argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне от ТУ в ПУ  (Прочетена 16905 пъти)

pa4ogaspa4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Прехвърляне от ТУ в ПУ
« -: 05.09.2008, 14:35:36 »

Кажете все пак има ли смисъл да сепрехвърля от ТУ в ПУ от редовно в задочно...... в ТУ е голям гърч .....в ПУ как е? задочно?
« Последна редакция: 05.09.2008, 16:08:03 от Kelli_Mutu™ »
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: vapros
« Отговор #1 -: 05.09.2008, 14:57:59 »

Определено има смисъл, тук ще те научат на български език.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: vapros
« Отговор #2 -: 05.09.2008, 15:31:31 »

Писането на кирилица е задължително. Редактирай си мнението.
Активен
Too short signature limits.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: vapros
« Отговор #3 -: 05.09.2008, 15:34:21 »

Определено има смисъл, тук ще те научат на български език.

XAEAXAEXAEXAEXAEXE

много добре казано :) :) :)

@pa4ogaspa4o
В ПУ няма да ти е по-леко.
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #4 -: 05.09.2008, 17:29:35 »

Изпитите за задочниците са в по-лек формат от също така не толкова тежките (с някои изключения) изпити в ПУ. Ако търсиш лесно без нищо да научиш, си точно за задочно в ПУ, информатика. Който иска да работи и да учи, може и редовен студент да бъде, което е по-хубаво. Всичко до тук е мое мнение.
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #5 -: 07.09.2008, 23:55:56 »

От това което съм чувал от познатите ми инженери, наистина в ТУ е гърч.
Сещам се за следните неща за които съм чувал от ТУ, които ги няма във ФМИ:
-  няма да гониш преподаватели за заверки
-  и в редовната програма заетостта в унито май е по-малка отколкото в ТУ
-  няма да пишеш протоколи от упражнения в  лабораториите :)

Дали има смисъл - кой курс си, какво следваш, какво искаш да правиш...

Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #6 -: 24.03.2009, 23:39:17 »

Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите). Според мен изобщо не е оправдано такова прехвърляне. Все едно да размениш мерцедес за вартбург... Вярно е, че при нас е доста по-трудно, но това е цената на успеха. За да получиш трябва да дадеш (основен природен закон). Между другото, при нас се чува, че вашия вуз има мераци да погълне нашия и по този начин да ни превърне от бъдещи инженери, бъдещи даскали. Изобщо няма да коментирам колко нечестно, гадно, гнусно, противно, недопустимо е това...
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #7 -: 25.03.2009, 01:11:59 »

Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите).
Хм, странно... аз не съм мечтала за тоВа. Доста тъпо изказване. <_<
Пък и като му е трудно на момчето, защо да не попита, че и да се прехвърли даже.
Въпрос на вкус, казал котарака ...
Активен
Everybody Lies.

Иван Енев

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #8 -: 25.03.2009, 12:04:14 »

Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите). Според мен изобщо не е оправдано такова прехвърляне. Все едно да размениш мерцедес за вартбург... Вярно е, че при нас е доста по-трудно, но това е цената на успеха. За да получиш трябва да дадеш (основен природен закон). Между другото, при нас се чува, че вашия вуз има мераци да погълне нашия и по този начин да ни превърне от бъдещи инженери, бъдещи даскали. Изобщо няма да коментирам колко нечестно, гадно, гнусно, противно, недопустимо е това...
Прав си, мечтата на всеки един кандидат-студент е да отиде не къде да е, а в ТУ-Пловдив (известен също като най-добрият филиал на ТУ-София). Защо ли се сещам за 5 човека от раз, които се прехвърлиха от ТУ-Пловдив във ФМИ? Ако ТУ и ПУ се слеят не знам дали инжинерите ще станат даскали, но има шанс да станат хора.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #9 -: 25.03.2009, 12:06:02 »

Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите). Според мен изобщо не е оправдано такова прехвърляне. Все едно да размениш мерцедес за вартбург... Вярно е, че при нас е доста по-трудно, но това е цената на успеха. За да получиш трябва да дадеш (основен природен закон). Между другото, при нас се чува, че вашия вуз има мераци да погълне нашия и по този начин да ни превърне от бъдещи инженери, бъдещи даскали. Изобщо няма да коментирам колко нечестно, гадно, гнусно, противно, недопустимо е това...

Здрасти,

Изчетох ти постовете, разбрах какво искаш да кажеш.

Ще те помоля да ме разбереш правилно. От ФМИ излизат по-добри математици, от ФМИ излизат по-добри информатици/програмисти. Казвам го, не защото така ми се иска, а защото имам поглед над процента на реализиралите се, забележи "ПРОГРАМИСТИ И ИНФОРМАТИЦИ" от ФМИ и от КСТ. На олимпиадите по математика, информатика и информационни технологии никога не сте имали даже спортен шанс (не говоря за ТУ София, а за вас).

