argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратури и магистърски програми.  (Прочетена 88277 пъти)

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #140 -: 08.09.2012, 20:29:19 »

 :-) Привет! Искам да ви попитам нещо. От сайта на Пловдивския университет разбрах, че от 12.09 до 28.09.2012 г. е подаването на документи за магистратурите. Желая да подам за специалността "Английски език и методика", но никъде не е опеманато при кого, къде, на кой етаж. може ли някой, който е ходил, да даде по-подробна информация? Благодаря! :)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #141 -: 09.09.2012, 10:17:23 »

Смятам утре да се разходя до университета,за да си купя справочник и да се поинтересувам :) След това ще споделя.
Активен

insomnia77

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #142 -: 12.09.2012, 14:52:27 »

Проявявам интерес към магистратурата "Превод и бизнес комуникации", но ми се ще да разбера повече за нея от някой, който я е карал или има информация за нея-кои са преподавателите, какви са дисциплините, които се изучават и като цяло струва ли си да се записва?
Ще съм благодарна, ако някой сподели мнение или някаква информация :)
Активен

Martinailieva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #143 -: 12.09.2012, 15:16:28 »

Здравейте! искам да попитам за "Language and linguistics" - съществува ли още? Някаква информация? И за "Литература и кино" -кога е създадена, активна ли е вече, изисквания? :)
Активен

Tina_Tarnar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
    • http://arto.bg/
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #144 -: 18.09.2012, 18:39:24 »

Здравейте, исках да попитам някои неща относно магистратурите.  Завършила съм бакалавър информатика, но силно желая да запиша магистратура английска филология - превод и бизнес комуникации. Имах и желанието за английска филология - лингвистика и превод, но доколкото разбрах нямам право на това. Днес бях за информация на място, учудиха се, че от ФМИ искам да ходя в друг факултет; казаха, че програмата била за ниво "advanced" и ме попитаха имам ли го. Отвърнах, че съм завършила езикова гимназия с английски, помолиха ме да платя таксата за кандидатстване, след което щели да ми изпратят текст за превод по имейл - ако съм се справила с него, ок! Но не разбрах в това ли се състои кандидатстването, този превод ли е изпитът? Който е кандидатствал предишна година и има опит, нека сподели. Интересно ми е. Ако има изпит, труден ли е. Не приемат всички нали? Все пак е държавна поръчка.
Активен
http://arto.bg/ - Езиково обучение. Преводи и легализация

dea_2007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #145 -: 24.09.2012, 12:37:52 »

Малко нова информация за магистратурата " Английски език и методика" .
Миналата седмица бях при секретарката за да подам документи за кандидатстване, въпреки че бях подготвила диплома оригинал и копие,молба до ректора и бях готова да платя такса кандидатстване - те ни потрябваха.
Секретарката погледна дипломата, каза че молба до ректора не ми трябва, даде ми да попълня една молба за явяване на изпит по английски и ми каза че таксата ще е 30 лв. за кандидатстване и 20лв. за изпита. Таксата ще се плаща в деня на изпита - 04.11., но това е неделя и не знам как ще се плати ... :wink: Това е за сега.
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #146 -: 07.10.2012, 00:14:57 »

Здравейте и от мен ! Аз си пратих необходимото инфо по и-мейл на секретарката,понеже по телефона ми каза ,че може да ми пусне молба за изпита по английски без да идвам до Пловдив,дано всичко е ОК ,нали си остава 4,11 дата за сега?Силно се надявам да не променят датата!Ако някой има нещо актуално да сподели!
Активен

morwenna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #147 -: 16.10.2012, 22:24:57 »

Здравейте! Искам да попитам дали някой знае кога започва учебната година за магистрите? Благодаря предварително
Активен

insomnia77

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #148 -: 18.10.2012, 10:51:10 »

Сроковете за подаване на документи за кандидатстване за някои от магистратурите са удължени до 19 октомври, така че явно след това ще се разбере кога започват занятията.
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #149 -: 19.10.2012, 14:24:03 »

Здравейте пак! Аз получих уведомително писмо,че на 4.11 ще бъде изпита по английски, предлагам да се съберем по-рано пред факултета за кураж!И още - речници позволено ли е да ползваме или уви?!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #150 -: 19.10.2012, 14:31:11 »

И аз получих писмо,идеята за събиране преди изпита е добра :) Какво ще кажете за 8:15 пред ректората?Мисля,че не е позволено да ползваме речници  :)
Активен

dea_2007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #151 -: 19.10.2012, 19:27:11 »

Идеята ми харесва! И аз ще дойда по-рано, но към 8 и 30. Ще се радвам да се видим на живо. :-)
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #152 -: 22.10.2012, 14:03:16 »

Ок, супер, значи към 8.30, аз пътувам от Карнобат. Можете ли да ми кажете това е Новата сграда на Пловдивския, нали?

Модератор:
Моля, пишете на кирилица! Благодаря!  :-) :wink: :bravo: :bow:

« Последна редакция: 23.10.2012, 22:37:56 от Диана »
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #153 -: 22.10.2012, 21:10:18 »

Не,това е сградата,която се намира в близост до центъра ;) Не е далече от автогарата и гарата :)
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #154 -: 22.10.2012, 23:50:43 »

Хм,а случайно да знаеш какви номера автобуси или друг вид транспорт са за там?Смисъл ако дойда с влака или автобуса с какво да се придвижа ,щом казваш ,че не е далече предполагам ,че 10-15 мин. е до там?
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #155 -: 23.10.2012, 19:10:51 »

Максимум 15 минути е пеша.В момента има ремонт в този участък,който трябва да продължи до 6.11 и по тази причина единственият начин за стигане до университета е пеша :)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #156 -: 26.10.2012, 21:04:40 »

Днес отново получих писмо,в което отново ми споменават за деня и часа на изпита.Някой друг получил ли е?Отговаряли ли сте на първото писмо,защото аз не съм?
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #157 -: 28.10.2012, 21:30:18 »

аз също го получих. не съм  отговарял на първото. моят влак пристига в 08:05. предполагам, че до 08:20 ще съм пред унито. Да пием о едно силно кафе и да ги подхващаме :)
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #158 -: 29.10.2012, 11:59:07 »

Ще се видим там :)
Активен

cvmitrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #159 -: 29.10.2012, 14:03:07 »

И аз съм получила в петък пак уведомително писмо за изпита ,но не съм отговаряла на нито едно от двете!Значи в 8,30 някъде към унито, обаче как ще се познаем:) Аз съм руса!хихихи
Активен