argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Състезание по физика за ученици за 2009 година  (Прочетена 16756 пъти)

mich

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Въпроса ми е за това състезание което е със задочен и присъствен кръг  щото попринцип почваше в началато на Януари а тази година нещо не видях

Благодаря предварително
« Последна редакция: 19.02.2009, 11:34:35 от Стефан Николов »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Ще има. Тази година ще го движа аз, поради което се движи и с малко закъснение. В момента правя задачите. Освен това присъствения кръг тази година по изключение ще бъде само за 11 и 12 клас. Задачите ще бъдат разпратени до училища, регионални инспекторати и всеки, който си поръча такива. Мисля че и до някои вестници, още се ориентирам в организирането.
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Е Стефчо дано си ми на късмет и тая година да покоря първите места и в 12 клас  :-D А само да питам ,за да не отварям нова тема, има ли някви предварителни КС изпити в ПУ ?
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Ами би трябвало да има, но едва ли и по физика. Е, освен този, дето аз го правя  :wink:. Тези дни по някое време щяха да се вземат окончателните решения за Справочника, но не знам какви са ги решили. Говореше се за някои интересни идеи, ама да видим.

ПП Всеки, който ми остави имейл (най-добре тук, тъй-тъй си я има темата) ще получи задачите от предварителния кръг веднага когато са готови. А ако обещае да ги разпространи и в училището си сред другите ученици и класове и учители, ще получи специална благодарност и бонус в размер на точно 0 (словом - нула) точки към крайната си оценка  :-).
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

mich

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Моия имеил е     patok@mail.bg
Активен

jeronimo_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Активен

pasho_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
  • Информационна физика и комуникации
Активен
Физически факултет.

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Стефчо само се надявам ,че присъствения кръг няма да съвпадне с някой от предварителните изпити :-(
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Petronius Arbiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Стефчо само се надявам ,че присъствения кръг няма да съвпадне с някой от предварителните изпити :-(

26 Април. Много преди предварителните. Очаквам буквално до ден-два да изляза с официалните задачи за задочния кръг.
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

ех... точно на 26ти ми е предварителния по История в СУ  :-( :cry: маа така като гледам май ще го изпусна  :-(
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Току-що ми сведоха следната официална информация, която ще излезе в кандидат-студентския справочник след месец и нещо, но вече е взето като решение и е сигурно:

Оценките от тази година ще важат за три години. До 2011-та. Това значи, че оценки ще се признаят не само на дванадесетокласниците, но и на всички, които се явят на присъствения кръг (за целта трябва да изпратят за задочния кръг решени задачи от темата за 11-12 клас). Това значи 10 и 11 клас. Така че, деца, запазете си мястото в Пловдивски Университет предварително :-).

И още нещо, този път за сега завършващите. Прието е и предложението за предварително записване. Това значи, че всеки който има призната оценка от матура или национално състезание (каквото е нашето) ще може да се запише на нещо като "нулево класиране". И през лятото вместо да си коси нервите за кандидат-студентски изпити, класирания и прочее ще може да си иде на море още през Юни-Юли.

Не мога да ви кажа точно подробности, тях ще ги има в справочника до края на Март, но това при всички положения са просто процедури. Вие си седнете на дупенцата и учете физика, а пък ние никак няма да ви правим спънки, ако решите да дойдете и да учите. :wink:
Активен
Физически Факултет

mich

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Возможно ли е като излязат задачите за задочния кръг да ги сложите в тази тема щото понякога имам проблеми със имеила си и невинаги мога да вляза необяснимо е       благодаря
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Ще бъдат качени за теглене на сайта на Факултета.
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

така на пръв поглед не са трудни задачките ,даже от миналата година са по-леки..  :-)
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Задачите са качени на сайта на Факултета, а на всички, които са оставили имейли тук, съм ги и изпратил. Оттук насетне остав да цитирам и вече официалната информация:


   Целта на състезанието по физика на Пловдивски Университет е да се стимулира интереса на учениците и да се даде възможност за изява на таланта им в областта на физиката и нейните приложения в реалния живот. На всички ученици, които се представят успешно на присъствения кръг ще бъдат признати кандидат-студентски оценки по физика за прием в ПУ "Паисий Хилендарски". С решение на Академичния съвет на ПУ "Паисий Хилендарски" тези оценки ще важат три години – за кандидат-студентските кампании през 2009, 2010 и 2011 година. През 2009 година по изключение присъствения кръг ще се проведе само за ученици от 11 и 12 клас. Оценяването и класирането за учениците от 7 до 10 клас ще се извърши само въз основа на резултатите от задочния кръг. Поставянето на ученик в определена възрастова група се основава на изучавания учебен материал.
   Присъственият кръг ще се проведе на 26.04.2009г от 10 часа в Ректората на Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски".
   Решения на задачите от задочния пръг могат да се изпращат до края на месец Март по един от следните начини:
1.   Лично в Ректората на ПУ "Паисий Хилендарски" в стая 219А (Стефан Николов), стая 214 (Деканат на Физически Факултет), стая 127 (катедра "Методика на обучението по физика) или стая 16 (Деловодство)
2.   С писмо на адрес
      Физически факултет (за състезанието по физика)
      Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски"
      ул. "Цар Асен" 24
      4000 гр. Пловдив

3.   По електронна поща на адрес stnikolov   @   uni-plovdiv   .   bg

   Заедно се решенията на задачите да се  предоставят и следните данни: Три имена на ученика; училище; име на учителя по физика; адрес за кореспонденция (може и адрес на училището); телефон за връзка; имейл за връзка.
   При задачи, изпратени по пощата или предадени лично, трите имена на ученика да бъдат написани на всеки един лист.
   Задачите, изпратени по имейл да бъдат оформени в един файл във формат .doc; .docx; .rtf или .pdf в който в началото да бъдат дадени нужните данни, а всички графики, чертежи и допълнително написани формули да бъдат вложени в основния файл. Приемат се и сканирани ръчно написани решения във формат за изображение.

   За повече информация търсете Стефан Николов:
   Ректорат на ПУ, стая 219А
   тел 032/261 291
   e-mail: stnikolov   @   uni-plovdiv   .   bg
   На форума на Физически Факултет – https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?board=33.0
« Последна редакция: 31.05.2009, 15:23:30 от Стефан Николов »
Активен
Физически Факултет

BeBbsS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

имам въпрос. МИналата година на присъствения кръг на 12ти клас им беше разрешено да ползват предварително написани формули. Тази година ще бъде ли пак така ?
Активен
[!] Glory glory Tottenham Hotspur, Glory glory Tottenham Hotspur,and the Spurs go marching on. Totte

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Ами донесете си пък, защо не.
Активен
Физически Факултет