На вас силата ви е другаде и печелите 1ви места по други дисциплини (което не съм си и помислил да ви го отрека). От ТУ Пловдив излизате предимно администратори, не за друго, а просто няма кой да ви води програмиране на достатъчно високо ниво. В нашата фирма са идвали достатъчно хора, завършили твоята специалност "КСТ" и не сме взели нито един от тях на работа! Държите се арогантно и сте с високо самочувствие, но реално в 90% от случаите нямате покритие.

Изключения винаги ще има. Аз лично познавам изключително силни програмисти, завършили в ТУ, но за жалост са малко на брой. Искрено ще се радвам да ми покажеш с реални факти по какъв начин ТИ, ИНЖИНЕРЪТ, учещ КСТ си нещо повече от МЕН - програмистът, учещ Информатика във ФМИ. Кой курс си, къде работиш, колко те ценят, от къде те искат, колко предложения за работа получаваш на месец... защото реално това е важното, нали?

И за малко да забравя...
Предполагам от поста ми се разбира, че намирам за много некоректно изказването ти:
Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите).
Нека те уверя, че нито един от хората, пишещи в този форум не е искал да следва в КСТ в ТУ! (Разбира се мога и да греша ... ако някой е искал може да пише защо)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Иван Енев

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #10 -: 25.03.2009, 12:09:29 »

Ники, ще трябва да те опровергая за последното. Като кандидат-студент кандидатствах и в ТУ-София (не в Пловдив за съжаление, но не съм бил правилно информиран) и доколкото си спомням бях писал само КСТ, където ме и приеха.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #11 -: 25.03.2009, 12:29:06 »

Иване, КСТ не е лоша специалност - при желание, всеки може да научи програмиране, дори и филология да следва!

За сливането на ТУ-Пловдив и ПУ е друга мотивацията, няма да се закрият специалности, както казаха в официалното съобщение, се цели оптмизиране на административните разходи и управлението. За жалост, както винаги, се намира някой да изреве "Ще ни правят даскали..." и да настрои хората против! Лично аз не искам да се сливаме с ТУ-Пловдив по други причини - съвсем различни структури сме, а и ТУ-Пловдив си е филиал на ТУ-София, а пък СУ и ТУ-София не са се слели, нали (не че ние сме филиал на СУ де - просто логически разсъждавам, че щом в София не е наложително сливането...)?
« Последна редакция: 25.03.2009, 12:45:07 от Светослав Енков »
Активен

Владислав

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #12 -: 25.03.2009, 12:49:09 »

Ники, ще трябва да те опровергая за последното. Като кандидат-студент кандидатствах и в ТУ-София (не в Пловдив за съжаление, но не съм бил правилно информиран) и доколкото си спомням бях писал само КСТ, където ме и приеха.

То и аз като кандидатствах се пробвах и в ТУ, но това ми беше резервен вариант ако не ме приемат в ПУ! Иначе мечтата ми винаги е била да уча "Информатика" в ПУ и я постигнах  :sun: !
Активен

Георги Атанасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
  • Георги
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #13 -: 25.03.2009, 14:24:05 »

Когато кандидатствах бях приет и КСТ в ТУ-Пловдив и Информатика в ПУ - много се двуумях къде да запиша, разглеждах доста внимателно програмата, по която учат и двате специалности и избрах Информатиката. Исках да се занимавам с програмиране, а в ТУ- Пловдив голяма част от изучаваните предмени нямаха нищо общо с него. Избрах Информатика и определено не съжалявам за избора си. Може би единственото предимство на ТУ е, че взимаш титлата инженер, нищо друго.

Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите).

Винаги съм мечтал за ПУ а не за ТУ.
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #14 -: 25.03.2009, 19:10:42 »

Цитат
Здравейте, аз съм студент в ТУ, специалност КСТ (тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите).
Ти си велик човек. Боготворя те!  :bow:
Цитат
Вярно е, че при нас е доста по-трудно, но това е цената на успеха.
Какви са тези комунистически глупости. Не може ли да ми е лесно и пак да успея. Ако си мислиш, че в университет и то в България ще научиш нещо кой знае какво, много се лъжеш. Поне за сега е по-добре да имаш повече време за самоподготовка. ФМИ ти го дава, ти ако искаш го пропиляваш, а ако искаш си пишеш глупавите протоколи от преди 20 години. Нямам никакви мечти свързани с университет в България, но и не искам в чужбина.
Явно много високо образование ви дават там. Инжинер dongeorgio_88, ще ми цитирате ли къде прочетохте този основен природен закон
Цитат
За да получиш трябва да дадеш
или това го пише в "Книга за джунглата" :-D

