argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332296 пъти)

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Европейски стипендии
« Отговор #20 -: 06.04.2009, 21:57:52 »

Nox трябва да попиташ лично
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #21 -: 07.04.2009, 15:47:40 »

добре да попитам. аз имам карта но как да разбера какъв ми е IBAN-а пише ли го някъде по картата от уникредит или трябва да ходя до банката да питам там лично ???
Трябва лично да отидеш.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #22 -: 07.04.2009, 15:49:50 »

Аз също имам един въпрос... Пише. че кандидатстването е за зимен и летен семестър на 2008/2009... Това значи ли, че трябва да подам две молби- декларации и два формуляра? И ако е така на молбите-декларации един и същи успех ли трябва да се впише? Нещо не мога да го разбера тва как така се кандидатства за летен за 2008/2009, след като той още не е изтекъл...?
Някой ако има яснота по въпроса, моля да помогне... :s:
Да, подаваш две декларации и два формуляра.Инспекторката ти го попълва, но е различен.За летния се пише успеха от първия сеемстър на тази учебна година.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #23 -: 07.04.2009, 15:50:51 »

днес пред офиса на unicredit bulbank в университета и в информационния център, дето е в северната част на двора, имаше колеги и колежки, които чакаха, за да си научат iban номера на сметката. който този семестър е одобрен за стипендиите, за които подавахме документи преди 4-5 седмици, отива в информационния център. казва си егн-то и от един дълъг списък, дето е няколко страници, му казват въпросния iban. който този семестър не е бил одобрен за стипендиите, за които вече подавахме документи, но има дебитна карта, щото примерно предния семестър или преди това е взимал, отива в банковия офис и срещу лична карта му казват въпросния iban. за тези, които досега не са били одобрявани за стипендиите по една или друга причина, не зная как стоят нещата. дано това, дето ви написах, е полезно. :handshake:
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re:Европейски стипендии
« Отговор #24 -: 07.04.2009, 15:58:53 »

Аз днес ходих да си подам документите. За да помогна на другите, които все още не са, ще кажа какво трябваше да се направи. За студентите 1-ви курс им трябва само една молба от книжарницата и един формуляр(може да се вземе непопълнен от бутката от дясно на ректората или от офисите, където се ксерокопира срещу ректората),а за другите студенти им трябват 2 молби и 2 формуляра. В молбата се попълва само първата част, т.е. без доходите, майка, баща и т.н. Формуляра може да се попълни и на ръка, но трябва да е точно както е в интернет, т.е. където има да си избираш да го напишеш, както е посочено там. Отиваш при инспекторката си да ти нанесе успеха и отиваш да чакаш пред кабинета за социално-битови въпроси. Там гледат само дали си го написал точно и това  е :-). Общо взето става бързо, ако си си написал както трябва документите. Това е от мен и дано да съм помогнала  :-). Успех на всички кандидатстващи  :-P.
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re:Европейски стипендии
« Отговор #25 -: 07.04.2009, 16:02:44 »

..... за тези, които досега не са били одобрявани за стипендиите по една или друга причина, не зная как стоят нещата....

Аз мога да кажа  :-P. Няма значение към коя банка имаш карта, важното е да се води на твое име. Аз примерно имам към ДСК и ми казаха, че това не е проблем  :wink:.
Активен

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #26 -: 07.04.2009, 16:33:55 »

"За летния се пише успеха от първия сеемстър на тази учебна година."  Не се ли иска успеха от предходните два семестъра или аз не съм разбрала нещо  :roll: ?
Активен

Michelle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re:Европейски стипендии
« Отговор #27 -: 07.04.2009, 16:39:05 »

..... за тези, които досега не са били одобрявани за стипендиите по една или друга причина, не зная как стоят нещата....

Аз мога да кажа  :-P. Няма значение към коя банка имаш карта, важното е да се води на твое име. Аз примерно имам към ДСК и ми казаха, че това не е проблем  :wink:.

Сметката задължително трябва да е в UniCredit Bulbank - днес заради това ни върнаха доста хора да ходим да си правим сметки в тази банка.
Активен

Boyana89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Европейски стипендии
« Отговор #28 -: 07.04.2009, 16:44:44 »

Ние от ФМИ "зимен" или "летен" семестар да пишем ? По мое усмотрение би трябвало да е "зимен" . Но все пак да питам ?
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re:Европейски стипендии
« Отговор #29 -: 07.04.2009, 18:17:58 »

..... за тези, които досега не са били одобрявани за стипендиите по една или друга причина, не зная как стоят нещата....

Аз мога да кажа  :-P. Няма значение към коя банка имаш карта, важното е да се води на твое име. Аз примерно имам към ДСК и ми казаха, че това не е проблем  :wink:.

Сметката задължително трябва да е в UniCredit Bulbank - днес заради това ни върнаха доста хора да ходим да си правим сметки в тази банка.

