчни, но за по-сериозни неща не стават. Естествено е тези, които не са много красиви, да компенсират с повече упоритост. Заради това, Мис ПУ е по-красива от Мис ТУ, но това има значение само 2 пъти седмично:) Ако искам да съм програмист и да уча, мястото е едно: ПУ ?!? Може би аз и още сума ти колеги сме някаква статистическа аномалия, която някакси не се вписва във Вашето твърдение...

"пичове само си чешите езиците."

Това е вярно. Общо взето, ако имаш потенциал няма особено значение къде учиш, що се отнася до стремежа към знания и развитие. Ако си галош, и в Кеймбридж да влезеш, няма да те огрее Бога на знанието. Но, въпреки това бих цитирал доц. Илчев : Програмирането е едновременно изкуство и инженерна наука. Точно заради това, съм на мнение, че всеки програмист трябва да има общи инженерни познания, за да е подготвен, ако се наложи да създава софтуер, който да решава инженерни проблеми. Имах учителка по информатика, завършила ФМИ преди много години, и самата тя ми сподели, че когато била на работа в Германия, нейният шеф и дал задание да напише драйвър за "една машинка дето се върти", а тя не могла да се справи (защо, ли?)... 

"Дон Джорджио, да те светнем, че пък компилатора на С компилира до Асемблер - дай да пишем и учим направо Асемблер, а? Или направо в двоичен код да пишем инструкциите?"

Понякога се налага и това да се прави. Всеки метод си има предимства и недостатъци. Знаете ли, че една от многото технологии на Гоогле е данните, които статистически се налага да се четат по-често, да се записват на по-отдалечени от центъра на диска сектори, тъй като там четенето става по-бързо. (Линейната скорост е равна на ъгловата по радиуса)

"Евала!Явно в необятната изследователска дейност на ТУ най-сетне са внесли искрата на иновацията-нови методи за преписване и залъгване на преподавателите!На това ли ви учат в ТУ?Че всичко е оценки,олимпиади и състезания?Е,ако е така-много жалко.Знание без умение.Кажи сега,поне помниш ли и 30% от това,което си учил през първият семестър?"

Вие във ФМИ си мислите, че щом някой е отличник, значи непременно преписва и лъже. При вас може и така да е, но при нас, тези които се стремят да препишат, обикновено не успяват. Не става въпрос за знания и за умения. Става въпрос за това дали си способен да видиш логиката в нещата или не. Толкова ли не можете да го разберете. Аз съм взимал изпит с 6 само с един ден учене, тъй като беше  логика и математика. Други, които се спукаха да правят пищови в най-различни размери и разновидности изкараха по-малко, щото бяха много заети да правят пищови, а не да проследят нещата.


"Виж ти, нов подход имат в ТУ за промиване на мозъци, да си вдигнат замиращите учебни планове (сигурно непроменени от 50 години) и безсмисленото сухо преподаване.
Аз само си спомням големите хармоники на няколко мои приятеля в ТУ-китната_ни_столица (такова нещо не бях виждал никога) описващи цели учебници по N-тата физико....химична дисциплина, която горките новобранци трябваше да попият като гъба и след това на изпита да изцедят на мега изпита - до тук не виждам къде точно те учат да мислиш, и още по-лошото точно като гъбата после в теб не остава нищо"

За този цитат прочетете още веднъж 1 параграф по-горе. Дано ви се набие в главата. Явно има хора, които като не могат да видят логиката в нещата се опитват да зубрят...

"В практиката?!?! Където ти се изсипват две елементарни формули и програма, с която да ги изчислиш."

Даа, този начин на мислене е .... елементарен.
 
"Реално, единствената светлина в тунела са учебниците Висша математика I,II,III,IV, за които дори не са отделени 4 дисциплини."

Само аз ли виждам факта, че ВСИЧКИ дисциплини в ТУ са математики (различни приложения) (освен физическото, химията и чертането).

"Ех, накрая и ти нещо да кажеш. Това е истината - от нас излизат даскали и адвокати, а от вас заварчици и пишман шлосери. Не знам защо си мислиш, че като си в ТУ все едно си влязъл във Харвард, може би защото като кажеш в щатите че си завършил ТУ не само че ще ти дават 343242384242 долара на месец"

Не съм казал, че съм в Харвард. Знам, че има още много да се иска от образованието в Пловдив. Далеч съм от мисълта, че щом съм в ТУ, значи съм хванал Господ за х..я.  Но досега говорихме къде е по-хубаво да влезеш - в ТУ или в ПУ.  Ясно е къде....

"жорджо ... 889....15 .. флиртче.цом. Ти си интелектуално (или ИТ) киче, разбираш ме нали ? Ти дори не можеш да усетиш, кога си нареден.. и ми търсиш доказателства в wiki, което си е детска енциклопедия ! Това че учиш за инженер в спец. КСТ .. не значи автоматично, че научаваш софтуерно инженерство ...... двете неща, колкото и трудно да ти е да го приемеш - нямат нищо общо. "

Пресмял се Хърбел на Щърбел:

Software engineering is the application of a systematic, disciplined, quantifiable approach to the development, operation, and maintenance of software, and the study of these approaches; that is, the application of engineering to software.[1]

Engineering is the discipline and profession of applying technical and scientific knowledge and utilizing natural laws and physical resources in order to design and implement materials, structures, machines, devices, systems, and processes that safely realize a desired objective and meet specified criteria.

Прочети внимателно двата параграфа и ако успееш, ще стигнеш до заключението, че едното се включва в другото. (Даже, ако не си разбрал са го написали: that is, the application of engineering to software.) За тези, които след толкова повторения, още не могат да го разберат ще го поента:

Инженер не е просто някакво съкращение пред името. Това е начин на мислене. Има хора, които са добри в това, има и хора, които цял живот не могат да стигнат до този начин.