Цитат
Между другото, при нас се чува, че вашия вуз има мераци да погълне нашия и по този начин да ни превърне от бъдещи инженери, бъдещи даскали.
Всички  от ФМИ събрахме по 2лв, подкупихме Декана Ви и сега ще "погълнем" ВУЗ-а Ви. Най-после ще Ви снижим до нашето ниво-даскали и всички, които сме "мечтали" за КСТ ще сме доволни, че вече не сте част от тази велика общност.
Цитат
тфа дето повечето от вас сте мечтали да учите
В ТУ да не ви четат проповеди колко е велик университета и да ви промиват мозъците?  :yawn:
-Инжинерю наш, ти който си в мазето, да се свети труда ти отишъл на вятъра... Амин.
« Последна редакция: 25.03.2009, 19:14:03 от iliadev »
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #15 -: 25.03.2009, 20:55:34 »

Здравейте,
Не, не съм велик човек, ни най-малко, даже. Едва ли от тези хора, които познавам има велики такива. Но има определени факти, които са неоспорима истина. Нека цитирам вестник Марица от днес:


Филиалът на Техническия университет в Пловдив да се слее с Пловдивския университет „Паисий Хилендарски", е предложил в писмо до министър Даниел Вълчев ректорът на ПУ, професор д.ф.н. Иван Куцаров. То е мотивирано с решение на академичния съвет от 16 март „с цел оптимизиране на университетската мрежа и повишаване ефективността на академичния мениджмънт". От днес в Пловдивската политехника тече протестна подписка срещу предложението. Преподаватели и студенти са на нокти заради очакването, че сливането може да обезличи постиженията на висшето техническо училище. Ще потънем в море от хуманитаристи, коментират лектори от ТУ. Студентите им били буквално стресирани от опасенията, че ще се дипломират като възпитаници на ПУ. Знае се, че зад граница, включително в САЩ, единствено безспорните български дипломи са от Политехниката. Според вътрешни коментари сливането с ПУ можело да се окаже обикновено административно поглъщане с цел използване на по-добрата материална база.

Мисля, че няма какво повече да кажа по въпроса за сливането. Относно коментара на ИЛИАДЕВ, това, че моите приказки били комунистически глупости, просто няма какво да коментирам. Вие във ФМИ всичко си знаете и няма на какво да ви научат и затова не ви учат, а са ви оставили да се самоподготвяте както си намерите за добре.  И понеже сте толкова интелигентни, че веднага се хвърляте на обектните езици, ставате сайтови програмисти с php, mysql или ASP,  учите Java, C#, и от това сте научили нищо особено, освен как се работи с ГОТОВИ обекти, които са написани на С. Тва аз го научих, като бях хлапе в 8ми клас.  Ако си мислите, че това ви е високото ниво на програмиране, да ми викате готови функции и да им се кефите...., просто няма какво повече да говорим. Казвате, че при нас имало много науки, които не били необходими и ни губели времето с протоколи.... Вижте, нито една от тези науки не е излишна. Те са нищо друго освен различни приложения на математически анализ, аналитична геометрия, комбинаторика, дискретна математика и разбира се, логика. Т.е, тези неща ни карат да мислим. Развиват ни въображението, способността да решаваме различни проблеми, които може да ни се наложат в живота. Т.е, образованието във ВУЗ не трябва да е просто образование, което да ни дава някакви готови техники на програмиране, то трябва да промени начина ни на мислене към по-добро. Представете си, че имате фирма, която се занимава с програмиране.  Когато клиент дойде с определен проблем, който да трябва да алгоритмизираме, за да можем да го направим, ние трябва да можем да вникнем в същината на проблема. Няма да кажа на клиента: Сори, пич, аз съм програмист, не разбирам нищо от твоя проблем. Програмиста за това е програмист, за да решава реални проблеми, а не просто заради самото програмиране. Това, което се опитвам да ви кажа е да не бъдете коне с капаци и да казвате "Т'ва на мене няма да ми трябва, закво ми е тая електротехника, закво ми е тва чертане, закво ми е тая физика, закво ми е анализ и синтез на логически схеми, закво ми е булева алгебра, закво ми е дискретна математика....." Ами това ти е, за да се научиш да мислиш. Ама вие сте толкова интелигентни, за какво ви е някой да ви учи да мислите, вие по рождение сте си научени... Относно промитите мозъци, преценете сами, чий мозък е промит: На този който казва: Аз съм любознателен и искам да уча и да се науча да гледам света с други очи, или на този който казва: За кво ми е да ги уча тия неща, сакън да не си напъна малко сивото вещество...
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #16 -: 25.03.2009, 21:16:32 »

dongeorgio_88, уверявам те - във ФМИ не се учи само програмиране. Както изтъкнаха колегите преди мен, учи се доста математика, която е в основата на изграждането на алгоритмите, дори се дават примери от практическите среди къде и за какво се използва. Спирам до тук.
Ще обърна внимание на нещо друго.
Опитвате се да правите съпоставка кой университет ще ви научи да програмирате по-добре. Пълна загуба на време е това мерене на...  вие си знаете.