А мен не ме върнаха и ми казаха, че няма проблем :).
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #30 -: 07.04.2009, 20:25:49 »

"За летния се пише успеха от първия сеемстър на тази учебна година."  Не се ли иска успеха от предходните два семестъра или аз не съм разбрала нещо  :roll: ?

За зимния е от предходните два семестъра, днес ме караха да си го поправя.
Активен

yanama

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Европейски стипендии
« Отговор #31 -: 07.04.2009, 20:35:41 »


Цитат на: yanama в 07.04.2009, 16:33:55
"За летния се пише успеха от първия сеемстър на тази учебна година."  Не се ли иска успеха от предходните два семестъра или аз не съм разбрала нещо  rolleyes ?

За зимния е от предходните два семестъра, днес ме караха да си го поправя.
 А за  летния кой се взима. Добре, че не се занимавам с вещо което изисква бързо схващане  :-D
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re:Европейски стипендии
« Отговор #32 -: 07.04.2009, 20:50:48 »

Айде и аз да се намеся в сагата летен/зимен семестър. При мен летен семестър = успех от I и II семестър на първи курс (т.е. успеха за стипендии октомври месец) и зимен семестър = II семестър на първи курс и I (III) семестър на втори курс (успеха за стипендии март месец).

Не гарантирам за достоверност - други познати са получили съвсем различна информация ...
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re:Европейски стипендии
« Отговор #33 -: 07.04.2009, 23:00:44 »

Взима се следния успех:
Летен семестър- успехът от 2007/2008 учебна година (от октомври 2007 до юли 2008)
Зимен семестър- успехът от март 2008 до февруари 2009
Така поне го разбрах аз, мисля че написано по месеци е по-ясно.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Европейски стипендии
« Отговор #34 -: 08.04.2009, 09:38:42 »

добре да попитам. аз имам карта но как да разбера какъв ми е IBAN-а пише ли го някъде по картата от уникредит или трябва да ходя до банката да питам там лично ???
Трябва лично да отидеш.

Не е нужно да се ходи лично. IBAN-а даже може да ти го дадат даже по телефона.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Европейски стипендии
« Отговор #35 -: 08.04.2009, 12:43:44 »

Простотията е пълна. Сметката трябва да е задължително в Булбанк. От банката пък не са и чували, че може да се открие сметка без да се вади и карта - кредитна/ дебитна  :evil:. Професионалисти. За on-line банкиране и разплащане по банков път ... непонятни за тях процедури  :-D. Нямат формуляр за откриване на обикновена разплащателна сметка на физическо лице. Пълен смях. Освен картови сметки друго не знаят (а за блокирана карта, по причина въвеждане на грешен пин-код предлагат ново издаване на карта  :-D  :-D  :-D )
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

kozetot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Европейски стипендии
« Отговор #36 -: 08.04.2009, 13:08:44 »

Някой знае ли дали може да се кандидатства за тези европейски стипендии ако имаш невзет изпит?
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Европейски стипендии
« Отговор #37 -: 08.04.2009, 15:12:57 »

Някой знае ли дали може да се кандидатства за тези европейски стипендии ако имаш невзет изпит?
Май не може


А някой знае ли защо не дават разписка, уверение, че са подадени документите.Мисълта ми е, че ако някой волно или неволно изгуби документите как ще докажем,че въобще сме  ги е подали?
Активен
Истината е само една,но и

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re:Европейски стипендии
« Отговор #38 -: 08.04.2009, 16:29:56 »

А има ли информация в какъв размер е стипендията?
Активен
:)

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Европейски стипендии
« Отговор #39 -: 08.04.2009, 17:24:34 »

Простотията е пълна. Сметката трябва да е задължително в Булбанк. От банката пък не са и чували, че може да се открие сметка без да се вади и карта - кредитна/ дебитна  :evil:. Професионалисти. За on-line банкиране и разплащане по банков път ... непонятни за тях процедури  :-D. Нямат формуляр за откриване на обикновена разплащателна сметка на физическо лице. Пълен смях. Освен картови сметки друго не знаят (а за блокирана карта, по причина въвеждане на грешен пин-код предлагат ново издаване на карта  :-D  :-D  :-D )
Ето още една простотия: отивам да си извадя карта от централния офис и какво ми казват те "О, вие вече имате сметка/карта... от Март месец миналата година, защо не знаете за нея? Отидете в клона на ПУ, там ви се намира картата." WTF?!
След това разбирам какво всъщност е станало - още първия път когато съм подавал молба за обикновена стипендия са ми направили сметка без значение, че не съм се класирал и получил каквато и да е стипендия.
Добре, аз ли не съм видял някъде или на молбата за подаване на стипендия (обикновена) пише някъде, че съм съгласен да ми се открие сметка/карта в еди-си-коя банка и аз съм се подписал на това? Мисля че не, а? 
Много се издразних. А и това в клона на банката на ПУ, където "документите се попълват за 20 минути"... моля ви се в праисторията ли сме? Само изнервиха сума ти хора и ги накараха да чакат и слънчасат. Никаква координация.
Както и да е.
Активен