Активен

ObsCure

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
  • Фатални Мозъчни Изкривявания&Co.
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #34 -: 06.04.2009, 23:06:44 »

Няма смисъл да се самоизтъквате,Джордж,вече ни стана ясно,че вие сте следващият Лайбниц.Безупречен сте,просто лоша дума не може да се каже за вас.А критиката ви е просто съкрушителна-от утре 60% от ФМИ ще си изтеглят дипломите заради вашите слова!

P.S.Ако мислиш,че някои го е еня за неоснователната ти и генерализираща критика,да знаеш,в дълбока заблуда си.Във всеки ВУЗ има преписвачи и НЕпреписвачи.Сам каза,че и във вашият това е често срещано явление.
Активен
Acta non verba!

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #35 -: 06.04.2009, 23:25:09 »

:roll:
Активен
Everybody Lies.

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #36 -: 07.04.2009, 01:19:02 »

Брей ,  брей,  брей  каква дискусия......,  какво чудо на реториката! Позволете и аз да се включа  , въпреки че моето мнение по въпроса за обединението на ПУ и ТУ -София е доста противоречиво на този етап.Драги  колеги и колежки ,всеки ВУЗ дава насоките на развитието на един човек за близките 10-20 години.Знаем ,  че всяка програма има и предимства и недостатъци, при това  всеки   един   студент се различава от друг студент!При това положение и най.добрия студент ще съумее да вземе максимума и от най-лошия ВУЗ и обратното също е вярно най-лошия студент в най- добрия ВУЗ ще съумее да вземе      минимума    защото такива му са целите.Между тези два  екстримума е цялата многолика палитра на живия живот за хилядите останали студенти!По принцип целта е да се даде образно казано една рамка (за всеки ВУЗ това е целта) в която студента научава някои насоки за бъдещата си работа.Независимо от световната тенденция на образованието да се наливат знания в главата на студента, човек сам се ражда ,сам се учи, и сам умира!(  Максим Горки ли  го беше  казал вече не си спомням)Няма значение ,че поне до 22-23 години е заобиколен от учители, възпитатели , доценти и професори и всеки му преподава най-важните неща от живота!Според мен по- важното е да се разбира това,  което се изучава  и по- късно в практиката, като ни потрябва да знаем откъде да започнем   и как , по-какъв начин(ефективен разбира се )  да решаваме даден проблем!С уважение инж. Марин Янков   ( студент по Право 4 курс )  .   Успех на всички с разбирането на живота! :y: :bow: :heart:
« Последна редакция: 07.04.2009, 01:37:59 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Nuwiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #37 -: 07.04.2009, 10:04:38 »

Уфф човече ... то твойто не е злоба ... то твоето е смешно направо :))) Не мога да разбера защо си мислиш, че с това Ту си хванал господ за шлифера ... не казвам че е лошо ( бях приета КСТ първо класиране и категорично отказах да се запиша). Това да знаеш C++ , C, Асемблер никак не е лошо... винаги е плюс да имаш такива познания... странно защо в по-горен пост каза, че смяташ че писането на  C#, Java etc. било лесно и не било програмиране, защото се използвали готови библиотеки и компоненти ...

Дали не е от злоба, че не знаеш тези езици и дали не е от злоба, че хората познавайки тези езици взимат доста солидни заплати .... Убедена съм, че хората използвайки  C++, Асемблер и т.н. в работата също получават доста солидни заплати,  но търсенето на такива кадри е в пъти по-малко.  Интересно ми е дали в ТУ се учи  C#, Java ? Дали ви карат да правите проекти ... на тези езици, защото в ПУ 3ти и 4ти курс е засипан от проекти ( с които да се занимаваш сам в къщи ) и то проекти, използващи търсени езици на пазазра. Смятам че от тези проекти, с които се блъскаш сам ( не проект за чертане на нещо си в къщи) научаваш много повече от колкото това да те карат да седиш 4 часа в университета при някой даскал.  Защо не си влязал в СУ там нали не стават даскали ... или не ти е стигнал бала .... Е на мен ми стигна ... и не влязох ... Сега съжалявам ... но тогава бяха други времена:>

Мисля че е време да престанеш с тая злоба и заяждане и с това да се самоизтъкваш ... и да пишеш някакви цитати от  Google или от  Wiki. Това, което дразни повечето хора тук е явното ти самоизтъкване и парадиране колко си по-велик от нас... не казвам, че си глупав и че не знаеш и така нататък ... но до момента не си показал някакви невероятни знания, а с изказванията си ставаш за смях. Аз не съм много възхитена от идеята за обединение на ТУ и ПУ ... не че ме бърка ... аз не разчитам на някаква дипломна... разчитам по-скоро на знанията и на това което успея да си "открадна" от университета, защото ПУ колкото и пубъркани хора да има, има и хора, които биха ти поомогнали и биха се занимавали с теб. Това което на мен ПУ ми даде е средата... т.е. контактуването с други хора с моя интерес ( програмиране, а не чертане и математика (не че има нещо лошо в математиката)).

Успех със следването :)))) И вземи се стегни малко :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #38 -: 07.04.2009, 10:36:39 »

оффтопик :

ай наздраве :)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #39 -: 07.04.2009, 12:38:25 »

За разлика от вас, аз нямам много време да пиша празни приказки по форумите

Сам се заби с тоя ферман, дето си изписал, пич. Малко от нас ще си губят времето да го напишат, а също така и прочетат. Аз лично няма да инвестирам време в четенето му, че да съм съпричастен към твоето безделие.

Поздрави :)
Активен
Too short signature limits.