Малък коментар за опасението, че във ФМИ хората стават учители - еми, няма как да стават най-малкото защото не се учи педагогика (освен в една от специалностите, защото все пак някъде трябва да се учат бъдещите учители, нали така).

И като за последно бих допълнил, че тези опасения на ТУ са леко неоснователни, не знам кой им е пуснал мухата, явно е вътрешно нещо, организирано с цел да спира нещата за лични облаги, така го виждам аз.
Активен

dongeorgio_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #17 -: 25.03.2009, 21:37:11 »

Здравейте, лично видях http://tu-plovdiv.info/forum/index.php?act=attach&type=post&id=44 Това е или скалъпено листче, или реален документ. Ако е първото, щеше да има опровержение, а явно не е, след като и в Марица го пишат. Значи, това не е просто муха, а реална опасност. И съгласете се, не е честно да съм желал от самото начало да влеза в ТУ, а да ме пренудят да излеза от ПУ.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #18 -: 25.03.2009, 22:22:20 »

И понеже сте толкова интелигентни, че веднага се хвърляте на обектните езици, ставате сайтови програмисти с php, mysql или ASP,  учите Java, C#, и от това сте научили нищо особено, освен как се работи с ГОТОВИ обекти, които са написани на С. Тва аз го научих, като бях хлапе в 8ми клас.  Ако си мислите, че това ви е високото ниво на програмиране, да ми викате готови функции и да им се кефите...., просто няма какво повече да говорим. Казвате, че при нас имало много науки, които не били необходими и ни губели времето с протоколи.... Вижте, нито една от тези науки не е излишна. Те са нищо друго освен различни приложения на математически анализ, аналитична геометрия, комбинаторика, дискретна математика и разбира се, логика. Т.е, тези неща ни карат да мислим. Развиват ни въображението, способността да решаваме различни проблеми, които може да ни се наложат в живота. Т.е, образованието във ВУЗ не трябва да е просто образование, което да ни дава някакви готови техники на програмиране, то трябва да промени начина ни на мислене към по-добро. Представете си, че имате фирма, която се занимава с програмиране.  Когато клиент дойде с определен проблем, който да трябва да алгоритмизираме, за да можем да го направим, ние трябва да можем да вникнем в същината на проблема. Няма да кажа на клиента: Сори, пич, аз съм програмист, не разбирам нищо от твоя проблем. Програмиста за това е програмист, за да решава реални проблеми, а не просто заради самото програмиране. Това, което се опитвам да ви кажа е да не бъдете коне с капаци и да казвате "Т'ва на мене няма да ми трябва, закво ми е тая електротехника, закво ми е тва чертане, закво ми е тая физика, закво ми е анализ и синтез на логически схеми, закво ми е булева алгебра, закво ми е дискретна математика....." Ами това ти е, за да се научиш да мислиш. Ама вие сте толкова интелигентни, за какво ви е някой да ви учи да мислите, вие по рождение сте си научени... Относно промитите мозъци, преценете сами, чий мозък е промит: На този който казва: Аз съм любознателен и искам да уча и да се науча да гледам света с други очи, или на този който казва: За кво ми е да ги уча тия неща, сакън да не си напъна малко сивото вещество...
Момче, разбирам влечението ти към поялника, но се постарай да погледнеш по-надалеч от носа си. Повечето неща, които изреди, се учат във ФМИ, като изключим работа с осцилоскоп и ползване на милиметрова хартия. За 4 години се държат около 15-на изпита по математически дисциплини и то поради простата причина, че специалността не се казва програмистика, а информатика. Ограмоти се малко, научи се как се поднасят доводи и как се защитава теза, а също така и как се форматира текст и как се спазва пунктуация. Дотогава да кажем, че няма да можем да прозрем идеите ти.
« Последна редакция: 25.03.2009, 23:14:04 от Иван Енев »
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: Прехвърляне от ТУ в ПУ
« Отговор #19 -: 25.03.2009, 22:27:31 »

И съгласете се, не е честно да съм желал от самото начало да влеза в ТУ, а да ме пренудят да излеза от ПУ.
Наистина не е честно и затова си мисля, че ако се осъществи присъединяването, то ще засегне само тези, които започват обучението си след него, т.е. теб и всички други приети в ТУ преди него ще си получат диплома от ТУ. Поне така се прави по цивилизования начин :-)
Активен